Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-06-2018, 16:14   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,695
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Rade Markoviē ka dhėnė urdhrin pėr vrasjen e fėmijėve serb nė Pejė mė 1998

Ish shefi i Sigurimit Shtetėrorė tė Serbisė, ka ofruar dėshmi se pėr vdekjen e 6 fėmijėve serb nė kafenenė “Panda” nė Pejė, ėshtė pėrgjegjės Legija dhe sipas tij, ai kėtė e ka bėrė nė bazė tė urdhrit tė Sigurimit Shtetėrorė, tė cilin e udhėhiqte Rade Markoviē, transmeton "Zėri.info".
Njė burim i afėrt me qeverinė e Serbisė, thotė se Radomir Markoviē u ka ofruar autoriteteve dėshmi konkrete se sulmi i 14 dhjetorit tė vitit 1998 nė kafenenė “Panda” nė Pejė, ėshtė kryer me organizimin e Milorad Ulemek Legija!
Thuhet se Markoviē, ka dėshmi se grupi i cili e ka realizuar kėtė aksion, pėr tė cilin me vite ėshtė besuar se ishte vepėr e ekstremistėve shqiptarė, e ka organizuar ish komandanti i njėsisė ‘JSO’.
Qėllimi i kėtij krimi, sipas fjalėve tė kėtij burimi, ishte qė nė sytė e opinionit ndėrkombėtarė, UĒK-ja tė prezantohej si organizatė terroriste dhe tė arsyetojnė aksionet e forcave serbe nė territorin e Kosovės.
Sulmet e rreme ndaj MI6
Mirėpo, nė anėn tjetėr, Ulemek ėshtė i gatshėm qė tė dėshmoj rreth pėrgjegjėsisė direkte tė Radomir Markoviēit pėr atė krim, transmeton "Zėri.info".
Ulemek ka zbuluar se urdhri pėr organizimin e njerėzve nga strukturat e sigurisė pėr vrasjet nė Pejė, ka ardhur nga vetė kreu i shėrbimit tė Sigurimit Shtetėrorė, qė nė atė kohė udhėhiqej nga Rade Markoviē.
“Ata tani e fajėsojnė njėri-tjetrin, ende nuk dimė ēfarė dėshmish posedojnė, por fakti ėshtė se pėr atė krim fajtor ėshtė shteti, respektivisht Sigurimi Shtetėrorė”, ka deklaruar ky burim.
“Ky ėshtė njė problem pėr Serbinė, sepse me vite ky krim u ėshtė veshur ekstremistėve shqiptarė dhe jo vetėm kaq. Ai krim, vrasja e fėmijėve serbė, ishte konsideruar si arsyetim qė forcat serbe tė fillojnė aksionet nė Kosovė. nėse kėto dėshmi dėshmohen relevante, kjo ėshtė njė shuplakė e madhe. Si t’u shpjegohet prindėrve tė atyre fėmijėve se djemtė e tyre janė sakrifikuar pėr t’u arsyetuar aksioni i Sigurimit Shtetėrorė. Nga ana tjetėr, ne si shtet duhet tė pastrohemi nga hijet e sė kaluarės dhe tė zbardhim tė gjitha krimet, pa marrė parasysh se sa na pėlqen rezultati pėrfundimtar”, ka shtuar burimi.
Edhe vetė kryeministri serb kohė mė parė kishte deklaruar se pėr shkak tė asaj qė kishte ndodhur nė kacanen “Panda” mund t’ju dhemb koka, transmeton mė tutje "Zėri.info".
“Mė duhet tė demantoj se pėr vrasjen e fėmijėve serb nė kafenenė “Panda” kanė marrė pjesė pjesėtarėt e shėrbimeve MI6 dhe SAS. Kjo e dėmton vendin tonė, ne me kėto shėrbime kemi bashkėpunime tė shkėlqyeshme dhe ata nuk kanė lidhje me kėtė”, kishte deklaruar Vuēiē kohė mė parė.
Si ndodhi ngjarja?
T’ua rikujtojmė se mė 14 dhjetor tė vitit 1998, autorė ende tė panjohur kishin vrarė nė kafenenė nė fjalė 6 tė rinj serbė, Ivan Obradoviē 15, Vukota Gvozdenoviē 18, Svetislav Ristiē 17, Zoran Stanojeviē 17, Dragan Trifoviē 17 dhe Ivan Radeviēin 25-vjeē.
Organet shtetėrore serbe menjėherė pėrmes mediave kishin akuzuar pjesėtarėt e UĒK-s pėr kėtė krim, ndėrsa asnjėherė nuk ishte bėrė ndonjė hetim i kėtij krimi. /Zėri/

________________________________________

http://zeri.info/kronika/202122/rade...-peje-me-1998/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-06-2018, 20:48   #2
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,461
Thanks: 3,584
Thanked 4,092 Times in 2,293 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 430
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Rade Markoviē ka dhėnė urdhrin pėr vrasjen e fėmijėve serb nė Pejė mė 19

Legija u denua me 40 vite burg per disa atentate te politikaneve serb duke e perfshi edhe ish-kryeministrin Gjingjiq.

Tani, per hakmarrje, ka vendos me i hap letrat dhe do ti merr me vete edhe shume tjere. Rasti ‘Panda’ eshte vetem fillimi.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur