Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-06-2018, 17:47   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,694
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
OKB: Duhet tė dėnohen kryerėsit e krimit mė makabėr nė histori,...

OKB: Duhet tė dėnohen kryerėsit e krimit mė makabėr nė histori, dhunimin gjatė luftės nė Kosovė

19 vite pas luftės sė Kosovės, kėtė fundjavė, gratė nga tė gjitha rajonet e Kosovės, ndaj tė cilave u ushtrua dhunė nga ushtria serbe, mblidhen pėr herė tė parė, nė njė tryezė tri ditore, e cila po mbahet nė Shėngjin tė Shqipėrisė.
Tryeza ėshtė organizuar nga Fondacioni Jahjaga, e mbėshtetur nga misioni i Kombeve tė Bashkuara nė Kosovė. Nė fjalėn e saj, ish-presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga, theksoi se nuk do tė ndalet kurrė derisa drejtėsia tė vihet nė vend, raporton KTV.
Pėrfaqėsuesi i misionit tė Kombeve tė Bashkuara pėr Kosovė, Christopher Coleman, shprehu keqardhje qė viktimat kanė pasur vėshtirėsi pėr qasje nė drejtėsi. Ai theksoi se mbėshtetje ndaj tyre do tė mbetet prioritet i misionit tė OKB-sė.
Sipas statistikave jozyrtare, forcat e kombinuara, policore, ushtarake e paramilitare serbe, dyshohet se kanė keqtrajtuar seksualisht rreth 20 mijė gra kosovare.
Nė kėto tri ditė do tė mbahen edhe panele pėr fuqizimin ekonomik tė gruas dhe qasjen e tyre nė drejtėsi.
__________________________________________________ _
https://www.koha.net/arberi/101029/o...tes-ne-kosove/
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-06-2018, 20:33   #2
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,829
Thanks: 6,597
Thanked 1,839 Times in 1,043 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: OKB: Duhet tė dėnohen kryerėsit e krimit mė makabėr nė histori,...

Eshte turp, por nuk eshte turp tjua bejm botes te ditur per ket rrace perdhunuese serbe. Kosova po hakmerret ne menyren me te bukur duke prodhu talent ne shume fusha me shume se gjithe balkani bashke jo vetem serbia.
🖤 (2)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-06-2018, 16:52   #3
Kastrioti1443
V.I.P
 
Avatari i Kastrioti1443
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,376
Thanks: 258
Thanked 397 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Kastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarėKastrioti1443 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: OKB: Duhet tė dėnohen kryerėsit e krimit mė makabėr nė histori,...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Eshte turp, por nuk eshte turp tjua bejm botes te ditur per ket rrace perdhunuese serbe. Kosova po hakmerret ne menyren me te bukur duke prodhu talent ne shume fusha me shume se gjithe balkani bashke jo vetem serbia.
Nuk ka rendesi fare kjo qe thua ti.

Sepse servet jane kafshe dhe nuk eshte se do ndihen me keq per ate krim apo per kete krim.

Gjerat nuk zgjidhen me viktimizime.

Edhe shqiptareve nuk ju konvenon fare qe te dalin si viktima te mbaruara, me kupton?

As nuk do behet me i mire imazhi i shqiptareve per shkak te ketyre viktimave

Servet kuptojne nje gje, plumbin dhe forcen.


Nga ana tjeter duhet thene edhe e verteta.... keto jane shifra te shpikuar te OKB-se.... sepse nuk ka qofte edhe faktin me te vogel qe ka pasur aq shume viktima seksuale.... jane shifra mediaitke dhe OKB-ja i ka dhene si shifra per te jusitifikuar nderhyrjen ne 1999, me kupton??

Ne Prishtine gjate 1999 dhe 2000 ne klinika te nsryshme ka pasur diku tek 89 aborte.... shifra qe jepet me lart eshte teper e ezkagjeruar.


Nga ana tjeter, keto lloj ngjarjesh dhe viktimizimesh, perdoren shume mire nga cifitet dhe organizata feministe...

Po ta lexosh me lart, flitet per '' fuqizimin ekonomik dhe politik te gruas''

Cfare kuptimi ka kjo??? eshte pikerisht degjenrim perendimor.

Beje gruan sa me prezente ne politike dhe sa me te '' pavarur dhe te lire'' ne menyre qe te pallohet me sa me shume burra dhe te beje nje lifestyle si ' sex and the city'.

As keto lloj organizatahs nuk duhen lejuar, as vikitimizimet nuk duhen lejuar, as nuk luftohet servi me viktimizime.

Ajo cka duhet eshte ushtri e forte, burreri, e mbeshtetur ne ekonomi dhe teknologji .
Kastrioti1443 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur