Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-11-2018, 07:38   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,694
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Kosove : policia e shtetit arreston 4 serbe te dyshuar per vrasjen e ivanoviēit

Kėta janė personat e arrestuar nė veri, dy prej tyre zyrtarė policor

Policia e Kosovės ka arrestuar sot disa persona, tė cilėt dyshohen pėr pėrfshirje nė rastin e vrasjes sė Oliver Ivanoviqit.
Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve tė Rėnda nėn udhėheqjen e Prokurorit Special tė Prokurorisė Speciale tė RKS-sė, si dhe nė mbėshtetje tė njėsive tjera speciale policore, sot mė 23.11.2018, pas hetimeve disa mujore dhe me urdhėresė tė gjykatės, ka kryer kontrolle nė katėr lokacione nė qytetin e Mitrovicės-Veri.

“Nė kėtė operacion janė arrestuar katėr persona, tre prej tyre qė dyshohen se janė tė pėrfshirė nė veprėn penale ‘Vrasje e rėndė’, kurse njė person tjetėr ėshtė arrestuar sepse ka rezistuar dhe penguar zyrtarėt policorė gjatė kontrollit dhe arrestimit tė tė dyshuarve pėr rastin nė fjalė”, thuhet nė njoftimin e Policisė.


Policia konfirmon arrestimin e tre personave pėr vrasjen e Oliver Ivanoviqit
Personat e dyshuar tanimė tė arrestuar janė: A.C. 1965; N.S. 1976, njėherėsh zyrtar policor nė Veri tė Mitrovicės; D.M. 1970, po ashtu zyrtar policor nė Veri si dhe M.R. viti i lindjes 1993.
Ndėrsa personi i cili ende mbetet nė kėrkim policor, pasi nuk ėshtė gjetur nė lokacionin e tij ėshtė M. R, 1978.
Policia e Kosovės gjatė kontrollit nė kėto lokacione po ashtu ka sekuestruar edhe disa dėshmi relevante qė ndėrlidhen me rastin, dėshmi kėto tė cilat do tė procedohen sipas procedurės ligjore.
Tė gjitha veprimet e mėtutjeshme rreth rastit dhe personave tė arrestuar, do tė ndėrmerren nė konsultim dhe koordinim me organet e drejtėsisė, gjegjėsisht prokurorin kompetent tė rastit. /Telegrafi/
__________________________________
https://telegrafi.com/keta-jane-pers...er-ivanoviqit/

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 23-11-2018 nė 08:07
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2018, 07:44   #2
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,694
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosove : policia e shtetit arreston 4 serbe te dyshuar per vrasjen e iva

Policia konfirmon se ėshtė nė kėrkim tė RadoiēiqitPolicia e Kosovės ka konfirmuar se nė Veri tė Mitrovicės, me urdhėresė tė Gjykatės, janė realizuar disa bastisje qė ndėrlidhen me vazhdimin e hetimeve pėr rastin e vrasjes sė Oliver Ivanoviqit. Gjatė kėtij aksioni janė arrestuar tre persona nėn dyshimin se kanė lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviqit, ndėrsa i katėrti ėshtė arrestuar qė ti pengojė zyrtarėt policorė gjatė arrestimit tė tė tjerėve. Ndėrkohė, qė Policia konfirmon se ėshtė nė kėrkim edhe tė Milan Radoicicit, shkruan Gazeta Express.
Forcat speciale tė Policisė sė Kosovės ROSU, sot kanė arrestuar sot nė Mitrovicė katėr persona, siē raportohet, lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviqit, qė ka ndodhur mė 16 janar tė kėtij viti.
Gjatė kėtij aksioni, Policia ka njoftuar se ka gjetur dhe sekuestruar edhe disa dėshmi relevante qė ndėrlidhen me rastin e vrasjes sė politikanit Oliver Ivanoviq.
Policia njofton se tė arrestuarit janė N.S, M.R. D.M, A.C, ndėrsa ende janė nė kėrkim tė Milan Radojicicit.
Kjo ėshtė komunikatė e Policisė:
Policia e Kosovės, konkretisht Drejtoria pėr Hetimin e Krimeve tė Rėnda nėn udhėheqjen e Prokurorit Special tė Prokurorisė Speciale tė RKS-sė, si dhe nė mbėshtetje tė njėsive tjera speciale policore, sot mė 23.11.2018, pas hetimeve disa mujore dhe me urdhėresė tė gjykatės, ka kryer kontrolle nė katėr lokacione nė qytetin e Mitrovicės-Veri.
Nė kėtė operacion janė arrestuar katėr (4) persona, tre (3) prej tyre qė dyshohen se janė tė pėrfshirė nė veprėn penale ,,Vrasje e rėndė”, kurse njė (1) person tjetėr ėshtė arrestuar sepse ka rezistuar dhe penguar zyrtarėt policorė gjatė kontrollit dhe arrestimit tė tė dyshuarve pėr rastin nė fjalė.
Personat e dyshuar tanimė tė arrestuar janė;
1. N.S. viti i lindjes 1976, M/S/K, njėherit zyrtar policor nė Veri tė Mitrovicės.
2. M.R. viti i lindjes 1993, M/S/K;
3. D.M. viti i lindjes 1970, M/S/K, po ashtu zyrtar policor nė Veri tė Mitrovicės.
4. A.C. viti i lindjes 1965, M/S/K;
Ndėrsa personi i cili ende mbetet nė kėrkim policor, pasi nuk ėshtė gjetur nė lokacionin e tij ėshtė;
5. M.R. viti i lindjes 1978 po ashtu M/S/K;
Policia e Kosovės gjatė kontrollit nė kėto lokacione po ashtu ka sekuestruar edhe disa dėshmi relevante qė ndėrlidhen me rastin, dėshmi kėto tė cilat do tė procedohen sipas procedurės ligjore.
Tė gjitha veprimet e mėtutjeshme rreth rastit dhe personave tė arrestuar, do tė ndėrmerren nė konsultim dhe koordinim me organet e drejtėsisė, gjegjėsisht prokurorin kompetent tė rastit.
_____________________________________
https://www.gazetaexpress.com/lajme/...iciqit-598131/
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2018, 07:50   #3
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,694
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosove : policia e shtetit arreston 4 serbe te dyshuar per vrasjen e iva

Bėhen tė ditur emrat e katėr tė arrestuarve nė MitrovicėForcat speciale tė Policisė sė Kosovės ROSU kanė arrestuar sot nė Mitrovicė katėr persona, siē raportohet, nė lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviqit, qė ka ndodhur mė 16 janar tė kėtij viti, transmeton Koha.net.
Merret vesh se ėshtė arrestuar Dragisha Markoviq, pjesėtar i Policisė sė Kosovės, i cili ka qenė i angazhuar rreth hetimit tė vrasjes sė Oliver Ivanoviqit. Po ashtu janė arrestuar edhe Sasha Gjuriq, Marko Rashiq, si dhe Nedelko Spasojeviq. Markoviq e Spasojeviq janė pjesėtarė tė Policisė sė Kosovės.
Siē raportojnė mediat serbe, tė arrestuarit janė dėrguar nė drejtim tė pjesės jugore tė Mitrovicės.
Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės nė Mitrovicė, Daut Hoxha ka konfirmuar arrestim e katėr personave, por nuk ka dhėnė emra.
08:24
Katėr tė arrestuar pėr vrasjen e Ivanoviqit nė veri tė Mitrovicės
Sot para orės 06:00 tė mėngjesit nė Veri tė Mitrovicės janė arrestuar katėr tė dyshuar pėr vrasjen e liderit serb tė Iniciativės Qytetare, Oliver Ivanoviq nė janar tė kėtij viti.
Pjesėtarė tė Njėsisė speciale tė tė Kosovės, ROSU, sot nė orėt e hershme tė mėngjesi kanė arrestuar katėr persona nė bastisjet qė kanė bėrė nė katėr lokacione, tre nė lidhe me hetimin rreth njė lėnde dhe tė katėrtin pėr kundėrvėnie zyrtarėve policorė, citon Kossev zėdhėnėsin e Policisė sė Kosovės Daut Hoxha, transmeton Koha.net.
Mediate Beogradit njoftojnė se ėshtė arrestuar pjesėtari i policisė sė Kosovės Dragisha Markoviq, Sasha Ēurēiq dhe Marko Roshiq.
Aksioni pėr arrestimin e kėtyre personave, sipas medieve serbe, ėshtė zhvilluar nga ora 6:00 dhe ka zgjatur deri pak pas orės 7, kur pa ndėrprerė janė dėgjuar sirenat pėr rrezik nga ajri qė ka zgjuar dhe shqetėsuar qytetarėt, shkruajnė kėto medie.
Janė dėgjuar edhe tė shtėna nga armė zjarre si deh rafale nė qendėr tė qytetit.
Raportohet se nė shehsin “Shumadija”, nė pjesėn veriore tė Mitrovicės, rreth pėrmendores sė Car Lllazarit, sot shihen turma tė vogla qytetarėsh qė vijnė e rriten.
Video e bėrė nga njė qytetarė i Mitrovicės, Arbėr Peci.
__________________________________________
https://www.koha.net/arberi/130431/k...te-mitrovices/

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 23-11-2018 nė 08:13
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2018, 08:05   #4
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,694
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosove : policia e shtetit arreston 4 serbe te dyshuar per vrasjen e iva

Qeveria Kosovės tregon pse u ndėrmor aksioni policor nė Mitrovicė


Pėrmes njė kumtese Qeveria e Republikės sė Kosovės ka sqaruar pse ėshtė marrė aksioni i sotėm nė Mitrovicėn veriore, transmeton Koha.net.
Ajo ka thėnė se aksioni policor nė veri tė Kosovės qė ndėrlidhet me ndalimin e disa tė dyshuarve pėr vrasjen e politikanit Oliver Ivanoviq, ėshtė realizuar me urdhėr tė Prokurorisė Speciale tė Republikės sė Kosovės.

Sipas kumtesės, veprim policor ishte nė pajtim tė plotė me ligjin, konform urdhrit tė Prokurorisė Speciale, dhe nuk ndėrlidhet nė asnjė mėnyrė me asnjė zhvillim politik. Qeveria e Kosovės siguron tė gjithė qytetarėt se shteti i Kosovės dhe organet e tij tė rendit, nė asnjė mėnyrė dhe asnjėherė nuk do tė orientohet kundėr asnjė grupi etnik apo politik.

Nė kumtesė Me kėtė rast, Qeveria e Kosovės iu bėn thirrje tė gjithė qytetarėve, subjekteve politike, kryetarėve tė komunave, posaēėrisht atyre nė veri dhe organeve tė tjera, qė tė kontribuojnė nė mbajtjen dhe avancimin e qetėsisė publike, nė shėrbim tė paqes dhe stabilitetit.
Ėshtė mė rėndėsi qė askush tė mos bie pre e dezinformatave tė ndryshme. Ruajtja e rendit dhe respektimi i ligjit ėshtė nė interes tė tė gjithėve nė Kosovė, pėrfundon kumtesa.
___________________________________
https://www.koha.net/arberi/130457/q...-ne-mitrovice/
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2018, 08:14   #5
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,723
Thanks: 3,311
Thanked 2,589 Times in 1,751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosove : policia e shtetit arreston 4 serbe te dyshuar per vrasjen e iva

News 21 Nov 18
Kosovo Serb Leader Expands Businesses in Serbia
Citim:
Milan Radoicic, widely seen as the real power holder in northern Kosovo, is expanding his business operations through a partnership with another controversial Kosovo Serb figure, Zvonko Veselinovic.
Filip Rudic, Jelena Veljkovic
BIRN
Belgrade

Milan Radoicic (centre, without tie), after he was named vice-president of the Kosovo Serb party Srpska lista. Photo courtesy of Kossev.

Milan Radoicic, a leading figure in northern Kosovo close to Serbia’s ruling Progressive Party, has expanded his business operations in Serbia by becoming part-owner of a construction company with another Kosovo Serb, Zvonko Veselinovic.

Radoicic entered the ownership of Inkop construction company, which was previously reported to be linked with Veselinovic, on September 19, a BIRN investigation has shown.

The previous owner, Veslinovic’s sister, Dusica Maksimovic, who was believed to act as a front for her brother, signed off 40 per cent of the company to Radoicic and Veselinovic each, handing the remaining 20 per cent to Zvonko’s younger brother, Zarko Veselinovic.

Through Inkop, Radoicic is also linked with other Serbian business entities. Inkop owns about 25 per cent of Granit Pescar company and 100 per cent of Dolly Bell, which opened a luxury hotel on Mt Kopaonik in Serbia in 2015.

In September, he was named a representative of Trepca Football Club, based in northern Mitrovica, in Kosovo.

The Kosovo Serb politician Oliver Ivanovic, who was murdered in front of his party headquarters in Mitrovica on January 16, named Radoicic as a key figure in an intimidating system of power in northern Kosovo.

In June, Radoicic was named vice-president of Srpska Lista, the main Kosovo Serb party, which is backed by Belgrade.

Radoicic declined to talk to BIRN about his entry into the ownership of Inkop, saying that he has no obligation to explain himself, as he holds no office in Serbian institutions.

"Do you really think I have the time, with all due respect, to explain to you how I got [the share]?" Radoicic said.

He said that while he officially entered politics by becoming vice-president of Srpska lista, the party is "not registered in Serbia".

Zvonko Veselinovic is also reportedly close to the Serbian Progressive Party.

A consortium linked with Inkop reached a deal worth 75 million US dollars from a Serbian state-owned company in 2015 to build a section of the Corridor 11 highway connecting Belgrade to Montenegro.

Inkop itself had a gross profit of about 7.7 million euros in 2017 and more than 9.5 million euros in 2016, according to financial reports from the Serbian Business Register.

Radoicic, Veselinovic and two other defendants are currently standing retrial before a Serbian court for alleged abuses during the construction of Corridor 10, another highway that passes through Serbia and stretches from Austria to Greece, through which they gained 26.5 million dinars.

Radoicic and Veselinovic were also tried for the illegal acquisition of 32 trucks owned by Hypo Aple Adria Leasing, but were acquitted in 2016.

Radoicic was convicted of falsifying a personal ID in 2010, and Veselinovic was arrested in 2003 in the southern Serbian town of Novi Pazar for possession of more than three kilograms of heroin, according to BIRN’s findings.
Ivanovic Named Radoicic as North Kosovo Dark Ruler
Veselinovic-linked Consortium Bags 75m Dollar Contract in Secret Deal
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2018, 08:20   #6
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,694
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosove : policia e shtetit arreston 4 serbe te dyshuar per vrasjen e iva

Presidenti i Serbisė, Aleksadner Vuēiq, ka thirrur nė njė takim urgjent

kryeministren Brnabiq, ambasadorin e Rusisė, Aleksander Cepurin, dhe atė tė Kinės Li Machang, pas zhvillimeve tė fundit nė veri tė Mitrovicės.
Ky takim ėshtė paraparė qė tė fillojė nė orėn dhjetė, shkruan ‘alo’, transmeton Gazeta Express.
Siē shkruan mediumi serb nė kėtė takim Vuēiq do tė njfotojė ambasadorėt me lėvizjet e fundit tė Prishtinės.
Lidhur mė aksionin e Policisė sė Kosovės nė veri ka reaguar edhe Milovan Dreēun. Ai e ka quajtur si njė lėvizje tė rrezikshme ndėrhyrjen e Policisė sė Kosovės nė veri./GazetaExpres/
_______________________________________________
https://www.gazetaexpress.com/lajme/...e-veri-598144/
__________________________________

Po dridhen si qente urdheruesit e vrasjes se kriminelit ivanoviē.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2018, 10:49   #7
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,694
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kosove : policia e shtetit arreston 4 serbe te dyshuar per vrasjen e iva

Vuēiqi e quan gėnjeshtar NATO-n, thotė se Serbia kurrė nuk ka qenė nė situatė mė tė vėshtirė


Kryetari i Serbisė Aleksandar Vuēiq thėnė sot se Serbia nuk ka qenė kurrė nė situatė mė tė vėshtirė se sa nė ditėn e sotme, transmeton Koha.net.
Ai, bashkė me kryeministren serbe Ana Bėrnabiq janė takuar sot me ambasadorin kinez nė Beograd Li Manchang.
Siē pėrcjell FoNet, dy zyrtarėt e lartė tė Beogradit e kanė lutur ambasadorin e Kinė qė ta njoftojė udhėheqjen kineze pėr zhvillimet nė Kosovė.
"Hyrja e njėsisė ROSU nė Mitrovicėn Veriore ka dėshmuar se forcat e KFOR-it , pėrkatėsisht tė NATO- s, qėllimisht kanė mashtruar opinionin e gjithėmbarshėm dhe tash tė gjithė e kanė tė qartė se me urdhėr tė kujt dhe nė bashkėpunim me cilat fuqi kanė gėnjyer pėrfaqėsuesit e NATO-s”, citon FoNet tė ketė thėnė Vuēiqi, transmeton Koha.net.
Li Manchan ka thėnė se Kina e kupton shkėlqyeshėm se ēfarė po ndodh nė Kosovė.
Po sot, Vuēiqi ėshtė takuar edhe me ambasadorin e Rusisė nė Beograd Aleksandar Ēepurin ndėrsa mė herė rreth Kosove kishte folur me pėrfaqėsuesit e ushtrisė e tė policisė.
____________________________________________
https://www.koha.net/arberi/130491/v...e-te-veshtire/

__________________________________

Nato & Republika e Kosoves dine saktesisht kush jane kriminelet serbe qe egzekutuan krimineli serb ivanoviē; madje kush e ka dhan urdhenin e egzekutimit te kriminelit multirecidivist ivanoviē.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 23-11-2018 nė 10:53
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur