Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-01-2019, 14:19   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,695
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
vesel debil udbashi flet per referendum !

Veseli: Referendum pėr Marrėveshjen Finale Kosovė-Serbi

Nėse Kosova dhe Serbia arrijnė tė dakordohen pėr marrėveshje, nė finalen e procesit tė Dialogut, Kryeparlamentari Kadri Veseli thotw se zgjidhja mė e mirė ėshtė qė qytetarėt e Kosovės tė jenė ata qė do ta thonė fjalėn e fundit.
Veseli, nė njė deklaratė pėr Express, thotė se pėr kėtė pritet tė shkojė nė Kuvendin e Kosovės edhe Ligji pėr Referendum.
“Vendimi final duhet tė legjitimohet me vullnetin e lirė tė sovranit. Do tė duhej tė jenė vetė qytetarėt e Kosovės qė do ta thonė fjalėn e fundit pėr rezultatet e procesit tė Dialogut Kosovė-Serbi”, ka thėnė ai.
Kryeparlamentari Kadri Veseli ka kohė qė fton pėr arritjen e konsensusit nacional lidhur me Dialogun Kosovė-Serbi, por dy partitė mė tė mėdha opozitare, LDK dhe VV, vazhdojnė ta refuzojnė atė
Sė fundi, ai ka marrė edhe njė nismė pėr t’i mbledhur nė njė tryezė krerėt e institucioneve, Ekipin Shtetėror pėr Dialogun, si dhe partitė parlamentare opozitare, pėr t’u koordinuar lidhur me procesin qė synon tė ēojė nė njė marrėveshje finale mes Kosovės dhe Serbisė pėr normalizimin e plotė tė marrėdhėnieve. Por,LDK dhe VV, po vazhdojnė ta bojkotojnė atė.
Veseli thotė se arritja e konsensusit tė plotė ėshtė e rėndėsishme pėr Kosovėn, por nė fund tė fundit Dialogu do tė vazhdojė edhe pa LDK-nė dhe VV-nė, sepse Kosova, bashkė me partnerėt ndėrkombėtarė, SHBA-tė dhe BE-nė, ėshtė e vendosur pėr ta ēuar deri nė fund kėtė proces tė normalizimit tė marrėdhėnieve mes dy vendeve.
“Vendi nė Ekipin Shtetėror pėr Dialogun do tė jetė i hapur pėr LDK-nė dhe VV-nė. Ata do tė duhej t’i vendosnin interesat shtetėrore pėrpara atyre partiake. Por, ne do tė ecim tutje edhe pa ta. Erdhėn apo nuk erdhėn nė Dialog, sidomos LDK, nė fund vendimi do tė merret nga qytetarėt e Kosovės. Pa ta, por me popullin, ne do tė marrim vendime”, ėshtė shprehur Veseli pėr Gazetėn Express.
Kryeparlamentari Veseli pėrsėrit se Kosova ėshtė e gatshme dhe e vendosur pėr Dialog me Serbinė, ndėrsa shkon nė kėtė proces me qėllime tė qarta - njohjen e shtetit tė Kosovės nga Serbia dhe ulėsja nė OKB. Ndėrsa sot pas takimit me partitė nė Kuvendin e Kosovės Veseli ka thėnė se tėrėsia territoriale nuk cenohet me dialogun Kosovė -Serbi.
_________________________________________
https://www.gazetaexpress.com/lajme/...-serbi-615830/
__________________________________________________ ___
Kushtetuta e 17 Shkurtit e Republikes se Kosoves nuk mundeson kurfare referendumi.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2019, 15:44   #2
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,751
Thanks: 828
Thanked 1,565 Times in 904 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: vesel debil udbashi flet per referendum !

Sa i vertete eshte lajmi i sotem qe u perhap ne mengjes dhe u hoq pak ore me vone nga gjitha portalet ne lidhje me nje paralajmerim amerikan per heqjen e takses ndaj serbise per vazhdimin e dialogut?
__________________
Always loud & always proud!
🖤 (1)
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-01-2019, 15:50   #3
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,695
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: vesel debil udbashi flet per referendum !

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Sa i vertete eshte lajmi i sotem qe u perhap ne mengjes dhe u hoq pak ore me vone nga gjitha portalet ne lidhje me nje paralajmerim amerikan per heqjen e takses ndaj serbise per vazhdimin e dialogut?
Eshte fake news
si ēdo "lajm" tjeter qe vjen nga taci,veseli dhe padroni i tyne, vucic cetniku.

Ēdo lajm qe vjen nga keta legena ballkanik eshte jo fake news po materie fekale.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur