Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-01-2014, 20:41   #281
admiral
V.I.P
 
Avatari i admiral
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Ke kodra e kuqe
Posts: 317
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
admiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejtadmiral do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Kodi i Zogut, funksional pas 81 vjetėsh

Mbase eshte me mire kanuni i LEK (PLEPIT) DUKAGJINIT !!!!!
__________________
♥ Asnjėherė mos debato me njė budalla. Njė tjetėr qė mund tė jetė duke shikuar, nuk do tė dijė tė bėjė diferencėn...!! ♥``shqipe````shqipe``
admiral nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2014, 21:10   #282
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,289
Thanks: 3,965
Thanked 4,285 Times in 2,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi i Zogut, funksional pas 81 vjetėsh

jo, po thone qe tani kishte filluar edhe ēuni i Maliqit, duke i pergaditur edhe bere update ca kode te reja bashke me ligjin te ua beje kompaktibel me ligjet e Junionit te Juropes.
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-02-2014, 21:48   #283
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kodi i Zogut, funksional pas 81 vjetėsh

nga tema e vetmja gje qe "mesova" jane batutat

Kodi i Zogut ---> i Kujt??? i Tunes?
Pergjigje: i kohes se zogut

1. Zogu u veteshpall -----------> Jo
2. Zogu beri shtetin shqiptar --> Jo, Jo
3. Zogu vodhi arin -------------> Jo, Aspak
4. Zogu vrau -------------------> Morpo Jo
5. Zogu ja mbathi --------------> Absolutisht qe Jo
6. Zogu burre shteti -----------> Jo hiiiiic fare

Enveri = maskara, katil, qen, vrases, cinik, sadist, primitiv, kanibal
Saliu = Idem
Komunistet = Ekzekutues
Ballistet = Spiuna te komunistave ne kohen e Enverit, aktualisht sot me te "sofistikuar"

Perfundimi: Jemi Skllever

p.s. persa i perket temes mendimi im eshte: ne Shqiperi drejtesia eshte e njejte

per te gjithe, padrejtesia gjithashtu...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-01-2019, 23:52   #284
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 767 Times in 479 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Kodi i Zogut, funksional pas 81 vjetėsh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Busave,vrasja e Avni Rustemit qe nje akt i gabuar i Zogut,ose nje kunderpergjigje e gabuar ndaj atentatit qe Avni Rustemi kishte organizuar ndaj Zogut.Qe nje hakmarje,per aq sa e shpegon koha,o viti 1924,se historia eshte pak me ndryshe.E gabuar si vrasje por qe hakmarje.
Kur vret Avniu quhet akt heroik,kur vret Zogu quhet tradheti. Kjo nisi si nje teme per kodin civil te kohes se Zogut,mirepo vetem per kod civil nuk flitet ketu.Kjo teme u kthye ne nje tabele qitjeje ndaj Zogut me llogjiken militanteske te fleterrufeve e me frymezimet qe dilnin nga kongresi i Partise se Punes dhe citaet e shokut Enver. Turp qe ne edhe sot nuk arrijme dot te ndajme historine nga propaganda per fitime politike.Turp qe c'do gje e shohim bardh e zi.Turp per kete varferi mendimi dhe ndrydhje shpirterore te skajshme.Lexoni dhe rilexoni ato qe keni shkruar dhe ndoshta do kuptoni se sa dem iu ka bere propaganda,ndrydhja gjenetike e mentale,tolloni dhe citatet bajate,fleterrufete dhe aksionet ku celikosej ndergjegjja proletare e njeriut te ri. Lexoni se c'fare shkruani dhe do kuptoni pse Shqiperia vazhdon te zvarritet.
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur