Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-08-2018, 12:02   #21
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 24,621
Thanks: 10,684
Thanked 8,997 Times in 5,750 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 470
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
Po. te dukem kaq naive une ty?
Jo nuk me dukeni naive por pak hipokrite...paaak sa.

Nuk jua uroj dicka te tille por jam me se i sigurte qe do te kishit tjeter levrim oratorie.
__________________
"Every heart sings a song, incomplete, until another heart whispers back. Those who wish to sing always find a song. At the touch of a lover, everyone becomes a poet." - Plato
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:03   #22
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,204
Thanks: 341
Thanked 2,567 Times in 1,480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 143
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Jo nuk me dukeni naive por pak hipokrite...paaak sa.

Nuk jua uroj dicka te tille por jam me se i sigurte qe do te kishit tjeter levrim oratorie.
Ti je i lire te mendosh c’te duash per mua, pak rendesi ka.
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:06   #23
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,751
Thanks: 827
Thanked 1,563 Times in 902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Vrasjet me paramendim pa shkak pasoje , perdhunimet e femijve , vrasjet ne familje si puna atij gjakovarit qe vrau gruan dhe vajzen e tij , dhe aktet terroriste duhet te aplikohet ligji me vdekje.

Nuk ka arsyje te ushqesh me taksat e popullit kriminel te tille. Por kjo eshte thjesht deshire sepse ne t'vertet t'pakten sa tjemi ne gjalle nuk mendoj se do rikthehet ligji me vdekje ne Shqiperi sepse kemi nje BE shume sensitive per kto pune qe nuk te lejon te aspirosh ne evrope me ligje te tilla
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:08   #24
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,289
Thanks: 3,965
Thanked 4,285 Times in 2,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

elle AAO si e sēaron faktin qe vendet e BE-se qe kane hequr denimin me vdekje te kene zgjedhur ēeshtjen e luftimit te krimit, duke parandaluar krimin apo duke prere e ekzekutuar koka kriminelesh.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:10   #25
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,499
Thanks: 12,484
Thanked 6,876 Times in 4,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 402
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
po, po qashtu te gjithe kriminelet me i mbledhur me nje fushe edhe ti pyesesh; keni opsionin ekzekutimit me ; harushat, luajt edhe Aligatorat zgjidhni njerin duke shtypur butonjen perkatese.

Ku jeton ti Angelisja nga cila ane e ekuatores maloke ne shekdhin XXI me denu njerezit me vdekje, mos e ke shtepine afer kollosjum lagjes

https://www.youtube.com/watch?v=aITgFxuP3OY
Ne ishull jetoj une
Ne kete ishull eshte nje kafaz i madh me kafshe te pa ushqyera me dit te tera. Ne ate kafaz i hedhim ata qe bejne krime.
Ne kete rast mendojme per mirqenien e kafshes
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:13   #26
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,289
Thanks: 3,965
Thanked 4,285 Times in 2,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Ne ishull jetoj une
Ne kete ishull eshte nje kafaz i madh me kafshe te pa ushqyera me dit te tera. Ne ate kafaz i hedhim ata qe bejne krime.
Ne kete rast mendojme per mirqenien e kafshes
po edhe ne ate ishull ku jeton sa e dij, nuk ka denim me vdekje, hiqju se ēfare thone hamerikont edhe saudi harapt ata jane shume mbrapa sahatit te kohes se ata rrafsh 1500 vite mbrapa e kane kalendarin, hala as te kenetat e para te mesjetes nuk kan ardhur
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:18   #27
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,499
Thanks: 12,484
Thanked 6,876 Times in 4,342 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 402
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
po edhe ne ate ishull ku jeton sa e dij, nuk ka denim me vdekje, hiqju se ēfare thone hamerikont edhe saudi harapt ata jane shume mbrapa sahatit te kohes se ata rrafsh 1500 vite mbrapa e kane kalendarin, hala as te kenetat e para te mesjetes nuk kan ardhur
Jam zhvendos

Lere aman se juve qe beni si "europiane" dhe shum te meshireshem nuk e mendoni gjate thjeshte doni te beni avokatin e djallit for free lol
Mos ju rente nga dera thoni me mire
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:20   #28
BlueRose
V.I.P
 
Avatari i BlueRose
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 5,450
Thanks: 1,815
Thanked 1,680 Times in 1,053 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 150
BlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėmBlueRose i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Persona Shiko postimin
Denimi me vdekje eshte me cnjerezor se vete krimi.
......
__________________
"Pėrveē mendimeve tona, nuk ka asgjė qė tė jetė vėrtetė pushteti ynė dhe respektimi i tyre ėshtė fuqia jonė e vėrtetė"
BlueRose nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:27   #29
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,289
Thanks: 3,965
Thanked 4,285 Times in 2,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 230
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Jam zhvendos

Lere aman se juve qe beni si "europiane" dhe shum te meshireshem nuk e mendoni gjate thjeshte doni te beni avokatin e djallit for free lol
Mos ju rente nga dera thoni me mire
Heeyyy ne shekdhin e XXI nuk do e bejme si hamerikont te ndreqin bunkerin para deres edhe nje arke municione e bomba qe kemi blere ke kioska ku shiten gazetat edhe hajde te behemi gati, nese na vjen fqiu te na vrase.

Kjo eshte tematike me gjere dhe nuk mundet te arsyetohet per nje sy, i nxjerre dikujt dy syte, i pres hunden pdhus veshet edhe ti them ja ku i ke mbaj ne dore
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:30   #30
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,419
Thanks: 6,485
Thanked 7,919 Times in 3,782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Njerezit qe pendohen kur bejne nje krim te rende, vetevriten ne skenen e ngjarjes.
Me beri pershtypje ky personi qe vrau gruan dhe vajzen, thuhej qe ai e kuptoi ne gjykate cfare kishte bere...!
Le te jetoje me ndjenjen e fajit, nuk besoj se ka ndershkim me te madh!
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:35   #31
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,751
Thanks: 827
Thanked 1,563 Times in 902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
elle AAO si e sēaron faktin qe vendet e BE-se qe kane hequr denimin me vdekje te kene zgjedhur ēeshtjen e luftimit te krimit, duke parandaluar krimin apo duke prere e ekzekutuar koka kriminelesh.
Evropianet jane nje tufe hipokritash o Pirat. Kur anglezt , francezt , spanjollt , portugezt kolonizonin dikur gjysmen e botes zgjidhnin pushkatimet si forme drejtesie ndaj popujve te ozurpuar. Ndersa 50 vjecarin e fundit mbasi plackiten dhe vrane andej nga ishin filluan te hartojne ligje qe mbrojne te drejtat e njeriut , biles te bejne dhe moral civilizimi lol.

Une nuk e pranoj dot qe ligji i cakton nje avokat mbrojtes qe te behet copash ne dysh per te mbrojt ne gjygj pershembull kte vrasesin e djeshem. Ka llogjike kjo? E mira do ishte qe per ngjarje te tilla te beheshin perjashtime dhe ligji te percaktonte denim kapital.
__________________
Always loud & always proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:41   #32
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 5,723
Thanks: 3,311
Thanked 2,589 Times in 1,751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Denim me vdekje? Qe ti vene nje cmim edhe jetes se njeriut gjykatesit, prokuroret dhe avokatet e ketij sistemi te degraduar drejtesie qe kemi ne? Jo, ne asnje menyre.
Raste si ai i mbremshmi patjeter qe meritojne masen ekstreme, denimin me vdekje, por ne nuk kemi sistem drejtesie te afte qe te jape vendime te tilla ekstreme. Nuk mundet qe tua leme atyre njerezve ne dore vendimin mbi jeten apo vdekjen e nje personi.
🖤 (1)
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:47   #33
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Denimi me vdekje nuk duhet lejuar sepse:

1. Me dashje pa dashje jemi bashkepunetore.
2. Ne komunizem ata qe ishin armiq u vrane kot.
3. Mungon zbatimi i ligjit qe lejon te livadhisin vrasesit.
4. Policia eshte shume e korruptuar perfshi edhe gjykata e prokurori (shih vetingjet).
5. Zoti ta jep jeten e zoti ta merr.
6. Mos u be vrases si vrasesi.
7. Do te zhdukej Shqiperia si komb.
8. Gjejeni vet.


p.s. akoma nuk ka dale ligj i qarte per pronen private...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:52   #34
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 17,904
Thanks: 13,673
Thanked 8,328 Times in 4,872 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

le te bejne cte duan me ta , po kta me probleme mendore kurre nuk duhet ti lirojne perseri , dhe ktu ne perendim e kan bere kete gabim dhe kane kryer perseri krime , pse I lirojn kete se kuptoj ..?!! idiots lol
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 12:57   #35
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,435
Thanks: 15,071
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Denimi me vdekje nuk duhet lejuar sepse:

1. Me dashje pa dashje jemi bashkepunetore.
2. Ne komunizem ata qe ishin armiq u vrane kot.
3. Mungon zbatimi i ligjit qe lejon te livadhisin vrasesit.
4. Policia eshte shume e korruptuar perfshi edhe gjykata e prokurori (shih vetingjet).
5. Zoti ta jep jeten e zoti ta merr.
6. Mos u be vrases si vrasesi.
7. Do te zhdukej Shqiperia si komb.
8. Gjejeni vet.


p.s. akoma nuk ka dale ligj i qarte per pronen private...

Le te ngrihemi dhe te sulemi kunder atyre njerezve(BISHAVE),sepse kemi pare vendin dhe eshte me te vertete i mrekullueshem.Pse mbani nje qendrim jo aktiv.

Danitet ne nje kerkim te territori.

Gjyqtaret 18-te.

Pika 9-te.

Faqja 294.

Bibla.

Amen.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2018, 13:14   #36
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Le te ngrihemi dhe te sulemi kunder atyre njerezve(BISHAVE),sepse kemi pare vendin dhe eshte me te vertete i mrekullueshem.Pse mbani nje qendrim jo aktiv.

Danitet ne nje kerkim te territori.

Gjyqtaret 18-te.

Pika 9-te.

Faqja 294.

Bibla.

Amen.
Litari eshte i lidhur pas jetes dhe jeta pas gjenitaleve...

p.s. shoh qe i kishe pregatitur te dyja pergjigjet
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2018, 03:40   #37
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 15,949
Thanks: 788
Thanked 3,039 Times in 1,687 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 329
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Angelisa tema eshte shume e qelluar dhe fatkeqesisht kohen e fundit tek ne gjen zbatim te madh, do ishte mire te jete per keta monstra, per kriminela, per ata qe i paraqesin haraq (nuk e di si ju thoni nga Shqiperia), ata qe e korruptojn shtetin(sepse keta nuk e kan vjedh nje person por gjithe kombin), per pedofila (per keta asnje pike meshire nuk e kam, keta i kisha djeg kadal kadal qe me perjetu dhimbje te papame).

Po Angi nje problem eshte tek ne, qe ne i kemi te korruptuar deri ne palc dhe si pret ai qe eshte i korruptuar ta zbaton ligjin denim me vdekje, kur keta te korruptuart (fara ju zhdukt njeher e pergjithemon), keta do i vendosin ne karrik elektrike njerezit e pafajshem vetem per pak para.
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2018, 04:28   #38
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 35,938
Thanks: 16,825
Thanked 21,331 Times in 8,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 507
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Denimin me Vdekje!

mendoj se dikush qe ka marr jeten e dikujt tjeter jo si arsye vetembrojtrsie por si hakmarrje apo qellim, duhet te iki nga kjo bote ne te njejten menyre...amin
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
🖤 (1)
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2018, 10:40   #39
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,435
Thanks: 15,071
Thanked 8,899 Times in 6,002 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 388
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Litari eshte i lidhur pas jetes dhe jeta pas gjenitaleve...

p.s. shoh qe i kishe pregatitur te dyja pergjigjet
Po e le biblen po flas per ne lufte dhe perseja....je balle per balle, ka vetem nje menyre per te mbijetuar qe eshte KJO....ose do ta vrasesh ose do shkosh per shell.Por ne jemi ne paqe.Si dhe lexova nje artikull qe titullohet: jedan society qe ka kult dhunen, te mero bazes(perseri sme intereson se me ke eshte) qe ka shkruar KETE(midis te tjerash)....gjate komunizmit askush nuk guxonte te bente krime ne rruge,nuk eshte qe besonin tek drejtesia,por besonin qe dhuna e shtetit ishte SHUME me EGER,dhe thjesht nuk guxonin(sja u mate BYCA).TANI guxojne se e DINE qe drejtesia blehet,se shteti eshte i dobet(KUFOME e KALBUR),dhe se dhuna nuk te njollos,por te jep emer.

Vazhdimin e gjen tek gazeta tema.

Qe te jap UNE nje shembull ty: nonen time sja mate SUMA...jo ta prekte,por ta vrete venger noi BACIL sepse,jo se isha une me muskuj dhe garip,por policia te THYNTE ne DYSHE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-08-2018, 11:08   #40
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,934 Times in 1,306 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Denimin me Vdekje!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Duke u bazuar ne rastin e fundit te 24 vjecarit nga Vlora i cili vrau 8 persona.... mendova te hap nje teme mbi denimin me vdekje.

Cfare mendimi keni? A duhet te ishte ne vendin tone?
Cmendim keni per vendet qe akoma e kane kete ligj!

Ps. Nese tema egziston bashkangjiteni

Diskutim/Debat te kendshem
Nuk eshte nga Vlora, por nga fshati Resulaj...

Cfare mendimi keni? - 100% Jo
A duhet te ishte ne vendin tone? - Jo, sepse shumica kane vdekur kot nga mashtrimet dhe keqkuptimet.
C'mendim keni per vendet qe akoma e kane kete ligj? - Secili ben ligjin sipas vendit ku jeton. Mendimi im eshte negativ.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur