Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-09-2018, 17:54   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,694
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Le Pen urdhėrohet t'iu nėnshtrohet testimeve psikatrike

Njė gjykatė nė Francė ka udhėruar lideren e ekstremit tė djathtė, Marine Le Pen t’iu nėnshtrohet testeve psikiatrike, nė kuadėr tė hetimeve qė kanė nisur, pas shpėrndarjes sė fotografive nė tė cilat shihen mizoritė e grupit militant, Shteti Islamik (IS).
Le Pen ka publikuar nė Twitter kėrkesėn e gjykatės, duke e cilėsuar “tė ēmendur”.
Ajo ka publikuar disa fotografi mė 2015, duke pėrfshirė njė viktimė tė IS-it me kokė tė prerė.
Asaj i ėshtė hequr imuniteti si anėtare e parlamentit dhe mund tė ndėshkohet me dėnim apo burgim.
Si lidere e asaj qė ėshtė quajtur Fronti Kombėtar, Le Pen ėshtė mundur nga Emmanuel Macron nė raudin e dytė tė zgjedhjeve presidenciale.
Qė nga ajo kohė, politikania ka tentuar tė ngrihet sėrish, derisa partia e saj ka ndryshuar emrin nė Marshi Nacionalist, nė mėnyrė qė tė distancohet nga shenjat e racizmit.
Sipas njė dokumenti tė publikuar nga vetė ajo, gjyqtari ka kėrkuar qė pėrmes testeve tė vlerėsojė nėse ajo ka probleme mendore, apo “nėse ėshtė nė gjendje tė kuptojė pyetjet dhe tė pėrgjigjet”.
Le Pen nė anėn tjetėr e ka vlerėsuar kėrkesėn “tė ēmendur” dhe se sipas saj “regjimi ėshtė duke nisur tė bėhet i frikshėm”.
Mirėpo prokurorėt i kanė thėnė gazetės, Le Parisien se kėrkesa ėshtė pjesė e procedurave tė rregullta.
Le Pen ishte pėrballur me pakėnaqėsi kur kishte postuar fotografitė, pasi njė gazetar kishte bėrė krahasim nė mes tė IS-it dhe partisė sė tij.
Rasti kundėr saj ėshtė i lidhur me ligjin francez, i cili kundėrshton qarkullimin e “mesazheve tė dhunshme, tė cilat nxisin pornografi dhe terrorizėm, apo tė cilat dėmtojnė rėndė dinjetetin njerėzor” dhe tė cilat mund tė shihen nga tė miturit.
____________________________________________
https://www.gazetaexpress.com/lajme/...atrike-577829/
____________________________________________

Edhe hasim qenef taēi duht t'i nenshtrohet testimeve psikiatrike; edhe ky asht poaq debil, poaq psikopat sa kjo liderja ekstreme franceze!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-09-2018, 18:13   #2
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,518
Thanks: 1,780
Thanked 1,917 Times in 1,442 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Le Pen urdhėrohet t'iu nėnshtrohet testimeve psikatrike

Po nuk ishe pro imigration jo qe nuk je vetem racist por edhe e cmendur.


Kjo eshte vertet cmenduri
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur