Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-12-2018, 15:07   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,898
Thanks: 7,695
Thanked 3,531 Times in 1,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Beogradi nė panik, shėrbimet sekrete zbulojnė vrasėsin e Ivanoviqit

Radojqiq, nipi i Zvonko Vesilinoviqit – i cili njihet si ortak nė disa biznese me vėllain e presidentit Vuqiq, ėshtė pika kryesore e kėsaj ngjarje.

Beogradi zyrtarė ėshtė futur nė panik pasi autoritetet pėrgjegjėse tanimė kanė zbuluar personat e implikuar direkt nė vrasjen e politikanit nga veriu i Mitrovicės, Oliver Ivanoviq.
Shėrbimi Inteligjent i Kosovės (AKI) dhe disa Agjenci tė njohura Ndėrkombėtare posedojnė fakte qė vrasės me pagesė, njerėz tė afėrt me Aleksandėr Vuēiqin, qėndrojnė prapa kėsaj vrasje e cila ndodhi nė janar tė kėtij viti.

Kėsisoj, njėri prej personave kyē tė pėrfshirė nė vrasjen e Ivanoviqit po del tė jetė Milan Radojqiq, i cili tashmė ka ikur nga Kosova.
Radojqiq, nipi i Zvonko Vesilinoviqit – i cili njihet si ortak nė disa biznese me vėllain e presidentit Vuqiq, ėshtė pika kryesore e kėsaj ngjarje.

Vetura e djegur nė natėn kritike ėshtė konstatuar qė ishte me origjinė nga Serbia dhe ka zinxhirė pronarė nga Beogradi. Poashtu, vrasėsit me pagesė dyshohet se me veturė tė njėjtė ishin edhe nė Ukrainė.
E pėrmendur si e implikuar nė vrasjen e Ivanoviqit, sipas burimeve, del tė jetė edhe bashkėshortja e kėtij tė fundit, Milena.
Vlen tė theksohet se Njėsitė Speciale tė policisė sė Kosovės, me 23 nėntor arrestuan katėr persona nė veri tė Mitrovicės nė kudarė tė hetimeve lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviqit, qė ndodhi mė 16 janar tė kėtij viti, shkruajnė mediat vendore.
Goran Rakiq kishte deklaruar se dy nga tė arrestuarit janė nga komanda veriore e policisė.
__________________________________________________ _
https://www.botasot.info/aktuale-laj...-e-ivanoviqit/
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur