Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-05-2015, 09:50   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,318
Thanks: 6,603
Thanked 3,111 Times in 1,590 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Drejtesia amerikaneLirohet pas 44 vitesh pėr vrasjen qė s’e bėri
Njė person nė Miami ėshtė liruar pasi qė ėshtė dėnuar gabimisht me vdekje pėr vrasjen e njė gruaje, pasi ka kaluar 44 vite nė burg.

Prince Johnson, 60 vjeē po e tundte kokėn nga mosbesimi dhe po i kapte duart nė Gjykatėn e Qarkut nė Miami-Dade pak pasi Gjykatėsi urdhėroi lirimin e tij.

Johnson ishte i mitur kur ndodhi rasti, por u trajtua si i rritur, transmeton Koha.net.

Ligjet e reja nė Amerikė kėrkojnė qė tė ketė seanca tė reja tė dėgjimit pėr tė miturit qė janė dėnuar me jetė.

Ai ishte dėnuar kur ishte 16 vjeē nė vitin 1971, pėr vrasjen e Marta Roman.

Vrasja e saj kishte ndodhur derisa ajo po e priste burrin e saj nė karrocėn e akulloreve, tė cilėn Johnson akuzohej se ka tentuar ta grabiste me njė tjetėr adoleshent nė atė kohė.

Johnson ishte deklaruar gjithnjė i pafajshėm, ndėrsa Prokuroria e Shtetit qė atė kohė e akuzonte, kėtė herė i kishte dalė nė mbrojtje atij, pasi qė u vėrtetua se nuk ishte ai por njė person tjetėr qė vrau Marta Romanin.
__________________________________________________ ____
http://koha.net/?id=7&l=58939
____________________________________

Ky person nuk duket te jete i races se bardhe ( prandaj e nxiva...).
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-05-2015, 15:41   #2
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 11,896
Thanks: 336
Thanked 445 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

te marin gjithe jeten dhe pastaj te thone:-na falni se kemi bere nje gabim !
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-05-2015, 16:29   #3
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 5
Thanked 47 Times in 33 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

Imagjino ndonje nga ish-pronaret qe i gjen me lopate verdalle, t'i beje ketij ndonje diskutim tip: "po pres te me demshperbleje shteti per pronat qe kemi patur, gjysmen e Myzeqese dhe cerekun e Fushe-Kosoves. Shtet i padrejte."
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2015, 12:06   #4
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,005
Thanks: 13,283
Thanked 7,848 Times in 5,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

Gringos paskan filluar dhe te masakrojne vajza 14-te vjecare!!!!
Qekemi me mire ne ne memedhe.....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2015, 13:15   #5
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,320
Thanks: 213
Thanked 635 Times in 346 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

Ne ate moshe realisht edhe vrasje te kishte kryer nuk mund te denohet me burgim te perjetshem sepse mosha 16 vjeē eshte moshe teper e paqendrueshme dhe ai qe eshte prind kupton ēfare them.

Ē'fat muti i paska rezervuar jeta ketij njeriu!
Do preferoja me mire te vdisja si nje i burgosur sesa te me nxirrnin jashte ne ate moshe kur dhe ate mikun duhet te ma mbaje dikush per te shurruar, ēfare tmerri provon truri i atij njeriu kur ne fund te jetes se tij e godasin serish me ngjarjen qe edhe ai vete ka filluar ta besoje se e ka kryer ai vete!

Realiteti eshte pjesa me e hidhur te cilin askush se pranon paēka se e di.
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2015, 14:42   #6
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,005
Thanks: 13,283
Thanked 7,848 Times in 5,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Cool Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

Bota eshte e nderlikuar....
Policat tane jane me te <edukuar>.
baby
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2015, 04:24   #7
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,155
Thanks: 665
Thanked 503 Times in 354 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

E cna lodhet menderin ju me komente per drejtesin amerikane!
Ore!nga ju patem juve?
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2015, 04:40   #8
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,551
Thanks: 1,650
Thanked 1,666 Times in 1,249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

Ky fshatari i qan fare titujt e temave.

Polonia katolike
Drejtesia Amerikane
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2015, 04:57   #9
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,820
Thanks: 1,466
Thanked 1,354 Times in 647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 91
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

Sa mu dhimbs ky njeri. Cti besh politikes cifute, me nje kerkimfalje qetesojne ndergjegjen , gjasme kan ndergjegje...
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2015, 11:05   #10
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,786
Thanks: 1,111
Thanked 1,169 Times in 642 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

Historia e tij me kujton nje film me protagonist Morgan Friman.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2015, 15:32   #11
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 21,551
Thanks: 1,650
Thanked 1,666 Times in 1,249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Historia e tij me kujton nje film me protagonist Morgan Friman.
The Shawshank Redemption
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2015, 18:20   #12
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 43,005
Thanks: 13,283
Thanked 7,848 Times in 5,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

Cna merzitet me daj leshin...
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2015, 06:32   #13
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,631
Thanks: 327
Thanked 415 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

Jeta ėshtė llotari
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2015, 12:56   #14
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 10,555
Thanks: 106
Thanked 1,049 Times in 777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

Sistemi nuk eshte i pagabushem ajo dihet.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2018, 10:38   #15
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 15 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Drejtesia amerikane

..ne burg behesh njeri vetem se nuk kane kushte dhe ka shume pedera!
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur