Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare > Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare

Problematika / Aktualitete Ndėrkombėtare Nė kėtė forum mund tė diskutoni mbi tė rejat mė tė fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botėror janė me interes.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-05-2018, 23:47   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,535
Thanks: 4,878
Thanked 2,322 Times in 969 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Luftė” nė Gaza, ambasadori i SHBA: Hapėm zyrtarisht ambasadėn nė Jerusalem!

Ambasadori i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Izrael, David Friedman ka deklaruar tė hapur ambasadėn nė Jerusalem. Pėr kėtė ngjarje, nė fjalėn e tij, ambasadori Friedman falėnderoi Presidentin e SHBA, Donald Trump pėr guximin.Hapja u bė zyrtare edhe pas trazirave tė shumta nė Gaza, ku raportohet pėr 25 tė vrarė dhe qindra tė plagosur.
Ngjarja u shoqėrua me pėrleshje tė dhunshme mes manifestuesve palestinezė dhe ushtrisė izraelite pėrgjatė barrierės mbrojtėse mes Gazės dhe shtetit hebraik. Bilanci ėshtė 25 tė vrarė dhe mbi 900 tė plagosur, raporton BBC. Sipas agjencisė Maan, disa demonstrues kanė prerė telin me gjemba pėrpara barrierės nė tentativė pėr tė penetruar nė pjesėn hebraike. Ushtria i ka shtyrė pas me gaz lotsjellės. /ma.me

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 20:39   #2
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,388
Thanks: 211
Thanked 485 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luftė” nė Gaza, ambasadori i SHBA: Hapėm zyrtarisht ambasadėn nė Jerusal

Keta cifutet shume po krruhen...

Do kene zene morra te shkretet. Nuk paska sapun andej nga Izraeli?!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 10:49   #3
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,861
Thanks: 290
Thanked 487 Times in 364 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luftė” nė Gaza, ambasadori i SHBA: Hapėm zyrtarisht ambasadėn nė Jerusal

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Keta cifutet shume po krruhen...

Do kene zene morra te shkretet. Nuk paska sapun andej nga Izraeli?!
Ashtu eshte, po te shohesh bilancin e ketyre 70 viteve
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 20:23   #4
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,393
Thanks: 1,427
Thanked 1,492 Times in 889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Luftė” nė Gaza, ambasadori i SHBA: Hapėm zyrtarisht ambasadėn nė Jerusal

Ushtaret Izraelit kapen me kamera duke penguar "medics" qe tentojne te terheqin studentet e plagosur nga ushtareve Izraelit. Nje akt ky qe thyen cdo konvent te Gjeneves e cila mbron te paaratosurit dhe te plagosurit.

Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2018, 12:08   #5
jarigas
Vete zot, vete shkop
 
Avatari i jarigas
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Napoli,Italy
Posts: 509
Thanks: 94
Thanked 12 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
jarigas ėshtė njė fener i lavdishėmjarigas ėshtė njė fener i lavdishėmjarigas ėshtė njė fener i lavdishėmjarigas ėshtė njė fener i lavdishėmjarigas ėshtė njė fener i lavdishėmjarigas ėshtė njė fener i lavdishėm
Pėrgjigje e: Luftė” nė Gaza, ambasadori i SHBA: Hapėm zyrtarisht ambasadėn nė Jerusal

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Ushtaret Izraelit kapen me kamera duke penguar "medics" qe tentojne te terheqin studentet e plagosur nga ushtareve Izraelit. Nje akt ky qe thyen cdo konvent te Gjeneves e cila mbron te paaratosurit dhe te plagosurit.

https://www.youtube.com/watch?v=0Y4a1O5cmX0
Ne kuptimin qe mjavton te hedhesh armen me te cilen me qellove, per t'u quajtur i 'paarmatosur' dhe te mbrohesh me konventen e Gjeneves?!
Sa gomere mbart kjo toke...
jarigas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur