Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Shkarkime

Shkarkime Kėtu do gjeni ēfarė dėshironi ju pėr tė shkarkuar.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-12-2017, 08:04   #41
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,323
Thanks: 0
Thanked 1,123 Times in 852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Windows 10 Fall Creators Update | Released: 17/Oct/2017

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ﴾®﴿ Shiko postimin
https://changewindows.org/build/16299/pc#15
ms server
Kodi:
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO


torrent/magnet
Kodi:
magnet:?xt=urn:btih:C4EDC4574FA0FB99F8A20EFC7EF011C774EEBFB3
http link
Kodi:
File name: en_windows_10_multi-edition_version_1709_updated_sept_2017_x64_dvd_100090817.iso | SHA-1: 1AD928CFEF439F6AA4044DDC3A96B0B6830BDD0F
https://drive.google.com/uc?export=d...XR1VjBnT01nenc
File name: en_windows_10_multi-edition_version_1709_updated_sept_2017_x86_dvd_100090818.iso | SHA-1: 93B317C82B69252027E57AA2D18B50825CDF443E
https://drive.google.com/uc?export=d...29pcnF5N0xMX0U


File name: en_windows_10_multi-edition_vl_version_1709_updated_sept_2017_x64_dvd_100090741.iso | SHA-1: 1BBF886697A485C18D70AD294A09C08CB3C064AC
https://drive.google.com/uc?export=d...VBrNHIzUlR5ZTQ
File name: en_windows_10_multi-edition_vl_version_1709_updated_sept_2017_x86_dvd_100090759.iso | SHA-1: 8C274CE27B49D43216DFEF115B811936880E6E06
https://drive.google.com/uc?export=d...3ZDa2h4UlBsNjQ
Kodi:
Windows 10 (multi-edition) VL, Version 1709 (Updated Sept 2017) | Released: 17/Oct/2017
This multi-edition media includes the following VL editions:
Windows 10 Pro
Windows 10 Pro N
Windows 10 Education
Windows 10 Education N
Windows 10 Enterprise
Windows 10 Enterprise N


Windows 10 (multi-edition), Version 1709 (Updated Sept 2017) (x64) | Released: 17/Oct/2017
This multi-edition media includes the following editions:
Windows 10 S
Windows 10 S N
Windows 10 Home
Windows 10 Home N
Windows 10 Pro
Windows 10 Pro N
Windows 10 Core Single Language
Windows 10 Education
Windows 10 Education N
Shkarkova Versionin VL - 64 bit. SHAH1 hash nuk perputhet.SHAH1 hash qe me del eshte: 8e787ae1dc1c96f6610e028a2d153c8bf832214d
Ke ndonje version me te ri ose mund te me thuash ku i ke marre hashet?
Ku i kane shkarkimet ne kete site : [quote=﴾®﴿;1297710]https://changewindows.org/build/16299/pc#15
Po te njejten rezulat me jep dhe programi i shkakrkua nga ky site.
Une kam perdorur kete dhe po perdor kete me poshte : (jane te gjitha windows aty)

Kodi:
https://tb.rg-adguard.net/index.php?sid=54a81797-147a-db7e-a474-cd5a223c4fde


qe e kam gjetur ketu:

Kodi:
http://lite8.webnode.com
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 10-12-2017 nė 08:57
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-12-2017, 09:11   #42
﴾®﴿
Super Anėtar
 
Avatari i ﴾®﴿
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 269
Thanks: 101
Thanked 79 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
﴾®﴿ ka mbyllur reputacionin
Re: Windows 10

ato programe qe perdore ti per verifikim nuk jane updated

zakonisht http://sha1.rg-adguard.net behet update me shpesh


versionet e fundit:
Kodi:
magnet:?xt=urn:btih:2719f110cb0c9ac3dae17db1d82a5bb02232fc84

1F958B6A80A542C82EECD918126F665AA7381D34 *en_windows_10_multi-edition_version_1709_updated_nov_2017_x64_dvd_100290211.iso
F49484EAF515381B6BD135A1FE458670C3556221 *en_windows_10_multi-edition_version_1709_updated_nov_2017_x86_dvd_100290238.iso
FA08FFC41E30F9D2AFC282204CE00FAB166081F2 *en_windows_10_multi-edition_vl_version_1709_updated_nov_2017_x64_dvd_100289937.iso
FA6C7107EAE008DB407AC88FB273B6D1CE5D83A0 *en_windows_10_multi-edition_vl_version_1709_updated_nov_2017_x86_dvd_100289940.iso

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ﴾®﴿ : 10-12-2017 nė 09:20
﴾®﴿ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-12-2017, 12:42   #43
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,323
Thanks: 0
Thanked 1,123 Times in 852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Windows 10

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ﴾®﴿ Shiko postimin
ato programe qe perdore ti per verifikim nuk jane updated

zakonisht http://sha1.rg-adguard.net behet update me shpesh


versionet e fundit:
Kodi:
magnet:?xt=urn:btih:2719f110cb0c9ac3dae17db1d82a5bb02232fc84

1F958B6A80A542C82EECD918126F665AA7381D34 *en_windows_10_multi-edition_version_1709_updated_nov_2017_x64_dvd_100290211.iso
F49484EAF515381B6BD135A1FE458670C3556221 *en_windows_10_multi-edition_version_1709_updated_nov_2017_x86_dvd_100290238.iso
FA08FFC41E30F9D2AFC282204CE00FAB166081F2 *en_windows_10_multi-edition_vl_version_1709_updated_nov_2017_x64_dvd_100289937.iso
FA6C7107EAE008DB407AC88FB273B6D1CE5D83A0 *en_windows_10_multi-edition_vl_version_1709_updated_nov_2017_x86_dvd_100289940.iso
Sapo bera download windows qe gjeta.Une per te bere hash te fileve ne Windows kam perdorur HashTab por prej kohesh perdor Hashcheck. Ja ca programe ketu qe kontrollojne HASH te fileve.
Kodi:
https://www.techsupportalert.com/best-free-hash-utility.htm
Hash i fileve nuk ka te beje me eshte i updatuar programi apo jo. HASH i nje file kalkulohet sipas nje algoritmi te caktuar te pranuar.
Sidoqofte une kontrollova HASH per filen qe diskutojme ne sitin qe me dhe.Rezulati del Authentic.


Sidoqofte.... une do doja te dija a eshte vertet HASHI i files origjinale te Windows 10 te Microsoft ? Sepse une e marr filen i bej qindin, i kalkuloj HASH dhe e uploadoj duke thene qe kjo file e ka HASH kaq sa e kam kalkuluar une. Ne Linux pervec HASH te files ka dhe nje mase tjeter sigurije qe te kejon te gjesh se vertet file e caktuar eshte e uploadur nga Microsoft ose Jo. Pervec HASH autori qe ben upload filen ka dhe nje celes tjeter sigurije qe provon Authencitetin e tij.Pra Double Check. Po e pelqej Windows 8.1 dhe 10 sepse heq HDD ose SSD dhe e ve direkt ne nje laptop tjeter dhe i bej update per te gjetur pastaj, driverat e duhura. Shoh qe Windows ka marre shume nga Linux por eshte akoma larg.Dhe kam parasysh nje Linux te tipit Stable.Nuk po diskutoj apo krahasoj me Linux Pionere te Teknologjise te tipit Fedora apo Linux te versioneve Rolling ose Testing. Nga ana tjeter nje Windows 10 me mbi 25 GB qe ze ne disk apo dhe mos me shume,pa llogaritur ketu programet qe do instalosh eshte vertet SHUME ! Sidoqofte mendoj se ne do ju vleje njerezve ne forum te mesojne dicka me shume nga ky diskutim i yni.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-12-2017, 22:18   #44
﴾®﴿
Super Anėtar
 
Avatari i ﴾®﴿
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 269
Thanks: 101
Thanked 79 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
﴾®﴿ ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrgjigje e: Re: Windows 10

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Hash i fileve nuk ka te beje me eshte i updatuar programi apo jo.
se kuptova

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Sidoqofte.... une do doja te dija a eshte vertet HASHI i files origjinale te Windows 10 te Microsoft ?
Sepse une e marr filen i bej qindin, i kalkuloj HASH dhe e uploadoj duke thene qe kjo file e ka HASH kaq sa e kam kalkuluar une.
sigurisht qe mundesh dhe mbase mund te kapet ndonjeri peshk

por une personalish i verifikoj nga sources te ndryshem,sidomos english windows iso qe shkarkohen me shume
i verifikoj dhe nga universitetet qe kane akses MSDN/DreamSparkCitim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ne Linux pervec HASH te files ka dhe nje mase tjeter sigurije qe te kejon te gjesh se vertet file e caktuar eshte e uploadur nga Microsoft ose Jo.
Pervec HASH autori qe ben upload filen ka dhe nje celes tjeter sigurije qe provon Authencitetin e tij.Pra Double Check.
sigurisht
me shume verifikim, aq me te sigurte
﴾®﴿ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-12-2017, 13:57   #45
﴾®﴿
Super Anėtar
 
Avatari i ﴾®﴿
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 269
Thanks: 101
Thanked 79 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
﴾®﴿ ka mbyllur reputacionin
Re: Windows 10

harrova te theksoj se MSDN site ishte dikur free public access
https://i.imgbox.com/ogjwvbyG.png

por tani vetem per ata qe kane paguar abonim
﴾®﴿ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-12-2017, 08:49   #46
﴾®﴿
Super Anėtar
 
Avatari i ﴾®﴿
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 269
Thanks: 101
Thanked 79 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
﴾®﴿ ka mbyllur reputacionin
Re: Windows 10

iso-t e dhjetorit

Kodi:
EA214EE684A5BB8230707104C54A3B74D92F1D69 *en_windows_10_multi-edition_version_1709_updated_dec_2017_x64_dvd_100406711.iso
36005D054F732119BBB00FD9A0E141D54712D751 *en_windows_10_multi-edition_version_1709_updated_dec_2017_x86_dvd_100406359.iso
1851A0007321FA084145EA24B8D30BF7A72BF1C6 *en_windows_10_multi-edition_vl_version_1709_updated_dec_2017_x64_dvd_100406172.iso
6EEFF9574366042ED5AD50C48F406CE10EF20E10 *en_windows_10_multi-edition_vl_version_1709_updated_dec_2017_x86_dvd_100406182.iso
﴾®﴿ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 17:49   #47
﴾®﴿
Super Anėtar
 
Avatari i ﴾®﴿
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 269
Thanks: 101
Thanked 79 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
﴾®﴿ ka mbyllur reputacionin
Re: Windows 10

*April 2018 Update*

Kodi:
28681742FE850AA4BFC7075811C5244B61D462CF *en_windows_10_business_editions_version_1803_updated_march_2018_x64_dvd_12063333.iso
A3BECD56BA0DF0B023A13FE0B3E85F45461FA7EA *en_windows_10_business_editions_version_1803_updated_march_2018_x86_dvd_12063341.iso
08FBB24627FA768F869C09F44C5D6C1E53A57A6F *en_windows_10_consumer_editions_version_1803_updated_march_2018_x64_dvd_12063379.iso
3F2063B7419675E98C8DF82BC0607BBB1CE298BB *en_windows_10_consumer_editions_version_1803_updated_march_2018_x86_dvd_12063380.iso
https://support.microsoft.com/en-us/...get-the-update

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ﴾®﴿ : 15-05-2018 nė 17:51
﴾®﴿ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 07:28   #48
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,323
Thanks: 0
Thanked 1,123 Times in 852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Windows 10

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ﴾®﴿ Shiko postimin
*April 2018 Update*

Kodi:
28681742FE850AA4BFC7075811C5244B61D462CF *en_windows_10_business_editions_version_1803_updated_march_2018_x64_dvd_12063333.iso
A3BECD56BA0DF0B023A13FE0B3E85F45461FA7EA *en_windows_10_business_editions_version_1803_updated_march_2018_x86_dvd_12063341.iso
08FBB24627FA768F869C09F44C5D6C1E53A57A6F *en_windows_10_consumer_editions_version_1803_updated_march_2018_x64_dvd_12063379.iso
3F2063B7419675E98C8DF82BC0607BBB1CE298BB *en_windows_10_consumer_editions_version_1803_updated_march_2018_x86_dvd_12063380.iso
https://support.microsoft.com/en-us/...get-the-update
Windows eshte OS , qe kam perdorur me shume , por paska qene humbje kohe. Tani qe perdor rregullisht Linux por dhe Windows, di te bej diferencen. Linux eshte t'i heqesh kapelen. Sidoqofte, shume faleminderit per linket.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2018, 13:12   #49
﴾®﴿
Super Anėtar
 
Avatari i ﴾®﴿
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 269
Thanks: 101
Thanked 79 Times in 57 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
﴾®﴿ ka mbyllur reputacionin
Re: Windows 10

Windows 10 version 1803 (updated jul 2018)

Kodi:
Consumer media includes the following editions: 
Windows 10 Home 
Windows 10 Home N 
Windows 10 Pro 
Windows 10 Pro N 
Windows 10 Core Single Language 
Windows 10 Education 
Windows 10 Education NBusiness media includes the following editions: 
Windows 10 Pro 
Windows 10 Pro N
Windows 10 Pro for Workstations 
Windows 10 Pro for Workstations N
Windows 10 Pro Education 
Windows 10 Pro Education N 
Windows 10 Education 
Windows 10 Education N
Windows 10 Enterprise 
Windows 10 Enterprise N


Kodi:
bdaf443e43bc392565041ed25137402f14afb09e	*en_windows_10_business_edition_version_1803_updated_jul_2018_x64_dvd_12612769.iso
e1d0cb4618d2af2c82d38787d0e97788671550bd	*en_windows_10_business_edition_version_1803_updated_jul_2018_x86_dvd_12612758.iso
24d91524ebfc963fe428ddcae78cb17d978b2e3f	*en_windows_10_consumer_edition_version_1803_updated_jul_2018_x64_dvd_12712603.iso
59126b24fbc960cf2edb98a884253b5ad0106ae7	*en_windows_10_consumer_edition_version_1803_updated_jul_2018_x86_dvd_12711391.iso


e755cfebdc6a2b8fe47e4033111e00ea2c13a487	*en-gb_windows_10_business_edition_version_1803_updated_jul_2018_x64_dvd_12613160.iso
464930a91f9e766463cb965be091587e68b0d80c	*en-gb_windows_10_business_edition_version_1803_updated_jul_2018_x86_dvd_12613094.iso
f9b68c24cdb718254a5c19c7560fdd14cd437ecb	*en-gb_windows_10_consumer_edition_version_1803_updated_jul_2018_x64_dvd_12711320.iso
07eeb153e0351f993d3c6528b1142589c999c8bf	*en-gb_windows_10_consumer_edition_version_1803_updated_jul_2018_x86_dvd_12712645.iso
__________________
ore, ēa dreqin bėhet
tė gjitha forumet shqiptare vetėm politikė & fe
diēka nuk shkon mirė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ﴾®﴿ : 30-07-2018 nė 13:14
﴾®﴿ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
windows 10

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur