Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-05-2018, 18:01   #201
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,986
Thanks: 13,266
Thanked 7,835 Times in 5,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Super seksy boy Ta thote Edeni ty mos pyet askend tjeter

Vec ajo me fiongo siper,si kravate...nuk mendoj se do te shkonte ...por ti e di gjithsesi..ti gz
Danke...
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2018, 22:36   #202
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,477
Thanks: 6,677
Thanked 5,023 Times in 2,132 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Kam nje problem me PC sepse nuk me ben boot-in kur e ndez.
Sapo shtyp butonin ON, ne ekran cfaqet logo e Acer me dicituren e vet dhe pas 1ose2 minutash fiket.
Desha te di nese ka ndonje program qe mund te riparoje Boot-in pasi aty me duket se qendron problemi . Plasa, kam 3 dite qe merrem me te dhe hic asgje.
I kam provuar qe te 3 opsionet por me thote gjithnje : Error!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2018, 04:17   #203
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,311
Thanks: 6,594
Thanked 3,111 Times in 1,590 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Kam nje problem me PC sepse nuk me ben boot-in kur e ndez.
Sapo shtyp butonin ON, ne ekran cfaqet logo e Acer me dicituren e vet dhe pas 1ose2 minutash fiket.
Desha te di nese ka ndonje program qe mund te riparoje Boot-in pasi aty me duket se qendron problemi . Plasa, kam 3 dite qe merrem me te dhe hic asgje.
I kam provuar qe te 3 opsionet por me thote gjithnje : Error!

Provo 1 here me ESC (tasta e fundit ne kendin e nalt majtas).

Nese kjo s'ben pune, ia ben 1 analize hd :


1)Hape File Explorer2)1 click ne HD C: (hard disc), me butonin e djathte te mousit dhe kliko ne Property3) Ne dritaren e re qe te hapet, 1 klik ne Tools4) 1 click ne butonin "Vérifier" sistemin e file-ave.5) Nese gjen gabime ne sistemin e file-ve, analizon dhe riparon sistemin e file-ve.
Nese s'gjen asnje gabim, te shfaqet mesazhi : ky disk s'ka nevoje te analizohet.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Fshatari : 16-05-2018 nė 04:32
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 23-05-2018, 00:05   #204
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,477
Thanks: 6,677
Thanked 5,023 Times in 2,132 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

FSHATARI- me fal per vonesen ne pergjigje por e kam pas Pc te prishur dhe sot e kam rregulluar.
Desha te falenderoj shume per gadishmerine dhe shpejtesine e treguar nga ana jote per te me ndihmuar per problemin qe kisha me Pc.
U detyrova dhe i bera Restart nga e para sepse nuk merrte fryme kerkund, dhe me pas 2 dite per te install azhornimet!
Tani punon mire por fatkeqsisht kam humbur te gjitha filet personale qe kisha ne te. Do gjej ndonje menyre (software) qe te arrij ti rekuperoj sepse fatkeqsisht nuk i kisha te shpetuara vend tjeter, por i kisha tek disku C.
Nejse, falemnderit shume edhe nje here nga ana ime.
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 23-05-2018, 10:00   #205
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,323
Thanks: 0
Thanked 1,123 Times in 852 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
FSHATARI- me fal per vonesen ne pergjigje por e kam pas Pc te prishur dhe sot e kam rregulluar.
Desha te falenderoj shume per gadishmerine dhe shpejtesine e treguar nga ana jote per te me ndihmuar per problemin qe kisha me Pc.
U detyrova dhe i bera Restart nga e para sepse nuk merrte fryme kerkund, dhe me pas 2 dite per te install azhornimet!
Tani punon mire por fatkeqsisht kam humbur te gjitha filet personale qe kisha ne te. Do gjej ndonje menyre (software) qe te arrij ti rekuperoj sepse fatkeqsisht nuk i kisha te shpetuara vend tjeter, por i kisha tek disku C.
Nejse, falemnderit shume edhe nje here nga ana ime.
I paske hyre detit ne kembe. S'e pashe postimin me pare.
Sugjerime per te ardhmen. Fare Shkurt. Nuk po i hyj problemit te boot sector ose ndryshe MBR. Ti aty ke UEFI. Unified Extensible Firmware Interface.
Gjithnje filet ruaji ne nje partition qe nuk eshte ai ku ke instaluar Windows.
Qe ne momentin qe Windows iken per lesh (ka fillluar te me vije te qaj dhe jo te qesh per menyren se si Windows ben updated-shpesh nuk arrin as t'i mbaroje dhe e con sistemin ne Crash)...mos u perpiq me t'a ndezesh por kujdesu te shpetosh skedaret,qe ke brenda.Per kete perdor ndonje USB ose CD bootable te tipit Hiren Boot CD ose DLC Ultimate Boot,(kete t'a rekomandoj se ka Windows 10 32/64 bit live), programe te ngjashme me to. Shiko ketu
Kodi:
(https://alternativeto.net/software/hiren39s-bootcd/)
...ose nje Linux Live Boot CD/USB. Ka shume programe qe rikuperojne filet qe ke humbur/fshire ose dhe partitione te fshira (provo disa dhe shiko ate qe te ben me mire pune).DLC Ultimate (kete perdor une tani, kur me duhet), afron disa, po ashtu dhe Hiren Boot CD.Une kam bere nje version te modifikuar te Hiren Boot CD mix te 10 dhe 12,me WindowsXP dhe Windows 7 live, sepse ne versionet e mevoneshme pas 10 (ne mos gaboj),Hiren Boot CD i hoqi programet e crackuara.
Te thashe me siper... do i bije shume shkurt., por ke prap shume informacione ne rrjeshtat me siper. Per me shume informacione,me pyet.
Ke thene bera restart. C'do te thote kjo ? Instalove Windows nga e para? Po qe se mbivendosen clusterat siper njeri tjetrit ne Hard Disk, nje cike si veshtire t'i rikuperosh filet me sukses. Nuk po i hyj tani ne te thella per (FAT - File Allocation Table ose NTFS - New Technology File System).

E fundit. Hiq dore nga Windows. Perdor Linux dhe do me urosh. Ecen pothuaj me cdo lloj kompjuteri.Nuk ka se sa i vjeter eshte.Dhe nje laptop i 2007 , te ben pune.Nuk ke pse e instalon Linux ne fillim. Shkarkoje(nje distribucion qe do zgjedhesh) dhe hidhe ne USB(perdor Rufus ,YUMI – Your Universal Multiboot Installer ose UUI – Universal USB Installer) per t'a bere USB Bootable. Starto kompjuterin me USB qe krijove dhe jepi drejtim.USB mund ta besh dhe persistent(disa distribucione e afrojne kete: - pra ndryshimet qe ben i ruan direkt ne kete USB).Ka distribucione, qe te lejojne te ngarkosh Linux ne Ram.Pra i starton me USB dhe e heq USB(Sistemi punon nga Ram).Kur nje Windows nuk starton me dhe do te marresh filet, mund t'e perdoresh kete USB per te lexuar partitionin Windows dhe te marresh filet qe do. Sa per program per te rikuperuar filet ,me e mira ehste te perdoresh nje te tille kur Windows nuk eshte ne pune
Per momentin , po qe se nuk ke perdorur kurre Linux me pare, te rekomandoj, sipas radhes: MX Linux,Sparky Linux(me mire zgjidh versionin XFCE 4.7 dhe jo 4,8 me LXDE),Gecko Linux (zgjidh stable jo Tumbleweed) dhe pse jo Manjaro. Mendoj qe dhe Emmabuntüs, i fundit : shiko tek
Kodi:
www.distrowatch.com
,mund te jete pothuaj njesoj me MX Linux dhe Sparky Linux,por se kam provuar. Mos u ngaterro me Mint ose Ubuntu, jo sepse nuk jane OK.(Jane shume OK si distributione,por une preferoj te parat qe jane me te vogla dhe me te shpejta).Po qe se do te jesh direkt ne burim dhe te kesh nje sistem Rock Stabile ...atehere instalo Debian(po vendose per Debian 8 - stable - vetem t'i hysh kompjuterit me cekic, qe t'e prishesh sistemin),ose Slackaware(dhe ky stable tek zoti), por ofron vetem Text Menu Installer. Te rekomandoj qe te besh gati partitionet e HDD para se te duash te instalosh nje Linux sistem. Mund te perdoresh o nje partition te vetem per root(/) dhe home (pra sistemi dhe dokumentet ne nje partition) dhe nje partition me madhesi sa memorja qe ke instaluar (i quajtur Swap - i ngjashem me pjesen qe Windows perdore si pagefile ).Ose mund te perdoresh nje partition per root(/), (10-15 GB), nje per home (kete e ben sa te duash-per te ruajtur dokumentet) dhe partitionin swap.
Une per vete perdor nje per root(10-15 GB ose deri 25GB qe eshte shume)dhe nje swap (por po qe se ke 8GB dhe me me shume memorje RAM ky partition mbase nuk do te perdoret kurre prej sistemit). Dokumentet i ruaj ne nje partition tjeter. Si FAT per Linux te rekamondoj ext4.

Dhe po qe se ne vend te HDD kompjuteri yt ka SSD.... thjesht kompjuteri yt fluturon me Linux. ARCH Linux i instaluar ne Lenovo T420,T430 ose HP 8570W starton ne me pak se 7-9 sekonda(me wireless te njohur dhe te lidhur,gati per hyre ne internet) dhe ben shutdown ne me pak se 3 ose 4 sekonda.

Hope it helps !
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 16-08-2018, 23:38   #206
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,986
Thanks: 13,266
Thanked 7,835 Times in 5,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Ndihme

Mirembrema.

Pak minuta me pare gjeta nje celular tip HTC.Eshte ne gjuhen polake,por pyetja e ime: mund ta perdor me karte gjermane ose shqiptare kur te shkoj ne Tirone?NUK e di a eshte i bllokuar ose jo.

Nuk tallem.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-08-2018, 18:25   #207
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Cfare dallimi ka midis psikologut, psiqiatrit dhe psikoterapistit?


p.s. se nuk doja te hapja tema te reja se u bera bajat...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
i vjetėr 20-08-2018, 18:33   #208
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,311
Thanks: 6,594
Thanked 3,111 Times in 1,590 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Cfare dallimi ka midis psikologut, psiqiatrit dhe psikoterapistit?


p.s. se nuk doja te hapja tema te reja se u bera bajat...

Psikolog : i diplomuar (master) ne psikologji.

Psikiater : i diplomuar (master) ne mjekesi dhe specialist i semundjeve mendore.


Psikoterapeut : i diplomuar (master) ne psikologji ose ne mjekesi; i afte ne komunikim.
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 23-08-2018, 16:29   #209
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,986
Thanks: 13,266
Thanked 7,835 Times in 5,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Cfare dallimi ka midis psikologut, psiqiatrit dhe psikoterapistit?


p.s. se nuk doja te hapja tema te reja se u bera bajat...
Psikologjia ėshtė shkenca e studimit tė shkaqeve themelore tė sjelljes njerėzore dhe proceseve mendore. Psikologjia ka njė histori shumė mė tė shkurtėr se shkencat e tjera. Pėrkufizimi i parė eshte.... studimi i strukturės sė mendjes njerėzore. Duke pasur parasysh pamundėsinė pėr tė vėzhguar mendjen njerėzore, psikologėt e kanė pėrcaktuar psikologjinė si njė.... studim shkencor tė sjelljes sė vėzhgueshme apo te mbajtjes nen kontroll te pacientit.

PS: por me raste te veqanta...PACIENTJA te qon ne....QMENDINE.


PACIENTJA tha ne KINE me 2008-n...n.q-se njeriu nuk eshte gjentil,ndodhin gjera te kecia.

FAZIT: psikologu shkoi per LESH....ndodh.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2018, 16:37   #210
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 1,801
Thanks: 353
Thanked 366 Times in 276 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
B.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyerB.E.V ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Mirembrema.

Pak minuta me pare gjeta nje celular tip HTC.Eshte ne gjuhen polake,por pyetja e ime: mund ta perdor me karte gjermane ose shqiptare kur te shkoj ne Tirone?NUK e di a eshte i bllokuar ose jo.

Nuk tallem.
mafia polake ne Tiron masanej.non e bab nuk i klonojn ne Alb. Te tjerat Po
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i B.E.V pėlqehet nga
i vjetėr 23-08-2018, 16:56   #211
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,986
Thanks: 13,266
Thanked 7,835 Times in 5,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
mafia polake ne Tiron masanej.non e bab nuk i klonojn ne Alb. Te tjerat Po
E gjeta piken se ku...po nuk funksionoi do e marri tjetri....QYL.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-09-2018, 13:04   #212
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,986
Thanks: 13,266
Thanked 7,835 Times in 5,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Ndihme

Motra,shoqe,zonja dhe femra shqiptare te nderuara.....a ja vlen per ne troje???? Apo dun firmato albanezet

Quditerisht me pelqen i stamposur caubojs,dhe patikat me pelqejne.

Danke per mendimet qe do jepni.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg lesa3_025uh01-2.jpg (21.1 KiloByte, 69 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg lesa3_025uh01-3.jpg (15.3 KiloByte, 69 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg lesa3_226hf06-1.jpg (15.6 KiloByte, 69 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg img_0251_3.jpg (17.6 KiloByte, 68 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg lesa3_025uh01-4.jpg (20.5 KiloByte, 69 shikimet)
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 26-09-2018, 14:51   #213
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,986
Thanks: 13,266
Thanked 7,835 Times in 5,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

E gatiti njoni qelularin.Plus kom bo ne foto apo do kadro te vjetra,do i mor me vete....qe tja u DHI disave....per pordhe.Apropo....kapni Leverkusen o ......shqipo.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2018, 20:16   #214
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,679
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Merr vesh njeri ketu? A mund te behet vete ky digjenerator ere?

https://www.amazon.it/Generatore-ver...rds=eolico+3kw

p.s. jo per gje por kursej 4mije euro...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-09-2018, 23:23   #215
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,986
Thanks: 13,266
Thanked 7,835 Times in 5,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
E gatiti njoni qelularin.Plus kom bo ne foto apo do kadro te vjetra,do i mor me vete....qe tja u DHI disave....per pordhe.Apropo....kapni Leverkusen o ......shqipo.
Leverkusen ka maru BENO,por si ti hedh fotot nga qelulari.....help!!!!
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2018, 08:54   #216
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,986
Thanks: 13,266
Thanked 7,835 Times in 5,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Leverkusen ka maru BENO,por si ti hedh fotot nga qelulari.....help!!!!
Po prite nga llapaqenet, te ka more LUMI o Beno!!!!!
AproPO....si ju duket kjo quqa e vogel(pa shku ke tema vocrraket tane)????????????????????????????????????????
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 1537245239326.jpg (15.0 KiloByte, 34 shikimet)
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2018, 09:04   #217
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,541
Thanks: 4,883
Thanked 2,329 Times in 975 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Beno hudhi nje sy kesaj videos

http://www.forum-al.com/showpost.php...9&postcount=36
__________________

Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 01-10-2018, 09:09   #218
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,986
Thanks: 13,266
Thanked 7,835 Times in 5,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Faleminderit....kjo cuca e vogel me fustan dhe trendafil eshte.....BENI qe na ecte.....vetem.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 1537245239555.jpg (15.0 KiloByte, 31 shikimet)
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 04-10-2018, 21:42   #219
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 42,986
Thanks: 13,266
Thanked 7,835 Times in 5,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 332
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ndihme

Ore.....perse pikerisht Shqiperia,Serbia,Mali i Zi dhe Rusia (me vone )
kane shqiponjen me dy koka dhe vetem ne nje qafe?????

Ka te beje (ndoshta) me despotet e epirit????


Faleminderit dhe u mireshkrofshim ....neser.

Time me fjetna.

Tungi.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur