Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-05-2018, 11:15   #1
Unik
Anėtar
 
Avatari i Unik
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 34
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Unik ėshtė nė rrugė tė mbarė
Keksat mė tė shijshėm tė kokosit pėr vetėm 15 minuta

Ēfarė shkon mė shumė ulur, tė mbėshtjellur me njė batanije, duke pirė njė ēaj? Disa keksa kokosi!

Nėse keni nevojė pėr tė ngrėnė dicka tė ėmbėl, atėherė kjo recetė ėshtė e shpejtė dhe perfekte.

Unik Portal ju sjellė keksat mė tė shijshėm tė kokosit, qė mund ti pėrgatitni nė vetėm 15 minuta!
Shijojini ato me njė gotė caji tė nxehtė.

Pėrbėrėsit qė ju duhen:

100 gr miell;
100 gr sheqer;
200 gr kokos;
2 vezė;
1 lugė ēaji pluhur pėr pjekje;

Mėnyra e pėrgatitjes:

1. Pėrzini vezėt dhe sheqerin sė bashku.
2. Shtoni kokosin, dhe pėrzini.
3. Shtoni miellin dhe pluhurin pėr pjekje dhe pėrzijeni prapė.
4. Lėreni kėtė pėrbėrje tė ftohet pėr 30 minuta.
5. Lagni duart dhe formoni keksat.
6. Pjekni nė 180 gradė pėr 15 minuta.

Artikulli: Keksat mė tė shijshėm tė kokosit pėr vetėm 15 minuta
__________________
www.unikportal.com
Unik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur