Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 11-09-2019, 21:57   #541
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,830
Thanks: 7,697
Thanked 6,473 Times in 2,724 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Te falenderoj dhe te pershendes Caushi.

Shikoni cfare bene cilesia dhe suksesi yne. Shikoni si ndikojne ato ne promovimin e tere shtetit te Kosoves ...

Ky reportazh i prekshem eshte bere nga radiotelevizioni anglez ITV dhe eshte shikuar nga miliona njerez anembane botes.

Shikim te kendshem:

https://m.facebook.com/story.php?sto...7&id=575834936


P.S. Shpresoj administratori ta shpalos videon pa link te dukshem.
__________________
Albini perpara, na prift e mbara.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 11-09-2019 nė 22:08
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 22:25   #542
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,218
Thanks: 1,509
Thanked 2,107 Times in 1,105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Ndoshta gabim e kishim, ndoshta nuk duhej te kishim kaq shume pritshmeri. Shqiperia nuk u forcua e nuk po forcohet qe te arrihet bashkimi kombetar. Ndoshta duhet shikuar ne anen e kundert. Ndoshta eshte koha qe te forcohet Kosova e me pas te bashkohet Shqiperia.

Ndoshta pranvera shqiptare fillon nga Kosova, sic na kane thene edhe te mocmit.


Mbetem me shprese #
Une I kam shpresat te Kosova. E kam deklaraur kete gje vite me par. E besoj kete per nje arsye te vetme. Shqiptaret e Kosoves jane shqiptare si gjith te tjeret me vecori te njejta me nje perjashtim te vogel qe ben difference te madhe me ata te Shqiperise. Nuk e vrane njeritjetrin, nuk e spiunuan e nuk e shiten shpirtin tek djalli ashtu sic bene ata te Shqiperise per 45 vjet.

Nuk ka patur kurr gjakderdhje mes shqiptaresh ne Kosove. Edhe ata qe u ben me Jugosllavine ishin pakic e Vogel e me siguri trajtohen si tradherar nga pjesa me e madhe. Kurse ne Shqiperi ka akoma me mijera njerez te vrar nga komunizmi qe nuk u dihet as varri, qindra mijera njerez te lenduat thelle nga ajo perjudh. Shqiperia eshte vendi me i percare ne Europe.

E di qe duket absurd kjo po shkruaj ne kete tem futbolli por ky eshte kyci qe e ka mbyllur zhvillimin e Shqiperise. Ata qe ishin komuniste dhe qe lyen duart me gjak shqiptari u ben democrat dhe socialista per te mbajtur pushtetin, per te ruajtur interesat e tyre dhe per te shmangur diten e gjykimit, pra drejtesise.

Kjo politike klanore ka penguar zhvillimin e jo vetem te Shqiperise por edhe te Kosoves. Per mendimin tim Shqiperia eshte penges per Kosoven. Ka qene e tille qe me futjen e enverit ne politike dhe vazhdon akoma se ai mbolli faren e helmuar per sa kohe ishte gjall.

Une mendoj ne Shqiperi ka nje ndjenje anti-Kosovare, no te gjith por sidoqoft nje numer i konsiderueshem, dhe ua garantoje me siguri matematike qe jane bollsheviket qe e fusin fitilin edhe sot.

Une njoh qindra e mijera shqiptare pasardhes te familjeve nacionalsite te cilen kan3 vetem dashuri per ate vend dhe shqiptaret atje. Kurse kjo fara e ndyre komuniste nuk rri dot pa futur filin sepse edge sot kan akoma simpati per vellezerit e tyre ideologjik.

Nje popull me shtyll kurrizore ja imponon vullnetin e vet politikaneve. Ndodhi ne Amerik me zgjedhjen e Trumpit dhe ne Angli me Brexit. Pavaresisht nese jane zgjidhe te mira apo jo. Votuesit/populli beri punen e vet. Votuan per ndryshime radikale.

Kurse ne kendojme 'o sa mir me qene shqiptar' ne ndeshjet e futbollit, ne nje kohe qe pjesa me e madhe e shqiptareve jetojne ne mergim.

Nuk duhet harruar kurr qe me mire Shqiperia pa Kosoven se sa Kosova pjese e Serbise!!!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mano : 11-09-2019 nė 22:32
🖤 (2)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 02:36   #543
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 578
Thanks: 211
Thanked 246 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Une I kam shpresat te Kosova. E kam deklaraur kete gje vite me par. E besoj kete per nje arsye te vetme. Shqiptaret e Kosoves jane shqiptare si gjith te tjeret me vecori te njejta me nje perjashtim te vogel qe ben difference te madhe me ata te Shqiperise. Nuk e vrane njeritjetrin, nuk e spiunuan e nuk e shiten shpirtin tek djalli ashtu sic bene ata te Shqiperise per 45 vjet.

Nuk ka patur kurr gjakderdhje mes shqiptaresh ne Kosove. Edhe ata qe u ben me Jugosllavine ishin pakic e Vogel e me siguri trajtohen si tradherar nga pjesa me e madhe. Kurse ne Shqiperi ka akoma me mijera njerez te vrar nga komunizmi qe nuk u dihet as varri, qindra mijera njerez te lenduat thelle nga ajo perjudh. Shqiperia eshte vendi me i percare ne Europe.

E di qe duket absurd kjo po shkruaj ne kete tem futbolli por ky eshte kyci qe e ka mbyllur zhvillimin e Shqiperise. Ata qe ishin komuniste dhe qe lyen duart me gjak shqiptari u ben democrat dhe socialista per te mbajtur pushtetin, per te ruajtur interesat e tyre dhe per te shmangur diten e gjykimit, pra drejtesise.

Kjo politike klanore ka penguar zhvillimin e jo vetem te Shqiperise por edhe te Kosoves. Per mendimin tim Shqiperia eshte penges per Kosoven. Ka qene e tille qe me futjen e enverit ne politike dhe vazhdon akoma se ai mbolli faren e helmuar per sa kohe ishte gjall.

Une mendoj ne Shqiperi ka nje ndjenje anti-Kosovare, no te gjith por sidoqoft nje numer i konsiderueshem, dhe ua garantoje me siguri matematike qe jane bollsheviket qe e fusin fitilin edhe sot.

Une njoh qindra e mijera shqiptare pasardhes te familjeve nacionalsite te cilen kan3 vetem dashuri per ate vend dhe shqiptaret atje. Kurse kjo fara e ndyre komuniste nuk rri dot pa futur filin sepse edge sot kan akoma simpati per vellezerit e tyre ideologjik.

Nje popull me shtyll kurrizore ja imponon vullnetin e vet politikaneve. Ndodhi ne Amerik me zgjedhjen e Trumpit dhe ne Angli me Brexit. Pavaresisht nese jane zgjidhe te mira apo jo. Votuesit/populli beri punen e vet. Votuan per ndryshime radikale.

Kurse ne kendojme 'o sa mir me qene shqiptar' ne ndeshjet e futbollit, ne nje kohe qe pjesa me e madhe e shqiptareve jetojne ne mergim.

Nuk duhet harruar kurr qe me mire Shqiperia pa Kosoven se sa Kosova pjese e Serbise!!!
E kuptoj llogjiken e kesaj qe thua Mano por realiteti eshte pak me ndryshe.

Nuk ka ndjenje anti-kosovaresh ne shqiperi por thjeshte pakenaqesi momentale qe ne shqiptaret i kemi me njeri tjetrin ne te gjithe trojet shqiptare.

Ndjenjen vellazerore ndaj kosovarve ne e treguam ne 99-ten kur mbi nje milion kosovare u strehuan ne shtepite tona pamvaresisht varferise tone.

Shqiperia sot eshte ndryshe dhe aspak e percare.
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 04:00   #544
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,995
Thanks: 1,838
Thanked 2,017 Times in 1,522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Une I kam shpresat te Kosova. E kam deklaraur kete gje vite me par. E besoj kete per nje arsye te vetme. Shqiptaret e Kosoves jane shqiptare si gjith te tjeret me vecori te njejta me nje perjashtim te vogel qe ben difference te madhe me ata te Shqiperise. Nuk e vrane njeritjetrin, nuk e spiunuan e nuk e shiten shpirtin tek djalli ashtu sic bene ata te Shqiperise per 45 vjet.

Nuk ka patur kurr gjakderdhje mes shqiptaresh ne Kosove. Edhe ata qe u ben me Jugosllavine ishin pakic e Vogel e me siguri trajtohen si tradherar nga pjesa me e madhe. Kurse ne Shqiperi ka akoma me mijera njerez te vrar nga komunizmi qe nuk u dihet as varri, qindra mijera njerez te lenduat thelle nga ajo perjudh. Shqiperia eshte vendi me i percare ne Europe.

E di qe duket absurd kjo po shkruaj ne kete tem futbolli por ky eshte kyci qe e ka mbyllur zhvillimin e Shqiperise. Ata qe ishin komuniste dhe qe lyen duart me gjak shqiptari u ben democrat dhe socialista per te mbajtur pushtetin, per te ruajtur interesat e tyre dhe per te shmangur diten e gjykimit, pra drejtesise.

Kjo politike klanore ka penguar zhvillimin e jo vetem te Shqiperise por edhe te Kosoves. Per mendimin tim Shqiperia eshte penges per Kosoven. Ka qene e tille qe me futjen e enverit ne politike dhe vazhdon akoma se ai mbolli faren e helmuar per sa kohe ishte gjall.

Une mendoj ne Shqiperi ka nje ndjenje anti-Kosovare, no te gjith por sidoqoft nje numer i konsiderueshem, dhe ua garantoje me siguri matematike qe jane bollsheviket qe e fusin fitilin edhe sot.

Une njoh qindra e mijera shqiptare pasardhes te familjeve nacionalsite te cilen kan3 vetem dashuri per ate vend dhe shqiptaret atje. Kurse kjo fara e ndyre komuniste nuk rri dot pa futur filin sepse edge sot kan akoma simpati per vellezerit e tyre ideologjik.

Nje popull me shtyll kurrizore ja imponon vullnetin e vet politikaneve. Ndodhi ne Amerik me zgjedhjen e Trumpit dhe ne Angli me Brexit. Pavaresisht nese jane zgjidhe te mira apo jo. Votuesit/populli beri punen e vet. Votuan per ndryshime radikale.

Kurse ne kendojme 'o sa mir me qene shqiptar' ne ndeshjet e futbollit, ne nje kohe qe pjesa me e madhe e shqiptareve jetojne ne mergim.

Nuk duhet harruar kurr qe me mire Shqiperia pa Kosoven se sa Kosova pjese e Serbise!!!
Ty mano te rri sahati te enveri e te shoket e tij. Nga e di ti qe Shqiptaret e kosoves. malit zi, maqedonise, apo te Greqise nuk kane spiunuar per njeri tjetrin? Apo qe nuk kane vrare njeri tjeterin? Pak luftime nder Shqiptare ka ndodhur mes shekujsh? Spiunlleku eshte pjese e jetes, eshte pjese e njeriut., ashtu si eshte edhe tradhetia. Kam punuar me Shqiptare te trojeve te ndryshme, e kam takuar nga troje te ndryshme. Birqenerit jane te shumte e te ndershmit e me karakter te mire jane te pakte, shume te pakte.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
🖤 (2)
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 07:32   #545
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,516
Thanks: 6,914
Thanked 8,168 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Dy ndeshjet e cmendura te shqiptareve...

Vetem 38 seconda loje dhe Kosova ka tronditur ne Sauthempton vete Atdheun e futbollit Angline teksa permes Valon Berishes ka shenuar dhe udheheq 1-0..

Me pas ka shperthyer hakmarrja e 3 Luaneve qe gati e shpartallojne fare skuadren me te re perfaqesuese te Europes teksa i shenojne plot 5 gola sikur ti leshonin nje ortek bore qe vetem rrokullisej e merrte perpara c'te gjente...

Dhe te te shenojne sulmues te tille si Kane e Sterling ...nuk ma do mendja se eshte turp per cdo lloj portieri e per cfaredo soj kombetareje....e jo me per Muric e Kosoven me fare pak pervoje e eksperience nderkombetare...

Por Drama Angli-Kosove s'mbaron ketu nderkohe qe nje Kosove vetvetja gjen force e guxim te luaje nje pjese te dyte ne ate fare feje sa ti befasoje krejtesisht shpikesit e futbollit e madje ta fitoje ajo pjesen e dyte ...2-0.. ku Berisha e Murriqi e Kosova e tyre tregojne se vlejne jo pak...

Tete gola ne Sauthempton...dy penallti... nje e shenuar prej Murriqit ... e nje e pritur prej portierit kosovar Muric... nje autogol...nje shtylle dhe sa shume emocione e cfare niveli loje...pra nje ndeshje futbolli qe i pati te gjitha brenda...

Dhe nje Kosove qe luan denjesisht dhe gati - gati e barabarte perballe Anglise se madhe e njeres prej kombetareve me te mira e me ne forme per momentin ne futbollin boteror.......nje Kosove qe guxoi goxha edhe pse regjistron nje humbje qe gjithesesi duhet quajtur dinjitoze...nje Kosove qe durtrokitet edhe pse humbet .... sepse mbi te gjitha luajti futboll...

Nje ndeshje e cmendur ne Sauthempton ku si rralle here durtrokiten fort te dy ...si fituesi po ashtu edhe humbesi...

Histori me vehte ndeshja e Kombetares shqiptare ne Elbasan perballe Islandes qe te befason ne cdo moment...

Shume ndryshime ne formacion krahasuar me ndeshjen e se shtunes se shkuar ne Paris.,..dhe deri diku nje kombetare qe mese fundi arrin ta perligje veten e kjo per merite te grupit e jo te ndonje individi te vecante... ...te pakten gjykoj keshtu teksa llogaris fitoren e arritur, me kater golat e shenuar e me tre piket e marra...sepse ne loje e ne formacion ka ende shume e shume gjera per te ndrequr ...

Shenojne radhazi Dermaku , kapiteni Hysaj [ goli i tij i pare ne kombetare dhe i dyti ne kariere]....Roshi i ndihmuar nga mbrojtja islandeze e serisht Cikalleshi...

Kish kohe qe kombetarja jone s'kish shenuar kaq shume gola ne nje ndeshje te vetme...qofte ky nje ogur i mbare per ndeshjet ne vazhdim...

Dhe si kurre me pare ne historine e futbollit shqiptar...te dyja bashke Perfaqesuesja e Kosoves dhe Kombetarja e Shqiperise ne dy ndeshjet e tyre ne Sauthempton e Elbasan shenojne e pesojne nje rekord absolut golash 14 te tille....e pa besueshme por e vertete...e mbi te gjitha teper argetuese sepse ashtu sic vlen jo pak fitorja 4-2 e Shqiperise po ashtu askush nuk ka dot goje te shaje e kritikoje Kosoven pse u mund 5-3 ne token ku lindi futbolli...

Nje nate e cmendur e futbollit shqiptar ..nje nate plot emocione e per tu mbajtur mend gjate..e me nje rekord golash qe veshtire se mund te perseritet serisht ....

Faleminderit Shqiperi per fitoren ...e durtrokitje per guximin tend ty Kosove..

A.R.DOSTI
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 08:02   #546
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,182
Thanks: 2,531
Thanked 4,547 Times in 2,929 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 166
Eden ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin

Une mendoj ne Shqiperi ka nje ndjenje anti-Kosovare, no te gjith por sidoqoft nje numer i konsiderueshem, dhe ua garantoje me siguri matematike qe jane bollsheviket qe e fusin fitilin edhe sot.
E mire se ne kete rast je treguar pak nje anes , te siguroj qe edhe shqiptaret e kosoves nuk kane ndonje simpati te vecante ndaj nesh (shqiptareve te shqiperise) ndonese me te drejte lol, ne po ham kokat mes veti (sic ke thene e vete) jo me te presim te na duan te tjeret....

Upsss ora te iki me ngadale une lol ,per cdo rast ju kunder pergjigjet Mano tash
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 12:01   #547
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,218
Thanks: 1,509
Thanked 2,107 Times in 1,105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
E kuptoj llogjiken e kesaj qe thua Mano por realiteti eshte pak me ndryshe.

Nuk ka ndjenje anti-kosovaresh ne shqiperi por thjeshte pakenaqesi momentale qe ne shqiptaret i kemi me njeri tjetrin ne te gjithe trojet shqiptare.

Ndjenjen vellazerore ndaj kosovarve ne e treguam ne 99-ten kur mbi nje milion kosovare u strehuan ne shtepite tona pamvaresisht varferise tone.

Shqiperia sot eshte ndryshe dhe aspak e percare.
Nuk flas per popullin mbar por per politikanet dhe rrethin e tyre. Ata vendosin!
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 12:04   #548
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,218
Thanks: 1,509
Thanked 2,107 Times in 1,105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Ty mano te rri sahati te enveri e te shoket e tij. Nga e di ti qe Shqiptaret e kosoves. malit zi, maqedonise, apo te Greqise nuk kane spiunuar per njeri tjetrin? Apo qe nuk kane vrare njeri tjeterin? Pak luftime nder Shqiptare ka ndodhur mes shekujsh? Spiunlleku eshte pjese e jetes, eshte pjese e njeriut., ashtu si eshte edhe tradhetia. Kam punuar me Shqiptare te trojeve te ndryshme, e kam takuar nga troje te ndryshme. Birqenerit jane te shumte e te ndershmit e me karakter te mire jane te pakte, shume te pakte.
Une krahasove Kosoven dhe Shqiperine si dy shtete me miliona shqiptare. Nuk ka ndodhur kurr mes shqiptareve ajo qe ndodhi ne Shqiperi gjat komunizmit.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 12:08   #549
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,218
Thanks: 1,509
Thanked 2,107 Times in 1,105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
E mire se ne kete rast je treguar pak nje anes , te siguroj qe edhe shqiptaret e kosoves nuk kane ndonje simpati te vecante ndaj nesh (shqiptareve te shqiperise) ndonese me te drejte lol, ne po ham kokat mes veti (sic ke thene e vete) jo me te presim te na duan te tjeret....

Upsss ora te iki me ngadale une lol ,per cdo rast ju kunder pergjigjet Mano tash
Per kete nuk jam I sigurte, mbase ke edhe te drejte. I lash vetes vend kur shkruajta se edhe ata jan shqiptar me vecori te njejta
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 12:29   #550
Xzot
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2019
Posts: 7
Thanks: 2
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
Xzot ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Wikipedia e ka tė ilustruar rastin e golit tė pestė tė Anglisė qė ti pretendon se ėshtė offside:


The blue forward in the penalty area of the diagram is not in an offside position, as s/he is behind the ball, despite the fact that s/he is closer to the opponents' goal line than the second-last opponent.
Herė tjetėr citoje saktė rregulloren. Kėtyre lloj justifikimeve ne kėtej u themi, mbahu Muēo me garjet.
Osht offside o shok por ti s'po dishe cka osht offside niher

ne ate foto qe e ke postu ti nga wikipedia nuk osht offside sepse topi osht perpara lojtarit por ne ket raste topi nuk u kane para tij por ai ka qene ne offside kur i erdh topi.

Mos me trego per rregullora kur nuk po i dishe , pash zotin me shtine me qesh


hapi pak syt e kqyre vet qe osht offside


pse po e shikon futbollin ti kur nuk po i dishe regullat ?
Xzot nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 12:59   #551
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xzot Shiko postimin
Osht offside o shok por ti s'po dishe cka osht offside niher

ne ate foto qe e ke postu ti nga wikipedia nuk osht offside sepse topi osht perpara lojtarit por ne ket raste topi nuk u kane para tij por ai ka qene ne offside kur i erdh topi.

Mos me trego per rregullora kur nuk po i dishe , pash zotin me shtine me qesh


hapi pak syt e kqyre vet qe osht offside


pse po e shikon futbollin ti kur nuk po i dishe regullat ?
Po ti ku e mate qe ishte offside? Me sy te lire eshte veshtire me e dallu. Ke noi pamje te sakte?
Mos diskuto per topin hic. Nese Sancho qe shenoj eshte para Sterling atehere eshte offside.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 14:30   #552
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,536
Thanks: 3,643
Thanked 4,192 Times in 2,352 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Valon Berisha ne formacionin e javes per kualifikimet Euro 2020

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 14:39   #553
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,995
Thanks: 1,838
Thanked 2,017 Times in 1,522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Une krahasove Kosoven dhe Shqiperine si dy shtete me miliona shqiptare. Nuk ka ndodhur kurr mes shqiptareve ajo qe ndodhi ne Shqiperi gjat komunizmit.
Po ik o mano mos ja fut kot


E para e punes Kosova eshte shtet i ri, ske si ti krahasosh si dy shtete. Si krahina po mund ti krahasosh, mund te krahasosh te gjitha krahinat, ose mund te krahasosh sistemet.

Mano, llogjika dikton nga ana e natyres njerezore por edhe historia tregon qe Shqiptaret kane vrare, spiunuar, tradhetuar, perdhunuar njeri tjetrin, ne cdo lloj sistemi, qoft ate romak, qoft ottoman, qoft ate komunizm, e qofte gici.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 14:40   #554
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,995
Thanks: 1,838
Thanked 2,017 Times in 1,522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Po ti ku e mate qe ishte offside? Me sy te lire eshte veshtire me e dallu. Ke noi pamje te sakte?
Mos diskuto per topin hic. Nese Sancho qe shenoj eshte para Sterling atehere eshte offside.
Ai ka luajtur futboll por tani e ka lene. Ke luajtur futboll ti? Jo

Ai e di me mire, ti nuk ke luajtur.

Pra si perfundim ai gol ishte onside.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 14:48   #555
Xzot
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2019
Posts: 7
Thanks: 2
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
Xzot ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Per shembull ne ket video nuk doket sikur offside por mu dok ne ate video tjeter 100%, osht veshtire me pa kur nuk i tregon kamera krejt anet, por gati kish mujt me qene offside ... nejse s'ka rendesi prape se prape . Regullat i di boll mir qika jemeOsht qesharak me thane qe Kosova i ka lojtar te blen kur ata vet kane vendos me lujt per Kosoven.

Ata kishin marr ma shume lek per me lujt per shtete tjera ... per shembul Berisha e ka pas refuzu Shqiperine per Norvegjin tani ma von shkoj me lujt per Kosoven... Keshtu krejt Kosovaret u duft me ja ba. Nuk e di pse po shkojn me lujt per Shqiperine .. Per ato shtete tjera s'kan faj se kane lujt per ato para qe Kosova u pranu etc. Kishin lujt krejt Kosovaret per Kosoven , Kosova ish ba nje prej ekipet ma te fort ne Evrope. Fakt.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Xzot : 12-09-2019 nė 14:51
Xzot nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 15:21   #556
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,412
Thanks: 20
Thanked 749 Times in 480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xzot Shiko postimin
Ata kishin marr ma shume lek per me lujt per shtete tjera ...
Para nuk mirren kur luan per reprezentacionin e shtetit tend,pagesat jane simbolike.Asnje federate nuk paguan shuma te medha per futbollistet.Motivi eshte te prezentosh kombin tend.
Futbollistet i fitojne parat ne klubet e tyre.
Citim:
... Keshtu krejt Kosovaret u duft me ja ba. Nuk e di pse po shkojn me lujt per Shqiperine ..
Nuk e di a ?!
Hajt se e meson ma vone...e meson edhe cka eshte offsiti
Citim:
Kishin lujt krejt Kosovaret per Kosoven , Kosova ish ba nje prej ekipet ma te fort ne Evrope. Fakt.
Te ishin edhe Xhaka,Shaqiri dhe disa te tjere ne reprezentacionin e Kosoves,nuk do te ishin nje nder ekipet me te forta ne Evrope,...por Kosova do te kualifikohej pa problem ne Kampionatin Evropian.
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 16:07   #557
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,010
Thanks: 3,480
Thanked 2,798 Times in 1,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xzot Shiko postimin
Osht offside o shok por ti s'po dishe cka osht offside niher

ne ate foto qe e ke postu ti nga wikipedia nuk osht offside sepse topi osht perpara lojtarit por ne ket raste topi nuk u kane para tij por ai ka qene ne offside kur i erdh topi.

Mos me trego per rregullora kur nuk po i dishe , pash zotin me shtine me qesh


hapi pak syt e kqyre vet qe osht offside


pse po e shikon futbollin ti kur nuk po i dishe regullat ?
Domethėnė ti u anėtarėsove nė forum vetėm qė tė na mėsosh rregulloren e futbollit, kėshtu?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 16:10   #558
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,010
Thanks: 3,480
Thanked 2,798 Times in 1,888 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Po ti ku e mate qe ishte offside? Me sy te lire eshte veshtire me e dallu. Ke noi pamje te sakte?
Mos diskuto per topin hic. Nese Sancho qe shenoj eshte para Sterling atehere eshte offside.
Mos bėj shumė pyetje. E di ai kėtė punė dhe kaq.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 16:14   #559
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: FIFA ia lejon miqėsoret Kosovės

Ky mire qe nuk merr vesh po ben edhe sikur i di te gjitha.
Gjithsesi te gjithe lojtaret Kosovare qe kane luajtur me Shqiperine e kane pranuar ftesen pasi nuk kane pase shance per te lujt me kombetaret e tjera. Perjashto ketu vetem Lorik Cana e ndoshta portierin Berisha.
Edhe Mavraj e ka refuzuar shume here duke pretendu se do thirrej nga Gjermania, kur u bind qe sdo thirrej pranoj ftesen.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-09-2019, 16:31   #560
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,412
Thanks: 20
Thanked 749 Times in 480 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

E njejta vlen edhe per Florent Hadergjonaj...kur u bind qe Zvicrra nuk do ta ftoj,kaloi te Kosova.
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur