Kthehu pas   Forum-Al.com > Bota Shpirtrore > Musliman

Musliman Ktu jan t ftuar t gjith besimtart musliman.

Prshndetje Vizitor!
Nse ju shfaqet ky mesazh do t thot se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini t shihni pjesn me t madhe t seksioneve dhe diskutimeve t forumit, por akoma nuk gzoni t drejten pr t marr pjes n to dhe n avantazhet e t qnurit antar i ktij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI q t drgoni postime dhe mesazhe n Forum-Al.
Regjistrohu
Prgjigje
 
Mundsit n tem
i vjetr 27-05-2016, 18:16   #41
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarsimit: Sep 2012
Posts: 1,071
Thanks: 33
Thanked 45 Times in 13 Posts
Shuma e pikve q jep: 26
Miti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: Video me karakter Islam!

Miti nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 27-05-2016, 19:36   #42
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarsimit: Sep 2012
Posts: 1,071
Thanks: 33
Thanked 45 Times in 13 Posts
Shuma e pikve q jep: 26
Miti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: Video me karakter Islam!

Miti nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 27-05-2016, 19:52   #43
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarsimit: Sep 2012
Posts: 1,071
Thanks: 33
Thanked 45 Times in 13 Posts
Shuma e pikve q jep: 26
Miti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: Video me karakter Islam!

Miti nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 29-05-2016, 14:05   #44
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarsimit: Sep 2012
Posts: 1,071
Thanks: 33
Thanked 45 Times in 13 Posts
Shuma e pikve q jep: 26
Miti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: Video me karakter Islam!

Miti nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 30-05-2016, 19:40   #45
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarsimit: Sep 2012
Posts: 1,071
Thanks: 33
Thanked 45 Times in 13 Posts
Shuma e pikve q jep: 26
Miti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: Video me karakter Islam!

Miti nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 30-05-2016, 20:11   #46
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarsimit: Sep 2012
Posts: 1,071
Thanks: 33
Thanked 45 Times in 13 Posts
Shuma e pikve q jep: 26
Miti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyerMiti ka nj t ardhme t shklqyer
Prgjigje e: Video me karakter Islam!

Miti nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
i vjetr 25-08-2019, 21:07   #47
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve sterreich
Posts: 7,665
Thanks: 8,789
Thanked 6,773 Times in 2,845 Posts
Shuma e pikve q jep: 195
BABA nga DURRSI i pazvndsueshmBABA nga DURRSI i pazvndsueshmBABA nga DURRSI i pazvndsueshmBABA nga DURRSI i pazvndsueshmBABA nga DURRSI i pazvndsueshmBABA nga DURRSI i pazvndsueshmBABA nga DURRSI i pazvndsueshmBABA nga DURRSI i pazvndsueshmBABA nga DURRSI i pazvndsueshmBABA nga DURRSI i pazvndsueshmBABA nga DURRSI i pazvndsueshm
Re: Video me karakter Islam!

Rastesisht pashe kete videon e ketij Imamit dhe nuk e di pse ligjerata e tij mu duk disi prej diletanti ku mbizoteron nje doze e tepruar religjoze dhe shume pak elementi historik apo analiza e paster e ngjarjeve te kohes sic e lyp shkenca e historise pra pa ndikime fetare.
Opinioni im eshte qe ky duhet te merret me shume me punet e fese dhe me pak me historine e Egjyptit te Lashte .
Edhe pse ne video nuk permendet, (nuk e kuptoj perse) besoj qe ai perpiqet te shtjelloje figuren e madhe te Faraonit Ramses II, duke e nxjerre ate jashte kontekstit te kohes.
Ramses II sundoi ne Egjyptin e lashte nga viti 1279 bC.- 1212 bC pra afro 70 vjet. Ai ishte i biri i Seti I dhe pjese e Dinastise se XIX te Egjyptit te Lashte.

__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet n linj   Prgjigju prmes citimit
Prgjigje

Mundsit n tem

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi sht ndezur
Smiliet jan ndezur
Kodi [IMG] sht ndezur
Kodi HTML sht fikur