Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Kinematografia

Kinematografia Kėtu mund tė lini pėrshtypjet tuaja mbi filmat qė pėlqeni mė shumė, qofshin kėta filma shqiptarė apo tė huaj. Gjithashtu mund tė postoni skupe dhe tė reja mbi artistėt dhe yjet e Hollywood-it.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-10-2019, 13:23   #1
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 1,991
Thanks: 0
Thanked 425 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia

FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia qė tronditi tė gjithė: Pėrdhunimi, mardhėniet, droga, alkooli, detajet pėr burrat … Aktorja rrėfehet pa frena

“Inside Out” ėshtė libri shpėrthyes me kujtime i aktores: fėmijėria e tmerrshme, kolapsi i vitit 2012 pėr shkak tė drogės, seksi tresh me Ashton Kutcher. Rrėfimet e aktores janė njė sensacionDemi Moore s’ka frena nė gjuhė. Me zemėr tė hapur, shumė tė hapur, rrėfehet nė autobiografinė e saj. Zbulimi i njė serie tė pafundme detajesh tė jetės sė saj (edhe si adoleshente) qė deri mė tani kishin mbetur tė fshehura nė zemrėn dhe shpirtin e saj. Tregime rrėqethėse, si ajo kur nėna e saj, e shiti tek njė burrė 500 dollarė pėr tė kaluar disa orė vetėm nė shtėpi me tė bijėn. Autobiografia quhet “Inside Out” dhe ėshtė njė libėr shpėrthyes me kujtime. Gjithashtu sepse shpesh sjell nė dritė edhe ish burrat e saj, Bruce Willis dhe Ashton Kutcher …

Pėrdhunimi – Nė episodin e tmerrshėm, aktorja kujton se burri, shumė mė i moshuar se ajo, pasi e pėrdhunoi i tha asaj: “Si ndihesh tė jesh q*** pėr 500 dollarė?”. Dhe kujon: “Ishte njė pėrdhunim dhe njė tradhti shkatėrrimtare”. E pamundur tė harrohet atė qė I bėri nėna e saj. Por tek emisioni i Diane Sawyer “Good Morning America” shton: “Unė nuk mendoj se ishte njė biznes, por ajo (e ėma) i dha atij tė drejtėn tė mė afrohej dhe mė vuri nė rrezik”.

Image result for demi moore mother

Virginia King, nėna e Demi Moore edhe ajo aktore, vdekur nė 1998

Nėna e alkoolizuar – Demi u rrit nga nėna e saj dhe burri i dytė (babai biologjik e kishte lėnė gruan para se tė lindte aktorja), tė cilin deri nė moshėn 13-vjeēare mendonte se e kishte babai tė vėrtetė. Tė dy ishin tė alkoolizuar. Dhe ishte pikėrisht Demi, ajo qė, njė ditė, i shpėtoi jetėn tė ėmės sė saj, qė kishte tentuar vetėvrasje: “Mbaj mend qė pėrdora gishtat, tė vegjėl si fėmijė, pėr tė nxjerrė pilulat nga goja e saj”. Kur u rrit, u martua me Bruce Willis, nga i cili pati tre vajza.

Image result for demi moore motherKolapsi i vitit 2012 – Por momentet tė errėta I ka pėrjetuar edhe nė kohėt e fundit, si nė vitin 2012, kur pėsoi njė kolaps pėr shkak tė njė kokteji drogash: “Imagjinoj qė pyetja ėshtė se si arrita nė atė pikė. Unė thjesht kisha humbur veten. Nėse mė duhej tė shikoja prapa, do tė thoja qė u verbova dhe humba ”.

Image result for demi moore ashton sexi

Seksi nė grup – Aktorja, nė kujtimet e saj, pėrqendrohet edhe nė pikat pikante, veēanėrisht nė lidhje me marrėdhėnien e saj me Ashton Kutcher, pesėmbėdhjetė vjet mė i ri se ajo, me tė cilin ishte e lidhur nga 2005 deri nė 2011. Pas njė aborti spontan, Demi pranoi njė mardhėnie seksuale treshe kur Ashton solli njė grua tjetėr nė shtrat: ” Thjesht doja t’i tregoja se sa fantastike dhe argėtuese mund tė jem”.

Image result for demi moore striptize

Filmi Striptize

Image result for demi moore ashton sexiTradhėtitė – Ajo thotė se Ashton e ka tradhtuar dy herė, me Brittney Jones dhe Sara Leal, njė vajzė nga Texas e njohur nė njė parti para martese: “Ashton tha qė tė bėsh seks nė treshe i theu barrierat dhe, nė njė nė njė farė mase, kjo justifikoi atė qė bėri ai mė pas ”. Pėr historinė me Ashton aktorja ruan edhe njė tjetėr kujtim tė hidhur, tė cilėn ai e konsideronte vetėm si njė “shaka tė lezeēme”: kur ky i fundit ndau njė fotografi tė saj me tė brendshme, nė internet.Gjuetia e shtrigave – Pėrgjigja e Ashton mbėrriti menjėherė: «Unė isha gati tė shtypja butonin dhe tė nisja njė tweet me tė vėrtetė shkatėrrues. Pastaj pashė djalin , vajzėn dhe gruan time dhe e fshiva atė “. Sidoqoftė, duke folur pėr njė gjueti shtrigash, ai ftoi ndjekėsit nė Twitter qė ta kontaktonin me njė numėr telefoni nė platformėn Community. Sipas shumė njerėzve, njė operacion i thjeshtė marketingu.

Image result for demi moore ashton kutcher

Bruce Willis mė donte shtėpiake – Por Demi ka pėr tė shkruar edhe Bruce Willis. Nė librin e saj, ajo kujton se si tė dy “shpėrthyen” nė botėn e artė tė Hollivudit dhe se si ai ndjehej i “bllokuar nga vetė-mjaftueshmėria ime”. Nė thelb, ajo shpjegon se martesa e tyre mbaroi sepse Bruce e donte atė vetėm nė shtėpi me vajzat dhe jo tė pėrkushtuar nė film. Tė dy, kujton ajo, ishin mė tė apasionuar nė rolin e prindėrve sesa tė burrit dhe gruas. Mė pas, ata mbetėn nė marrėdhėnie tė shkėlqyera./Pėrshtati – 360grade.al

https://360grade.al/295033/fotot-bru...ehet-pa-frena/
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2019, 14:13   #2
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 2,068
Thanks: 1,775
Thanked 757 Times in 543 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Re: FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia

Uau, do goxha fuqi te ndash nje realitet te tille me boten. Por po me duket me e bukur dhe me njerezore se ne te gjithe filmat qe ka luajtur, patjeter do doja ta lexoja autobiografine e saj...
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2019, 14:14   #3
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,501
Thanks: 4,265
Thanked 7,044 Times in 2,411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia

Su gjendet karari njerezve.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2019, 18:38   #4
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 947
Thanks: 35
Thanked 336 Times in 228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia

Si i thone "vrima" ne anglesht?
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2019, 18:45   #5
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,553
Thanks: 13,523
Thanked 7,506 Times in 4,764 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 438
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nghi ngo Shiko postimin
Uau, do goxha fuqi te ndash nje realitet te tille me boten. Por po me duket me e bukur dhe me njerezore se ne te gjithe filmat qe ka luajtur, patjeter do doja ta lexoja autobiografine e saj...
It’s called business
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2019, 18:51   #6
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,516
Thanks: 8,510
Thanked 6,557 Times in 2,754 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Re: FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Si i thone "vrima" ne anglesht?
vreema i thone
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 05:16   #7
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,438
Thanks: 15,900
Thanked 9,422 Times in 6,365 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Si i thone "vrima" ne anglesht?
Pyet ritat(me te vogel) ne ...SHUMES.Ose lekaCULOT alias ANAListet(me te madhe) ne njejes.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 06:42   #8
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 1,991
Thanks: 0
Thanked 425 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Pyet ritat(me te vogel) ne ...SHUMES.Ose lekaCULOT alias ANAListet(me te madhe) ne njejes.
Shqip e paster, "pusi" ku vriten trimat e xha Jahios..
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 17:38   #9
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 2,068
Thanks: 1,775
Thanked 757 Times in 543 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Re: FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
It’s called business
A thua? Dhe une qe mendova se mbase donte te ndante dicka dhe ne kete menyre te bente dhe te tjere te jetonin dhimbjen te ndare disi mes tyre. Mbeta naive, s'vura qe s'vura men. Akoma dua ta lexoj biografine e saj
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 17:40   #10
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 48,024
Thanks: 15,474
Thanked 13,173 Times in 8,317 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 704
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Smokkie Shiko postimin
Si i thone "vrima" ne anglesht?
I thonė pusi i Suleshmanit
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 18:04   #11
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 12,328
Thanks: 184
Thanked 1,402 Times in 1,055 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 137
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia

500$ !!!! Ska mundėsi ! Shume i paska dhene ! !!
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-10-2019, 23:44   #12
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,945
Thanks: 883
Thanked 1,494 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: FOTOT/ Bruce mė donte shtėpiake, Ashton e donte treshe: Demi dhe autobiografia

O kanina po si te mori erzin ne sy te mexhilisit kjo demi ty mer jau?

Si eshte ajo shprehja..dy jane pak e tre jane shume...grave nuk ju gjendet karari...
shoku_tanku ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur