Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-05-2019, 15:03   #1
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 26,363
Thanks: 11,978
Thanked 9,814 Times in 6,280 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 504
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Studimi del nė pėrfundimin befasues, ēfarė ju ndodh nėse mbani lule natyrale nė dhomė

Studimi del nė pėrfundimin befasues, ēfarė ju ndodh nėse mbani lule natyrale nė dhomėDėrgimi i luleve tek njė mik i sėmurė apo i trishtuar mund tė jetė njė dhuratė universale, por deri mė tani nuk e keni ditur efektin befasues qė ato kanė nė jetėn tuaj.

Qendra studimore ‘The American Society for Horticulture Science’ ka kryer njė studim qė vlerėson nėse bimėt kanė ndikim terapeutik nė personat e sėmurė.

90 pacientė u ndanė nė dy grupe, nė dhoma ku kishte lule dhe nė ato pa lule natyrale.

Sipas studimit ata qė ishin tė ekspozuar ndaj luleve kishin presion mė tė ulėt nė gjak, ndjenin mė pak dhimbje dhe ankth si dhe kishin ndjenja tė larta pozitive.

Gjithashtu ju mund tė mbani nė shtėpinė tuaj njė buqetė me lule tė freskėta dhe energjia e tyre pozitive do ju bėjė tė ndjeheni mė tė relaksuar.

Shqyptarja.org
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur