Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-01-2018, 19:58   #381
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA
Posts: 3,396
Thanks: 256
Thanked 584 Times in 198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Eshte ky....n.q-se semuresh per nje kohe te gjate,6 javet e para me paguan punedhenesi,me tej kasa shendetesore.Kur aksidentohesh ne pune,punedhenesi eshte i siguruar tek shoqeri sigurimesh,dhe ata me paguajne 100% te rroges.
Tek mjeku asnji cent se nga rroga paguaj taksen shendetesore.Kur mare recete nga mjekja ilacet pothuaje falas.
DESHIROJ te ngelet KESHTU,te pakten ne kete FUSHE SOCIALE.
Se harrova...nje operacion qe kam bere ASNJI pfennig apo qindarke(se ishte Marka ne ate kohe)
aok kartele shendetsore e kam une per dy muaj qendrim une gjermani ma dhan ate kartele tash e pres ofentallin
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i legjenda pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 20:47   #382
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,574
Thanks: 3,923
Thanked 2,570 Times in 1,249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sistemi shendetesor ne Gjermani eshte ...PERFEKT(deri ne kete CAST).Kta qe vine ne France me firmato,nuk e di se cfar mund te jene.
Ske se si ta dijsh, meqe "te tille me firmato...", sipas atyre teorive te imagjinuara nga arroganca njerzore, nuk ka...
Une dhe ti nuk shkojme te kurohemi ne France kur e kemi shume me mire ketu...sic thua edhe vet PERFEKT.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 20:59   #383
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,574
Thanks: 3,923
Thanked 2,570 Times in 1,249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Me pelqen gjuha gjermane pamvaresisht se nuk dij asnji fjale. C.S.Lewis ka thene qe po nuk fole gjermanisht je injorant.
Si duket gjermanishtja eshte nje gjuhe aq e pasur e kompletuar saqe nese lexon autoret gjerman ne ne gjuhe tjera kurr nuk i ke lexuar komplet. Kshtu kam degjuar gjithsesi.
Nuk ka fjale te huaj, ose me mire me thon te anglishtes si gjuhe boterore, e cila nuk eshte e perkthyer apo pershtatur plotesisht ne gjemanishte. Poashtu, me siguri te plote mund te them se edhe mbi 99% (kjo "99%", ngase une nuk jam i sigurt 100%..)te fjaleve te huaja qe lindin aktualisht, perkthehen apo pershtaten me perpikemeri, me fjale te mirefillta origjinale gjermane.
Por ehde e veshtire, mendoj une, per t`u mesuar...drejt.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 21:11   #384
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 4,216
Thanks: 3,173
Thanked 2,483 Times in 1,223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 94
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Cte dogji ty samiu, kush te shau
Futja nje rakie, te qetesohesh
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2018, 10:56   #385
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Cte dogji ty samiu, kush te shau
Futja nje rakie, te qetesohesh
Samiu ka pare(per mos te shkruajtur me teper) nje nga spitalet me te mira qe ka Gjermania.Aty ka qene dhe shkruesi dikur per vizite,sepse ish qiradhenesit i hoqen nje pjese te kryeve sepse kishte tumor.Tashti jam pishmon qe vajta,pasiqe jeton dhe sot.ASNJI cent nuk paguajti dhe nuk e di sa mund te kushtoje nje operacion i tille.Me erdhi ndermend nje ide per ata skiptaret me firmato qe eshte: do jene gabele ose magyper,sepse mundesi tjeter nuk shof.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2018, 21:02   #386
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: MAQEDONIA
Posts: 3,396
Thanks: 256
Thanked 584 Times in 198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

ne vertet kam shum miq te mire ketu adem gashi samiu systema baba durresi vajza zana linda
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i legjenda pėlqehet nga
i vjetėr 26-01-2018, 06:23   #387
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani


Kurva......te hyje tjetri mrena
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 21:27   #388
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Wieder einmal Pech gehabt...


8 3 Richtige 648143 x 11,70 €.

Glück kann man nicht erzwingen!
Oder?????Partizanet nuk dorezohen....lol.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 21:44   #389
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,900
Thanks: 0
Thanked 989 Times in 753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Wieder einmal Pech gehabt...

https://www.youtube.com/watch?v=QxBvVvw351U

8 3 Richtige 648143 x 11,70 €.

Glück kann man nicht erzwingen!
Oder?????Partizanet nuk dorezohen....lol.
O SystemA.Mos u lodh kot me goglat, por te mblidhemi ca dhe te luajme korporate. Nuk veme shume dhe kemi shance fitimi plot. Fillo nje fushate sensibilizimi.E kam shtruar njehere si ide. Me kaq vete sa jemi ne ketu, bejme namin cdo jave. Pa lekt tona nuk dalim.Po dhe po humbem...5 Euro ne jave do humbim. 2 kafe dhe 1 uje jane.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 22:08   #390
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
O SystemA.Mos u lodh kot me goglat, por te mblidhemi ca dhe te luajme korporate. Nuk veme shume dhe kemi shance fitimi plot. Fillo nje fushate sensibilizimi.E kam shtruar njehere si ide. Me kaq vete sa jemi ne ketu, bejme namin cdo jave. Pa lekt tona nuk dalim.Po dhe po humbem...5 Euro ne jave do humbim. 2 kafe dhe 1 uje jane.
Une nuk lodhem fare,thjesht luaj kater here ne muaj Eurolloto si edhe ate gjermane 8 ose 9 here per javat e muajit.Ma shpjego kete lojen me korporate(se nuk jam me i ingranuar) pastaj ketu jemi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 23-02-2018, 22:19   #391
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 2,900
Thanks: 0
Thanked 989 Times in 753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Une nuk lodhem fare,thjesht luaj kater here ne muaj Eurolloto si edhe ate gjermane 8 ose 9 here per javat e muajit.Ma shpjego kete lojen me korporate(se nuk jam me i ingranuar) pastaj ketu jemi.
Ja ku e ke .Me fal. Syndycate.

http://www.forum-al.com/showpost.php...4&postcount=19

Kerko ne internet per lotto wheels.

Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Lottery_wheeling
ja dhe kjo si material ndihmes.

Kodi:
http://saliu.com/lotto_wheels.html
I pari e ka nxjerre si teori nje matematikan Ilia Bluskov.

Lexo ca, se te shpjegoj une me tej pastaj.Ke dhe forume plot.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 22:24   #392
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,357
Thanks: 5,801
Thanked 6,814 Times in 4,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Wieder einmal Pech gehabt...

https://www.youtube.com/watch?v=QxBvVvw351U

8 3 Richtige 648143 x 11,70 €.

Glück kann man nicht erzwingen!
Oder?????Partizanet nuk dorezohen....lol.
qeke kput
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 22:27   #393
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ja ku e ke .Me fal. Syndycate.

http://www.forum-al.com/showpost.php...4&postcount=19

Kerko ne internet per lotto wheels.

Kodi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Lottery_wheeling
ja dhe kjo si material ndihmes.

Kodi:
http://saliu.com/lotto_wheels.html
I pari e ka nxjerre si teori nje matematikan Ilia Bluskov.

Lexo ca, se te shpjegoj une me tej pastaj.Ke dhe forume plot.
Hmmmmmmmmmmmm...nuk fiton.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2018, 22:32   #394
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
qeke kput
I dite do e VDES....qe thu ti.
Mundesia 1=1.400.000...pra 0000000000000000000000000000000000000000000000.1 %.
Das hoffe ich.....mase kurti na nihmo...se ky fito ne poker
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-02-2018, 08:49   #395
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

15 VJEQ dhe KAMPIONE.
PERGEZIME dhe quhet.....SHKOLLE apo EDUKIM.
GRANDE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 10:17   #396
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,303 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Ab Montag
Berliner Schulen starten Türkisch-Unterricht für Erstklässler.

Wie der RBB berichtet, wird an 20 Berliner Grundschulen ab Montag Türkisch-Unterricht für Erst- bis Drittklässler angeboten. Berliner Lehrer unterrichten zwei Stunden pro Woche türkischstämmige Schüler in ihrer Muttersprache.

Laut RBB nehmen diese Schulen an dem neuen Programm teil:
Mitte

• Grundschule am Koppenplatz
• Gustav-Falke-Grundschule
• Humboldthain-Grundschule
• Anna-Lindh-Grundschule
• Erika-Mann-Grundschule
• Moabiter-Grundschule
• Kurt-Tucholsky-Grundschule
• Carl-Bolle-Grundschule

Neukölln

• Karlsgarten-Schule
• Bruno-Taut-Schule
• Konrad-Agahd-Schule
• Schule am Regenweiher

Charlottenburg-Wilmersdorf

• Schinkel-Grundschule
• Ludwig-Cauer-Grundschule
• Grunewald-Grundschule
• Mierendorff-Grundschule
• Helmuth-James-von-Moltke-Grundschule

Friedrichshain-Kreuzberg

• Otto-Wels-Grundschule
• Nürtingen-Grundschule

Tempelhof-Schöneberg

• Maria-Montessori-Grundschule

Apropo ktu ku bano njoni, nje GABEL ka vrare gruan e tij,dhe femijen e meson LIVE se si perfundojne grate(por video eshte MAKABER prandaj nuk do jepet)


PS: tschjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,spermatozoidi qe prodhon me teper do mbjetoje,ndersa me vone do ti vejne apo do ti rreshtojne nji mbas 1 qe i bie.....Senator>pretoriane dhe GLADIATORE.

Por eshte qeshtje kendveshtrimi,LLAPAqenerimi apo dhe flamurtuNderimi.

Fillim jave te mbare veshDERRA dhe Motra.

Tungi nga Beni.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 5511429_1518434705-1024x576.jpg (22.0 KiloByte, 18 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg No-Go-Zone2.jpg (22.7 KiloByte, 18 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg Ottoman_Crest.jpg (19.2 KiloByte, 18 shikimet)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 12-03-2018 nė 10:20
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 12-03-2018, 11:08   #397
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 21,357
Thanks: 5,801
Thanked 6,814 Times in 4,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

ēuni im kanake i ka shoket.

eshte mire se eshte larg droges pivo dhe cinare
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 16:30   #398
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,574
Thanks: 3,923
Thanked 2,570 Times in 1,249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ēuni im kanake i ka shoket.

eshte mire se eshte larg droges pivo dhe cinare
Po kta kanaket i kan kto senet ma n'qef se t'tjeret mer. ...mos i kshyr se bojn me tespi apo betohen me allah...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 16:33   #399
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,574
Thanks: 3,923
Thanked 2,570 Times in 1,249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 127
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ab Montag
Berliner Schulen starten Türkisch-Unterricht für Erstklässler.

Wie der RBB berichtet, wird an 20 Berliner Grundschulen ab Montag Türkisch-Unterricht für Erst- bis Drittklässler angeboten. Berliner Lehrer unterrichten zwei Stunden pro Woche türkischstämmige Schüler in ihrer Muttersprache.

Laut RBB nehmen diese Schulen an dem neuen Programm teil:
Mitte

• Grundschule am Koppenplatz
• Gustav-Falke-Grundschule
• Humboldthain-Grundschule
• Anna-Lindh-Grundschule
• Erika-Mann-Grundschule
• Moabiter-Grundschule
• Kurt-Tucholsky-Grundschule
• Carl-Bolle-Grundschule

Neukölln

• Karlsgarten-Schule
• Bruno-Taut-Schule
• Konrad-Agahd-Schule
• Schule am Regenweiher

Charlottenburg-Wilmersdorf

• Schinkel-Grundschule
• Ludwig-Cauer-Grundschule
• Grunewald-Grundschule
• Mierendorff-Grundschule
• Helmuth-James-von-Moltke-Grundschule

Friedrichshain-Kreuzberg

• Otto-Wels-Grundschule
• Nürtingen-Grundschule

Tempelhof-Schöneberg

• Maria-Montessori-Grundschule

Apropo ktu ku bano njoni, nje GABEL ka vrare gruan e tij,dhe femijen e meson LIVE se si perfundojne grate(por video eshte MAKABER prandaj nuk do jepet)


PS: tschjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,spermatozoidi qe prodhon me teper do mbjetoje,ndersa me vone do ti vejne apo do ti rreshtojne nji mbas 1 qe i bie.....Senator>pretoriane dhe GLADIATORE.

Por eshte qeshtje kendveshtrimi,LLAPAqenerimi apo dhe flamurtuNderimi.

Fillim jave te mbare veshDERRA dhe Motra.

Tungi nga Beni.

Ka vdek Hitleri. ..per fat te keq. ..
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-03-2018, 13:41   #400
Lona
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Mar 2018
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Lona ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Pershendetje sot u bera dhe un pjese e grupit...shpresoj tja kalojme mir se bashku...
Do deshiroja dhe un te flisja per tema te bukura ketu bahsk e ju por sot me duhet ndihma juaj nese keni mundesi tme ndihmoni me informacione...jam prej vjetesh ne gjermani dhe kam nje duldung per shkak te ausbildung -ut qe jam dukee bere...por ky ausbildung nuk me pelqen dua ta nderoj ose te gjej nje menyre qe te kem mundsi qendrimi dhe punimi me kohe te plote....por ne situaten qe jam punimi me kohe te plote nuk me lejohet sepse kam arre duldung thjesht per ausbildung....megjithate kam degjuar qw esht nje lloj kontrate pune me ane te se ciles nuk eshte nevoja te kthehesh ne shqipri per te marre vize e, per tu kthyer ktu perseri....sepse ne cdo moment qe kerkoj ose pyes ne ausländerböhöhrde a mund te punoj e kohe te plote ata me thone qe duhet te kthem ne shqipri te marr vize e, te vij prap....ama ka sh turq qe vijne gjejn pun edhe qendrojn ...kam njohur nje person nga iraku qe, ka mar 5vjet duldung me te drejt pune me kohe te plote....kurse disa te tjere kan mar aufental....dhe per me teper nuk dine as gjuhen gjermane.....a und te me tregoje ndonje prej pjestarve se cila esht kjo kontrat nese e din...dhe a ka ndonje menyre tjeter per te qendruar ne gjermani pa qene e, nevojshme te kthehem ne shqiperi...jam ne gjermani bashk me familjen...babi ka punuar gjith jeten si baggerfahrer...edhe ktu ngjermani ka punuar e tdrejt pune nga auslanderbohorde por me pas ja hoqen te drejten edhe I than shko nshqipri merr viz e hajd prap......ju lutem nese keni ndonje ide ose informacion per cdo lloj gjeje me informoni....faleminderit shume.....ju uroj gjith te mirat...
Lona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur