Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-03-2018, 14:06   #21
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 15,435
Thanks: 3,577
Thanked 8,938 Times in 2,983 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
thirs..

nje pietje kam..

je burr a gru..?

dmth.. djal je a gocė..?

..Oh zot me lot .

Ja brari personifikon Fix kte qe thot tema .
__________________


Kam njė shpirt qė s'njeh urrejtje
Dhe nuk mban, mėri tė kota
Por ndonjėherė , ka dhe vėrejtje
Kėta janė njerėzit, kjo ėshtė bota!

Bledi Ylli
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 14:34   #22
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,325
Thanks: 1,367
Thanked 1,398 Times in 859 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Meshkujt inteligjent e dinė qė nuk ja vlen barra qiranė. Ka gjėra mė tė bukura dhe mė tė rėndėsishme nė jetė se pėrmbushjes e epsheve trupore sa herė ti shkojė nė mendje.
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 14:47   #23
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,129
Thanks: 596
Thanked 1,063 Times in 644 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Bankieret a futen tek meshkujt inteligjent?
Nese po , si ka mundesi qe anglez , italjon , gjerman , francez i gjen cdo fundjave tek dritat e kuqe ne amsterdam lol
Apo s'hyjne tradhetia aty sepse paguan per sherbimin
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 15:52   #24
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,164
Thanks: 6,407
Thanked 3,008 Times in 1,536 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 138
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Shume inteligjente m'ka fal perendia !
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 16:18   #25
Jolene
Away
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 14,016
Thanks: 4,713
Thanked 5,898 Times in 2,782 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 629
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Ska meshkuj budallenj
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 16:41   #26
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 15,435
Thanks: 3,577
Thanked 8,938 Times in 2,983 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 236
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Shume inteligjente m'ka fal perendia !
Me e ne fund ??lol
__________________


Kam njė shpirt qė s'njeh urrejtje
Dhe nuk mban, mėri tė kota
Por ndonjėherė , ka dhe vėrejtje
Kėta janė njerėzit, kjo ėshtė bota!

Bledi Ylli
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 17:08   #27
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 5,235
Thanks: 27
Thanked 1,205 Times in 810 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 113
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Me siguri ai qe i eshte futur ktij studimi ka dashur te vertetoj ke e dashura qe eshte inteligjent
__________________
Karma
Has no menu.
You get served what
You deserve.
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Viking pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 23:25   #28
atrevido
edamus bibamus gaudeamus
 
Avatari i atrevido
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 3,129
Thanks: 0
Thanked 602 Times in 344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
atrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėmatrevido i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Citim:
Tani pėr tani nuk ka dėshmi qė edhe femrat inteligjente janė mė besnike.
Jane aq te limituara, sa nuk kryhet dot as studimi.
__________________
La vita č come il mare, non gliene frega un cazzo se non sai nuotare.
atrevido nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 23:41   #29
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Posts: 7,766
Thanks: 2,590
Thanked 2,255 Times in 1,452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Inteligjenca e nje mashkulli pasqyrohet tek familja e tij, te qenuri besnik do zgjuarsi , do te thot qe komandohet nga llogjika jo instikti!
__________________
Duaj né di te duash, dhuro ate qe tek te tjeret shum kerkon!
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2018, 23:33   #30
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,547
Thanks: 3,439
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikėLONDĖR- Nėse jeni pyetur se si ta vėrtetoni nėse mashkulli me tė cilin sapo keni filluar lidhjen ėshtė i prirur pėr tė “lėvizur” nga njė femėr tek tjetra, bėjani mė parė atij testin e MENSA-s.

Psikologėt konsiderojnė qė meshkujt inteligjentė e kanė mė lehtė pėr t’i kapėrcyer impulset primitive dhe u pėrmbahen premtimeve tė veta tė besnikėrisė.

Sa mė e lartė inteligjenca, mė e lartė ėshtė edhe mundėsia qė nuk do tė ketė “ekskursione” nė lidhje, ka treguar hulumtimi i fundit nga shkencėtarėt britanikė. Nė fakt, nė pyetje ėshtė evolucioni tek meshkujt: meshkujt inteligjentė e kanė mė lehtė t’i kapėrcejnė impulset primitive dhe t’i mbajnė premtimet e veta tė besnikėrisė, konsideron profesor Satoshi Kanazaėa nga London School of Economics, i cili ka e ka udhėhequr kėtė hulumtim.

Meshkujt inteligjentė mendojnė mė shumė pėr pasojat e veprimeve tė veta dhe e kanė mė lehtė t’i pranojnė pasojat largpamėse pėr shkak tė tradhtisė, siē janė pendimi dhe keqardhja. Tani pėr tani nuk ka dėshmi qė edhe femrat inteligjente janė mė besnike.

(m.a/koha/BalkanWeb)

Stephen Hawking ishte shume inteligjent dhe shanset jane qe ai ishte edhe nje burre shume besnik.

Kjo eshte ashtu si duken gjerat ne siperfaqe. Ne qofte se do te mbylleshe per dy sekonda ne mendjen e Stephen Hawking aty do te shihje pa dyshim monstruositete te shkalles me te larte.

Besnikeria e tyre vjen nga shemtia shpirterore dhe nga bukuria mendore. Jeta krijohet nga shpirti dhe jo nga trupi. Ok nga trupi po e po por qe te jete vertete JETE ai duhet te kete shpirt.

Nuk eshte cfare ben nje njeri ne trup POR cfare ben ne shpirt dhe me gjithe shpirt ajo qe counts.

Nqs shikojme rritjen e fenomenit gay-lezbian eshte pikerisht per kete arsye. Gje qe me ben te vij ne konkluzionin se drejtesia eshte e verber, jo dashuria.

Ju nuk e dini nga kush dashuroheni ketu. Mund te keni vecse nje hije dyshimi nga manifestimi ne jete i ketyre enderrave.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 11:22   #31
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Ajnshtajni "konsiderohej" inteligjent, por nuk ishte aspak besnik...
Pra testi MENSA hidhet poshte...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 11:35   #32
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,547
Thanks: 3,439
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Nese kerkon me qiri ne dore te grumbullosh prova jobesnikerie, do ti gjesh por nuk e kuptoje kush ju vuri ne rolin e "kapjes" se dikujt.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 11:41   #33
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,745
Thanks: 373
Thanked 1,920 Times in 1,299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Nese teoremes nuk i polotesohet te pakten nje kusht nuk quhet me e tille, keshtu edhe studimi i leshit per lesha...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2018, 11:48   #34
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,547
Thanks: 3,439
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Studimi, meshkujt inteligjentė janė mė besnikė

Ti e kishe ne dore t'i vije kushtin por nuk e bere. Sepse ju jeni ne kuti. Nuk mendoni dot jashte saj.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur