Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Ndėrkombėtare

Politika Ndėrkombėtare Ēfarė mendoni mbi politikėn e pėrdorur nga shtete tė ndryshme nė rang ndėrkombėtar? Cilat janė aktualitetet ndėrkombėtare dhe si po ndikojnė ato tek tė gjithė ne?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-03-2018, 16:52   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 3,228
Thanks: 157
Thanked 978 Times in 617 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Trump shkarkon sekretarin e shtetit Tillerson

Donald Trump ka shkarkuar sot sekretarin e Shtetit Rex Tillerson pėr ta zėvendėsuar atė me ish shefin e CIA, Mike Pompeo (poshte).

Mike Pompeo do tė jetė sekretari i ri i shtetit. Ai do tė bėjė njė punė fantastike. Faleminderit rex Tillerson pėr punėn e tij Gina Hapsel do tė emėrohet drejtoreshe e re e CIA, qė do tė kryesohet pėr herė tė parė nga njė grua. Bravo tė gjithėve”, shkroi Trump nė Twitter.

I pėrshkruar si njė skifter qė ka pasur mendime kundėrthėnėse kundėr torturės Mike Pompeo, 53 vjeē ishte emėruar nė drejtimin e agjensisė nė Janar. Kurse Tillerson i emėrimi i tė cilit kishte shkaktuar shumė pėrfolje pėr shkak se ai vinte nga lobet e naftės, ishte nė vėshtirėsi nė kohėt e fundit. Uashington post e kishte paralajmėruar para Trump-it shkarkimin e tij.

©Lapsi.al/ Burimi le monde
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 17:21   #2
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,124
Thanks: 128
Thanked 586 Times in 468 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump shkarkon sekretarin e shtetit Tillerson

Kjo administrate asht kthy ne ni big ass joke.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 8DD7D26A-42E9-4FA8-AFB1-A31AA26D3669.jpg (25.9 KiloByte, 45 shikimet)
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 16:47   #3
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,260
Thanks: 8
Thanked 143 Times in 119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump shkarkon sekretarin e shtetit Tillerson

kjo nuk eshte noi gjo e re, dihet qe Trumpi e ka si ndermarrje Shtepine e Bardhe
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pjer Thomas pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 17:56   #4
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,452
Thanks: 6,579
Thanked 4,935 Times in 2,099 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump shkarkon sekretarin e shtetit Tillerson

E ka bo i ilaqim ai Tillersoni se nuk t'kap kot qeveria
Kushedi sa ju ka bo qefi ish prokurorit Llala a Boza ca ja thojshin emrin atij, sepse qe ky Tillersoni qe i firmosi letren si person non grata.
Kushedi si po gzohet duke knu at kongen e vjeter : ti qe m'vrave mu, t'vraft i modhi Zot...
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 14-03-2018, 18:00   #5
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 4,077
Thanks: 578
Thanked 1,036 Times in 627 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 107
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump shkarkon sekretarin e shtetit Tillerson

Po arsyja e vertete e shkarkimit di gje njeri?
Disa gazeta shkrunin qe ky Tillerson ka qene shume kembengules qe te ndjeke politika me diplomatike dhe paqsore me Korene e veriut dhe Rusine ,nderkohe qe Trumpit nuk i ka pelqy kjo sepse kerkonte nje linje me te ashper. S'merret vesh ,uroj mos na hapin noi lufte pa tjerat rregullohen
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 18:09   #6
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,124
Thanks: 128
Thanked 586 Times in 468 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump shkarkon sekretarin e shtetit Tillerson

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Po arsyja e vertete e shkarkimit di gje njeri?
Disa gazeta shkrunin qe ky Tillerson ka qene shume kembengules qe te ndjeke politika me diplomatike dhe paqsore me Korene e veriut dhe Rusine ,nderkohe qe Trumpit nuk i ka pelqy kjo sepse kerkonte nje linje me te ashper. S'merret vesh ,uroj mos na hapin noi lufte pa tjerat rregullohen
Ktu thon se shkak kryesor ishte marrveshja me Iranin

Plus qe Rex e qujti trumpin “a fucking moron” which he is lol
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 23:48   #7
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 40,007
Thanks: 11,697
Thanked 10,410 Times in 6,312 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 546
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump shkarkon sekretarin e shtetit Tillerson

Pse fole Goldstein! Trump shkarkon zyrtarin qė kundėrshtoi largimin e Tillersonit

Donald Trump ka shkarkuar Steve Goldstein, zyrtar i Departamentit tė Shtetit.

Goldstein u shkarkua pas deklaratave tė bėra nė lidhje me vendimin e Trump pėr tė larguar Tillersonin.

Pas kėtij shkarkimi, Nėnsekretari i Shtetit Steve Goldstein lėshoi ​​njė deklaratė qė duket se bie nė kundėrshtim me komentin e z. Trump pėr shkarkimin. Nė tė, ai tha se Z. Tillerson nuk kishte dėgjuar pėr pushimin e tij derisa Presidenti dėrgoi njė cicėrimė qė e njoftonte atė.

“Sekretari kishte ēdo qėllim tė qėndronte, pėr shkak tė pėrparimit tė bėrė nė sigurinė kombėtare. Ai do tė humbasė kolegėt e tij nė Departamentin e Shtetit dhe ministrat e jashtėm qė ai ka punuar me tė gjithė botėn. Sekretari nuk i ka folur presidentit dhe nuk ka dijeni pėr arsyen e shkarkimit”, ishte kjo deklarata e shkurtėr e Goldstein, i cili ishte dhe ndihmėsi i Tillerson.

Por kjo ėshtė deklarata e fundit e tij, sepse tre orė pasi bėri kėtė ai u shkarkua nga Donald Trump.

l.h/ dita
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 15-03-2018, 00:16   #8
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 41,956
Thanks: 12,440
Thanked 7,305 Times in 4,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump shkarkon sekretarin e shtetit Tillerson

skiponjat ne usaLESHnejshen duan lufte.
Okay....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2018, 00:17   #9
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,272
Thanks: 1,353
Thanked 1,380 Times in 846 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Trump shkarkon sekretarin e shtetit Tillerson

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga AAO Shiko postimin
Po arsyja e vertete e shkarkimit di gje njeri?
Disa gazeta shkrunin qe ky Tillerson ka qene shume kembengules qe te ndjeke politika me diplomatike dhe paqsore me Korene e veriut dhe Rusine ,nderkohe qe Trumpit nuk i ka pelqy kjo sepse kerkonte nje linje me te ashper. S'merret vesh ,uroj mos na hapin noi lufte pa tjerat rregullohen
hahahahah, cfar pyetje ben

Trumpi ka komplekset e inferioritetit te nje adoleshenti.

Trump eshte Boss, nuk ka nevoj per arsye!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur