Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-03-2018, 19:52   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,483
Thanks: 4,662
Thanked 2,239 Times in 937 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Tė gėnjesh si “derr” nė epokėn e google

Nga Lutfi DervishiTiranė – Elbasan si pėlhura e Penelopės
Autostrada Tiranė- Elbasan nisi mė 2011 dhe duhet tė mbaronte pėr 550 ditė, pra mė 2013
Kanė kaluar 5 vjet nga koha kur duhet tė ishte mbaruar kjo rrugė dhe nė harkun e kėtyre 5 viteve janė tė paktėn 10 premtime publike pėr mbarimin e rrugės.

8 Nėntor 2014
Ministri Transporteve inspekton punimet nė rrugėn Tiranė – Elbasan dhe konfirmon se nuk do tė ketė kosto shtesė! Ndėrtimi pritet tė pėrfundojė nė pranverėn e 2015.</p>

17 nėntor 2015

Segmenti rrugor nga Mulleti deri ne afėrsi te tunelit pritet te pėrfundoje ne 6 mujorin e pare te 2016.

11 shkurt 2016

“Ka njė afat tė miratuar zyrtarisht me kompaninė, fundi i vitit 2016. Nėse nuk respektohet do tė penalizohet. Nėse kompania nuk performon sipas grafikut do tė largohet dhe do tė tenderojmė me njė kompani tjetėr”, tha ministri.

28 shkurt 2016

Nė nėntor tė vitit tė kaluar, ministri i Transporteve premtoi se rruga do tė pėrfundojė nė qershor 2016. Por kur kanė mbetur vetėm tre muaj nga ky afat, punimet janė ndalur plotėsisht.Ndaj afati do tė shtyhet deri nė fund tė kėtij viti. Kėtė e dėshmon edhe njė njoftim i Autoritetit Rrugor, i cili ka kėrkuar nga banka financuese sėrish shtyrje tė afatit tė pėrfundimit tė punimeve deri nė muajin dhjetor.

19 prilll 2016

Hyrja e Autostradės do tė jetė e ndriēuar. (Kėtė lajm prisnin me padurim tė gjithė)

30 korrik 2016

Sipas marrėveshjes sė re, 85 % e projektit loti Teg-Mullet, duhet tė pėrfundojė brėnda 31 dhjetorit 2016, dhe pjesa tjetėr brėnda marsit 2017.

17 mars 2017

Zyrtarisht rruga duhej tė pėrfundonte nė vitin 2015 ndėrsa afati i ri ėshtė viti 2018.

16 tetor 2017

Njė delegacion i fondit pėr Zhvillim, Abu Dhabi, ishte kėto ditė i pranishėm nė Shqipėri pėr tė parė nga afėr projektet e financuara prej tij, qė kapin vlerėn e 423 milionė dollarėve.
Rruga Tiranė-Elbasan do tė mbyllet nė fund tė vitit 2017

13 mars 2018 (sot)

Rruga finalizohet plotėsisht brenda kėtij viti
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 20:33   #2
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 4,993
Thanks: 26
Thanked 1,144 Times in 769 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 112
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Tė gėnjesh si “derr” nė epokėn e google

O Mand akoma si njohe politikanet tane jo jo nuk jan pjelle e Rilindasve jane pjelle e Hamza Kastriotit.
U shoft raca e ktyre.
__________________

I always have the shadow of smiling
Nobody can take away my smile.
What’s mine it will be...
To Eternity....😊
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Viking pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 20:55   #3
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 19,048
Thanks: 8,245
Thanked 7,153 Times in 4,589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 368
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Tė gėnjesh si “derr” nė epokėn e google

Kur ke goglat me adidas dhe me doctorature blloku i thua derrit "a bucko faqefishkur qish te kam o lla".....

Dhe mileti gatitet ke mineri me pa Erdrogjygymin dhe emisionin "te te bej te lumtur" e lumtura shperthen ne lumin e Lanes me bollek......nuk bezo njeri e aty te rrini e mire tju behet.....keshtu i do derri goglat.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur