Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-11-2019, 11:27   #21
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 3,041
Thanks: 0
Thanked 690 Times in 572 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
doganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarėdoganieri ka shumė pėr tė qenė krenarė
Re: 'LE LENE', emisioni investigativ italian qė bėri gjithēka pėr tė liruar Alvinin

Kur u takua me tė atin nė kampin “Al Hol” nė Siri Alvini lutej se donte tė takonte gjyshin. Nė ėndėrra e tij ai shihte gjyshin.

Dje, ėndėrra u realizua dhe Alvini takon njeriun qė e kishte parė prej vitesh vetėm nė gjumė.

doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2019, 11:30   #22
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,949
Thanks: 806
Thanked 1,071 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Re: 'LE LENE', emisioni investigativ italian qė bėri gjithēka pėr tė liruar Alvinin

Makthi per ate femije mori fund fale sensibilizimit italian,,, duhet ti drejtohemi le iene per rastin e femijeve Dumani
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2019, 18:52   #23
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,335
Thanks: 7,412
Thanked 3,400 Times in 1,388 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: 'LE LENE', emisioni investigativ italian qė bėri gjithēka pėr tė liruar Alvinin

U dashurua nga interneti, ai i pagoi biletat. Shtėpiakja qė u shndėrrua dhe mori djalin. Kush ishte nėna e Alvinit

Alvin Berisha, djali shqiptar pėr tė cilin prej kohėsh shkruanin historinė e tij mediat italiane dhe ato shqiptare, 5 vite mė parė, kur ishte vetėm 6 vjeē, u mor nga nėna e tij Valbona Berisha, pėr te ikur nė Siri, duke e ndarė atė nga babai dhe pjesa tjetėr e familjes.

Por kush ėshtė historia e nėnės sė Alvinit e cila tani nuk jeton mė.

Ajo ishte njė shtėpiake e thjeshtė, jetonte me familjen nė Barzago tė Italisė, te cilėn e tėrhoqėn shumė videot e propagandės nė internet dhe u dashurua me rekrutuesin e saj deri nė atė pikė sa vendosi tė braktiste familjen, burrin dhe dy vajzat 11 e 10 vjeē e tė transferohej nė Siri duke marrė me vete djalin

Indoktrinimi nisi ngadalė. Fillimisht Valbona nisi tė mbante shami koke, diēka qė nuk ngjau diēka e keqe, po tė mos ishte vetėm shenja e parė e njė transformimi tė rrezikshėm.

Valbona kishte krijuar kontakte ne internet me njė person qė ndodhej nė Siri tė quajtur Selimovic Mendus, i cili humbi jeten mė pas nė shkurtin e vitit 2015.

Me ane te njė agjensie udhėtimesh nė Kosovė, ai i bleu biletat e udhėtimit pėr Valbonėn dhe djalin e saj.

Pamjet ku gruaja niset nga aeroporti i Orio al Serios drejt Stambollit janė publikuar sė fundmi edhe nga mediat italiane.

Hetuesit kanė gjurmuar edhe itinerarin e ndjekur prej saj pėr tė mbėrritur nė Siri: pasi shkeli nė Turqi, iu bashkua njė familjeje nga Bosnja e cila ishte nisur gjithashtu drejt Sirisė. Ishte i shoqi, ai qė denoncoi ikjen e saj dhe tė djalit tek karabinierėt.

Afrim Berisha kishte arritur dhe tė komunikonte nė telefon me tė duke i kėrkuar qė tė kthente Alvinin, por Valbona nuk kishte pranuar

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2019, 16:52   #24
SystemA
Larg...KANCEROSAVE
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 47,044
Thanks: 16,379
Thanked 9,702 Times in 6,560 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: 'LE LENE', emisioni investigativ italian qė bėri gjithēka pėr tė liruar Alvinin

Nje nga ARESYET qe do rrish prapa portave te eu-se.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur