Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Gjėzėtari dhe lojėra

Gjėzėtari dhe lojėra Gjėza tė ndryshme ( ndėrrimor, siandej, prapthi, tetėkahore, vizatimori i bardhė, … si dhe do bėjmė pėrpjekje qė tė sjellim edhe fjalėkryqe) edhe gjėza logjike, fjalė tė urta, kashelashė etj; lojėra tė ndryshme argėtuese – elektronike e ato nė internet. Gjithēka vetėm pėr kėnaqėsinė tuaj. Argėtim tė kėndshėm!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-08-2019, 17:51   #961
nghi ngo
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 1,897
Thanks: 1,548
Thanked 646 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
nghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėmnghi ngo i pazėvėndėsueshėm
Re: Mendime ēasti.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Une them nga ana e inteligjences dhe nxenjes se individit do te ishte me mire ne periferi sepse ne shkollat jo private shteterore niveli i arsimin eshte zero njerez qe vetem njerez nuk mund te jene duke filluar qe ke nxenesi mesuesi madje edhe mardhenia midis ktyre dhe prindit.
Kjo eshte edhe fatkeqsia me e madhe e ktyre brezave qe po rriten.
Po mire ti mendimin tend mund ta japesh, po kush je ti qe I thua njerezve(nxenesve dhe mesuesve ) qe nuk jane njerez? Sidomos kur kjo shprehje vjen prej teje qe te le me goje hapur per nga sjellja…

Par, per mua hic mos e ke problem qe s`e con ne shkollle private. Privati bisnes eshte ne fund te fundit. Per mua s`ka si shkolla shteterore dhe si mesuesit e shkollave shteterore. Besoj me te mire dhe me te afte dalin femijet nga shkolla shteterore.
🖤 (1)
nghi ngo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2019, 18:16   #962
Lea
Duaj né di te duash!
 
Avatari i Lea
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Posts: 8,935
Thanks: 3,403
Thanked 2,843 Times in 1,823 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Re: Mendime ēasti.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Nė dilemė pėr tė pėrzgjedhur shkollėn e mesme pėr fėmijėn.
Nė Tiranė shkolla mė e kėrkuara ka qėnė dhe ėshtė "Sami Frashėri" por qė kur u hoq koefiēenti duket sikur njohuritė qė merr tek shkolla tė tilla nuk tė japin favorizime pėrballė shkollave tė tjera qė kanė mė pak konkurencė.
Qė do tė thotė dikush qė mbaron shkollėn e mesme nė rrethe edhe pse nuk ka konkurencė me mesatare 10 ėshtė mė i favorizuar se dikush qė mbaron nė Tiranė sepse tregu kėrkon njė profesion qė ėshtė i lirė atje ndėrkohė Tirana ėsjtė e tejmbushur por pėrzgjedhja kompjuterike qėnka edhe sipas shkronjave tė alfabetit nėse kanė mesatare tė njėjtė.
Do pyesja ndonjė arsimtarė tė shkollave tė mesme qė ka ndonjė njohuri tė mė jap ndonjė kėshillė ; qė mė mirė ta rregjistroj fėmijėn ku ka konkurencė apo nė periferi tė Tiranės qė ka mė pak.
Shkollat private nuk i pėballojmė dot sepse kanė kosto tė lartė.
Shkoll e mesme e mir ka qen Harry T.Fuls por qe sot eshte ber si gjith shkollat e tjera pv ku nota te jepet nga leku qe paguan, po te pakten aty dihet hapturazi se paguhet, sa per shkoll shteterore kan qen dikur te mira se sot eshte cdo gje kthyer ne biznes, une do te sugjeroja shkoll shteterore, por kjo sdo te thot qe duart ne xhepa sdo i fusesh, sot e kesaj dite kudo te shkosh duhet te paguash, ose te kesh te njohur pavarsisht se cthon

Ps: Nese vajza juaj meson, shkollat shteterore jan njesoj, note sja ha njeri
__________________
Jeta ime je vetem ti,zgjohem cdo mengjes me ty, e bie te fle prap me aromen tende jam e dashuruar mbas teje sot e pergjithmon, kuklla ime ti, qetesia ime shpirterore!!
Kush ka goca boten ka:* 😍😍😍😍😍

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Lea : 16-08-2019 nė 18:23
🖤 (1)
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2019, 18:24   #963
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,802
Thanks: 2,454
Thanked 4,395 Times in 2,826 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Eden ka mbyllur reputacionin
Re: Mendime ēasti.

A ka gjėkund ndonjė shitore,
A ndonjė tezgė kot mė kot...
Tė blej me ca qindarka qorre,
Jo bukė, por pak durim, o Zot?

Xhevahir Spahiu
🖤 (2)
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2019, 20:55   #964
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,972
Thanks: 4,214
Thanked 4,603 Times in 1,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Re: Mendime ēasti.

Qėllimi ynė kryesor nė jetė ėshtė qė tė ndihmojmė tė tjerėt. Dhe nėse nuk mund ti ndihmosh, sė paku mos lėndo askėnd !
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
🖤 (2)
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2019, 22:03   #965
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 8,588
Thanks: 23
Thanked 2,515 Times in 1,561 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 179
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Re: Mendime ēasti.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nghi ngo Shiko postimin
Po mire ti mendimin tend mund ta japesh, po kush je ti qe I thua njerezve(nxenesve dhe mesuesve ) qe nuk jane njerez? Sidomos kur kjo shprehje vjen prej teje qe te le me goje hapur per nga sjellja…

Par, per mua hic mos e ke problem qe s`e con ne shkollle private. Privati bisnes eshte ne fund te fundit. Per mua s`ka si shkolla shteterore dhe si mesuesit e shkollave shteterore. Besoj me te mire dhe me te afte dalin femijet nga shkolla shteterore.
Cpate ti u indinjove meshoji fort vendit tat aty nese jap nje opinion une e jap une per nje tematik jo per ty edhe te tjere qe vejn ne dyshim sjelljen time !!!!
Meqe ra llafi kur te paskam lene me goje hapur une ty me sjelljen time?
__________________
“When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies, but the pack survives,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 08:50   #966
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,972
Thanks: 4,214
Thanked 4,603 Times in 1,753 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Re: Mendime ēasti.

Forcė nuk do tė thotė tė kesh shumė aftėsi. Por do tė thotė tė mund tė pėrballesh me dobėsitė e tua.....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
🖤 (1)
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 11:20   #967
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 1,356
Thanks: 1
Thanked 308 Times in 188 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Sia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėm
Re: Mendime ēasti.

The only lies for which we are truly punished are those we tell ourselves
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 16:56   #968
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,428
Thanks: 1,462
Thanked 8,250 Times in 3,655 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 299
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Mendime ēasti.

I gave a hug to someone - tip pershendentje me shume, dhe parfumi I saj mu ngjit mua. Can’t get rid of the smell from my face . A shower will do now, otherwise it’s gonna drive me crazy all day..
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 18:33   #969
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,410
Thanks: 6,479
Thanked 7,908 Times in 3,776 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: Mendime ēasti.

Sa eshte shkurtuar dita... booh
__________________
a wolf will never be a pet
🖤 (1)
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 18:39   #970
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 21,968
Thanks: 5,102
Thanked 5,611 Times in 2,787 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 245
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Mendime ēasti.

Be bad, but at least don't be a liar, a deceiver.


― Leo Tolstoy, Anna Karenina
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
🖤 (1)
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2019, 20:00   #971
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 11,802
Thanks: 2,454
Thanked 4,395 Times in 2,826 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
Eden ka mbyllur reputacionin
Re: Mendime ēasti.

Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur