Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Pėrshėndetje & urime

Pėrshėndetje & urime Ju pėrshendesim dhe ju urojmė qėndrim tė mbarė nė kėtė forum.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-04-2019, 09:39   #581
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,614
Thanks: 9,866
Thanked 5,238 Times in 2,428 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Pershendetjet e anetareve....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Furia Shiko postimin
Po, pse ti Furia mirditore, je?
__________________
as me miq, as me anmiq ...
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 10:34   #582
land
Carpe noctum
 
Avatari i land
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: U.S.A
Posts: 4,703
Thanks: 58
Thanked 237 Times in 152 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
land ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pershendetjet e anetareve....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Bashke me te edhe bujarine, hahahaha

Drague te kerkoi nje garanci dhe une doja ti thoja se disa njerez reagojne ndryshe ndaj nje kerkese te tyre.

Psh kur dikujt qe po mbytej Zoti u kerkoi doren, ata nuk e dhane. Kur ai zevendesoi shprehjen : Nema doren te te nxjerr me: Na doren te te nxjerre, kerkesa u zbatua.


Hahahha


Adea
ja coj direkt garancine, por ska nevoje, ka pashaport gjermane.
land nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 11:05   #583
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,522
Thanks: 3,403
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Pershendetjet e anetareve....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
ja coj direkt garancine, por ska nevoje, ka pashaport gjermane.

Meqe i kane sekuestruar magazinen ndoshta ka nevoja te tjera. Psh qe mos ta cosh ne hotel qe te paguaj me qimet e kokes, nese i ka mbetur ndonje cope, POR me bujari t'a strehosh ne shtepine tende.


Them una,


Adea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 11:08   #584
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,540
Thanks: 189
Thanked 2,286 Times in 1,238 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 252
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pershendetjet e anetareve....

Adea nga te kemi ty, se seriozisht kur te lexoj ty eshte sikur kur te komunikosh me siri ne Iphone!
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 11:16   #585
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 1,522
Thanks: 3,403
Thanked 409 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Adea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyerAdea ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Pershendetjet e anetareve....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Adea nga te kemi ty, se seriozisht kur te lexoj ty eshte sikur kur te komunikosh me siri ne Iphone!
Nga Fieri i Shqiperise me trup, i vetmi misherim trupor, dhe me shpirt te pavdekshem HYJNOR i cili tani eshte kthyer ne TRUP FIZIK.


Njatjeta Ragnar.


Adea
Adea ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 11:25   #586
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,614
Thanks: 9,866
Thanked 5,238 Times in 2,428 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pershendetjet e anetareve....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Sot qenka dita e Vikungut ( mine bedste ven )

Pėrshėndetje Viki!

Por nuk po anashkaloj as kėta qė paskan pėrshėndetur: teta Verėn, Onyx; patrioten time matjane, Mirandėn, Angelisėn, Prudence; pa harruar edhe miket: Preformer, Rexhinėn, MiM@, Beaute, Eden e Lea.

Ju dhe gjithė tė tjerėt qė marrin pėrshėndetjet e mia, Ju dėshiroj njė ditė tė mrekullueshme!

P.S. Pėr shkak tė rrethanave, nga bota mashkullore, pėrshėndes vetėm Benin.
Ndėrkaq sot qenka dite e Adea-s.

Ditė tė mirė ty dhe gjithė vizitorėve ( ..... se gati hyra nė ngjarje tė para 31 dhjetorit 2018 ) tė kėsaj teme, e nė vazhdim Fundjavė tė mrekullueshme!
__________________
as me miq, as me anmiq ...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 20-04-2019 nė 11:36
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 12:08   #587
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,540
Thanks: 189
Thanked 2,286 Times in 1,238 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 252
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pershendetjet e anetareve....

Pershendes te panjohuren edhe pse ma ka humb moderimin hahahahahahhahahah
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 12:17   #588
Jolene
🔒
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 14,766
Thanks: 5,214
Thanked 6,511 Times in 3,064 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 658
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pershendetjet e anetareve....

Ky Gi eshte shume interesaxhi, mua me prsh vetem kur do rep lol

Hi haver!
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 20-04-2019, 12:20   #589
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,614
Thanks: 9,866
Thanked 5,238 Times in 2,428 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Pershendetjet e anetareve....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
... e fshiva atė qė ke shkruar ti, pasi mund tė keqkuptohet. citimin e bėra qė ta dije se e kisha me ty...
Kėtė s'e ke parė apo vetė nuk je pėrgjigjur!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
E more Lum djali m'u kujta dicka, njė budallak imi dhe po ta shkruaj taze, dmth nuk po pres hiē!

A tė kujtohet njė kohė e kemi pasur njėfarė llafi "pėr diēka"!!!

A di ēka: lėre krejt e pshurr n'ta se s'po ia vlejke me u marrė me atė punė. Ish punė ku veē me ēizme se s'po u hyjke ndryshe aty ( s'po them ish punė m*ti )!

P.S. Se nuk po merrem mė me ngjarje tė para 31 dhjtorit 2018, por meqė ti ke munguar e ndjeva pėr obligim ta thosha kėtė.
__________________
as me miq, as me anmiq ...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 20-04-2019 nė 12:23
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 12:22   #590
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,614
Thanks: 9,866
Thanked 5,238 Times in 2,428 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pershendetjet e anetareve....

Pėrshėndetja speciale pėr Luan djalin!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Pėrshėndetje ( jo pėr ata qė mbi 3 herė nuk e kanė pranuar pėrshėndetjen time. S'mė duhet pėrshėndetja dhe respekti i tyre, por as kėta nuk do ta kenė pėrshėndetjen dhe respektin tim )

Pėr sot veēoj lonely_lion.
Vonė e kam konstatuar se kėtė kisha mik tė idealit - dashuria pėr Shqipėrinė.

I pėrshėndes tė gjithė ata qė e duan Shqipėrinė - shqiptarizmėn - BASHKIMIN KOMBĖTAR!

Ju paēa patriotė tė devotshėm!
__________________
as me miq, as me anmiq ...
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 12:39   #591
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,614
Thanks: 9,866
Thanked 5,238 Times in 2,428 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Pershendetjet e anetareve....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Ky Gi eshte shume interesaxhi, mua me prsh vetem kur do rep lol

Hi haver!
hahahahha. e po kjo botė, botė e inetresve ėshtė...
Jo, Jolene. Ti pėr mua je njė anėtare qė e ke respektin tim. Po kėshtu edhe shumicėn e gocave i respektoj. Unė kur pėrshėndes nuk bėj ndarje as krahinore, as partiake, as religjioze. UNė kur pėrshėndes them "Pėrshėndetje" qė nėnkupton pėr tė gjithė, ndaj nuk ka nevojė dhe ėshtė e tepėrt dhe falco nėse e thua "pėr tė gjithė". Deri mė 31 dhjeotr 2018 e thosha krahas pėrshėndetje, vėja nė kllapas ( - 6. e them hapur tash kjo shifėr ėshtė zvogėluar nė -5; Bad Tiēerin e kam haqur nga lista )
Te pėrshėndetjet, po jap njė sqarim pėr ty edhe pėr ca qė kam respekt. E kam thėnė dikund: "Personin qė e pėrshėndet disa herė, po u bėnė 3 herė qė nuk e merr pėrshėndetjen tėnde, mos e pėrshėndet mė - e pengon mbase kjo".

Kam vėrejtur qe njė kohė, ti dhe disa goca nuk i merrni pėrshėndetjet e mia ... punė pėr ju ėshtė, por unė ndihem keq.

Nėse e bėni vetė, mirė! Por nėse e bėni pse dikush nuk e ka qejf Demkėn ( kėtė ma ka thėnė njė mikja ime ) ėshtė keq; ta zėmė ti e ke mirė me Lumin, por Lumi e ka keq me Demkėn, ndaj qė tė mos prishesh me Lumin e anashkalon Demkėn ... kjo nuk ėshtė mirė.

Bėhu-ni vetja.

Demka ka respekt pėr tė gjithė ( .... )!

* I vetmi interes i Demkės nga miqtė ėshtė njė fjalė e mirė.

__________________
as me miq, as me anmiq ...

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 20-04-2019 nė 13:12
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 15:11   #592
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 6,730
Thanks: 3,855
Thanked 4,208 Times in 1,590 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pershendetjet e anetareve....

Pershendetje per te gjithe....


Ps.Kjo eshte tema e pershendetjeve jo e ligjeratave....
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 15:24   #593
Oqeani
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 8,417
Thanks: 1,798
Thanked 1,144 Times in 768 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pershendetjet e anetareve....

E njohura, pershendetje
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 15:25   #594
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,530
Thanks: 6,943
Thanked 3,257 Times in 1,677 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 139
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pershendetjet e anetareve....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Ky Gi eshte shume interesaxhi, mua me prsh vetem kur do rep lol

Hi haver!

Jolene !
Jo per tjeter , por asht n'pyetje interesi (rep lol)!


Edhe nje per Gi, Ragnar, Adea, ma Beauté si elle veut bien…!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 20-04-2019, 15:25   #595
lonely_lion
.
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 3,770
Thanks: 0
Thanked 1,272 Times in 973 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pershendetjet e anetareve....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Pėrshėndetje ( jo pėr ata qė mbi 3 herė nuk e kanė pranuar pėrshėndetjen time. S'mė duhet pėrshėndetja dhe respekti i tyre, por as kėta nuk do ta kenė pėrshėndetjen dhe respektin tim )

Pėr sot veēoj lonely_lion.
Vonė e kam konstatuar se kėtė kisha mik tė idealit - dashuria pėr Shqipėrinė.

I pėrshėndes tė gjithė ata qė e duan Shqipėrinė - shqiptarizmėn - BASHKIMIN KOMBĖTAR!

Ju paēa patriotė tė devotshėm!
@demke. Une jam shqiptar. M'a kane dhene shqiptarizmen me qumesht bashke.Kam dashur nuk ka dashur. Nuk e vjell dot, se do villja te paret e mi. Dhe une o @demke jam nga Suli,ku dhe grate i kishim burra. Une e dua Shqiperine ndaj e kritikoj. Ja di hallet dhe e them troc. Nuk iket perpara me kete mendje. O Shipe o Kosove. Nuk iket. Kemi humbur kohe plot. Vazhdojme e po humbim. Kemi probleme genetike dhe nuk i kemi vec nga Enveri/Zogu apo nen Serbine. I kem me te thella se kaq. Duehte urgjentisht bashkim kombetar. Nje dekik e me pare. Se behet gjate me shume . Une e dua Kosoven o @demke se eshte Shqiperi. Kosovareve apo Shqiptareve te leshit sot i thuhet .... Ju zente syte gjaku i baces Isa dhe plakut Ismail. Te rrenqeth mishte shprehja e baces Ise. Jo besa, as ne Londer JO. Apo shembulli i Ademi Jasharit. Te tjerat jane gjepura apo te tjeret o @demke jane lepuj dhe jo burra.

Thjesht, paster , bukur .
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 20-04-2019, 15:43   #596
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 11,614
Thanks: 9,866
Thanked 5,238 Times in 2,428 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pershendetjet e anetareve....

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
@demke. Une jam shqiptar. M'a kane dhene shqiptarizmen me qumesht bashke.Kam dashur nuk ka dashur. Nuk e vjell dot, se do villja te paret e mi. Dhe une o @demke jam nga Suli,ku dhe grate i kishim burra. Une e dua Shqiperine ndaj e kritikoj. Ja di hallet dhe e them troc. Nuk iket perpara me kete mendje. O Shipe o Kosove. Nuk iket. Kemi humbur kohe plot. Vazhdojme e po humbim. Kemi probleme genetike dhe nuk i kemi vec nga Enveri/Zogu apo nen Serbine. I kem me te thella se kaq. Duehte urgjentisht bashkim kombetar. Nje dekik e me pare. Se behet gjate me shume . Une e dua Kosoven o @demke se eshte Shqiperi. Kosovareve apo Shqiptareve te leshit sot i thuhet .... Ju zente syte gjaku i baces Isa dhe plakut Ismail. Te rrenqeth mishte shprehja e baces Ise. Jo besa, as ne Londer JO. Apo shembulli i Ademi Jasharit. Te tjerat jane gjepura apo te tjeret o @demke jane lepuj dhe jo burra.

Thjesht, paster , bukur .
Kėsaj toke kurrė s'i kanė munguar trimat ... fatkeqėsisht as dikur dhe as sot nuk i kanė munguar "njerėz" qė e kanė vrarė shqiptarizmėn, duke filluar nga Dhimitėr Fari, Hamza Kastrioti e deri tė kėta tė ditėve tė sotme.

Meqė ti solle trima nga treva ime, unė po ta sjell njė nga treva jote ( fatkishit kudo qė flitet shqip ėshtė shqipėri, po hė!) e qė ka edhe mė shumė, se edhe nuk ėshtė vendi kėtu - marrim fletėrrufe!

Kėngė pėr Marko Boēarin, mbledhur nė fshatin Vuno tė Himarės

Kapetanėt e Moresė
Qenė lidhė besa me besė
T'i hidhen Tumbeqesė.
Do shohmė kush do qėrdhesė.
Pall' e Markos do presė,
Dhe pall' e Markos preu
Brėnda nė taborr kėceu
Nobeēitė ē'i gėnjeu
Treqint kokė vrau e preu.

Medet, o shokė, medet,
Shkon Markua si tėrmet,
Pashanė kėrkon e s'flet,
Ndė ēadėr nuk e gjet,
Zu prej mjekre nji lanet.
- Aman' mor cili je ti?
- Derr' i derrit nuk e di,
Jam Marko Boēari.
Derri Turk vuri njė thirrmė:
- O Turq, nė besoni Dinė,
Se kaurrėt mė mbinė
Njė Arab me karabinė
Goditi barakn' e mirė,
Marko Boēarin shainė.
Mesollongj andaj tė thonė:
Ēė bėrė Marko Sulotnė,
Qė s' del me si kish zakonė.
__________________
as me miq, as me anmiq ...
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur