Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-09-2017, 17:14   #41
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 650 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Thosh profesori im dikur rahmet paste "ne te zenēin te 50-tat ne shkence, aha ke pjerdhur me pas" dhe kish te drejte se fillon roit truri dhe ja keput caa kopaēe pastaja.....
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 17:18   #42
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Mjafto qe lexova titullin lol
Titulli flet per Zotin jo per Jesus

Pastaj nga e di ti qe ska qene Jesus japonez apo kinez? I ke prere kerthizen ti kshu ?
Po ka lind ne lindjen e mesme..si puna e arabeve/izrealiteve/egjiotian do kete qane.

Kerthiza edhe kom prere po me emrin Jezus ncuqm
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 22:07   #43
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Na lodhi ky zoti abrahamik....po dil he burrė se na lodhe! Jo sot jo nesėr. Mos ki turp se nuk tė hamė!
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 22:08   #44
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
'String' i bie 'lidhje'. Dmth 'teoria e lidhjeve' !
String-spango-fill
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 22:51   #45
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Na lodhi ky zoti abrahamik....po dil he burrė se na lodhe! Jo sot jo nesėr. Mos ki turp se nuk tė hamė!
I pyeta dy femije te vegjel nje here. A e besoni Zotin?
Ata mu pergjigjen:-PO
I pyeta serish:- Po ku ndodhet AI?
Njeri prejt tyre me tha:- Ne Mal
I pyeta serish:- Ne mal? Po pse rri atje ne mal AI?
Ai rri ne mal se ka frike:- me tha perseri ai femije.
Nga se ka frike? i pyeta une serish.
Ka frike nga njerezit: Me tha djali i vogel.

E tregova kete histori jo se eshte per tu marre per serioze por sepse keta femije e kishin kuptuar shume mire se sa i keq e i frikshem eshte bere njeru sa qe edhe Zoti per keta kishte frike prej njeriut.

Dhe duke qene se njeriu eshte bere kaq shume i keq, nuk e ka te veshtire qe te ''fsheh'' Zotin ne mal ne menyre qe te mos i lejoje te tjeret ta kerkojne. Realisht shume qeveri, Komuniste sidomos dhe masonike perpiqen te ''fshehin'' Zotin neper male qe njerezit te mos e ''shohin''. Kete e bejne duke imponuar mesimet e bingut dhe duke luftuar historine, arkeologjine, gjeografine dhe duke i zevendesuar me evolucionin.

Madje njerezia eshte bere aq e keqe sa qe shumica te gjithe se bashku perpiqen ta lene konceptin Zot neper male ne menyre qe te jene te qete ne qytetet ku jetojne dhe te vazhdojne me jeten e tyre te ''persosur''.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Alkoma : 14-09-2017 nė 22:53
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-09-2017, 23:12   #46
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Nė male janė Zanat, perėndeshat tona, jo zoti arabo-semitik. Ai nuk guxon tė vijė nė malet tona se e pėrcėllojnė me zjarr Zanat tona.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2017, 06:06   #47
Kenzou
V.I.P
 
Avatari i Kenzou
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: NYC
Posts: 364
Thanks: 82
Thanked 77 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Kenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuarKenzou ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Nė male janė Zanat, perėndeshat tona, jo zoti arabo-semitik. Ai nuk guxon tė vijė nė malet tona se e pėrcėllojnė me zjarr Zanat tona.
Zoti Abrahamik ka qellu te jete me i fuqishmi deri tash. Me i fuqishem se Zeusi, Jupiteri, Ahura Mazda e te tjeret.

Po ti Vini, cka mendon?
Kenzou nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-09-2017, 08:39   #48
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kenzou Shiko postimin
Zoti Abrahamik ka qellu te jete me i fuqishmi deri tash. Me i fuqishem se Zeusi, Jupiteri, Ahura Mazda e te tjeret.

Po ti Vini, cka mendon?
Ka mbi 1400 vjet qė ky zot ėshtė zhdukur e nuk i ėshtė dėgjuar zėri. Ndoshta ka ikur pėrgjithmonė...me miliarda njerėz e kanė kėrkuar, ditė pėr ditė, por ai nuk gjendet mė....
🖤 (1)
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2017, 13:24   #49
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Ka mbi 1400 vjet qė ky zot ėshtė zhdukur e nuk i ėshtė dėgjuar zėri. Ndoshta ka ikur pėrgjithmonė...me miliarda njerėz e kanė kėrkuar, ditė pėr ditė, por ai nuk gjendet mė....
jane mbi nje miliarde njerez qe e kane kerkuar Zotin dhe AI ju eshte pergjigjur sepse ata qe e kerkuan e kerkuan me gjithe zemer.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2017, 23:32   #50
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari: Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, kam provat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Michio Kaku ėshtė i njohur pėr kontributin e tij intensiv nė shkencė, njė nga shkencėtarėt mė tė njohur dhe tė respektuar, ėshtė njė fizikan teorik i angazhuar pėr vite nė studimin e teorisė sė fijeve, pėr tė cilat ishte i pari qė themeloi njė formulim preciz nė lidhje me teorinė e fushės.

Shkencėtari ka deklaruar se ka gjetur provėn pėr ekzistencėn e njė force qė “drejton gjithēka”.

Ky pohim natyrisht qė ka krijuar trazira nė komunitetin shkencor dhe jo vetėm, por sidoqoftė fizikanti duke pėrdorur teknikėn primitive Tachyon tė ‘‘semi-radios’’, ka arritur nė pėrfundimin se ne jetojmė sipas njė lloj ‘Matrix-i’’:

“Kam arritur nė konkluzionin qė gjendemi nė njė botė tė krijuar nga njė inteligjencė, jo shumė e ndryshme nga videolojrat e preferuara, sigurisht mė komplekse dhe e paimagjinueshme’”, thotė ai.

“Mė besoni, gjithēka qė gjer mė sot e kemi quajtur rastėsi, nuk do tė ketė mė asnjė kuptim, pėr mua ėshtė mė se e qartė qė ne drejtohemi sipas disa rregullave tė krijuara dhe jo tė pėrcaktuara sipas mundėsive universal, Zoti ėshtė njė matematicient i madh’’ deklaroi Kaku.

Lexo mė shumė nė: http://gazetaexpress.net/mistere/shk...aign=copyright
Lavdi Zotit qe kemi dhe do te kete edhe ne te ardhmen shkencetar qe e besojne Perenidne. Ky ne fakt eshte Fizikant shume i famshem.

Ja edhe nje video....

__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-09-2017, 23:34   #51
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2017, 11:24   #52
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,275
Thanks: 4,127
Thanked 6,856 Times in 2,344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 126
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

.... po pse i ka bere kaq maskarenj njerzit mor aman
🖤 (1)
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2017, 18:34   #53
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
jane mbi nje miliarde njerez qe e kane kerkuar Zotin dhe AI ju eshte pergjigjur sepse ata qe e kerkuan e kerkuan me gjithe zemer.
Ata kanė bėrė blasfemi, dhe jam i sigurtė qė shumica gjenden nėpėr ēmendina, vend ku tė fusin nėse sot thua qė ke folur me zotin
Por prapė deri nuk ka thėnė njeri qė e ka parė nė Tokė.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2017, 20:20   #54
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,247
Thanks: 112
Thanked 312 Times in 208 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Qysh mo nuk e ka pare njeri zotin ne toke?
Zotin e jep televizora gjithmon. Eshte komandant Lad Putini!

Dhe mire e ka ky Evlati Alkom, nje here ne vite Kumandar Lad Putini u pergjigjet lutjeve te njerzve nga interneta.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-05-2018, 08:53   #55
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 19 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

zotin e madh e kane vrare engjejt e tij besnik sic ndodh gjithnje me erresirat dhe tani ai eshte, nuk egziston vertete, neper planetet ne trajte ere, kafshe apo njeri! psh ne planetin tone ai eshte vazhdimi i karmes se ish princeshes angleze Victoria dhe punon per te shkaterruar irlanden apo Izraelin e vertete, mirepo nuk ka force me, mirepo kush ia hedh atij! Ai do ringjallet mbi fronin e tij me pas dhe nuk e pranon kete kohe hapesire qe e quan kotesi, kur dihet qe erresirat apo e keqja eshte kotesi dhe jo rrezik!
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-08-2019, 13:26   #56
Darli
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 37
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Darli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Le ti leme shakate sepse ai qe thua ti ciarli eshte zoti i legjendave dhe i artit vrare nga djajte qe hyne fshehtas ne boten e engjejve shume kohe me pare..
degjon ti. Zoti shkencor pra ai qe percakton levizjet dhe kohen eshte nje gjender malore ne zemer te gjithesise. Per shkak te formes se tij te crregullt koha levizjet dhe format vuajne nje kaos jo harmonik pergjithmone. Ajo zemer qender nuk mund te rregullohet mirepo nese shkencetaret e engjejve do arrinin te shkulnin shkembinj nga ky mal jo vetem qe sdo kishin probleme me djajte por graviteti i veshtiresive te problemeve do lehtesohej shume.
Darli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-08-2019, 13:31   #57
gladiola
V.I.P
 
Avatari i gladiola
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Shqiperi...Korce
Posts: 2,139
Thanks: 984
Thanked 612 Times in 255 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
gladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėm
Re: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

...hej Zot i madh c'na degjojne veshet ,talluni ju talluni po ai ka nje sy dhe vesh aq te maaadh sa naa degjon dhe shikon te gjitheve!
gladiola nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur