Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Ankesa | Kėrkesa | Sygjerime > Mbi forumin

Mbi forumin Postoni ktu ēdo problem qė ju jan ankuar userat ose qė keni hasur nė navigimin nė forum.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Vbulletin vs xenforo
Vbulletin 3 30.00%
Xenforo 7 70.00%
Sondazh me disa mundėsi votimi pėr ēdo anėtar Votues: 10. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-07-2019, 16:05   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,188
Thanks: 6,858
Thanked 3,179 Times in 1,304 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Vbulletin vs xenforo

Pershendetje!

Nuk po zgjatem shume ndaj dhe po hyj direkt ne teme. Vbulletin u be kohe qe nuk ka bere me update te reja, gje e cila na veshtirson punen ne te ardhmen. Per ata qe nuk e dine “Vbulletin” eshte platforma e forumit. Pra ideja eshte qe te kalonim ne nje platforme te re si “Xenforo” , ka me teper opsione dhe eshte me kollaj per tu perdorur nga telefoni. Opsionet e xenforo jane, citimi i emrit te vjen me njoftim ne profil, kur te citojn neper postime po ashtu te vjen me lajmerim, liket jane dhe me dislike apo me smile. Videot e youtube, facebook, instagram etje jane automatike, mjafton te besh copy paste link. Dhe i vetmi opsion qe nuk kane jane reputacionet.

Me posht keni dhe platformen e xenforo

https://xenforo.com/community/

Pres sygjerime nga te gjithe ju

Mandi
__________________

🖤 (4)
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2019, 17:15   #2
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Vbulletin vs xenforo

Xenforo eshte me praktik per cdogje e ka shume risi. Ata qe se kane idene do u duket si gogol ditet e para sa ti marrin doren.
🖤 (1)
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 17:54   #3
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Vbulletin vs xenforo

Bane pra xenforo por po e shoh qe ende je tu perdor vbulletin ?
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 18:12   #4
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,188
Thanks: 6,858
Thanked 3,179 Times in 1,304 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Re: Vbulletin vs xenforo

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ice Shiko postimin
Bane pra xenforo por po e shoh qe ende je tu perdor vbulletin ?
Duhet te jene dakort dhe antaret perpara se ta bej, ndaj e hapa kete sondazh.
__________________

🖤 (1)
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 18:36   #5
Guest88
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2019
Posts: 2,364
Thanks: 1,873
Thanked 731 Times in 570 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Guest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėmGuest88 i pazėvėndėsueshėm
Re: Vbulletin vs xenforo

Votova xenforo por edhe kjo platforma aktuale asht shum unike.

Vetem nje kerkes te vogel per ty Mandi , nese vendos ta ndrrosh , ndrroje mas ores 1 te nates!

Falimnderit qe na jep mundsi zgjedhje
🖤 (1)
Guest88 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 18:45   #6
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,601
Thanks: 11,355
Thanked 9,389 Times in 6,008 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Vbulletin vs xenforo

Xenforo..... le te ecim me kohen me mire.

Do te jete me shume pune per ty Mando por e di se sa me qef e ke kete forum e do ta besh per smarit....pune te mbare e per cdo gje qe ke nevoje na ban me dije.

Mos harro te vesh edhe kete shprehejen diku: O moj neno mos ki frike se ke djemt ne Amerike".
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 20:48   #7
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Vbulletin vs xenforo

Votoni mos harroni
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 15:04   #8
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Vbulletin vs xenforo

bump...........
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 15:19   #9
﴾®﴿
Super Anėtar
 
Avatari i ﴾®﴿
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 293
Thanks: 126
Thanked 93 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
﴾®﴿ ka mbyllur reputacionin
Re: Vbulletin vs xenforo

vota ime @xenforo

thjesht me duket me i thjesht ne perdorim
﴾®﴿ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 18:08   #10
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Vbulletin vs xenforo

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Duhet te jene dakort dhe antaret perpara se ta bej, ndaj e hapa kete sondazh.
Po e di por problemi osht qe shumica njerz me doket nuk po votojn por shumica votime deri tash jane per xenforo.

Nejse, ti je shefi, ti vendos.
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 18:14   #11
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 768
Thanks: 40
Thanked 287 Times in 155 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Vbulletin vs xenforo

une nuk votova per Ramen, jo me te votoj per forumin

pastaj do thone qe shumica ishte dakort e me pastaja do fillojne qarjet e pastaja regjistrimet e pastaja nje mish mash. Ne edhe liket i marrim si ofendim imagjino opsione te tjera. po ata 20 anetare aktiv qe kane mbetur nuk besoj se ben ndryshim ndryshimi
Une them bej si di vet.
Po keto qe kemi shkruar do vene humbur? se do na marre malli per veten

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kasėmi : 29-08-2019 nė 18:29
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 18:20   #12
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Vbulletin vs xenforo

Forumi osht i mir por qysh thash ma heret mundesh me ba do ''improvements'' qe i kom pa ne foruma tjer sikur per shembull notifications kur te ban dikush quote dicka qe ky forum nuk ka ?

Per like nuk ma nin aq shume dhe mu doket palidhje pra boll mir qysh osht sistemi qetash amo ne do foruma e kom pa edhe kur i vijke notifcations kur ja bojke dikush like .... por nejse kjo me doket shume e lodhshem pra s'te vyn.

Kishe mujt edhe mi ba do opsione ne profil apo te dhenat qe dalin ne profil ketu kur shkrun, sikur per shembull Y-DNA, MTDNA, cilin vend ne Shqiperi etnike e ke origjinen etj etj ... kur jeton tash e ki ''vendodhja'' pra mir osht por nejse ti vendos.

<---------------------
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 20:46   #13
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,793
Thanks: 14,629
Thanked 8,940 Times in 5,184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Vbulletin vs xenforo

Xenforo i shpift sorry.
Ky qe kemi per kte votoj lol
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 20:58   #14
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 768
Thanks: 40
Thanked 287 Times in 155 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Vbulletin vs xenforoKasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2019, 21:21   #15
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Vbulletin vs xenforo

Pse sorry ? Osht mendimi yt. Cila ka votime ma shume fiton. Thjesht.

Por edhe kjo vbulletin duhet me pas ket quote opcion qe te jap notification . Shume palidhje pa ta. S'po e din kush te ka pergjigj ne cilin tem per shembull.

E mbaj ne mend niher qashty forumi u kan per do sekunda, me doli notification veq kur u hek...
🖤 (1)
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 21:58   #16
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 768
Thanks: 40
Thanked 287 Times in 155 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Vbulletin vs xenforo

Meqe ketu votuan te gjithe cfare vendosi stafua? O rrime a do dhripemi?
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur