Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-09-2019, 15:14   #21
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,799
Thanks: 1,307
Thanked 2,186 Times in 1,219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

Kush ishte ushtar nė Sazan nė atė kohė kapte ndonjė kanaēe apo bidon plastik dhe e vendoste nė bufe si gjė tė jashtme....
Si ja bėnim aqere neve...
Nė letėr na jepnin djathin gjalpin opo edhe marmallatėn... qumėsht po tė gjeje nuk tė jepte kush pa shishen personale... Po borsat e pazarit... opo edhe gur tė fusje nė to mbanin tė uruarat...
E kshu kshu..... plastika s'na erdhi nga hėna...
Nxirr njė ligj e bllokoje pėrdorimin e biem rehat...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 15:18   #22
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,704
Thanks: 846
Thanked 1,416 Times in 1,053 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

ligji doli po perdorimi u shtua...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 15:38   #23
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,799
Thanks: 1,307
Thanked 2,186 Times in 1,219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
ligji doli po perdorimi u shtua...
Ēa tallesh ti...
Ligji doli pėr tė dyfishuar ēmimin jo pėr ta bllokuar...
Po... blloko prodhimin... duam s'duam ne nuk e pėrdorim mė....
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 15:47   #24
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,704
Thanks: 846
Thanked 1,416 Times in 1,053 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

po ky eshte shtet i falimentuar..nuk mbijeton dot pa importuar plastika
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 15:48   #25
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 922
Thanks: 0
Thanked 204 Times in 171 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
ligji doli po perdorimi u shtua...
Pse nuk nxorren trasta si me perpara, pa para thjesht me emrat e firmave. Firmat te benin reklame, njerezia te merrnin trastat.

Apo sfitonin gje Uriahipwt me company?
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 15:52   #26
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,704
Thanks: 846
Thanked 1,416 Times in 1,053 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

kishin nxjere ca canta cope,i shisnin neper m arkete me 150 leke te reja copen..ne fillim bleva dy po kur shikoja te tjeret qe vazhdonin me qese plastike me kapi inati dhe nuk i perdora me se me tregonin te gjithe me gisht,shiko ky budallai me canta cope!
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 19:53   #27
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,675
Thanks: 11,418
Thanked 9,428 Times in 6,033 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
kishin nxjere ca canta cope,i shisnin neper m arkete me 150 leke te reja copen..ne fillim bleva dy po kur shikoja te tjeret qe vazhdonin me qese plastike me kapi inati dhe nuk i perdora me se me tregonin te gjithe me gisht,shiko ky budallai me canta cope!
Po te pane me plastika do te te te vene bakterie "nish goma plastika" pastaj po perdor cantat prej cope me mire ose futi mrrokllat neper qillotat se edhe ato i ke ikollozhike or taj.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 21:11   #28
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,074
Thanks: 136
Thanked 901 Times in 522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

Bullshit. Lajm katundi i 2013. Germoni ju te shtypit shqiptar. Ka ca fise andej nga Tanzania qe botojne nje here ne 50 vjet.

https://www.sierraclub.org/sierra/20...plastic-eaters
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 21:32   #29
dallas
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 44
Thanks: 6
Thanked 23 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
dallas ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Bullshit. Lajm katundi i 2013. Germoni ju te shtypit shqiptar. Ka ca fise andej nga Tanzania qe botojne nje here ne 50 vjet.

https://www.sierraclub.org/sierra/20...plastic-eaters
Mesa duket, ne Tanzani nuk studiohet kimia, nuk kane idene e polimereve.
dallas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 06:19   #30
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 932
Thanks: 34
Thanked 327 Times in 224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Smokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėmSmokkie i pazėvėndėsueshėm
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Bullshit. Lajm katundi i 2013. Germoni ju te shtypit shqiptar. Ka ca fise andej nga Tanzania qe botojne nje here ne 50 vjet.

https://www.sierraclub.org/sierra/20...plastic-eaters
Na preve krahet, na vrave endrren per t'u bere i pasur!
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 12:44   #31
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,799
Thanks: 1,307
Thanked 2,186 Times in 1,219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

Shkolla paska marrė nismė....
Tė mos pėrdorim mė shishet e ujit prej plastike qė marrin kalamajtė me vete nė shkollė por tė blejmė pagure e ti mbushin pėrditė me ujė..
U ēa watsapi nga idetė dhe mendimet e mamave...
Po mirė moj gra u thashė... po paguret nuk janė prej plastike?
Ato lekė qė do blejmė paguret le ti mbledhim... tė vėrė e ca shkolla dhe blejmė njė filtėr pėr ēesmat nė shkollė....

Heshtje... ka dy ditė ra watsapi nė qetėsi...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 12:48   #32
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,054
Thanks: 3,500
Thanked 2,817 Times in 1,902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Shkolla paska marrė nismė....
Tė mos pėrdorim mė shishet e ujit prej plastike qė marrin kalamajtė me vete nė shkollė por tė blejmė pagure e ti mbushin pėrditė me ujė..
U ēa watsapi nga idetė dhe mendimet e mamave...
Po mirė moj gra u thashė... po paguret nuk janė prej plastike?
Ato lekė qė do blejmė paguret le ti mbledhim... tė vėrė e ca shkolla dhe blejmė njė filtėr pėr ēesmat nė shkollė....

Heshtje... ka dy ditė ra watsapi nė qetėsi...
Po te ēesma e shkollės me ēfarė do pinė uje femijėt, me gota plastike, apo jo?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 12:52   #33
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,799
Thanks: 1,307
Thanked 2,186 Times in 1,219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Po te ēesma e shkollės me ēfarė do pinė uje femijėt, me gota plastike, apo jo?
Po ne qė s'kishim gota plastike si pinim ujė?
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 15:10   #34
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 858
Thanks: 40
Thanked 320 Times in 175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Po ne qė s'kishim gota plastike si pinim ujė?
Ti i merrje borxh opingen xha Kasčmit
__________________
Shes rrush per dhelpra
Kasėmi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-09-2019, 15:39   #35
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,054
Thanks: 3,500
Thanked 2,817 Times in 1,902 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Studentet zbulojnė bakterin qė i kthen mbetjet plastike nė ujė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Po ne qė s'kishim gota plastike si pinim ujė?
Vinim buzet te cezma ose benim te dy duart bashke dhe pinim nga duart.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur