Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-09-2019, 23:15   #481
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,071
Thanks: 135
Thanked 896 Times in 520 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xzot Shiko postimin
Gjysa e skuadra te Shqiperise jane Kosovar

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Alba..._football_team

Edhe gjysa apo shumica lojtar qe lujn per Shqiperine vijn prejs jashtit nga shtete sikur Italia, Zvicra, Gjermania etc


Osht qesharak ti me fol per skuader falco dhe te blere
Ti je thjesht xheloz per suksesin e Kosoves.. Por edhe ekipi jot dhe ajo e zvicres jane te mbushur me Kosovar

As nuk po e dishe cka eshte nje skuader e re
Ne arte, sport, biznes, shqiptaret e Kosoves jane ne pararoje. Banoret e Shqiperise jane ne pararoje per menyra origjinale te te pasuruarit duke tradhetuar vendin, te vjedhurin te fondeve te zhvillimit dhe te shitmendjes.

Mos ta nij!
🖤 (2)
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 23:29   #482
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,553
Thanks: 5,775
Thanked 6,152 Times in 3,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Sa emocione Ka falur skuadra origjinale Shqiptare me sa mban mend historia... e aty ku lindi edhe futbolli Shqiptar , kosova fallso ta harroje.

Por meqe qenka puna kshu ? Pse vu dashka kushtuar teme me vete ne forum , apo tek sporti Shqiptar ? Lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Zana : 10-09-2019 nė 23:32
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2019, 23:32   #483
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,071
Thanks: 135
Thanked 896 Times in 520 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Nuk eshte faji i Kosoves qe jane krijuar dy shtete shqiptare. Po te ishin qeveritaret e Shqiperise pak me shume se shqipfoles dhe te kishin zhvilluar disi Shqiperine ne 30 vjet, mbase do ishte ndryshe per te gjithe. Mbase.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 02:21   #484
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,017
Thanks: 3,488
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Xzot Shiko postimin
Gjysa e skuadra te Shqiperise jane Kosovar

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Alba..._football_team

Edhe gjysa apo shumica lojtar qe lujn per Shqiperine vijn prejs jashtit nga shtete sikur Italia, Zvicra, Gjermania etc


Osht qesharak ti me fol per skuader falco dhe te blere
Ti je thjesht xheloz per suksesin e Kosoves.. Por edhe ekipi jot dhe ajo e zvicres jane te mbushur me Kosovar

As nuk po e dishe cka eshte nje skuader e re
Ekipi jot? Pse nuk eshte edhe ekipi jot? Sepse ti Shqip po shkruan ketu.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 06:52   #485
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,831
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Mediat britaneze gjithandej shkruajne: 'Kosova i futi ethet Anglise'.

Shpresojme per fitore ne ndeshjet e radhes te kompletuar, me Kolollin, Rashicen e Zenelin
__________________
Albini perpara, na prift e mbara.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 07:06   #486
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,553
Thanks: 5,775
Thanked 6,152 Times in 3,067 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Sa me pak spekullime me mire . ( si gjithmone )

Vecse ajo skema/stampa ne tabele...per fat te keq nuk te ngjall asnje emocion futbolli.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 07:10   #487
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Mediat britaneze gjithandej shkruajne: 'Kosova i futi ethet Anglise'.Shpresojme per fitore ne ndeshjet e radhes te kompletuar, me Kolollin, Rashicen e Zenelin
Kundershtari i Kosoves eshte Ēekia e jo Anglia o Socio.
Anglia ne pjesen e dyte uli ritmin e prape kishte goxha raste per rezultat me te thelle.
Edhe Rashica e Zeneli me qene prape te rrahin ata dhe atje. E vetmja shprese eshte qe kundra Anglise eshte ndeshja e fundit e ndoshta mund ta nenvleresojne si ndeshje pasi sdo ju duhet.

Kosova duhet te mendoj te mund me cdokusht Bullgarine ndeshjen e ardhshme sepse Ēekia nuk besoj se fiton me Angline.
Kualifikimi i Kosoves varet nga dy ndeshjet jashte kundra Ēekise e Bullgarise.
Ndeshje goxha te veshtira por plotesisht te mundura per Kosoven.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 07:25   #488
Socio
Vetevendosje
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 8,831
Thanks: 7,698
Thanked 6,474 Times in 2,725 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

@Venom

Une nuk e pashe si ti. Ne gjysmen e dyte te ndeshjes Anglia nuk e uli ritmin por Kosova perforcoi mbrojtjen me shume. Dhe ne kete menyre arriti te jap 2 gola me shume. Mos harro Kosova ishte mysafire dhe per 90 minuta sulmoi rresht edhe pa yjet e sulmit sic jane Rashica e Zeneli. Ne Prishtine si mikpritese dhe e kompletuar ndryshon muhabeti. Sa per Cekine, te kompletuar sic do te jemi shpejte, ata nuk perbejne rrezik. Ndersa Bullgarine perseri e presim ne Prishtine.
__________________
Albini perpara, na prift e mbara.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 11-09-2019 nė 07:31
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 08:05   #489
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
@Venom

Une nuk e pashe si ti. Ne gjysmen e dyte te ndeshjes Anglia nuk e uli ritmin por Kosova perforcoi mbrojtjen me shume. Dhe ne kete menyre arriti te jap 2 gola me shume. Mos harro Kosova ishte mysafire dhe per 90 minuta sulmoi rresht edhe pa yjet e sulmit sic jane Rashica e Zeneli. Ne Prishtine si mikpritese dhe e kompletuar ndryshon muhabeti. Sa per Cekine, te kompletuar sic do te jemi shpejte, ata nuk perbejne rrezik. Ndersa Bullgarine perseri e presim ne Prishtine.
Je gabim edhe per Ēekine, nuk jane ne periudhe te mire si kombetare por jane kundershtar goxha i veshtire dhe luajne ne fushen e tyre.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 08:05   #490
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,413
Thanks: 20
Thanked 750 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Kosova duhet te mendoj te mund me cdokusht Bullgarine ndeshjen e ardhshme sepse Ēekia nuk besoj se fiton me Angline.
Kualifikimi i Kosoves varet nga dy ndeshjet jashte kundra Ēekise e Bullgarise.
Cfare Bullgarije
Kosova ka luajtur dy here me Bullgarine.

Kosova duhet ta munde Malin e Zi ne Prishtine dhe Chekine ne Prage,dhe eventualisht te barazoje me Angline ne Prishtine.
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 08:08   #491
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 5,585
Thanks: 2,875
Thanked 2,867 Times in 1,596 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 152
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Cfare Bullgarije

Kosova ka luajtur dy here me Bullgarine.Kosova duhet ta munde Malin e Zi ne Prishtine dhe Chekine ne Prage,dhe eventualisht te barazoje me Angline ne Prishtine.
Ke te drejte, e paskam pa gabim lol. Ndeshjet ndaj Bg i ka luajtur.
Malin e Zi e mundin pa problem, decizive do jete ndeshja ne Ēeki.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 08:12   #492
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,413
Thanks: 20
Thanked 750 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Ke te drejte, e paskam pa gabim lol. Ndeshjet ndaj Bg i ka luajtur.
Malin e Zi e mundin pa problem, decizive do jete ndeshja ne Ēeki.
Problemi eshte qe sipas te gjitha gjasave Kosoves do ti duhet fitore ne Prage,as barazimi nuk do ti mjaftoje.Krejt kjo nese Kosova e munde Malin e Zi,ndersa Chekia humb nga Anglija.
Per mua kualifikohet Chekia.
🖤 (1)
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 08:29   #493
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,038
Thanks: 4,268
Thanked 4,722 Times in 1,802 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Problemi eshte qe sipas te gjitha gjasave Kosoves do ti duhet fitore ne Prage,as barazimi nuk do ti mjaftoje.Krejt kjo nese Kosova e munde Malin e Zi,ndersa Chekia humb nga Anglija.
Per mua kualifikohet Chekia.
Po ti Semniku je me ne a me arushin?
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 08:42   #494
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,413
Thanks: 20
Thanked 750 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

14.10 Kosove - Mali i Zi
14.11 Cheki - Kosove
17.11 Kosove - Angli
-----------------------------
Cheki - Angli
Cheki - Kosove
Bullgari - Cheki


Kosova ndeshjen e parafundit e paska me Chekine (une mendoja qe eshte e fundit),atehere Kosova e ka fatin ne duart e veta...duhet patjeter ta fitoje Malin e Zi dhe patjeter duhet se paku te barazoje ndaj Chekise dhe barazim me Angline ne Prishtine dhe Kosova eshte ne Kampionatin Evropian.
Kosoves i luan edhe barazimi ndaj Chekise,..ndersa me fitoren e Kosoves ndaj Malin te Zi dhe Chekise Kosova kualifikohet direkt.

E mira qenka qe ndeshja e rradhes qenka Cheki - Angli dhe anglezet ende nuk e kane siguruar matematikisht kualifikimin dhe do te shkojne ne fitore.

Pra,krejt puna eshte qe Kosova nuk duhet te humbase asesi me Chekine,dhe atehere hapen rruget.
🖤 (1)
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 08:44   #495
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,413
Thanks: 20
Thanked 750 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e panjohura Shiko postimin
Po ti Semniku je me ne a me arushin?
Nuk ka NE dhe JU,...te gjithe jemi NE !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 09:15   #496
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,841
Thanks: 712
Thanked 933 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

E megjithate ,,,skuadra dardane eshte me č mire se kombetarja jone!
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 09:22   #497
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 578
Thanks: 214
Thanked 246 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
14.10 Kosove - Mali i Zi
14.11 Cheki - Kosove
17.11 Kosove - Angli
-----------------------------
Cheki - Angli
Cheki - Kosove
Bullgari - Cheki


Kosova ndeshjen e parafundit e paska me Chekine (une mendoja qe eshte e fundit),atehere Kosova e ka fatin ne duart e veta...duhet patjeter ta fitoje Malin e Zi dhe patjeter duhet se paku te barazoje ndaj Chekise dhe barazim me Angline ne Prishtine dhe Kosova eshte ne Kampionatin Evropian.
Kosoves i luan edhe barazimi ndaj Chekise,..ndersa me fitoren e Kosoves ndaj Malin te Zi dhe Chekise Kosova kualifikohet direkt.

E mira qenka qe ndeshja e rradhes qenka Cheki - Angli dhe anglezet ende nuk e kane siguruar matematikisht kualifikimin dhe do te shkojne ne fitore.

Pra,krejt puna eshte qe Kosova nuk duhet te humbase asesi me Chekine,dhe atehere hapen rruget.
Sigurisht qe Cekia e ka me te thjeshte kualifikimin sepse perballjen me Kosoven e kane ne fushen e tyre. Plus qe ndeshjen e fundit e kane ne Bullgari dhe e kane te sigurte fitoren per shume arsye.

Megjithate, Kosova prape e ka kualifikimin ne doren vet. I duhet medoemos fitorja ne Ceki, barazimi si ben pune.
__________________
A goal without a plan is just a wish
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 09:40   #498
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,017
Thanks: 3,488
Thanked 2,806 Times in 1,894 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Sigurisht qe Cekia e ka me te thjeshte kualifikimin sepse perballjen me Kosoven e kane ne fushen e tyre. Plus qe ndeshjen e fundit e kane ne Bullgari dhe e kane te sigurte fitoren per shume arsye.

Megjithate, Kosova prape e ka kualifikimin ne doren vet. I duhet medoemos fitorja ne Ceki, barazimi si ben pune.
Kush vlen, golaverazhi apo perballja direkte?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 10:23   #499
Llapi
SYRISHQIPONJES
 
Avatari i Llapi
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 10,004
Thanks: 30
Thanked 92 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Sigurisht qe Cekia e ka me te thjeshte kualifikimin sepse perballjen me Kosoven e kane ne fushen e tyre. Plus qe ndeshjen e fundit e kane ne Bullgari dhe e kane te sigurte fitoren per shume arsye.

Megjithate, Kosova prape e ka kualifikimin ne doren vet. I duhet medoemos fitorja ne Ceki, barazimi si ben pune.
Nese Ēekia e humb lojen me Anglezet ne teren te vetin atehere Kosoves i kryen pun edhe barazimi me Ēekin
__________________
Ndėrtojmė tė Ardhmen - Pėr Ty dhe Shtetin!
Ēdo luftėtar i UĒK-sė ėshtė HERO!

Ignore List

Pirati
Ragnar
Rex
SystemA
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-09-2019, 11:08   #500
Semiku
Style & Substance
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,413
Thanks: 20
Thanked 750 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Semiku ka mbyllur reputacionin
Re: Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė Futboll

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rolex Shiko postimin
Sigurisht qe Cekia e ka me te thjeshte kualifikimin sepse perballjen me Kosoven e kane ne fushen e tyre. Plus qe ndeshjen e fundit e kane ne Bullgari dhe e kane te sigurte fitoren per shume arsye.
Chekia eshte shume me afer Evropianit se Kosova,perjashto ketu qe jane ekip me i mire se Kosova.Chekia edhe nese humb nga Anglija i duhen dy fitore per tu kualifikuar,ndaj Kosoves ne Prage dhe ndeshjen e fundit Bullgari - Cheki as qe duhet marre parasysh,ajo eshte fitore e sigurte e Chekise.

Kosova per te mbetur ne loje per Evropianin i duhet : patjeter ta mund Malin e Zi,patjeter te mos humb me Chekine dhe patjeter te mos humb nga Anglija....rruge shume me e veshtire e Kosoves se ajo e Chekise.
Mundesija e dyte eshte :Kosova ta mund Malin e Zi dhe Chekine,dhe direkt kualifikohet ne Kampionatin Evropian.
Krejt keto llogari vlejne vetem nese Anglija e mund Chekine.
Citim:
Megjithate, Kosova prape e ka kualifikimin ne doren vet.I duhet medoemos fitorja ne Ceki, barazimi si ben pune.
Kosoves i vlen edhe barazimi me Chekine,me fitoren ndaj Malit te Zi dhe barazimin me Chekine,Kosova i ben 12 pike,ndersa Chekia mbetet ne 10 pike,...dhe ne ndeshjen e fundit vetem nuk duhet te humb nga Anglija.Po humbi Kosova nga Anglija ne Prishtine,atehere Kosoves nuk i vlen as barazimi ndaj Chekise.

Prap mendoj qe Chekia shkon ne Kampionatin Evropian.
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur