Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-09-2010, 16:13   #1
WALCHIRIA
Best Of Me
 
Avatari i WALCHIRIA
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,199
Thanks: 586
Thanked 3,482 Times in 645 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 122
WALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėm
Ēfarė duhet te veshin (femrat dhe meshkujt) nė takimin e parė?

Citim:
Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?
by Revista Shqip on Wednesday, September 29, 2010 at 4:02pm

Tė vendosėsh sė ēfarė duhet veshur nė njė takim tė parė ėshtė e vėshtirė por shumė e rėndėsishme. Ēdo kush bėn gjykime tė shpejta, edhe pse nė mėnyrė tė pavetėdijshme, pasi veshja ka njė impakt masiv nė takime tė para. Njihuni me rregulla qė vlejnė pėr njė ditė tė tillėKėshilla pėr femraTė zgjedhėsh se ēfarė tė veshėsh nė njė takim tė parė ėshtė e vėshtirė pėr faktin se njohja me personin ėshtė e pakėt. Ju nuk e dini se ēfarė i pėlqejnė ose jo atij. Ja disa kėshilla tė vlefshme.Vini sa mė pak bizhu. Nėse janė tė tepėrta iu bėjnė tė dukeni e ngarkuar dhe jo elegante.Mos u ngarkoni me make up. Sa mė pak tė vini aq mė mirė ėshtė.Shmangni vėnien e thonjve fallso tė cilat nuk ngjanė aspak estetikė. Edhe pse mund tė jenė figurantė ato pėrdoren pėr mbrėmje apo raste tė veēanta.Shmangni gjithashtu llakun nė flokė. Thjesht nuk do tė dukeni mirė.Mos harroni tė hidhni pak parfum. Ai duhet tė jetė sa mė i lehtė. Nėse do tė ishte i rėndė, personi pėrballė nuk do tė ndihej rehat.Nuk duhet tė visheni shumė trendy. Edhe pse idetė tuaja mund tė jenė nė relevancė me stilet e fundit tė modės, kjo nuk mund tė jetė e njėjtė pėr partnerin tuaj. Mund tė gjykoheni.Mos prisni tė visheni nė momentin e fundit. Kjo ka pėr t’iu konfuzuar shumė dhe ėshtė gjėja e fundit qė iu duhet pikėrisht kėtė ditė.Nėse skuqeni nga alkooli, i cili mund t’iu shkaktojė reaksion atėherė iu sugjerohet tė vini fondatinė nė nuancė jeshile.Pra ėshtė e rėnėdėsishme tė visheni jo vetėm bukur por mbi tė gjitha nė mėnyrė elegante dhe tė thjeshtė. Duhet tė prezantoheni me idetė tuaja me tepėr se sa me veshjet, qė nė kėto raste janė gabimisht tė ekzagjeruara.

Kėshilla pėr meshkujSe ēfarė duhet veshur nė njė takim tė parė mund tė jetė akoma mė e vėshtirė pėr meshkujt. Stili dhe moda sigurisht qė konsiderohen mė tepėr nga vajzat por kjo nuk do tė thotė qė djemtė duhet tė qėndrojnė indiferent. Ja disa kėshilla veēanėrisht pėr djemtė.Nėse nuk ndiheni rehat me idenė e kostumit atėherė mos zgjidhni atė. Pasi nuk do tė ndiheshit rehat dhe vetvetja. Kjo do tė krijonte pėrshtypjen se sikleti juaj shkaktohet nga takimi dhe jo kostumi.Mos konsumoni veshje qė bėjnė pėr tė qeshur. Edhe aksesorėt nuk duhen pėrdorur shumė nė kėto raste. Byzylykėt me emra janė gjithmonė qesharakė.Mos vishni rroba tė cilat mund tė jenė shumė tė vogla ose tė mėdha nė masė. Pėrdorni veshje tė cilat iu rrinė vėrtet mirė dhe nė masė. Nėse nuk jeni tė sigurt kur i blini pyesni shitėsen nėse ia vlejnė apo jo. Njė mendim i dytė nuk do ishte asnjėherė i pavlerė.Edhe pėrdorimi i aftershave do ishte nė masė.Pėrdorni deodorant antidjersė i cili duhet tė jetė gjithmonė i pėrdorshėm nga ju.Mund tė vishni sandale nėse keni kėmbė tė mira nėse jo mund t’i shmangni.Mos u pėrpiqni tė impresiononi vajzėn me tė cilėn po dilni pėrmes ideve tė modės, veēanėrisht kur nuk keni asnjė ide. Mos harro se mund tė dinė mė shumė se ty.Tatutė dhe idetė qė krijohen pėr to janė tė ndryshme. Disa mund t’i pėlqejnė disa tė tjera jo. Nė takimin e parė ėshtė mirė qė t’i mbuloni ato.Mos harroni tė komplimentoni partneren tuaj rreth veshjes sė saj. Femrat dėshirojnė tė vlerėsohen dhe komplimentohen.


Kjo si shkruhet me siper esht marre nga revista shqip dhe tregon se si duhet te vishemi ne takimin e pare dhe mu duk e lezetshme ta sillja e ta ndaja me ju qe ju dua shume


Tashi un jam kurioze te di eksperiencat e juaja ne lidhje me takimet e para , keni qen kaq kerkues ne look , apo ja keni len gjithcka rastesis dhe spontanitetit ?
Si keni reaguar kur keni pare partnerin dhe veshjen e tij ?
Cfare keni menduar ?
I keni then nese sju ka pelqyer , apo e keni mbajtur per vete ?

Dhe gjera te tila te ketij tipi ....

Pres pergjigje te sinqerta
Ose mos u pergjigjni fare haha
__________________
Can’t stop , won’t stop .....
WALCHIRIA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2010, 16:22   #2
SubZ
A Legend Never Dies
 
Avatari i SubZ
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Underground
Posts: 745
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
SubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Takimi im i parė, qė o konkretizua mė pas dhe nė fejes mbas njė lidhje relativisht tė gjatė.

Kisha dy ditė pa gjumė dhe isha i enjtur nga dhėmballa, po ashtu isha me kostum sportiv. Kam shkuar 25 minuta me vonesė dhe kėtu ka qėnė gėnjeshtra e parė, mė kishte rėnė goma e makinės, kur e kujtoj qesh me lotė (pėr faktin se kisha 2 javė qė e kisha shitur makinėn). Unė kam tattoo, (31 cop, jo pak ), kur filluam tė flisnim pėrvesha mėngėt, mė hipi njė vapė dhe mė dolėn tattoo-t, unė as qė e kisha vėnė re fare dhe mė pyet, i ke qejf tattoo-t, unė si djalė i mirė. Jo dhe aq shumė, po ka gjėra tė lezetshme. Po shikoj qė paske nėpėr duar, siduket tė pėlqejn. Ehhh, tek vetja mė pėlqejn, i kam pasur qejf qė nė moshė tė vogėl. Dhe e fundit fare, nuk e kam paguar unė tavolinėn hahahahahaha, ka takim mė ekstrem se ky? Jo nuk e besoj, ėshtė totalisht i vėrtet, ju betohem pėr gjėn mė tė shtrenjtė. Kur e kujtoj sot e kėsaj dite, qesh me tė madhe, kur pash temėn nė fjalė, do e them s'ka asgjė pėr tė fshehur. hahahaha
__________________
जीव हस अनुरज
Live Laugh Love
Jetė Qesh Dashuri
SubZ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2010, 22:17   #3
mary
DELIRIO
 
Avatari i mary
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: diku ne univers
Posts: 1,018
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 10 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
mary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėmmary i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

njeriu duhet te jete vetvetja ne cdo moment, besoj se eshte e kote te vishem ne nje fare menyre per nje takim kur te nesermen do kthehem serish ne menyren time te perhershme.. sigurisht i kushtoj cik me teper vemendje vetes, sepse le te themi ate qe eshte, te gjitheve na pelqen qe ti pelqejme partnerit me te cilin dalim
__________________
I'm never gonna say i'm sorry for the essence of my soul
mary nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-09-2010, 23:03   #4
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,581
Thanks: 0
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Ajo,"shmangni gjithashtu llakun ne floke.Nuk do dukeni mire....."
Me duket e drejte.Mire do ishte mos krifte as floket...
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2010, 00:42   #5
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,780
Thanks: 6,732
Thanked 8,307 Times in 3,975 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Ajo,"shmangni gjithashtu llakun ne floke.Nuk do dukeni mire....."
Me duket e drejte.Mire do ishte mos krifte as floket...
hahahahahahahahahahaha

SubZ te marrt e mira ty

Kur i lexon te gjitha ato siper te hyn njefare sikleti.

Mua me pelqen thjeshtesia, varet edhe vendi ku takohesh por, nje pal xhinse nje bluze te thjeshte, tualeti esht e vertete qe po vure shume do dukesh me e madhe ne moshe.

Rendesi ka te kesh trup ti veshesh se duken bukur vete. Bizhuterite i kam qef do vej ato byzylyket qe kan dal kshu rrathe sa te me zej krahu
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-01-2012, 13:05   #6
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,788
Thanks: 0
Thanked 694 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 169
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

....
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-01-2012, 13:19   #7
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Sa mė thjeshtė dhe komodė.
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-01-2012, 13:53   #8
iDeA
DiNaMiKe
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: FrymeMarrja
Posts: 3,013
Thanks: 202
Thanked 431 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 122
iDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Te jesh vetvetja.
Thjeshte si femer ...nje here qe me kam patur nje takim te pare dhe e doja shume....pertoja te zgjohesha e te rregullohesha kapa floket bisht, nje pale xhinkse, atlete canten dhe telefonin... dhe u nisa.
Takimi i pare sfola nje fjale nga emocioni dhe dridhesha.
Ne takimin e dyte kam qeshur pafund sa smbaje mend per cfare me bente te qeshja kaq shume, pas nje chocolate...mbase kjo !!!
__________________
E fortė e pasfidueshme,
Fisnike e paperulshme,
Vetvetja e paharrueshme!
iDeA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-01-2012, 16:05   #9
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,788
Thanks: 0
Thanked 694 Times in 249 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 169
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Jamais, kurse me thjeshte te dal pak

PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-01-2012, 23:41   #10
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,536
Thanks: 17,455
Thanked 22,301 Times in 8,656 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 513
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga WALCHIRIA Shiko postimin
Kjo si shkruhet me siper esht marre nga revista shqip dhe tregon se si duhet te vishemi ne takimin e pare dhe mu duk e lezetshme ta sillja e ta ndaja me ju qe ju dua shume


Tashi un jam kurioze te di eksperiencat e juaja ne lidhje me takimet e para , keni qen kaq kerkues ne look , apo ja keni len gjithcka rastesis dhe spontanitetit ?
Si keni reaguar kur keni pare partnerin dhe veshjen e tij ?
Cfare keni menduar ?
I keni then nese sju ka pelqyer , apo e keni mbajtur per vete ?

Dhe gjera te tila te ketij tipi ....

Pres pergjigje te sinqerta
Ose mos u pergjigjni fare haha
takimin e pare hmm ja lash spontanitetit lol, skam pasur takim te pare , dmth te planifikosh te shkosh ne date me dike...por nese konsiderohet takim i pare, i guess ajo qe ishte "takim" i pare ishin thjesht rrobat qe kisha veshur per ne pune, xhinkse me nje bluze...shume thjesht
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2012, 13:57   #11
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,047
Thanks: 4
Thanked 53 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Umm... ketu po flitet per takimet me shkesi, apo jo?!
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2012, 19:31   #12
OneLL..&
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 636
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 12
OneLL..& ėshtė vėrtetė talentėOneLL..& ėshtė vėrtetė talentėOneLL..& ėshtė vėrtetė talentėOneLL..& ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Une ne takimin e pare kam qen e veshur elegante!
OneLL..& nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2012, 20:30   #13
l'angelo dell mare
Anėtar
 
Avatari i l'angelo dell mare
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Vendndodhja: venezia
Posts: 60
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
l'angelo dell mare ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

pak rendesi kA veshja ,,komode e thjesht dhe vetvetja ,,,duhet vetem ti demostrosh at qe je dhe te blesh nga ai at qe ai esht ,kaq..
__________________
`thankyou` mamma e papa,,vi voglio piu che la mia vita ``perqafim````15````puc````kiss````shqipe```thanky ou` x tutto,jeni e vetmja gje e vertet ne jet
l'angelo dell mare nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-02-2012, 20:52   #14
iDeA
DiNaMiKe
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: FrymeMarrja
Posts: 3,013
Thanks: 202
Thanked 431 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 122
iDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėmiDeA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Une nje pale xhinkse , nje bluze, me nje truk natyral .
Ndihem me vetvetja dhe e sigurte ne kualitetet e mia.
__________________
E fortė e pasfidueshme,
Fisnike e paperulshme,
Vetvetja e paharrueshme!
iDeA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-02-2012, 19:35   #15
OneLL..&
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 636
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 12
OneLL..& ėshtė vėrtetė talentėOneLL..& ėshtė vėrtetė talentėOneLL..& ėshtė vėrtetė talentėOneLL..& ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Qka na pershtatet mase mire mua me pelqen te vishem mire
OneLL..& nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-06-2012, 05:43   #16
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Umm... ketu po flitet per takimet me shkesi, apo jo?!
Behet fjale per "blind dates" or "first date" or "dating for beginners". Te pakten keshtu mendoj une.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-06-2012, 05:49   #17
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Nqs une do shkoja ne nje takim te tille do vishesha ne menyre te atille qe t'i afrohesha extremit "bad" te karakterit tim, qe ai te prezantohej qe ne fillim me kete pjese karakteri. Ne kete menyre do eliminoja kush ishte atje per mua dhe jo per veshjen time. Ne nje fare menyre eshte nje Screening element.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-06-2012, 06:27   #18
Adria
ON/OFF
 
Avatari i Adria
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Venus
Posts: 915
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Adria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Nqs une do shkoja ne nje takim te tille do vishesha ne menyre te atille qe t'i afrohesha extremit "bad" te karakterit tim, qe ai te prezantohej qe ne fillim me kete pjese karakteri. Ne kete menyre do eliminoja kush ishte atje per mua dhe jo per veshjen time. Ne nje fare menyre eshte nje Screening element.
Jam shume dakort kete mendim,por jo deri ne ekstrem ama ,dmth duke dale nga vetja ,se dhe ai person ka pelqyer dicka nga ty ,per ate qe ai ka pare te ty deri sa te vjen dhe nese mundohesh te vishesh me "crazy" do i lesh shkak per te te paragjykuar,ose per te menduar se ndoshta eshte nxituar dhe s'te paska njohur mire.
Jam per nje veshje te pranueshme,jo provokuese ,por as veshje "tip i ndershem" ,por te te perfaqesoj ty per ate tip qe ke 365 dite te vitit.
Adria nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-06-2012, 06:40   #19
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,081
Thanks: 15,639
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Okllahine nuk do e gelltisja,e sigurte kjo.
Natyrisht qe do beja perpekje ta impresionoja,duke u munduar te jem <origjinal>.
Por nuk me ka rastisur.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-06-2012, 06:43   #20
Adria
ON/OFF
 
Avatari i Adria
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Venus
Posts: 915
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Adria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyerAdria ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ēfarė duhet veshur (femra dhe meshkuj) nė njė takim tė parė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Okllahine nuk do e gelltisja,e sigurte kjo.
Natyrisht qe do beja perpekje ta impresionoja,duke u munduar te jem <origjinal>.
Por nuk me ka rastisur.
Cfare s'te ka rastisuar,qe te kesh takim te pare apo te vishesh ORIGJINAL?
Adria nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur