Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Ungjillor

Ungjillor Ju nė fakt, jeni tė shpėtuar me anė tė hirit, nėpėrmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po ėshtė dhurata e Perėndisė, Kėtu mblidhemi tė gjithė besimtarėt ungjillor tė tė gjitha bashkesive tė ndryshme pėr tė bekuar njėri-tjetrin me fjalėn e Zotit tonė Jezus Krisht dhe deshmitė tona personale.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-08-2012, 11:57   #1
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 45 Times in 43 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Kronologjia e ngjarjeve ne Krijim vertetuar edhe shkencerisht.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ajnej Shiko postimin

Feja kurre nuk ka ndryshuar ndonje njeri te lig ne te mire. Ajo qe ka arritur feja te bej prej tij, eshte vetem nje hipokrit tani akoma me i rrezik per njerezine.

Por paqja e Krishtit qofte me ty, gjithmone.
Pershendetje!

Per ti qartesuar disi gjerat: Une nuk jam nje njeri fetar! une jam nje njeri qe beson ne Zotin. Une jam nje i krishtere qe beson ne Zotin Jezus Krisht! Kishat me ikona dhe idhuj druri e guri, balte apo mermeri e metali skane lidhje me ate qe une besoj. une besoj ne nje Perendi te gjalle!

Sa per pjesen ku thua qe Zoti nuk ka ndryshuar njeri une te them qe gabohesh.

Une personalisht jam nje veper e ndryshimit!

Per ta qartesuar kete qe thashe "Veper e ndryshimit" po te tregoj disa pjese nga jeta ime duke i rene shkurt pasi sdua te te merzit me shkrime te gjata! Une skam qene nje njeri qe besonte ne Zotin me pare, * nese shetit neper temat ne forum duket qarte kjo* per me teper mund te them se kam qene nje satanist qe e kundershtonte Zotin me gjithe fuqine e shpirtit.

Une kam qene nje i droguar per 12 vjet. Nje perdorues i rregullt i drogerave te renda sintetike, Kokaine, Heroine, LCD, Kokra pa fund.
Kam qene 4 here ne burg per trafik, prodhim shitje, mbajtje, e perdorim te lendeve narkotike.

Kur kisha rreth 7 vjet qe perdorja Drogera rregullisht cdo dite, pata nje faze ndergjegjesimi ku i thashe vetes: Hej ku po shkon? cfare je duke bere? Dhe vendosa per here te pare te shkeputesha prej saj, por me beso nuk rezistova dot me shume se 3 ore.

Shume here ndodhi kjo... shume here u perpoqa per rreth 2 vjet te shkeputesha prej saj por maksimumi qe arrita ishte 1 jave. Me pas thashe te provoja metadonin dhe ashtu bera ( nje ilac qe te heq dhimbjet e droges) por perfundova duke pire ne te njejten kohe edhe metadon edhe heroine.

Atehere vendosa te shkoj ne nje qender rehabilitimi, Por perfundimi ishte po i njejte , une beja ecejake hyr e dil disa here dhe pa rezultat. Heren e fundit bera 9 muaj terapi qe konsistonte si ti beje vetes burg. Nje terapi qe te meson me jeten e perditshme, me psikologet qe te vezhgojne gjate gjithe kohes, dhe perseri asgje. medje kur dola mora Heroine pas dy javeve.

Dhe jo vetem kaq por u katandisa me keq nga ckisha qene me pare.
Arrita merrja deri ne 7-10 gram ne dite dhe perfundova qe ne trupin tim nuk gjeje me damare. Cdo organ filloi te shkaterrohej. Kisha probleme shendetsore pa fund.

Nje dite janari teksa kthehesha per ne shtepi ne darke pasi isha sfilitur per 30 min duke copetuar damaret ( pasi ishin konsuamuar ) ne mes te debores per te marre dozen time qe te mund te qetesoja dhimbjet te cilat ishin aq te medha sa sgjej dot fjale per ti pershkruar, i thashe shokut tim( dikush qe ishte me mua) shiko... neser mos hajde te me therresesh ne mengjes, nuk dal, une sdua te pi me! dhe pergjigjja e tij fare e sinqerte ishte: ehhh sa here ke thene keshtu...ke 5 vjet qe perserit te njejtat fjale!


Por e vendosa dhe ashtu bera. Ate dite ndeja ne shtepi dhe nuk dola. as te nesermen. por naten e trete ishte nje tmerr qe vertet se kisha perjetuar ndonjehere.
Kisha 3 dite pa u ushqyer dhe qe vetem villja. as uje spija dot, nuk kisha force as te cohesha e te shkoja ne banje, me vjen turp ta them por per hir te se vertetes isha ndotur ne shtrat ate nate.

Kockat e mia i ndjeja sikur dikush mi thyente. nen lekuren time me behej sikur kisha krimba. arrija te ndjeja edhe gjakun teksa leviste neper damarret e copetuar qe kerkonin te cpoheshin per te ardhur trupi ne vete, nje trup qe nuk peshonte as 50 kg dhe qe nuk sherbente me per asgje.

Shtrati dukej si te ishte ne vibracion nga ethet e medha qe me pershkonin dhe me hidhnin deri ne 50 cm ne ajer. Zemra a thua do me linte, here kishte ndalime paksa te gjata dhe here aritmi te tepruar. Isha ne nje gjendje sikur te gjitha semundjet qe jane mbi toke te kishin rene mbi mua dhe bashke me to gjithe mallkimet e nejrezve. Djerse te ftohta me dilnin gjate gjithe kohes, dhe dhoma ku rrija kish marre nje arome Heroine qe dilte nga trupi im bashke me djerset...!


Ne nje cast mes gjithe ketij tmerri fillova te beja llogarite e jetes sime!dhe po i thosha vetes: Keshtu eshte jeta jote? kaq e pavlere? kjo na paska qene jeta? qenkam i destinuar per te vdekur i droguar? Ke kaluar me dhjetra overdoza dhe ke shpetuar, pse dreqin duhej? me mire te kishe vdekur, do shpetoje njere e mire nga gjithe kjo. i provove te gjitha, ilacet, metadonin, terapite, burget, etj dhe te gjitha pa rezultat.

Ja ku je perseri duke torturuar veten. Kur do marre fund e gjithe kjo? Vdekje ku je? te pres me deshire, vec ti mund ti japesh zgjidhje gjithckaje. Per nje cast u ndjeva i pashprese, aq poshte rashe sa nese do kisha force do i merrja jeten vetes sime. Por shpresa nuk donte te vdiste, dhe si pa e kuptuar shqiptova dicka, Thashe: Zot, vetem ti me ke ngelur. Nese vertet egziston ashtu si shume thone, dhe nese je kaq i plotfuqishem ashtu si shume thone, edhe pse te kam urryer gjithe jetes sime, sonte te kerkoj dicka pasi ti je e vetmja shprese qe me ka mbetur: Nese vertet egziston atehere shfaqu, Tregoje veten se sa i plotfuqishem je dhe bej qe une te cohem nga ky shtrat. Te lutem... Nuk mundem me. Nuk duroj dot me keshtu. Nuk eshte, jeta ime kjo!


S'kishin kaluar as 10 minuta kur ndjeva qe dhimbjet e mia po pakesoheshin dhe pas pak castesh ndaluan! Une sndjenja me asgje! Fillova te levis duart dhe ndjeva te isha ne gjendje te cohesha. u ngrita, shkova ne banje, u ushqeva dhe para se te bija ne gjume thashe: Po Zot, ti qenke, Faleminderit nga thellesia e keti shpitri te derrmuar! Faleminderit! Per cudi, qe nga ai cast une jam me se miri.

Zoti beri te pamunduren te mundur, Vuajtjet qe zgjasnin normalisht nga 3 deri en 4 jave u ndalen, heren e fundit qe isha munduar te lija drogen kisha vuajtur 28 dite. 28 dite pa gjume dhe plot sfilitje mes dhimbjesh te tmerrshme. Zoti i ndali ato pas 3 diteve, madje ne cast pasi une u dorzova tek ai dhe i kerkova te me ndihmonte.

Pas gjithe cme ndodhi, une doja me cdo kusht ta njihja ate dhe i kerkoja me ngulm te me tregonte se kush ishte. Vete Zoti me drejtoi drejt nje Kishe. ( Kembet e mia shkuan atje si ne menyre te pavullnetshme ) dhe me beri te ditur se eshte Jezus Krishti.

Tashme une smund te bej ndryshe vec te bej gjithcka ai me thote, pasi ai beri nje mrekulli ne mua dhe e ndryshoi jeten time totalisht. Por Ai nuk u ndal me kaq! Kur shkova pas 3 muajve ne spital per nje kontroll te pergjithshem pas gjithe analizave qe bera dhe kontrolleve, une rezultoja nje njeri me shume se i shendetshem, sikur te mos kisha qene ndonjehere perdorues.

Tani kam nje fizik ( pa dashur te mburr veten ne kete )qe shume e kane zili. shkoj ne palester rregullisht dhe kam nje trup 85 kg muskuj.

Ndjehem me mire se asnjehere tjeter me pare ne gjithe jeten time. Kam nje paqe totale ne shpirt dhe me e rendesishmja Jam i lumtur.
Pas 12 vjeteve une pashe nenen time te buzeqeshte. Nena qe mendonte ne mengjes kur dilja nga shpia: Ku do me shkoje djali? A do te kthehet gjalle ne shtepi? Kur binte dera mendimi pare i saj ishte: Eshte policia apo ndonje agjensi funeralesh?

Nena ime, qe ishte ngrysur ne fytyre prej 12 vjetesh, ajo qe nuk qeshte kurre por qe syte e saj i shihje vec te lotuar Buzeqesh sot. Vjen e me perqafon plot dashuri dhe eshte edhe ajo gjithashtu si une e lumtur, Po njesoj per cdo pjestar te familjes time. Ka gje me te mrekullueshme se kjo?


Tashme une kam nje pune te rregullt, nje shoqeri te re te cilen e vleresoj shume. Kam nje jete normale, jetoj me nje familje te lumtur, dhe kam paqe ne shpirt. Kam gjithcka nej nejri do donte te kishte. Dhe te gjitha keto sdo ti ndroja me asgje ne bote. Asgje nuk vlen sa nje buzeqeshje dhe nje shqirt ne paqe. Dhe te gjitha keto sepse Zoti egziston dhe eshte i gjalle e veprues te cilin e falenderoj cdo dite per gjithcka ka bere dhe vazhdon te beje per mua.

Kjo eshte historia e jetes sime e cila nuk mbaron ketu... por ketu fillon historia e cdokujt tjeter qe pranon Zotin duke besuar qe Jezus Krishti vdiq, Per te na dhene jete dhe qe u ringjall per te na mbajtur ne jete!

Po ju pershendes duke shpresuar dhe u lutur qe ju dhe cdokush tjeter te mund te gjeje ate cka une gjeta, Zotin Jezus Krisht. Dhe e them kete per te vetmen arsye qe duhet thene pasi une dashurine qe mu dha do te isha egoist nese do e mbaja vec per vete!

Paqja dhe Hiri i Zotit tim Jezus Krisht qofte me ju. Bekime per ju dhe te dashurit tuaj miku im.
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-01-2014, 10:16   #2
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kronologjia e ngjarjeve ne Krijim vertetuar edhe shkencerisht.

Jezusi ndryshon jete njerezish akoma edhe sot.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2015, 18:35   #3
Emanuel
Anėtar
 
Avatari i Emanuel
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 35
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Emanuel ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kronologjia e ngjarjeve ne Krijim vertetuar edhe shkencerisht.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kryeplaku Shiko postimin
Pershendetje!

Per ti qartesuar disi gjerat: Une nuk jam nje njeri fetar! une jam nje njeri qe beson ne Zotin. Une jam nje i krishtere qe beson ne Zotin Jezus Krisht! Kishat me ikona dhe idhuj druri e guri, balte apo mermeri e metali skane lidhje me ate qe une besoj. une besoj ne nje Perendi te gjalle!

Sa per pjesen ku thua qe Zoti nuk ka ndryshuar njeri une te them qe gabohesh.

Une personalisht jam nje veper e ndryshimit!

Per ta qartesuar kete qe thashe "Veper e ndryshimit" po te tregoj disa pjese nga jeta ime duke i rene shkurt pasi sdua te te merzit me shkrime te gjata! Une skam qene nje njeri qe besonte ne Zotin me pare, * nese shetit neper temat ne forum duket qarte kjo* per me teper mund te them se kam qene nje satanist qe e kundershtonte Zotin me gjithe fuqine e shpirtit.

Une kam qene nje i droguar per 12 vjet. Nje perdorues i rregullt i drogerave te renda sintetike, Kokaine, Heroine, LCD, Kokra pa fund.
Kam qene 4 here ne burg per trafik, prodhim shitje, mbajtje, e perdorim te lendeve narkotike.

Kur kisha rreth 7 vjet qe perdorja Drogera rregullisht cdo dite, pata nje faze ndergjegjesimi ku i thashe vetes: Hej ku po shkon? cfare je duke bere? Dhe vendosa per here te pare te shkeputesha prej saj, por me beso nuk rezistova dot me shume se 3 ore.

Shume here ndodhi kjo... shume here u perpoqa per rreth 2 vjet te shkeputesha prej saj por maksimumi qe arrita ishte 1 jave. Me pas thashe te provoja metadonin dhe ashtu bera ( nje ilac qe te heq dhimbjet e droges) por perfundova duke pire ne te njejten kohe edhe metadon edhe heroine.

Atehere vendosa te shkoj ne nje qender rehabilitimi, Por perfundimi ishte po i njejte , une beja ecejake hyr e dil disa here dhe pa rezultat. Heren e fundit bera 9 muaj terapi qe konsistonte si ti beje vetes burg. Nje terapi qe te meson me jeten e perditshme, me psikologet qe te vezhgojne gjate gjithe kohes, dhe perseri asgje. medje kur dola mora Heroine pas dy javeve.

Dhe jo vetem kaq por u katandisa me keq nga ckisha qene me pare.
Arrita merrja deri ne 7-10 gram ne dite dhe perfundova qe ne trupin tim nuk gjeje me damare. Cdo organ filloi te shkaterrohej. Kisha probleme shendetsore pa fund.

Nje dite janari teksa kthehesha per ne shtepi ne darke pasi isha sfilitur per 30 min duke copetuar damaret ( pasi ishin konsuamuar ) ne mes te debores per te marre dozen time qe te mund te qetesoja dhimbjet te cilat ishin aq te medha sa sgjej dot fjale per ti pershkruar, i thashe shokut tim( dikush qe ishte me mua) shiko... neser mos hajde te me therresesh ne mengjes, nuk dal, une sdua te pi me! dhe pergjigjja e tij fare e sinqerte ishte: ehhh sa here ke thene keshtu...ke 5 vjet qe perserit te njejtat fjale!


Por e vendosa dhe ashtu bera. Ate dite ndeja ne shtepi dhe nuk dola. as te nesermen. por naten e trete ishte nje tmerr qe vertet se kisha perjetuar ndonjehere.
Kisha 3 dite pa u ushqyer dhe qe vetem villja. as uje spija dot, nuk kisha force as te cohesha e te shkoja ne banje, me vjen turp ta them por per hir te se vertetes isha ndotur ne shtrat ate nate.

Kockat e mia i ndjeja sikur dikush mi thyente. nen lekuren time me behej sikur kisha krimba. arrija te ndjeja edhe gjakun teksa leviste neper damarret e copetuar qe kerkonin te cpoheshin per te ardhur trupi ne vete, nje trup qe nuk peshonte as 50 kg dhe qe nuk sherbente me per asgje.

Shtrati dukej si te ishte ne vibracion nga ethet e medha qe me pershkonin dhe me hidhnin deri ne 50 cm ne ajer. Zemra a thua do me linte, here kishte ndalime paksa te gjata dhe here aritmi te tepruar. Isha ne nje gjendje sikur te gjitha semundjet qe jane mbi toke te kishin rene mbi mua dhe bashke me to gjithe mallkimet e nejrezve. Djerse te ftohta me dilnin gjate gjithe kohes, dhe dhoma ku rrija kish marre nje arome Heroine qe dilte nga trupi im bashke me djerset...!


Ne nje cast mes gjithe ketij tmerri fillova te beja llogarite e jetes sime!dhe po i thosha vetes: Keshtu eshte jeta jote? kaq e pavlere? kjo na paska qene jeta? qenkam i destinuar per te vdekur i droguar? Ke kaluar me dhjetra overdoza dhe ke shpetuar, pse dreqin duhej? me mire te kishe vdekur, do shpetoje njere e mire nga gjithe kjo. i provove te gjitha, ilacet, metadonin, terapite, burget, etj dhe te gjitha pa rezultat.

Ja ku je perseri duke torturuar veten. Kur do marre fund e gjithe kjo? Vdekje ku je? te pres me deshire, vec ti mund ti japesh zgjidhje gjithckaje. Per nje cast u ndjeva i pashprese, aq poshte rashe sa nese do kisha force do i merrja jeten vetes sime. Por shpresa nuk donte te vdiste, dhe si pa e kuptuar shqiptova dicka, Thashe: Zot, vetem ti me ke ngelur. Nese vertet egziston ashtu si shume thone, dhe nese je kaq i plotfuqishem ashtu si shume thone, edhe pse te kam urryer gjithe jetes sime, sonte te kerkoj dicka pasi ti je e vetmja shprese qe me ka mbetur: Nese vertet egziston atehere shfaqu, Tregoje veten se sa i plotfuqishem je dhe bej qe une te cohem nga ky shtrat. Te lutem... Nuk mundem me. Nuk duroj dot me keshtu. Nuk eshte, jeta ime kjo!


S'kishin kaluar as 10 minuta kur ndjeva qe dhimbjet e mia po pakesoheshin dhe pas pak castesh ndaluan! Une sndjenja me asgje! Fillova te levis duart dhe ndjeva te isha ne gjendje te cohesha. u ngrita, shkova ne banje, u ushqeva dhe para se te bija ne gjume thashe: Po Zot, ti qenke, Faleminderit nga thellesia e keti shpitri te derrmuar! Faleminderit! Per cudi, qe nga ai cast une jam me se miri.

Zoti beri te pamunduren te mundur, Vuajtjet qe zgjasnin normalisht nga 3 deri en 4 jave u ndalen, heren e fundit qe isha munduar te lija drogen kisha vuajtur 28 dite. 28 dite pa gjume dhe plot sfilitje mes dhimbjesh te tmerrshme. Zoti i ndali ato pas 3 diteve, madje ne cast pasi une u dorzova tek ai dhe i kerkova te me ndihmonte.

Pas gjithe cme ndodhi, une doja me cdo kusht ta njihja ate dhe i kerkoja me ngulm te me tregonte se kush ishte. Vete Zoti me drejtoi drejt nje Kishe. ( Kembet e mia shkuan atje si ne menyre te pavullnetshme ) dhe me beri te ditur se eshte Jezus Krishti.

Tashme une smund te bej ndryshe vec te bej gjithcka ai me thote, pasi ai beri nje mrekulli ne mua dhe e ndryshoi jeten time totalisht. Por Ai nuk u ndal me kaq! Kur shkova pas 3 muajve ne spital per nje kontroll te pergjithshem pas gjithe analizave qe bera dhe kontrolleve, une rezultoja nje njeri me shume se i shendetshem, sikur te mos kisha qene ndonjehere perdorues.

Tani kam nje fizik ( pa dashur te mburr veten ne kete )qe shume e kane zili. shkoj ne palester rregullisht dhe kam nje trup 85 kg muskuj.

Ndjehem me mire se asnjehere tjeter me pare ne gjithe jeten time. Kam nje paqe totale ne shpirt dhe me e rendesishmja Jam i lumtur.
Pas 12 vjeteve une pashe nenen time te buzeqeshte. Nena qe mendonte ne mengjes kur dilja nga shpia: Ku do me shkoje djali? A do te kthehet gjalle ne shtepi? Kur binte dera mendimi pare i saj ishte: Eshte policia apo ndonje agjensi funeralesh?

Nena ime, qe ishte ngrysur ne fytyre prej 12 vjetesh, ajo qe nuk qeshte kurre por qe syte e saj i shihje vec te lotuar Buzeqesh sot. Vjen e me perqafon plot dashuri dhe eshte edhe ajo gjithashtu si une e lumtur, Po njesoj per cdo pjestar te familjes time. Ka gje me te mrekullueshme se kjo?


Tashme une kam nje pune te rregullt, nje shoqeri te re te cilen e vleresoj shume. Kam nje jete normale, jetoj me nje familje te lumtur, dhe kam paqe ne shpirt. Kam gjithcka nej nejri do donte te kishte. Dhe te gjitha keto sdo ti ndroja me asgje ne bote. Asgje nuk vlen sa nje buzeqeshje dhe nje shqirt ne paqe. Dhe te gjitha keto sepse Zoti egziston dhe eshte i gjalle e veprues te cilin e falenderoj cdo dite per gjithcka ka bere dhe vazhdon te beje per mua.

Kjo eshte historia e jetes sime e cila nuk mbaron ketu... por ketu fillon historia e cdokujt tjeter qe pranon Zotin duke besuar qe Jezus Krishti vdiq, Per te na dhene jete dhe qe u ringjall per te na mbajtur ne jete!

Po ju pershendes duke shpresuar dhe u lutur qe ju dhe cdokush tjeter te mund te gjeje ate cka une gjeta, Zotin Jezus Krisht. Dhe e them kete per te vetmen arsye qe duhet thene pasi une dashurine qe mu dha do te isha egoist nese do e mbaja vec per vete!

Paqja dhe Hiri i Zotit tim Jezus Krisht qofte me ju. Bekime per ju dhe te dashurit tuaj miku im.
Kryeplak shume faleminderit per deshmine tende.
__________________
Ai qe te do , te qorton.
Emanuel nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-02-2016, 09:09   #4
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,057
Thanks: 15,604
Thanked 9,254 Times in 6,258 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Arrow Pėrgjigje e: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

Deri ne kete MOMENT ....SATANIN nuk e keni mposhtur....HIPOKRIZIA e JUAJ.
Duhej me kohe...

"Entfernen wir das Kreuz aus dem Christentum, dann ist das Christentum am Ende."

Shah!

PS: po tja u heqim kryqin pedofilave,rrezohen vete.
Kaq.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-02-2016, 14:21   #5
4x4
V.I.P
 
Avatari i 4x4
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Posts: 682
Thanks: 13
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
4x4 ėshtė njė gur i ēmuar4x4 ėshtė njė gur i ēmuar4x4 ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

Tė jetė Rama, Jezus pėr Shqiptarėt?! Do ta kishin gozhduar besoj.
__________________
Loading....
4x4 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-02-2016, 16:48   #6
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 2,372
Thanks: 162
Thanked 472 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

ishte deshira dhe vullneti yt per te ndryshuar, pa ndryshove, se te ishte per Jezus ndoshta tani nuk do te shkruaje ......
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2016, 08:47   #7
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,625
Thanks: 110
Thanked 260 Times in 75 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Deri ne kete MOMENT ....SATANIN nuk e keni mposhtur....HIPOKRIZIA e JUAJ.
Duhej me kohe...

"Entfernen wir das Kreuz aus dem Christentum, dann ist das Christentum am Ende."

Shah!

PS: po tja u heqim kryqin pedofilave,rrezohen vete.
Kaq.
Paske shkruajtur jashte kontekstit te temes, behet fjale per nje ish-satanist qe u pendua dhe u kthye tek Zoti i vertete Krisht.
Dhe kjo ngjarje tregon faktin se satani u mposht.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 01:40   #8
Elsa
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: angli
Posts: 68
Thanks: 146
Thanked 13 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Elsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejtElsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Pėrgjigje e: Kronologjia e ngjarjeve ne Krijim vertetuar edhe shkencerisht.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kryeplaku Shiko postimin
Pershendetje!

Per ti qartesuar disi gjerat: Une nuk jam nje njeri fetar! une jam nje njeri qe beson ne Zotin. Une jam nje i krishtere qe beson ne Zotin Jezus Krisht! Kishat me ikona dhe idhuj druri e guri, balte apo mermeri e metali skane lidhje me ate qe une besoj. une besoj ne nje Perendi te gjalle!

Sa per pjesen ku thua qe Zoti nuk ka ndryshuar njeri une te them qe gabohesh.

Une personalisht jam nje veper e ndryshimit!

Per ta qartesuar kete qe thashe "Veper e ndryshimit" po te tregoj disa pjese nga jeta ime duke i rene shkurt pasi sdua te te merzit me shkrime te gjata! Une skam qene nje njeri qe besonte ne Zotin me pare, * nese shetit neper temat ne forum duket qarte kjo* per me teper mund te them se kam qene nje satanist qe e kundershtonte Zotin me gjithe fuqine e shpirtit.

Une kam qene nje i droguar per 12 vjet. Nje perdorues i rregullt i drogerave te renda sintetike, Kokaine, Heroine, LCD, Kokra pa fund.
Kam qene 4 here ne burg per trafik, prodhim shitje, mbajtje, e perdorim te lendeve narkotike.

Kur kisha rreth 7 vjet qe perdorja Drogera rregullisht cdo dite, pata nje faze ndergjegjesimi ku i thashe vetes: Hej ku po shkon? cfare je duke bere? Dhe vendosa per here te pare te shkeputesha prej saj, por me beso nuk rezistova dot me shume se 3 ore.

Shume here ndodhi kjo... shume here u perpoqa per rreth 2 vjet te shkeputesha prej saj por maksimumi qe arrita ishte 1 jave. Me pas thashe te provoja metadonin dhe ashtu bera ( nje ilac qe te heq dhimbjet e droges) por perfundova duke pire ne te njejten kohe edhe metadon edhe heroine.

Atehere vendosa te shkoj ne nje qender rehabilitimi, Por perfundimi ishte po i njejte , une beja ecejake hyr e dil disa here dhe pa rezultat. Heren e fundit bera 9 muaj terapi qe konsistonte si ti beje vetes burg. Nje terapi qe te meson me jeten e perditshme, me psikologet qe te vezhgojne gjate gjithe kohes, dhe perseri asgje. medje kur dola mora Heroine pas dy javeve.

Dhe jo vetem kaq por u katandisa me keq nga ckisha qene me pare.
Arrita merrja deri ne 7-10 gram ne dite dhe perfundova qe ne trupin tim nuk gjeje me damare. Cdo organ filloi te shkaterrohej. Kisha probleme shendetsore pa fund.

Nje dite janari teksa kthehesha per ne shtepi ne darke pasi isha sfilitur per 30 min duke copetuar damaret ( pasi ishin konsuamuar ) ne mes te debores per te marre dozen time qe te mund te qetesoja dhimbjet te cilat ishin aq te medha sa sgjej dot fjale per ti pershkruar, i thashe shokut tim( dikush qe ishte me mua) shiko... neser mos hajde te me therresesh ne mengjes, nuk dal, une sdua te pi me! dhe pergjigjja e tij fare e sinqerte ishte: ehhh sa here ke thene keshtu...ke 5 vjet qe perserit te njejtat fjale!


Por e vendosa dhe ashtu bera. Ate dite ndeja ne shtepi dhe nuk dola. as te nesermen. por naten e trete ishte nje tmerr qe vertet se kisha perjetuar ndonjehere.
Kisha 3 dite pa u ushqyer dhe qe vetem villja. as uje spija dot, nuk kisha force as te cohesha e te shkoja ne banje, me vjen turp ta them por per hir te se vertetes isha ndotur ne shtrat ate nate.

Kockat e mia i ndjeja sikur dikush mi thyente. nen lekuren time me behej sikur kisha krimba. arrija te ndjeja edhe gjakun teksa leviste neper damarret e copetuar qe kerkonin te cpoheshin per te ardhur trupi ne vete, nje trup qe nuk peshonte as 50 kg dhe qe nuk sherbente me per asgje.

Shtrati dukej si te ishte ne vibracion nga ethet e medha qe me pershkonin dhe me hidhnin deri ne 50 cm ne ajer. Zemra a thua do me linte, here kishte ndalime paksa te gjata dhe here aritmi te tepruar. Isha ne nje gjendje sikur te gjitha semundjet qe jane mbi toke te kishin rene mbi mua dhe bashke me to gjithe mallkimet e nejrezve. Djerse te ftohta me dilnin gjate gjithe kohes, dhe dhoma ku rrija kish marre nje arome Heroine qe dilte nga trupi im bashke me djerset...!


Ne nje cast mes gjithe ketij tmerri fillova te beja llogarite e jetes sime!dhe po i thosha vetes: Keshtu eshte jeta jote? kaq e pavlere? kjo na paska qene jeta? qenkam i destinuar per te vdekur i droguar? Ke kaluar me dhjetra overdoza dhe ke shpetuar, pse dreqin duhej? me mire te kishe vdekur, do shpetoje njere e mire nga gjithe kjo. i provove te gjitha, ilacet, metadonin, terapite, burget, etj dhe te gjitha pa rezultat.

Ja ku je perseri duke torturuar veten. Kur do marre fund e gjithe kjo? Vdekje ku je? te pres me deshire, vec ti mund ti japesh zgjidhje gjithckaje. Per nje cast u ndjeva i pashprese, aq poshte rashe sa nese do kisha force do i merrja jeten vetes sime. Por shpresa nuk donte te vdiste, dhe si pa e kuptuar shqiptova dicka, Thashe: Zot, vetem ti me ke ngelur. Nese vertet egziston ashtu si shume thone, dhe nese je kaq i plotfuqishem ashtu si shume thone, edhe pse te kam urryer gjithe jetes sime, sonte te kerkoj dicka pasi ti je e vetmja shprese qe me ka mbetur: Nese vertet egziston atehere shfaqu, Tregoje veten se sa i plotfuqishem je dhe bej qe une te cohem nga ky shtrat. Te lutem... Nuk mundem me. Nuk duroj dot me keshtu. Nuk eshte, jeta ime kjo!


S'kishin kaluar as 10 minuta kur ndjeva qe dhimbjet e mia po pakesoheshin dhe pas pak castesh ndaluan! Une sndjenja me asgje! Fillova te levis duart dhe ndjeva te isha ne gjendje te cohesha. u ngrita, shkova ne banje, u ushqeva dhe para se te bija ne gjume thashe: Po Zot, ti qenke, Faleminderit nga thellesia e keti shpitri te derrmuar! Faleminderit! Per cudi, qe nga ai cast une jam me se miri.

Zoti beri te pamunduren te mundur, Vuajtjet qe zgjasnin normalisht nga 3 deri en 4 jave u ndalen, heren e fundit qe isha munduar te lija drogen kisha vuajtur 28 dite. 28 dite pa gjume dhe plot sfilitje mes dhimbjesh te tmerrshme. Zoti i ndali ato pas 3 diteve, madje ne cast pasi une u dorzova tek ai dhe i kerkova te me ndihmonte.

Pas gjithe cme ndodhi, une doja me cdo kusht ta njihja ate dhe i kerkoja me ngulm te me tregonte se kush ishte. Vete Zoti me drejtoi drejt nje Kishe. ( Kembet e mia shkuan atje si ne menyre te pavullnetshme ) dhe me beri te ditur se eshte Jezus Krishti.

Tashme une smund te bej ndryshe vec te bej gjithcka ai me thote, pasi ai beri nje mrekulli ne mua dhe e ndryshoi jeten time totalisht. Por Ai nuk u ndal me kaq! Kur shkova pas 3 muajve ne spital per nje kontroll te pergjithshem pas gjithe analizave qe bera dhe kontrolleve, une rezultoja nje njeri me shume se i shendetshem, sikur te mos kisha qene ndonjehere perdorues.

Tani kam nje fizik ( pa dashur te mburr veten ne kete )qe shume e kane zili. shkoj ne palester rregullisht dhe kam nje trup 85 kg muskuj.

Ndjehem me mire se asnjehere tjeter me pare ne gjithe jeten time. Kam nje paqe totale ne shpirt dhe me e rendesishmja Jam i lumtur.
Pas 12 vjeteve une pashe nenen time te buzeqeshte. Nena qe mendonte ne mengjes kur dilja nga shpia: Ku do me shkoje djali? A do te kthehet gjalle ne shtepi? Kur binte dera mendimi pare i saj ishte: Eshte policia apo ndonje agjensi funeralesh?

Nena ime, qe ishte ngrysur ne fytyre prej 12 vjetesh, ajo qe nuk qeshte kurre por qe syte e saj i shihje vec te lotuar Buzeqesh sot. Vjen e me perqafon plot dashuri dhe eshte edhe ajo gjithashtu si une e lumtur, Po njesoj per cdo pjestar te familjes time. Ka gje me te mrekullueshme se kjo?


Tashme une kam nje pune te rregullt, nje shoqeri te re te cilen e vleresoj shume. Kam nje jete normale, jetoj me nje familje te lumtur, dhe kam paqe ne shpirt. Kam gjithcka nej nejri do donte te kishte. Dhe te gjitha keto sdo ti ndroja me asgje ne bote. Asgje nuk vlen sa nje buzeqeshje dhe nje shqirt ne paqe. Dhe te gjitha keto sepse Zoti egziston dhe eshte i gjalle e veprues te cilin e falenderoj cdo dite per gjithcka ka bere dhe vazhdon te beje per mua.

Kjo eshte historia e jetes sime e cila nuk mbaron ketu... por ketu fillon historia e cdokujt tjeter qe pranon Zotin duke besuar qe Jezus Krishti vdiq, Per te na dhene jete dhe qe u ringjall per te na mbajtur ne jete!

Po ju pershendes duke shpresuar dhe u lutur qe ju dhe cdokush tjeter te mund te gjeje ate cka une gjeta, Zotin Jezus Krisht. Dhe e them kete per te vetmen arsye qe duhet thene pasi une dashurine qe mu dha do te isha egoist nese do e mbaja vec per vete!

Paqja dhe Hiri i Zotit tim Jezus Krisht qofte me ju. Bekime per ju dhe te dashurit tuaj miku im.
Un nuk besoj tek kto gjera por besoj tek ju tek forca juaj. Historija juaj ka nje perfundim te bukur e cila tregon sa gjigand je. Urime me te vertet, te uroj nje jet fantastike ne vazhdim mos t kemi llafe ,,,,love elsa
Elsa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 10:05   #9
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,320 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

.....mire ke bere qe e ke uruar.
Dhe me tej, historia vazhdon, me vetem nje fjali permbledhese :
Pervec te tjerave, carriera e K/plaku pesoi vetem ngritje...
llaf i sigurt, ky.
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 10:07   #10
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
.....mire ke bere qe e ke uruar.
Dhe me tej, historia vazhdon, me vetem nje fjali permbledhese :
Pervec te tjerave, carriera e K/plaku pesoi vetem ngritje...
llaf i sigurt, ky.
Na thuaj ti nje histori tenden rrenqethese trego ne detaje cdo gje se si ke ndryshuar

P.S. - Kush e krijoi Merin ?
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 10:14   #11
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,320 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CR7 Shiko postimin
Na thuaj ti nje histori tenden rrenqethese trego ne detaje cdo gje se si ke ndryshuar

P.S. - Kush e krijoi Merin ?

O shoku, une jam bibliografe, ne ate postim qe kam bere.
Nuk e kam botuar ende autobiografine time.
"Luani" fle akoma...

Meqe e kerkove, ja nje pasazh te shkurter :
" Kam arritur, te nxjerr nga trupi shpirtin dhe e kam lene te lire..."
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 10:18   #12
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
O shoku, une jam bibliografe, ne ate postim qe kam bere.
Nuk e kam botuar ende autobiografine time.
"Luani" fle akoma...

Meqe e kerkove, ja nje pasazh te shkurter :
" Kam arritur, te nxjerr nga trupi shpirtin dhe e kam lene te lire..."
Upsssssssssssssssssss si nuk ke frik qe shpirtin te ta rremben legjenda
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 10:21   #13
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,320 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CR7 Shiko postimin
Upsssssssssssssssssss si nuk ke frik qe shpirtin te ta rremben legjenda
Pershkruaj ti momentin rrenqethes, kur t'a rrembeu.

ps : Beson ne zot ? - pyetje serioze, per nje personalitet serioz....
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 10:22   #14
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Pershkruaj ti momentin rrenqethes, kur t'a rrembeu.

ps : Beson ne zot ? - pyetje serioze, per nje personalitet serioz....
Mua nuk me rremben askush asgje, une i rrembej zemrat e te tjerave

Besoj, shume besoj, jashtezakonisht besoj.

Je ateiste apo agnostike ?
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 10:24   #15
Meri
...
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Posts: 11,159
Thanks: 2,061
Thanked 2,320 Times in 1,532 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

Nuk kam kapacitetin e duhur, te kategorizoj veten.
__________________
M2.
Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 17:13   #16
Elsa
Anėtar
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: angli
Posts: 68
Thanks: 146
Thanked 13 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Elsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejtElsa do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Re: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

dikush me pyeti kush esht ndryshimi midis nje ateisti dhe nje besimtari. e un i thash asnje ata jan te dy njesoj njeri beson se nuk ka zot e tjetri beson ne zot ata qe te dy besojn ne dicka prandaj nuk ecin perpara nuk perparojn.... jesusi nuk esht kristian katolik apo cfardolloj feje ai esht thjesht nje mjeshter si budha lao tzu tolle e te tjer te cilet vijn per nje afat te caktuar per te kryer misionin e drites . te gjith mjeshtrat vijn me fuqi qe njerezit i kan harruar kjo esht e qellimshme sepse i grumbullon shpejt besimtaret. edhe misioni kryet shpejt. nje dit kur shum njerez po me pyesnin per te e po shkruanim i thash pse siken tek te gjith si je ( dmth energji nje drit) - e i thua hola jam jesusi e me tha ata po sme pan me mjeker e duke kulluar gjak sme besojn ........

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Elsa : 13-05-2018 nė 17:23
Elsa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 17:39   #17
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,174
Thanks: 0
Thanked 1,029 Times in 895 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

Dicka me ka bere dyshues ne egzistencen e vertete te jezusit. E zeme se ishte zot e erdhi ne toke t’u bente mire njerezve. Si mundet atehere me pas propagu alkoolin qe eshte droge tuj e ba ujin vere? Ne vend me u msu njerezve me pi uj n’ven t’veres? Kjo m’thot se jezusin duhet t’a ken shpik si figure.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2018, 00:05   #18
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,915
Thanks: 30
Thanked 175 Times in 119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Re: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

Ky i marri paska nxjerre perfundim qe Jezusi ka perhap alkolin . Mos ka pasur edhe ndonje kantine pijesh je qe je ?

Cfare nuk mban kjo toke

Hej mos harrosh ato citimet prej te semuri mendor.
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2018, 15:28   #19
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,174
Thanks: 0
Thanked 1,029 Times in 895 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Jezusi me ka ndryshuar jeten.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga daniel00 Shiko postimin
Ky i marri paska nxjerre perfundim qe Jezusi ka perhap alkolin . Mos ka pasur edhe ndonje kantine pijesh je qe je ?

Cfare nuk mban kjo toke

Hej mos harrosh ato citimet prej te semuri mendor.
Ty do te hap rruge.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur