Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Jurisprudencė

Jurisprudencė Strukturat dhe konceptet ligjore qė pėrbėjnė tė drejtėn nė terėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-07-2014, 10:15   #1
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,540
Thanks: 3,648
Thanked 4,194 Times in 2,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

Ketu mund te sjellim lajmet dhe te diksutojme lidhur me kete gjykate qe pritet te themelohet se shpejti.


Danas: S’ka fakte pėr trafikim organesh, s’ka aktakuzė ndaj Thaēit


Nuk ka fakte pėr trafikim organesh, krim tė organizuar apo nė pėrgjegjėsinė komanduese tė ish Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK-sė, nė raportin e Williamson-it, bėnė tė ditur gazeta Serbe Danas duke u thirrur nė burimet e saja nga Brukseli.
Po ashtu, sipas kėsaj gazete, mungesa e kėtyre fakteve pėr pėrgjegjėsinė komanduese do tė thotė edhe se ndaj kryeministrit Hashim Thaēi, i cili ka qenė edhe udhėheqės politik i UĒK-sė, nuk do tė ngritėt aktakuzė.

Nė fokus tė prokurorėve ndėrkombėtarė, sipas burimeve tė saj, do tė jenė pretendimet pėr krimet e pandehura nė Radoniē, Zoqishtė, Bellaqevc dhe Kleēkė.

Por, nuk ka fakte se ka pasur tregti me organe njerėzore nė Kosovė, pėr krim tė organizuar e as pėr pėrgjegjėsi komanduese tė Shtabit tė Pėrgjithshėm tė UĒK-sė, thuhet nė raportin e Prokurorit special Clint Williamson, mėson kjo e pėrditshme nga burimet diplomatike nė Bruksel.

Sipas fjalėve tė bashkėbiseduesve tė “Danas”, Williamson, megjithatė, ka gjetur mjaft fakte pėr tė ngritur aktakuza kundėr “gjashtė deri dhjetė” ish-pjesėtarėve tė UĒK-sė pėr krime lufte kundėr civilėve serbė.

Po sipas kėsaj gazete, kėto krime kanė ndodhur nė zonėn e liqenit tė Radoniēit, nė Kleēkė, nė Zoēishtė dhe nė Bellaqevc.

“Disa nga tė dyshuarit janė politikanė tė lartė nė Kosovė, ndėrsa akuza kundėr tyre janė ngritur edhe mė herėt”, thonė burimet e gazetės “Danas”.

Kur ėshtė fjala pėr trafikimin me organe, vlerėsohet se kjo pjesė e raportit tė Raportuesit special tė Kėshillit tė Evropės, Dick Marty, mbi tė cilin edhe janė bazuar hetimet e Williamson, ka qenė “tepėr e zbehtė”.

Gjithashtu, fakti qė nuk ėshtė vėrtetuar pėrgjegjėsia komanduese e kreut tė UĒK-sė nėnkupton se kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, ish-lideri politik i UĒK-sė, nuk ėshtė i dyshuar.

“Danas” mėson se Bashkimi Evropian do tė ndajė edhe rreth 300 milionė euro pėr formimin e Gjykatės speciale pėr krime lufte nė Kosovė, qė do tė fillojė punėn vitin e ardhshėm.

“Gjyqi do tė funksionojė sipas kushtetutės dhe ligjeve tė Kosovės, ndėrsa rastet do tė udhėhiqen nga ndėrkombėtarėt nė njė seksionin tė gjykatės speciale nė Hagė, ndėrsa parlamentet e Holandės dhe tė Kosovės duhet tė japin autorizimin pėr kėtė. Parashihet qė nė tė, tė punėsohen rreth 150 gjyqtarė, prokurorė, hetues dhe ekspertė ndėrkombėtarė, si dhe qė rastet e hapura tė mbyllen deri mė 2020”, thonė burimet diplomatike tė “Danas-it”.

Prokurori Clint Williamson, dje ėshtė takuar me kryetarin e Qeverisė sė Serbisė, Aleksandėr Vucic, nė Beograd.

Kryeministri serb ka theksuar se raporti i Williamson-it do tė jetė shumė i rėndėsishėm pėr Serbinė.

Ai nė takim me Williamson-in ka thėnė se raporti do tė vėrtetojė se institucionet e Bashkimit Evropian dhe tė bashkėsisė ndėrkombėtare nė pėrgjithėsi ishin objektive nė hetimin e krimeve tė luftės nė Kosovė dhe nė tėrė territorin e ish-Jugosllavisė.

Clint Williamson u ėshtė falėnderuar organeve tė drejtėsisė sė Serbisė pėr bashkėpunimin shumė tė mirė dhe efikas gjatė hetimeve.

Rezultatet e hetimeve nuk i ka pėrmendur as Aleksandėr Vucic e as Clint Williamson.

Sipas kėsaj tė pėrditshme, Williamson nuk ka dashur tė komentojė spekulimet e mediave nė Prishtinė pėr atė se ēfarė thotė raporti pėrderisa raporti tė mos jetė publik.

Nė anėn tjetėr, Prokurori pėr krime lufte i Serbisė, Vladimir Vukēeviq, dje ka deklaruar se Prokuroria serbe ka mbledhur mjaft fakte qė ka pasur krime lufte.

Ai ka thėnė se ekipit tė Williamson i ėshtė dorėzuar material i mbledhur nga 400 dėshmitarė, qė sipas KP, lenė tė kuptohet se shumica e kėtyre aktakuzave do tė jetė edhe nė bazė tė “fakteve” qė do tė sjellėn nga Serbia.

Sipas fjalėve tė prokurorit serb Vukēeviq, Prokuroria ka gjetur se ka pasur krime, gjegjėsisht se viktima tė tregtisė me organe kanė qenė 300 persona joshqiptarė e tė cilėt ende konsiderohen tė pagjetur.

“Kemi vėrtetuar kryerjen e veprave kriminale tė krimeve tė luftės, por nuk kemi arritur deri tek kryesit pasi na ėshtė pamundėsuar puna nė terren”, ka thėnė Vukēeviq, i cili ka shtuar se tani ėshtė koha qė tė merret vendimi se a do tė ngritėn aktakuzat apo do tė hiqet dorė nga hetimet.

Ish-zėdhėnėsja e Tribunalit, Florance Hartman, i ka thėnė “Danas-it” se pėr seriozitetin e raportit mund tė flasim vetėm kur ai tė jetė publik.

“Ka pasur tepėr shumė kontradikta dhe spekulime, prandaj ka qenė i nevojshėm hetimi. Williamson ka qenė nė Prishtinė dhe nė Beograd qė tė njoftojė zyrtarėt qė hetimet kanė pėrfunduar dhe i ka pėrgatitur pėr publikimin e rezultateve. Kur raporti tė jetė nė dispozicion tė opinionit publik, do tė mund tė komentojmė se sa serioz ėshtė ai raport”, ka thėnė Hartman.

Ajo shton se deri tash ajo qė mund tė thuhet me saktėsi ėshtė se janė vrarė njerėz dhe se ka shqiptarė dhe serbė ende tė pagjetur, prandaj raporti do tė duhej tė merret edhe me fatin e tyre e jo vetėm me rastin e ashtuquajtur “Shtėpia e verdhė”.

“Ėshtė mė pak e rėndėsishme se a janė vrarė pėr trafikim organesh apo diēka tjetėr. Ēdo krim i luftės duhet tė hetohet dhe kryesit tė ndiqen. Shpresoj se hetimi i Williamson-it nuk ka qenė i pėrqendruar vetėm nė trafikimin e organeve njerėzore, sepse kėshtu minimizohen krimet tjera”, tėrheq vėrejtjen Hartman.

Ajo shton se rasti ėshtė politizuar, sepse sytė e opinionit publik dhe tė politikanėve janė fokusuar vetėm nė “Shtėpinė e verdhė”, ndėrsa me tė pagjeturit askush nuk merret.

Tė hėnėn Williamson ka qėndruar nė Prishtinė ku ėshtė takuar me ministrin e Punėve tė Brendshme, atė tė FSK-sė dhe tė Drejtėsisė, pėrkatėsisht me Bajram Rexhepin, Agim Ēekun dhe Hajredin Kuēin. /KP/

burimi
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-07-2014, 10:23   #2
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,540
Thanks: 3,648
Thanked 4,194 Times in 2,353 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per kirmet e luftes - ne Kosove

Aq keq na kane sjelle punen saqe me nuk dihet se kush ishte agresori dhe kush viktima ne luften e Kosoves. Perderisa Serbia i mbane disa seanca formale kinse per denimin e autoreve te krimeve ne Kosove dhe u cakton atyre denime qesharake, te cilat i kalojne ne burgje qe nuk dallojne nga dhomat e hoteleve; ne Kosove do te themelohet nje gjykate speciale e udhehequr 100% nga nderkombetaret, gjykate kjo e cila do te merret kryesisht me ngritjen e padive kunder shqiptareve.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-07-2014, 03:30   #3
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,953
Thanks: 7,801
Thanked 3,585 Times in 1,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per kirmet e luftes - ne Kosove

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Aq keq na kane sjelle punen saqe me nuk dihet se kush ishte agresori dhe kush viktima ne luften e Kosoves. Perderisa Serbia i mbane disa seanca formale kinse per denimin e autoreve te krimeve ne Kosove dhe u cakton atyre denime qesharake, te cilat i kalojne ne burgje qe nuk dallojne nga dhomat e hoteleve; ne Kosove do te themelohet nje gjykate speciale e udhehequr 100% nga nderkombetaret, gjykate kjo e cila do te merret kryesisht me ngritjen e padive kunder shqiptareve.
Dhe kjo fale miqeve tane nderkombetare !

A ka gjykate qe guxon me i denue serbet (mlladicin, sheshelin, shefin e vuēiēit,karaxhiēin...) qe akuzohen per gjenocid ?!
As haga e famshme nuk i denoi deri sot edhepse ky pseudoproces gjyqesor ka fillue para 10 vjetve. E ambasadori Williamson falenderon perzemersisht kryeministrin e servise, e kryeprokurorin serbe per bashkepunim... per... me gojen plote "drejtesi" !
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-07-2014, 06:05   #4
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,841
Thanks: 712
Thanked 933 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per kirmet e luftes - ne Kosove

akuza e pare qe duhet te depozitohet ne kete gjykate eshte perdhunimi i femrave shqiptare... viktimat jane ende gjalle!
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-07-2014, 22:16   #5
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,231
Thanks: 1,514
Thanked 2,110 Times in 1,108 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per kirmet e luftes - ne Kosove

Mbreme ne BBC pash nje fragment te vogel per kete ceshtje. Ku thueshte se per te miren e marrdhenjeve midis ketyre dy shteteve fajtoret e te dyja aneve duhen denuar. Dhe se deri tani serbet jane ankuar se vetem serbet denoheshkan per genocid dhe krimet qe jane bere ndaj minoritetit serb ne kosove nuk po denohen.

Kjo eshte politika nderkombetare qe mundohet te bej fajtore nga te dyja anet per tu dukur neutrale. Por keshtu eshte kur nukjemi te zotet e vetes, aq sa edhe mbijetesen nuk e sigurojme dote pa 'ndihmen' e te tjereve. Nuk ka asgje falas, cdo gje ka cmimin e vet. Kam frike se nderhyrja e Europianeve ne luften e Kosoves do te na dale per hundesh.

ana_gend...sa nga keto viktima mendon ti se do te denancojne nje gje te tille? ...Duke njohur mentalitatin e shqipetarit?
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2014, 07:18   #6
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,953
Thanks: 7,801
Thanked 3,585 Times in 1,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

Williamson-in e sollėn zaptuesit e shtetit

​Avokatėt ndėrkombėtarė akuzojnė zyrtarėt qeveritare tė Kosovės se pėrinteresa personale po e mbajnė peng shtetin, Ata thonė se raporti i Williamsonit dhe Gjykata special janė pasojė e dėshtimit tė institucioneve tė drejtėsisė nė vend.

Raporti i prokurorit amerikan, Clint Williamson, dhe krijimi i Gjykatės Speciale ėshtė pasojė e mosmbėshtetjes sė drejtėsisė nga zyrtarė tė lartė qeveritarė nė Kosovė, tė cilėt pėr interesa personale e kanė mbajtur peng shtetin.Kėto janė vlerėsimet e avokatėve tė njohur ndėrkombėtarė njė ditė pas publikimit tė raportit tė Williamson-it, sipas tė cilit disa ish-pjesėtarė tė UĒK-sė kanė bėrė krime lufte.

Micheal O’Reilly, avokat irlandez dhe ish-mbrojtės i Ramush Haradinajt nė Tribunalin e Hagės, ka theksuar pėr “Zėri” se pėr shkak tė dėshtimit tė institucioneve kosova ka ardhur puna qė njė agjenci ndėrkombėtare tė hetojė krimet e kryera nė Kosovės. /Zeri
_____________________________________________
http://www.gazetaexpress.com/lajme/w...shtetit-33053/
__________________________________________________ _______________

Avokati irlandez po thot se qeveria e drejtuar nga hashim thaēi e ka mbajt peng shtetin e Kosoves; i ka denoncue komandantet e UĒK-se; ka montue dosje kriminale kunder tyne ne bashkepunim te ngusht me ēetniket e serbise dhe sherbimet e jashtme antishqiptare.
"...njė agjenci ndėrkombėtare tė hetojė krimet e kryera nė Kosovės."= kjo agjensi quhet tanjug, e zedhenesi i saj zyrtar asht hthaēoviēi me vellezerit e tyne ēetnike te serbise.

"gjykata speciale"= agjensi turistike ! shtalle per bagetine e Kosoves, po thot avokati irlandez.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2014, 07:30   #7
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,953
Thanks: 7,801
Thanked 3,585 Times in 1,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per kirmet e luftes - ne Kosove

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Mbreme ne BBC pash nje fragment te vogel per kete ceshtje. Ku thueshte se per te miren e marrdhenjeve midis ketyre dy shteteve fajtoret e te dyja aneve duhen denuar. Dhe se deri tani serbet jane ankuar se vetem serbet denoheshkan per genocid dhe krimet qe jane bere ndaj minoritetit serb ne kosove nuk po denohen.

Kjo eshte politika nderkombetare qe mundohet te bej fajtore nga te dyja anet per tu dukur neutrale. Por keshtu eshte kur nukjemi te zotet e vetes, aq sa edhe mbijetesen nuk e sigurojme dote pa 'ndihmen' e te tjereve. Nuk ka asgje falas, cdo gje ka cmimin e vet. Kam frike se nderhyrja e Europianeve ne luften e Kosoves do te na dale per hundesh.

ana_gend...sa nga keto viktima mendon ti se do te denancojne nje gje te tille? ...Duke njohur mentalitatin e shqipetarit?
Shtete dhe individet qe ia kane kurdis Kosoves kete proēes te montuem monstruoz "gjyqesor" nuk kane dhane kurre asnji cent ndihme per shtetin tone.
Jo mbijetesen por jetesen e sigurojne vete shqiptaret, pa ndihmen e askujt po instikti i skllavit nxit disa njerez te mendojne se varen nga padroni edhe atehere kur fitojne buken e gojes me djersen e ballit.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2014, 07:36   #8
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,953
Thanks: 7,801
Thanked 3,585 Times in 1,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per kirmet e luftes - ne Kosove

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
akuza e pare qe duhet te depozitohet ne kete gjykate eshte perdhunimi i femrave shqiptare... viktimat jane ende gjalle!
Jo ne kete gjykate sepse kjo nuk asht gjykate po maskarade e drejtesise, por ne nje gjykata te rendomta te shtetit te Kosoves. Veprimet qe kane ndodhe brenda territorit te Kosoves duhet te gjykohen brenda shtetit te Kosoves.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2014, 09:32   #9
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 3,841
Thanks: 712
Thanked 933 Times in 325 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

fshatar pikerisht ne kete gjykate perderisa duket qarte qe qellimi dhe organizimi i punes se saj eshte inkriminimi i shqiptareve!
Mano une mendoj se duhet ndermarre ky hap madje eshte edhe vone, asnje nga viktimat nuk duhet te heshte,,, duhet organizuar e gjithe shoqeria ne mbeshtetje te tyre.
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2014, 06:01   #10
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

cka thot poplli per kte rruzhd shakirin te cilin e vrau gani geci?

a ish far burri ky a po ish nji cub
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2014, 08:09   #11
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,299
Thanks: 54
Thanked 135 Times in 99 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Skerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuarSkerdilaidas ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
cka thot poplli per kte rruzhd shakirin te cilin e vrau gani geci?

a ish far burri ky a po ish nji cub
Brari, a pom kallxon ti mu pse e ka vra Azemi Zefin.
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-08-2014, 11:07   #12
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per kirmet e luftes - ne Kosove

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Aq keq na kane sjelle punen saqe me nuk dihet se kush ishte agresori dhe kush viktima ne luften e Kosoves. Perderisa Serbia i mbane disa seanca formale kinse per denimin e autoreve te krimeve ne Kosove dhe u cakton atyre denime qesharake, te cilat i kalojne ne burgje qe nuk dallojne nga dhomat e hoteleve; ne Kosove do te themelohet nje gjykate speciale e udhehequr 100% nga nderkombetaret, gjykate kjo e cila do te merret kryesisht me ngritjen e padive kunder shqiptareve.
Edhe pak kjo po duket sikur kosovaret kane pushtuar plackitur dhe masakruar serbet. (What a joke!)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2014, 19:14   #13
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

po shkojn ca lahpera katunarhane neper gjykata si vrases shqiptaresh..dmth vrases ledekashesh..
ne fakt atje duhet te shjojn qosja bedri islami etj regjisore.. te vrasjeve.
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-10-2014, 20:51   #14
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,588
Thanks: 166
Thanked 1,285 Times in 958 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

pse akoma po kerkojne krime lufte keta?!!
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2014, 07:48   #15
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,953
Thanks: 7,801
Thanked 3,585 Times in 1,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

Noyes: Nė Shqipėri nuk ka ndodhur transplantimi i organeve
Specialisti amerikan i kirurgjisė, Willard L. Noyes, duke u ndalur te akuzat dhe pretendimet pėr transplantim tė organeve nė Shqipėri, ka deklaruar pėr KosovaPress, se nė bazė tė pėrvojės sė tij, ėshtė e pabesueshme qė nė atė realitet dhe nė ato kushte mund tė ndodhte transplantimi i organeve.

Noyes ka shtuar se do tė kontribuonte shumė mė shumė nėse do ta dėrgonin nė vijėn e frontit, aty ku luftohej dhe kishte mė shumė tė plagosur.

“Isha shumė i lumtur qė mu dha mundėsia tė bėja atė qė bėra. Kur vajta aty mendova se do tė kisha qenė mė i dobishėm po tė mė kishin ēuar mė pranė vijės sė parė tė luftės, sepse mendoj se do tė kisha mjekuar shumė mė tepėr tė plagosur nga UĒK-ja, qė u sollėn plot plagė nga fusha e betejės. Aty ku isha unė, spitali ishte i mbrojtur dhe i sigurt. Aty ku silleshin ushtarėt, ndoshta rreth 35 kilometra larg vendeve ku shumica e tyre ishin plagosur. Pra, do tė doja tė kisha mjekuar shumė mė tepėr ushtarė”, ka thėnė ai, duke shtuar se ndjente keqardhje pėr ushtarėt e plagosur.

Noyes ka pėrmendur edhe kontributin e familjeve nė Shqipėri, tė cilat pritėn kaq shumė refugjatė dhe u kujdesėn pėr ta, duke i strehuar nė apartamentet e tyre tė vogla.

Megjithatė, kujtimet mė tė vėshtira pėr ta janė fėmijėt e plagosur nga forcat serbe.

“Kur sheh fėmijė tė plagosur - ose nga aksidentet ose nga lufta - ėshtė shumė e vėshtirė, shumė emocionale, ndaj disa nga kujtimet e mia mė tė vėshtira janė me fėmijėt qė vuajtėn tė kėqijat e luftės. Ata nuk do ta harrojnė kurrė luftėn dhe ato qė kaluan, pavarėsisht nėse ishin tre ose gjashtė vjeē ose dhjetė vjeē. Plagėt e tyre nuk mund tė shihen; i mbajnė brenda ato e aty do tė jenė gjithmonė aty”, ėshtė shprehur ai.

Lidhur me pretendimin pėr trafikim organesh nė Shqipėri, ai thotė se sot ėshtė hera e parė qė ka dėgjuar njė fjalė rreth kėsaj ēėshtjeje.

“Mė duket komplet e pabesueshme. Nė atė kohė, nė atė realitet dhe me ato kushte tė ndodhė diēka e tillė? Unė kam marrė pjesė nė vjeljen e organeve nga njerėz qė kishin nėnshkruar marrėveshje pėr tė dhuruar organet e tyre, pasi tė vdisnin, gjatė praktikės sime si kirurg nė Pensilvania. Pėrgatitja e organeve, ftohja dhe ngrirja, koha e transportit nga aty ku kryhet operacioni deri tek aty ku duhet tė shkojė... ėshtė e pabesueshme tė mund tė ndodhė nė atė vend pėr tė cilin po flisni ju, nė Shqipėri, e nga ushtarėt e UĒK-sė. Sė pari, unė nuk njoh asnjė mjek tjetėr pėrveēse njė ose dy qė ishin tė pėrfshirė nė luftėn e shqiptarėve tė Kosovės. Edhe nėse kishte mjek aty gjatė luftės, si mund tė kishte kohė dhe fuqi qė ta bėnte kėtė gjė qė po mė thoni ju. Ėshtė e pabesueshme, nuk e besoj dot! Pra, jam plotėsisht i mendimit qė ajo gjė nuk ndodhi”, ka thėnė ai.

Duke u bazuar nė pėrvojėn e tij dhe atė qė ka parė, ai thotė se ka nevojė pėr mjeshtėri nė kėtė punė gjė qė nuk mund tė ndodhte atėherė.

“Unė i njoha njerėzit e UĒK-sė, njoha ushtarėt e saj, e dija pėr ēfarė luftonin. Ata nuk luftonin pėr para, por pėr Atdheun dhe pavarėsinė e tyre dhe kundra masakrave qė po kryenin serbėt. Nuk ishin aty pėr tė bėrė ndonjė lekė”, ka thėnė ai.

Ai flet edhe pėr ndihmėn qė ka bėrė pėr spitalet nė Shqipėri dhe Kosovė.

“E dija qė sa tė kthehesha do tė pėrpiqesha tė mblidhja pajisje mjekėsore. U ktheva tre herė tė tjera, nė vitin 2000, 2001 dhe 2005 dhe solla 44 kontejnerė me pajisje mjekėsore nė spitalin e Kukėsit. Disa prej tyre shkuan nė spitalin e Tiranės dhe disa nė atė tė Prishtinės”, ka thėnė Noyes.

Sipas tij, ajo qė ka ndodhur nė Kosovė nuk duhet harruar, ndaj duhet sjellė nė anglisht librat pėr kėtė luftė nė mėnyrė qė njerėzit t'i lexojnė e tė konsiderojnė njėsoj si ato qė ndodhėn nė Luftėn e Dytė Botėrore. /KP/Telegrafi/
__________________________________________________ _

http://www.telegrafi.com/lajme/noyes...e-2-52403.html

“Unė i njoha njerėzit e UĒK-sė, njoha ushtarėt e saj, e dija pėr ēfarė luftonin. Ata nuk luftonin pėr para, por pėr Atdheun dhe pavarėsinė e tyre dhe kundra masakrave qė po kryenin serbėt. Nuk ishin aty pėr tė bėrė ndonjė lekė”, ka thėnė ai.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-12-2014, 17:53   #16
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Pėrgjigje e: Gjykata speciale per kirmet e luftes - ne Kosove

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Edhe pak kjo po duket sikur kosovaret kane pushtuar plackitur dhe masakruar serbet. (What a joke!)
Nuk e pyeta kot Endrin....
http://voiceofserbia.org/it/content/...le-della-corte
ATY e gjen dhe pergjigjen se cfare jane te afte te bejne serbaruqet!
Debilat albanac merren me biografira............
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-12-2014, 20:06   #17
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,398
Thanks: 216
Thanked 195 Times in 144 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
cka thot poplli per kte rruzhd shakirin te cilin e vrau gani geci?

a ish far burri ky a po ish nji cub
Per Ruzhdiun nuk di shum,e as nuk i jap te drejt vetes te flas ne emen t'miletit.
Per Ganiun di te them se ishte viktim e kupoles se krimit hajduto-shiko-udbashist.
Ganiu nuk i ka ik kurre drejtsis ani pse per kaq vite e akuzonin si vrases.
me mos arrestimin e tij ,sikur donin te thoshin Qose-demaq-Hashimi se ,e shifni o milet kshtu o puna ,te gjith jon te lire e te pa prekshem nga dora e drejtsis ne Kosove.

E di se akuzohet per nji vrasje gjat luftes ne Kosove.
por per kaq vite me shum kan qen te interesuar klani Qose-Demaq qe te njelloset FARK se sa te denohet Ganiu.
Ganiu eshte kercnuar,e ka pranuar se ka pas konflikte me individ e grupe ,por kurre nuk ka tentuar qe ti iku drejtsis dhe shtetit ligjor.
Nuk e di nji her te vetme qe te ket shkruar nji gazet se u rrethu kulla e gecajve qe te arrestohet Gania i gat.
Ruzhdiu thon se ka qen' i fort'...po nji gja di se i fort dhe i drejt nuk jon krejt njisoi.

Disa njerz qe i njoh me kan then se dy duer jon per nji koke.
Une per vete kom respekt te madh per gecajt e sidomos per Ganiun.
Eshte pak gjentil , i rrept.Por nuk durohen kta far qakojsh pasha te madhin Zot.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-12-2014, 00:48   #18
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,963
Thanks: 15,509
Thanked 9,218 Times in 6,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ganimet Shiko postimin
Per Ruzhdiun nuk di shum,e as nuk i jap te drejt vetes te flas ne emen t'miletit.
Per Ganiun di te them se ishte viktim e kupoles se krimit hajduto-shiko-udbashist.
Ganiu nuk i ka ik kurre drejtsis ani pse per kaq vite e akuzonin si vrases.
me mos arrestimin e tij ,sikur donin te thoshin Qose-demaq-Hashimi se ,e shifni o milet kshtu o puna ,te gjith jon te lire e te pa prekshem nga dora e drejtsis ne Kosove.

E di se akuzohet per nji vrasje gjat luftes ne Kosove.
por per kaq vite me shum kan qen te interesuar klani Qose-Demaq qe te njelloset FARK se sa te denohet Ganiu.
Ganiu eshte kercnuar,e ka pranuar se ka pas konflikte me individ e grupe ,por kurre nuk ka tentuar qe ti iku drejtsis dhe shtetit ligjor.
Nuk e di nji her te vetme qe te ket shkruar nji gazet se u rrethu kulla e gecajve qe te arrestohet Gania i gat.
Ruzhdiu thon se ka qen' i fort'...po nji gja di se i fort dhe i drejt nuk jon krejt njisoi.

Disa njerz qe i njoh me kan then se dy duer jon per nji koke.
Une per vete kom respekt te madh per gecajt e sidomos per Ganiun.
Eshte pak gjentil , i rrept.Por nuk durohen kta far qakojsh pasha te madhin Zot.
Mos u merzit,se <krimet> kundra forcave te ARMATOSURA serbiq do i kete bere UCK-ja,dhe do dalin kriminele neser!
Pastaj rifillon historia nga e para...
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2015, 19:57   #19
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,558
Thanks: 3
Thanked 35 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

ky qe ka vra gania kish qen nji vrases i dhjetra atdhetarve shqiptar.
me vrasjen e ketij vrasesi gani geci bahet perseri hero.

pra gani geci mund te quhet krye heroi i kosoves.
sepse ka luftu me shkije e ka luftu dhe me vrasesit e shqiptareve sikurse shikisti rruzhd.

te lumte pushka o trimi Gani Geci.
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-01-2015, 20:02   #20
dralos
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: gjakova
Posts: 208
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 6
dralos ka njė atmosferė spektakolaredralos ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Gjykata speciale per krimet e luftes ne Kosove

turp shoket tu i tradhtu shoket e vllezrit e motrat se kan luftu per kombin
gjith kjo tradhti per lek
po shka pritet kur qeveri thrir nenat e deshmorve e te zhdukrive egersia
dralos nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur