Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-06-2019, 10:05   #41
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,549
Thanks: 6,923
Thanked 8,182 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Beni e paska omeltu temen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 10:26   #42
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,081
Thanks: 15,639
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Beni e paska omeltu temen
Jo mo...CNE.


PS...kta MORRAT e SOTEM,na bojne humor....

Kujt ja THA.

RIP.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 11:00   #43
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,960
Thanks: 23
Thanked 2,919 Times in 1,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shtet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Po tė pėrgjigjem kėtu Viki edhe pėr ato qė paske folur mė lart.

* Derisa njė punė bėhet ( nė kėtė rast hashi ) nė masė dhe ėshtė e pamundur tė ndalet, shteti i menēur gjen rrugė pėr t'i ikur konfliktit. Po o forcuan masat, reaksioni ėshtė mė i fortė. Nuk ėshtė vetėm Danimarka qė ka "Christianian lagjen". Shumė vende e kanė legalizuar ( Holanda me sa di unė dhe ca tė tjera ), por pėr lloje tė caktuara...

* Sa pėr punė, unė ua kam lakmi. Sa qetė e bėjnė punėn dhe mbi tė gjitha sa tė pėrpiktė janė nė punė. Tė duket se nuk janė kah bėjnė asgjė, por rezultatet i kanė tė mahnitshme. Po u nxitove nė punė, tė thonė: "stille og rolig" - avash avash, por mirė...

Njė anketė tjetėr tegon se danezėt janė njerėzit mė tė lumtur nė botė!

( UNė shpeh po keqkuptohem, kur mendimet e mia po i jap me mentalitetin danez, por harroj se jam duke postuar nė njė forum me njerėz botėkuptime tjera - tjetėr botė.)
O Plak Nese Prostucioni qe eshte zanati i vjeter ne bote dhe Narkohandler athere edhe Korrupsioni ekziston madje edhe aty ku ti je i lumtur edhe lepin lakris gjithe diten.
Po te them mos shif ca ka siper tavolina por hidhi edhe nje sy pluhurit posht saje Danezet jane Nona e korrupsionit po sa e tregoj dhe sa e fshehin aty eshte zotesia e tyre them per instucionet jo per danezet qe bejn xhiro ne stroged per Hells Angel i di ti mire kto gjona.Te kujtohet edhe ato fondacionet qe merreshin me Naften e me mbledhjen e fondeve Danske Bank .
thejsht ata nuk i shesin per nje leke pergjimet neper gazetat europiane.

Po sapunin per djath nuk ma shet njeri mua jo se kam i hale vite ne Europe.
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 11:07   #44
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,076
Thanks: 3,509
Thanked 2,832 Times in 1,912 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Ata nuk e kthejn King Bardhyl vetem se tek kto tezkat e Hashashit i emertojn dhe me emra te tipit Hash Afgan Hash Maroken madje edhe Hash Lazarazi po kur vjen puna ke kto vende jane vende qe i etiketojn si vende ku mbizoteron Narkotika edhe pse tregu i Konsumit jane vete kta.
Epo kot nuk ka thene ai i pari me mire MUT se i vogel.
Pastaj edhe njehere dua qe ta perseris, ata dine qe ti bejne gjerat.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 11:13   #45
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,960
Thanks: 23
Thanked 2,919 Times in 1,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Epo kot nuk ka thene ai i pari me mire MUT se i vogel.
Pastaj edhe njehere dua qe ta perseris, ata dine qe ti bejne gjerat.
o King Bardhylli aaaa qe skam nje grusht te forte ti bie malit qe sban zaaa...


Demka mund tju thote ju qe Danimarka eshte nje perle e vertet se asnje nga ju se ka pa nga brenda ndoshta edhe pse per faktin qe Demka ka emigruar atje e ka gjetur mire per shkakun se atje investojn per te bere ty lavazh trunit.

Une e di ca kam pare me kto sy e duar e djers atje qe per asnje dite nuk me eshte vlersuar.

Kisha atje planifikon me 100 vjete dhe investon tek ty per te pasur sternipin tend nen kthetra.

True Story.

Prostucioni
Krimi
Narkotika
Evazioni Fiskal

Te gjitha kontrollohen nga Shtetar pa buje.
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 11:16   #46
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,081
Thanks: 15,639
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
o King Bardhylli aaaa qe skam nje grusht te forte ti bie malit qe sban zaaa...


Demka mund tju thote ju qe Danimarka eshte nje perle e vertet se asnje nga ju se ka pa nga brenda ndoshta edhe pse per faktin qe Demka ka emigruar atje e ka gjetur mire per shkakun se atje investojn per te bere ty lavazh trunit.

Une e di ca kam pare me kto sy e duar e djers atje qe per asnje dite nuk me eshte vlersuar.

Kisha atje planifikon me 100 vjete dhe investon tek ty per te pasur sternipin tend nen kthetra.

True Story.

Prostucioni
Krimi
Narkotika
Evazioni Fiskal

Te gjitha kontrollohen nga Shtetar pa buje.
Viking....REVOLUCIONAR

WOW
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 11:21   #47
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,076
Thanks: 3,509
Thanked 2,832 Times in 1,912 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
o King Bardhylli aaaa qe skam nje grusht te forte ti bie malit qe sban zaaa...


Demka mund tju thote ju qe Danimarka eshte nje perle e vertet se asnje nga ju se ka pa nga brenda ndoshta edhe pse per faktin qe Demka ka emigruar atje e ka gjetur mire per shkakun se atje investojn per te bere ty lavazh trunit.

Une e di ca kam pare me kto sy e duar e djers atje qe per asnje dite nuk me eshte vlersuar.

Kisha atje planifikon me 100 vjete dhe investon tek ty per te pasur sternipin tend nen kthetra.

True Story.

Prostucioni
Krimi
Narkotika
Evazioni Fiskal

Te gjitha kontrollohen nga Shtetar pa buje.
Nuk po te kundershtoj o Viking. Une po te them qe ata i bejne te gjitha keto gjera. Por e para jane te fuqishem dhe neve na bien kokes. Po the fjalen trafik fjala e dyte eshte port. Nje nga portet me te medha ne bote eshte ai i Roterdamit. Hollandezet historikisht kane qene tregetare apo trafikante nga me te medhenjte ne bote. Kush e hapi muhabetin e Lazaratit ne mediat boterore? Hollandezet. Pse e bene? Sepse legalizuan hashashin dhe Lazarati po ju bente konkurence. Por edhe njehere, ata i bejne gjerat ne menyre te tille qe ate standart qe ka popullsia te mos i preket. Ata nuk mbjellin apo bejne trafiqe qe te rregullojne financat e Gjermanise pershembull sic beme ne keto vitet e fundit qe e kthyem vendin ne nje koloni hashashi te nje shteti tjeter, ata nuk ja cojne dosjen Brukselit dhe te spiunojne njeri tjetrin, etj, etj. Pra jane esnafe, dine pa bejne.
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 11:30   #48
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,081
Thanks: 15,639
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Ruset jane VIKINGE.
Dhe me HORDHITE e Mongolit apo si quheshin Dschinghis Khan,kane qene RUSET te PARET qe kane..............LUFTUAR.

Sipas meje????????????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 18:07   #49
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,633
Thanks: 10,993
Thanked 5,968 Times in 2,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shtet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
O Plak Nese Prostucioni qe eshte zanati i vjeter ne bote dhe Narkohandler athere edhe Korrupsioni ekziston madje edhe aty ku ti je i lumtur edhe lepin lakris gjithe diten.
Po te them mos shif ca ka siper tavolina por hidhi edhe nje sy pluhurit posht saje Danezet jane Nona e korrupsionit po sa e tregoj dhe sa e fshehin aty eshte zotesia e tyre them per instucionet jo per danezet qe bejn xhiro ne stroged per Hells Angel i di ti mire kto gjona.Te kujtohet edhe ato fondacionet qe merreshin me Naften e me mbledhjen e fondeve Danske Bank .
thejsht ata nuk i shesin per nje leke pergjimet neper gazetat europiane.

Po sapunin per djath nuk ma shet njeri mua jo se kam i hale vite ne Europe.
* S'ka pyll pa derra ...
- ėshtė aftėsi e derrit tė punojė fshehtė, por po e zunė ia ... ( jo sikur te ne qė i brohorasim )
- po sekretet shtetėrore nuk i shesin pėr lekė. Danimarkėn e duan me fanatizėm ( hiq derrat...)

Njė pėrgjigje e paska dhėnė Kingu...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Epo kot nuk ka thene ai i pari me mire MUT se i vogel.
Pastaj edhe njehere dua qe ta perseris, ata dine qe ti bejne gjerat.
ndėrkaq te ne thonė:mė mirė qen i bujarit, zengjinit ( tė pasurit ) se djalė ( bir ) i injorantit, fukarait!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 10-06-2019 nė 18:23
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-06-2019, 18:23   #50
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,633
Thanks: 10,993
Thanked 5,968 Times in 2,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
o King Bardhylli aaaa qe skam nje grusht te forte ti bie malit qe sban zaaa...


Demka mund tju thote ju qe Danimarka eshte nje perle e vertet se asnje nga ju se ka pa nga brenda ndoshta edhe pse per faktin qe Demka ka emigruar atje e ka gjetur mire per shkakun se atje investojn per te bere ty lavazh trunit.

Une e di ca kam pare me kto sy e duar e djers atje qe per asnje dite nuk me eshte vlersuar.

Kisha atje planifikon me 100 vjete dhe investon tek ty per te pasur sternipin tend nen kthetra.

True Story.

Prostucioni
Krimi
Narkotika
Evazioni Fiskal

Te gjitha kontrollohen nga Shtetar pa buje.
nuk flas dhe as kam folur asnjėherė pėr danimarkėn nė raport me tė huajt. UNė Danimarkėn e ēmoj pėr sistemi qė ka pėr tė vetėt dhe e admiroj atdhedashurinė e danezėve pėr atdheun ( jo si ne me flamura sic thotė Beni ynė ). Sa pėr tė huajt ... dmth pėr racizėm ėshtė e njohur gjegjėsisht ėshtė e dyta, pas Austrisė.

Kjo qė po thua "Une e di ca kam pare me kto sy e duar e djers atje qe per asnje dite nuk me eshte vlersuar." ėshtė shumė e saktė. kėtė e kam pėrjetuar edhe vetė. Kėta nuk e japin tė vetin pėr tė huajn, qoftė i huaj edhe gjeni.

Kam dy raste konkrete: njė me njė shokun tim nė Suedi dhe rasti tjetėr jam unė. Unė ta zėmė kam krijuar njė sistem bibliotekar pėr nevoja tė shkollės i cili shkollės i kursen njė shumė goxha tė mirė parash. Kam edhe njė rats tjetėr, por atė nuk po e pėrmend dhe si thua ti: as edhe njė herė askund nuk e kanė pėrmendur. As edhe njė shkrim nuk ėshtė bėrė pėr mua, qoftė edhe nė revistėn e shkollės!
Kjo qė po thua pėr kishėn "Kisha atje planifikon me 100 vjete dhe investon tek ty per te pasur sternipin tend nen kthetra."... kėshtu e kanė tė gjitha shtetet qė janė tamam shtet dhe tė gjithė popujt qė e duan atdheun pa hile. Te ne ngjet e kundėrta. Le qė nuk planifikojmė fare, por kur na vjen njė i huaji ne pėrpiqemi qė prej tė huajit tė ndikohemi dhe ta imitojmė atė!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 13:37   #51
Darli
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 37
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Darli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Aty ku nuk ka gjerman nuk ka as kaos. Eshte e vertete qe danimarka po pushtohet ne pikat kyce nga fara gjermane. Po te shohesh fytyren e portjerit shmajkel aty sheh vetem nje gjerman etj... mbreti vampir qe do linde nga shkartimi i fares gjermane me ate daneze dhe qe do shkaterroje gjithcka do kete nje grua gjermane nje kushuri te larget kunatash gjermane. Ai do shkatrroje angline dhe ameriken pra gjithe boten duke thyer heshtjen e arinjve polare daneze.
Darli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 14:06   #52
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,633
Thanks: 10,993
Thanked 5,968 Times in 2,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Darli bėre mirė qe e aktivizove temėn

Ja po sjrll pozicionin e Danimarkės pėr vitin e kaluar nga njė postim i datės 29 janar 20019.

Lista e 10 shteteve mė tė pakorruptuara pėr vitin 2018:

De ti mindst korrupte lande i verden

1. Danmark - 88 point.

2. New Zealand - 87 point.

3. Finland - 85 point.

4. Singapore - 85 point.

5. Sverige - 85 point.

6. Schweiz - 85 point.

7. Norge - 84 point.

8. Holland - 82 point.

9. Canada - 81 point.

10. Luxembourg - 81 point.

Danimarka prapė e para!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 23-08-2019 nė 16:01
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 14:21   #53
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,081
Thanks: 15,639
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Beni e paska omeltu temen
Peoples deutsch jane te pushtuar qe nga....1945-sa.

Ruset IKEN mbas shembjes se mureve.

BRD+Rusia...parazitet i qisin ne PENSION.

Pranej dhe jo me kot...kane BAZAT ushtarake ne Gjermani,pisanjoset ka usa me bomba...BERTHAMORE.

PS...te pakten...nazistat dhe bolsheviket LUFTUAN ne FRONT.

Kta PEDOFILET morren te ardhurat.

Kohet do ndryshojne.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 14:28   #54
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 876
Thanks: 40
Thanked 329 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Une di qe Zvicra eshte vendi me i pakorruptuar ne bote. Madje Vatikani e ka ushtrine me ushtare zvicerane pikerisht per kete arsye.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 15:40   #55
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,633
Thanks: 10,993
Thanked 5,968 Times in 2,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Une di qe Zvicra eshte vendi me i pakorruptuar ne bote. Madje Vatikani e ka ushtrine me ushtare zvicerane pikerisht per kete arsye.
e 6-ta qenka
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 15:44   #56
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,960
Thanks: 23
Thanked 2,919 Times in 1,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Re: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kasėmi Shiko postimin
Une di qe Zvicra eshte vendi me i pakorruptuar ne bote. Madje Vatikani e ka ushtrine me ushtare zvicerane pikerisht per kete arsye.
Aq e pakorruptuar eshte Zvicra sa eshte i vetem ne bote qe nuk te pyt burimin e lekve qe depoziton ne banka
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 15:47   #57
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,081
Thanks: 15,639
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Aq e pakorruptuar eshte Zvicra sa eshte i vetem ne bote qe nuk te pyt burimin e lekve qe depoziton ne banka
AGRE...e kan riparuar.Cdo LOPE nga ZVICRA qe jeton jashte trojeve,nuk ka te drejte bankare apo KONTO.

Kemi Pirates aqe....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 15:47   #58
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 876
Thanks: 40
Thanked 329 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
e 6-ta qenka
Qe i bie ne vend te katert. Une tani e pashe kete klasifikimin se lexova vetem fillimin e temes.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 15:50   #59
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,960
Thanks: 23
Thanked 2,919 Times in 1,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Re: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
AGRE...e kan riparuar.Cdo LOPE nga ZVICRA qe jeton jashte trojeve,nuk ka te drejte bankare apo KONTO.

Kemi Pirates aqe....
Epo u be supershtet tani thua te kene vdekur nipat e atyre qe ndryshuan politikat kushedi kush e ka radhen tani !!!
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 15:50   #60
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 876
Thanks: 40
Thanked 329 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Mėsojmė nga tė tjerėt: Danimarka shteti mė i pakorruptuar nė botė!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Aq e pakorruptuar eshte Zvicra sa eshte i vetem ne bote qe nuk te pyt burimin e lekve qe depoziton ne banka
Qe gjithe parate e botes jane aty e ka nje shpjegim.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur