Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-11-2018, 01:57   #181
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Kur je i ftuar ne nje dasem ze gjithnje karrigen ose vendin e fundit. Qe aty nuk te luan njeri. Ata qe perpiqen te gjejne vende sa me te mira dhe sidomos ai qe do te perpiqet te zeje vendin e nderit do te turperohet nese dikush e ngre nga karrigia. Nga vendi i nderit qe ai synon te kape do te mbetet pa vend fare.


Dea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 08:13   #182
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Njeriu nuk e njeh veten kurre.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-11-2018, 09:25   #183
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Njeriu nuk e njeh veten kurre.
... e keqja ėshtė kur as pėrpiqemi ta njohim veten! Edhe mė keq ėshtė kur mbivlerėsojmė veten!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 17-11-2018 nė 09:32
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-12-2018, 21:57   #184
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Thėnie e huazuar nga miku e sivėllai im ( tani i papunė ), Hamdi Kurti
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg hamdi kurti - ata qė mė bėnė keq.jpg (22.4 KiloByte, 61 shikimet)
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-12-2018, 22:12   #185
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,968
Thanks: 7,822
Thanked 3,590 Times in 1,887 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Thėnie e huazuar nga miku e sivėllai im ( tani i papunė ), Hamdi Kurti

Ngjan pak me nje proverb biblik.
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-12-2018, 22:33   #186
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Ngjan pak me nje proverb biblik.
Kjo mė duket nė stilin, kur njeriu nuk ka ēka bėn thotė: Zoti marrtė hak!

Dhe mua mė bėri pėrshtypje kjo pjesa e dytė, kur ky i dėmtuari, megjithatė ėshtė shpirtmirė dhe, edhe pse atė kabahatlinė e gjeti ( i erdhi) "dhurata" e merituar nga Zoti, kėtij i vjen keq e thotė: s'e kisha besue se mė vjen gjynah pėr tė!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2019, 01:05   #187
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Ky postim i mikut Dardan.Ks ma solli ndėrmend se edhe unė kam njė temė me thėnie tė miat, por ndonjė edhe tė huazuar popullore, ndaj, pikėrisht kėtė qė e paska thė ky e kam sjellė edhe unė kėtė shprhje tė provuar nga populli... Por ky paska thėnė edhe dicka tjetėr tė mirė - kundėr servilosjes...
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardan.Ks Shiko postimin
Edhe nje gje e shofe se gjdo kund keqekuptohem ne Bisede me Shqiptare une jam rrite ne Zvicerre nga ajo qfare kame mesuar ne ket vende esht se gjerat duhet then troqe ashtu si jane ,Une nuk jane kurve ase Prostitutke mashkulle qe te gjykoje apo te them ndonje gje sa per ti hyre dikujt ne qejfe, ose me ja ber rrafshe dikuje ku esht koder ashtu siq e kane merake-deshire shumica e Shqiptarve,


Prandaj ju kisha lute mos ofendoni se nuk ofendova njeri ketu,

Jame 30,veqare qe 22,vite jetoje ne Zvicere dhe di ti gjykoje gjerat por jo sipase egose apo deshires se disa Injorantve ketu, e njofe Evropen dhe Ballkanin shum mire e kam shetite te teren prandaje nuk mund te them se e kame vizituar Shqiperin dhe ishte parajse se ne ket raste dale Idiote i pa ditur nuk mund te them se Tirana ishte Metropole kur e di se si duhet te jet nje Metropol se kam vizituar dhjetra Metropole etj,

Une i them gjerat ashtu si jane i pelqejn apo jo dikujt kaq,

sepse ...
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
THĖNIE E HUAZUAR NGA POPULLI

Pėr njerėzit me karakter tė lig e me moral pėrtokė, ka disa fjalė qė populli i thotė pėr ta:

Ta zėmė: Le more hiqu tina se ai pizdė mashkull asht!

ose pak mė gjatė e thonė:

Me kānė femna kurvė e ka ni derė, valla me kanė mashkulli kurvė ni derė s'e ka.

Porosia e kėsaj ėshtė: Ruajuni nga meshkujt kurva!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2019, 21:07   #188
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE E HUAZUAR
nga fb -
" SHQIPĖRIA IME"

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg thėnie e huazuar nga SHQIPĖRIA IME - bythėlėpirėsit.jpg (22.4 KiloByte, 57 shikimet)
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-02-2019, 13:26   #189
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Dje, nga njė kusha im e mėsova edhe njė shprehje qė m'u duk goxha e saktė dhe interesante:

"Vetė pjerdh, vetė trembet" ( termbet nga pordha e vet )

Besoj kuptimi ėshtė i qartė.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2019, 23:33   #190
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

E huazuar nga miku, Agim Krasniqi

"Nė njė vend ku penėn e mbajnė injorantėt, armėn kriminelėt e pushtetin tradhėtarėt, kurrė s'mund tė jetohet mirė!"

A. Lincoln
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-03-2019, 22:12   #191
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat - 54,141

THĖNIE IMJA

ANTITEZĖ
e njė fjale tė urtė popullore

Thonė:
Modestia ėshtė tipar i atyre qė nuk kanė
me se tė krenohen.


E paskatė:
Modestia ėshtė tipar i atyre qė kanė vepra, por nuk
duan tė duken ( mburren )
.
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 11-03-2019 nė 22:16
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 09:04   #192
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Kur je i ftuar ne nje dasem ze gjithnje karrigen ose vendin e fundit. Qe aty nuk te luan njeri. Ata qe perpiqen te gjejne vende sa me te mira dhe sidomos ai qe do te perpiqet te zeje vendin e nderit do te turperohet nese dikush e ngre nga karrigia. Nga vendi i nderit qe ai synon te kape do te mbetet pa vend fare.


Dea
Te ne thonė: "Mos e lyp vendin, por tė tė lypė vendi"!

Dikush duhet tė jetė nė ballė tė oxhakut - nė krye tė vendit.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2019, 09:12   #193
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Thėnie e huazuar


As me miq, as me anmiq, gojėn mos e fėlliq!
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg as me miq, as me anmiq, gojėn mos e fėlliq.jpg (18.9 KiloByte, 93 shikimet)
__________________
devollitėt thonė
border=
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2019, 09:34   #194
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Po thotė mixha Sahit!
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg dikush ka thėnė ... burri flet.jpg (18.7 KiloByte, 29 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg ma i keq asht shtisi se dorasi.jpg (18.1 KiloByte, 29 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg Njė nji vend ku nuk ka hyqymet, aty mos rri.jpg (19.8 KiloByte, 29 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg mos u ban argat i dreqit.jpg (20.7 KiloByte, 29 shikimet)
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 15:36   #195
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Fjalė tė urta - thėnie tė miat - 59,839

E ēuditshme, por e vėrtetė!
Tė pafytyrėt!
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg tė pafytyrėt - fytyrbaglat.jpg (25.8 KiloByte, 30 shikimet)
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 23-04-2019 nė 15:56
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-04-2019, 20:47   #196
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE IMJA
* shpirti i mėrgimtarit

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg shpirti i mėrgimtarit.jpg (16.6 KiloByte, 27 shikimet)
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 17:06   #197
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,869
Thanks: 406
Thanked 1,589 Times in 1,006 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Injorimi ėshtė metoda mė e mirė pėr t'i treguar dikujt se ėshtė duke gabuar, apo ka gabuar!
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-04-2019, 20:57   #198
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
Injorimi ėshtė metoda mė e mirė pėr t'i treguar dikujt se ėshtė duke gabuar, apo ka gabuar!
e pasaktė:

1. Nės e ke mik, e ke borxh tė flasėsh me tė dhe ta bindėsh se ėshtė duke gabuar ( natyrisht mbasi ta keni shoshitur punė mirė edhe tė bindeni se ėshtė duke gabuar ).

2. Nuk duhat ta shikosh me xhelozi veprimin e mikut dhe meqė t'i s'e arrin nga xhelozia mundohesh ta dezorientosh!

3. Injorimi! hė. mbase ne jemi medjemadh ...mbase ne jemi ata qė duhet tė injorohemi, kėshtu ndoshta mė tė drejtė ka miku tė tė injorojė ty se ti atė!


Nėse nuk ėshtė kėshtu, thuaje!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2019, 07:46   #199
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE E POPULLIT
* Kėtė fjalė tė urtė tė popullit po e sjell i frymėzuar nga disa qė fjalėt tė shumtėn e herės u dalin nga barku, pa kaluar fare nėpėr tru ( nėse kanė) dhe fare lehtė e fyejnė tjetrin duke e quajtur: spiun, tradhtar ... e epitete qė vetėm mendja e tyre e mykur/injorante i krijon/pjell, tė cilėt tjetrin njėkohėsisht e bėjnė edhe budalla dhe harrojnė se ...
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg i menēuri budalla e tradhtar nuk bėhet.jpg (20.5 KiloByte, 20 shikimet)
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 11-05-2019 nė 07:52
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-05-2019, 14:18   #200
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,619
Thanks: 10,979
Thanked 5,963 Times in 2,824 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Sami Frashėri

”Shqipėtar ėshtė ēdo njeri i pjellė prej shqipėtarėsh e qė flet shqip, po shqipėtar i vėrtetė ėsht’ ay qė ka mėndjėn’ e zėmrėnė shqipėtar”!

Sami Frashėri
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur