Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-06-2018, 22:37   #141
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE E HUAZUAR

Shpesh mjafton te shikosh disa persona per te qene krenar/e me veten...
marrė nga FB "Engjelli I Dashuris (Joti)"
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-06-2018, 00:09   #142
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

FJALĖ E URTĖ
- e huazuar...

“I have no friends, there are only people I love.”
Nuk kam miq, kam vetem njerez, qe i dua.
( Louis Aragon )
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2018, 00:06   #143
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE E HUAZUAR

Pėr tė bėrė armiq nuk ka nevojė tė shpallėsh luftė. Mjafton tė thuash tė vėrtetėn!

Martin Luther
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 08:25   #144
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE IMJA

Mos i beso pėrshėndetjes dhe respektit tė dikujt qė ta bėn pėr inati tė njė tjetri. Ai ėshtė respekt fallco i njė hipokriti palaēo tė pacipė!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 10-07-2018 nė 08:44
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 08:44   #145
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE IMJA - kėshillė pėr virtualitet

Mos e shpenzo mirėsinė, mirėsjelljen dhe besimin e tepruar nė virtualitet. Ruaje dhe mbaje me miqtė realė! Ata tė duan pa shtirje e pa interes!

Nė virtualitet: Mos u beso shumė ( bile fare ) atyre qė kanė pak postime nė publik, ndėrkaq nė privat janė shumė aktivė e qė tė shtiren engjuj! Ruaju prej tyre!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 08:55   #146
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
THĖNIE IMJA - kėshillė pėr virtualitet

Mos e shpenzo mirėsinė, mirėsjelljen dhe besimin e tepruar nė virtualitet. Ruaje dhe mbaje me miqtė realė! Ata tė duan pa shtirje e pa interes!

Nė virtualitet: Mos u beso shumė ( bile fare ) atyre qė kanė pak postime nė publik, ndėrkaq nė privat janė shumė aktivė e qė tė shtiren engjuj! Ruaju prej tyre!
sepse kur tė dėshpėroheni, do tė thoni si Lea:

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lea Shiko postimin
Per te fshire ca njerez, qe vertet sja paska vlejtur me i njoft!
P.S. Kėshtu i kam pas besuar unė dikujt nga messenger-i. tash po them sa mirė e tha Lea!
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 10-07-2018 nė 10:15
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 09:52   #147
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
THĖNIE IMJA

Mos i beso pėrshėndetjes dhe respektit tė dikujt qė ta bėn pėr inati tė njė tjetri. Ai ėshtė respekt fallco i njė hipokriti palaēo tė pacipė!
o sa e forte kjo...me mire nuk mund te shkruhej...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
🖤 (1)
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 11:05   #148
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,532
Thanks: 6,920
Thanked 8,174 Times in 5,224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
sepse kur tė dėshpėroheni, do tė thoni si Lea:P.S. Kėshtu i kam pas besuar unė dikujt nga messenger-i. tash po them sa mirė e tha Lea!
ke hum mer plak
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2018, 12:53   #149
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,294
Thanks: 2,576
Thanked 4,633 Times in 2,960 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 167
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
sepse kur tė dėshpėroheni, do tė thoni si Lea:P.S. Kėshtu i kam pas besuar unė dikujt nga messenger-i. tash po them sa mirė e tha Lea!
Z.Gi mire se u rikthyhet,gezohem qe ju lexoj serish edhe pse mesa kuptoj ,paksa i trishtuar/zhgenjyer ndoshta!

Falini ata/ato se aq dine aq bejne dhe vazhdoni te shihni me te miren tek cdo kush,sic edhe keni bere cdo here ,,,edhe ne kete forum...

Ndjese e mos ma merni per keq ,se s'kam as moshen e as pjekurine tuaj qe te jap keshilla une,por si nje mike dashamirese ndoshta e qe ju respekton e deshiron t'iu shoh vetem mire!
🖤 (2)
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2018, 23:19   #150
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
1. Z.Gi mire se u rikthyhet,gezohem qe ju lexoj serish edhe pse mesa kuptoj ,paksa i trishtuar/zhgenjyer ndoshta!

2. Falini ata/ato se aq dine aq bejne dhe vazhdoni te shihni me te miren tek cdo kush,sic edhe keni bere cdo here ,,,edhe ne kete forum...

3. Ndjese e mos ma merni per keq ,se s'kam as moshen e as pjekurine tuaj qe te jap keshilla une,por si nje mike dashamirese ndoshta e qe ju respekton e deshiron t'iu shoh vetem mire!
3. E dashur Eden, njeriu gjatė gjithė jetės ka nevojė tė mėsojė dhe ajo qė do tė mėsojė njeriu nga dikush - kėtė nuk e pėrcakton mosha. Shumė tė faleminderit pėr kėto fjalė tė mira e dashamirėse dhe gėzohem qė ke njė shpirt kaq fisnik.

1. Jo mi, jo. Fazėn e zhgėnjimit ka vite qė e kam tejkaluar, por mė mugonte "konfirmimin" zyrtar. Vjet nė komplotin e organizuar nga stafi, realizuar nga njė anėtar forumi nė rolin kryesor ( dy a tre me role dytėsore, por negative dhe disa statistė me "like") e mora konfirmimin. Kėtė nuk e kam problem mė. Faktikisht ishte njė komplot i njerėzve primitivė, ndaj nuk cava kokėn - thashė hajt se pickim pleshti ėshtė ky ( se fėrkimet virtuale i ngjanė pickimit tė pleshtit )

Pas komplotit unė u pėrqėndrova kryesisht tek temat e mia, por pėr komplotistėt ( nuk po e them spiunėt e fshehtė ) as kjo nuk mjaftoi, para gati dy muajsh m'u bė spiunimi i radhės. Merre me mend kurrė nuk e kam biseduar me askėn kėtė rast, madje as personit nė fjalė nuk i thashė pse mė spiunove, ndonėse vetėm unė dhe "ai" e dimė kėtė rastė dhe natyrisht ai qė mė dėnoi - qė kreu prosinė e spiunimit...

As kjo nuk mjafoti, kulmi u arrit te tema kur urova Hello Kittyn me rasti e martesės sė saj dhe ishte ishte PINK ( njė ish moderatore a smod nė atė forumin tjetėr ) ajo qė bėri intrigėn, pėr t'i dhėnė shkas Reginės pėr ta sakatosur temėn. Kėshtu vendosa qė t'i jap vetes pushim deri mė 20 shtator, sepse nuk ia vlen qė njeriu tė shpenzojė kohėn e vlefshme pėr gjera tė pavlerė.

Tani e vetmaj gjė qė pak mė intereson ėshtė tė di se si ndihen shpritėrisht kėta njerėz me shpirt tė lig.

2. hahahah. Jo mi Eden, se kėtė virtytin e mirė tė faljes edhe Hello Kitty ma ka pėrmendur. UNė e kam njė "sahat tė ligė", por e mira ėshtė se mė kalon shpejt dhe jam nė gjendje ta gjykoj veten: nėse e hetoj se unė jam fajtori, secilit, pa marrė parasysh marrėdhėniet me tė, i kėrkoj falje. Komplotistėt i prita 1 vit, por asnjėri nuk qenka turpėruar pėr veprėn e ligė. E paēin pėr nder, sepse, sic the edhe ti: "kaq dinė, kaq bėjnė"!

Respekt, mike
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 12-07-2018 nė 23:31
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2018, 23:21   #151
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,871
Thanks: 14,673
Thanked 8,967 Times in 5,198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 260
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

mos e vrit mendjen o Gi

meqe ra llafi je drejtuar me Lea , po nuk eshte Lea
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2018, 23:35   #152
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
1. mos e vrit mendjen o Gi

2. meqe ra llafi je drejtuar me Lea , po nuk eshte Lea
1. Jo mi jo, koha e vlefshme nuk shpenzohet pėr pavlerė. Jam duke punuar nė ca materiale/ krijim personale nga repertori im i gjėzėtarisė.
2. E ndreqa, tė faleminderit!
__________________
devollitėt thonė
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-07-2018, 23:57   #153
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,964
Thanks: 7,813
Thanked 3,588 Times in 1,885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Z.Gi mire se u rikthyhet,gezohem qe ju lexoj serish edhe pse mesa kuptoj ,paksa i trishtuar/zhgenjyer ndoshta!

Falini ata/ato se aq dine aq bejne dhe vazhdoni te shihni me te miren tek cdo kush,sic edhe keni bere cdo here ,,,edhe ne kete forum...

Ndjese e mos ma merni per keq ,se s'kam as moshen e as pjekurine tuaj qe te jap keshilla une,por si nje mike dashamirese ndoshta e qe ju respekton e deshiron t'iu shoh vetem mire!

… s'di per moshen dhe per pjekurine por e ke miresine, miresjelljen, urtesine dhe inteligjencen.

Sa per Gi, shume vleresim i goditur.
🖤 (2)
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-07-2018, 17:47   #154
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,294
Thanks: 2,576
Thanked 4,633 Times in 2,960 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 167
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Z.Gi flm per pergjigjen nga ana juaj!

Sdqft per mos e sterzgjatur e hy ne detaje per te cilat s'jam fort ne dijeni,mund te them vetem se,kuptoj qe jemi ne nje komunitet ku kemi te bejme me nje grup njerezish e secili ka mendime,bindje dhe karakter te ndryshem.Kshu qe eshte shume normale te ndodhin keqkuptime apo edhe te kemi perplasje mes nesh shpesh,por qe jemi gjithashtu aq te rritur ,dhe dua te besoj ,se kemi pjekurine te mundohemi te gjejme gjuhen e perbashket dhe te ruajme respektin me secilin.

Tani nese ju e ndjeni te nevojshme te beni nje pauz te shkurter kohore nga forumi,ky eshte vendimi,deshira dhe e drejta juaj ,gjithsesi gjithmone kujtoni se ne kete shoqeri ,keni po ashtu miq te mire te cilet ju respektojne dhe ju mirepresin gjithmone ne mesin e tyre.
Pak me vonese por vetem tani i lexova shkrimet!

@Fshatari,respekte e flm per vleresimin!
🖤 (1)
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 12:51   #155
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Eden Shiko postimin
Z.Gi flm per pergjigjen nga ana juaj!

Sdqft per mos e sterzgjatur e hy ne detaje per te cilat s'jam fort ne dijeni,mund te them vetem se,kuptoj qe jemi ne nje komunitet ku kemi te bejme me nje grup njerezish e secili ka mendime,bindje dhe karakter te ndryshem.Kshu qe eshte shume normale te ndodhin keqkuptime apo edhe te kemi perplasje mes nesh shpesh,por qe jemi gjithashtu aq te rritur ,dhe dua te besoj ,se kemi pjekurine te mundohemi te gjejme gjuhen e perbashket dhe te ruajme respektin me secilin.

Tani nese ju e ndjeni te nevojshme te beni nje pauz te shkurter kohore nga forumi,ky eshte vendimi,deshira dhe e drejta juaj ,gjithsesi gjithmone kujtoni se ne kete shoqeri ,keni po ashtu miq te mire te cilet ju respektojne dhe ju mirepresin gjithmone ne mesin e tyre.
Pak me vonese por vetem tani i lexova shkrimet!

@Fshatari,respekte e flm per vleresimin!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 14:38   #156
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Mė pėlqeu kjo thėnie nga ėndrraime.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga endrraime Shiko postimin
Njerėzit harrojnė ēka keni thėnė, harrojnė edhe atė qė keni bėrė, por kurrė nuk harrojnė se si janė ndjerė pėr shkakun tuaj!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-08-2018, 23:22   #157
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

THĖNIE IMJA:

Njeriu edhe hakmarrjen duhet ta bėjė me masė, sepse mund t'i kthehen si bumerang.

Sqarim - Ka dy lloje hakmarrjesh:
1. Hakmarrje pse tė ka bėrė dikush keq dhe, ke eskaluar dhe po do tė hakmerresh. Edhe kjo ėshtė e dobėt, dobėsi e personalitetit tė njė njeriu tė papėrmbajtur, por mund "tė arsyetohet"...
por...
2. Hakmarrje e trishtė ėshtė ajo qė bėn njė njeri pse ka inat tė theksuar, pse ka shpirt tė zi, pse ėshtė janet, pse ka xhelozi pėr arsye se: nuk ka aftėsitė qė ka ai tjetri, nuk ka njohuri qė ka ai tjetri, nuk ka ndershmėri sa ka ai tjetri, nuk ka autoritet sa ka ai tjetri ... dhe duke mos i pasur gjithė kėto veti nuk zgjedh mjete pėr ta "degraduar" tjetrin qoftė duke shpifur, qoftė duke intriguar, duke bėrė komplot, duke spiunuar .... dhe harron se kėto njė ditė do t'i hakmerren dhe gjithė kėto ndėrskamca qė i ka bėrė tjetrit do t'i kthehen bumerang si epitete tė pėrjetshme dhe nė masė do tė njihet si njeri shpifarak/e, intrigant/e, etj etj ...
__________________
devollitėt thonė

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Gi de Masha : 17-08-2018 nė 23:59
🖤 (1)
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 09:52   #158
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga isha Ag, Dem Shiko postimin
THĖNIE IMJA:

Njeriu edhe hakmarrjen duhet ta bėjė me masė, sepse mund t'i kthehen si bumerang.

Sqarim - Ka dy lloje hakmarrjesh:
1. Hakmarrje pse tė ka bėrė dikush keq dhe, ke eskaluar dhe po do tė hakmerresh. Edhe kjo ėshtė e dobėt, dobėsi e personalitetit tė njė njeriu tė papėrmbajtur, por mund "tė arsyetohet"...
por...
2. Hakmarrje e trishtė ėshtė ajo qė bėn njė njeri pse ka inat tė theksuar, pse ka shpirt tė zi, pse ėshtė janet, pse ka xhelozi pėr arsye se: nuk ka aftėsitė qė ka ai tjetri, nuk ka njohuri qė ka ai tjetri, nuk ka ndershmėri sa ka ai tjetri, nuk ka autoritet sa ka ai tjetri ... dhe duke mos i pasur gjithė kėto veti nuk zgjedh mjete pėr ta "degraduar" tjetrin qoftė duke shpifur, qoftė duke intriguar, duke bėrė komplot, duke spiunuar .... dhe harron se kėto njė ditė do t'i hakmerren dhe gjithė kėto ndėrskamca qė i ka bėrė tjetrit do t'i kthehen bumerang si epitete tė pėrjetshme dhe nė masė do tė njihet si njeri shpifarak/e, intrigant/e, etj etj ...
Po nuk na the se si e mat hakmarrjen?!?!
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 11:50   #159
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,610
Thanks: 10,956
Thanked 5,959 Times in 2,821 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
Po nuk na the se si e mat hakmarrjen?!?!
E kam dhene sqarimin.
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 12:23   #160
endrraime
V.I.P
 
Avatari i endrraime
 
Data e antarėsimit: Aug 2017
Vendndodhja: Mk
Posts: 353
Thanks: 241
Thanked 385 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
endrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėendrraime ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Fjalė tė urta - thėnie tė miat

Ai qė di mė sė shumti, flet mė sė paku!
endrraime nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur