Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-10-2016, 04:04   #21
maratonomak
Anėtar
 
Avatari i maratonomak
 
Data e antarėsimit: Apr 2011
Posts: 68
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
maratonomak ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

maratonomak nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-10-2016, 22:18   #22
e panjohura
Super Moderator
 
Avatari i e panjohura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Atje ku mė le!
Posts: 7,043
Thanks: 4,275
Thanked 4,730 Times in 1,805 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
e panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėme panjohura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Askush nuk mund te te vjedhe ate qe je..
Mund te te kopjojne, mund te te imitojne, mund te ndihen te ngjashem me ty, por qenia jote, shpirti dhe Zemra jote eshte unike, sepse cdonjeri nga ne eshte nje qenie unike..
__________________
,,Askush nuk tė dėmton mė shum se vetėvetja''!
Nganjehere mendoj se: asnje tingull nuk eshte me shurdhues se sa heshtja e njeriut qe do....
e panjohura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-11-2016, 19:00   #23
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,969
Thanks: 15,514
Thanked 9,223 Times in 6,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Ngaqe jam pozitiv(per momentin) po them do mendime te qastit....dhe me ato qe kom vrejt.....
Yoko(nejse ja fus katunit se ncuq e kom vrejt),Broken_Smile,Mistrece,Angelisa,Beaute,Boran a,Helena,MIMUSHE,Leaf,Zana,E panjohura(shyqyr),LINDUSHE(drague mos bzo),Mia(kjo bo foto ZHENI apo i sjell),Xnyz(e eger fare kjo),Hello_Kitty dhe ato qe sme kujtohen...


PS: me vrap.....Heiße DESSOUS für SHARFE NÄCHTE.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg keep-calm-and-lets-go-89.jpg (21.0 KiloByte, 193 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2016, 11:30   #24
Kate
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Diku ne Shqiperi
Posts: 927
Thanks: 1,654
Thanked 376 Times in 254 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Dashuria ėshtė det, gjithkush mund tė zhytet, por ai qė s'di te notoj, mund edhe tė mbytet!
__________________
Ndonjehere bota te duket e bukur sepse dikush te vlereson per ate qe je, jo per ate qe duhet te jesh.
Kate nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2016, 13:42   #25
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

c'eshte kjo teme terror...qe te gjithe qe kane postuar me kane share te pakten nja tre here

p.s. dhe hiqen si te dashur
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2016, 23:10   #26
Golden_Boy
No Vip
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Diku!
Posts: 2,570
Thanks: 1,873
Thanked 862 Times in 377 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Golden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėmGolden_Boy i pazėvėndėsueshėm
Re: Dedikuar Ty (2)

__________________
Tk.
Golden_Boy nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2016, 12:58   #27
Kate
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Diku ne Shqiperi
Posts: 927
Thanks: 1,654
Thanked 376 Times in 254 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Per ty.

Te jesh i bukur, nuk ka rendesi
se bukurine tende e josh nje njeri
Te jesh i zgjuar, sdo te thote gjithcka
se mendjen ta prish dhe nje budalla

Te jesh i pasur, kot sa je
parate sot i ke neser si ke
Te simpatizosh dike,eshte fare kot
se thua eshte engjell e te del idjot

Te jesh i sinqert eshte fatkeqsi
ne kete bote rebele nuk njihet drejtesi
E te dashurosh, thone eshte gje e bukur
nese dashuron vertet ke bere dhe nje tjeter te lumtur.....
__________________
Ndonjehere bota te duket e bukur sepse dikush te vlereson per ate qe je, jo per ate qe duhet te jesh.
Kate nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2016, 22:05   #28
skifteri
V.I.P
 
Avatari i skifteri
 
Data e antarėsimit: Aug 2016
Vendndodhja: Canada
Posts: 685
Thanks: 903
Thanked 306 Times in 148 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
skifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kate Shiko postimin
Per ty.

Te jesh i bukur, nuk ka rendesi
se bukurine tende e josh nje njeri
Te jesh i zgjuar, sdo te thote gjithcka
se mendjen ta prish dhe nje budalla

Te jesh i pasur, kot sa je
parate sot i ke neser si ke
Te simpatizosh dike,eshte fare kot
se thua eshte engjell e te del idjot

Te jesh i sinqert eshte fatkeqsi
ne kete bote rebele nuk njihet drejtesi
E te dashurosh, thone eshte gje e bukur
nese dashuron vertet ke bere dhe nje tjeter te lumtur.....
Love it! Kujt ia kushtove?
skifteri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-11-2016, 22:48   #29
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 5,020
Thanks: 5,773
Thanked 3,560 Times in 1,367 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

to love you again

,but this doesn’t kill me anymore,

maybe in my dream I will be vaccinated,

against beautiful days,

because I do not feel pain to love you,

I will have earn immunity,

against myself.
__________________
Femna nuk fitohet as nuk blihet,femna zgjedh
🖤 (1)
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2016, 05:31   #30
Kate
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Diku ne Shqiperi
Posts: 927
Thanks: 1,654
Thanked 376 Times in 254 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Kate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarėKate ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Loku Shiko postimin
Love it! Kujt ia kushtove?
Dikujt qe eshte merzitur me mua
__________________
Ndonjehere bota te duket e bukur sepse dikush te vlereson per ate qe je, jo per ate qe duhet te jesh.
Kate nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2016, 09:04   #31
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,662
Thanks: 5,559
Thanked 11,463 Times in 3,874 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

-E dashur vehtja ime...
(ne fakt ndihem dy... faji i shenjes se binjakeve)
-Te dashura vehte te mija, ju lutem me lini te qete mes grindjesh e sgmentesh te perseritura pa fund.
-Duhet te jesh e forte dhe e vendosur!
-Oh, epo jam vetem nje njeri dreqi ta haje. Lodhem, thyhem, prekem nga fjalet..
-Prap ti?!
-Me fal. Por ti me ben te flas..
-Dakord. S'po flas me!
-Ja edhe ti terhiqesh. E shef? Ti qe gjykon e mendon se me jep force. Edhe ti lodhesh. Shko me ler te mbuluar me muzgun pa ngjyra e buzeqeshje.
-...
-Ike Vertet?
-...
-...
-...
-...
- Si ndihesh?
-Keq
-Ndonje permiresim?
-Pak. Shume pak.
-Le te heshtim pra. Do te jem ketu kur ti te jesh gati te buzeqeshesh.
-Me pelqen qe je gjithmone ketu.. Prit, je ti? Une dmth? apo .. Do te mundem une te bej vehten time ta dua vehten time keshtu si eshte edhe pa u munduar ta gjykoj per kohen e gjate qe iu desh t'i vere veshin vehtes se saj te harruar prej dekadash?
-Ti gjithmone ke mundur. S'kuptoj pse e ve ne dyshim.
-S'e di..
-Une po
-Cfare?
-E di qe do t'ia dalesh mrekullisht
-ke lexu horoskopin sot?
-Jo
-po si e di?
-e kam lexu per gjith muajin
-oh, po, me kujtohet. Ne dt. 14 eshte Hena e Plote.
-Ehe...
-Do dalim ta shohim?
-Horoskopi tha qe do te jemi te lodhur ate dite .
-Edhe??
-Thash kot..
-Hej , kush eshte Une?
-S'e di
-U perziem prape...
-U perziem prape...
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2016, 11:36   #32
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,475
Thanks: 10,047
Thanked 9,281 Times in 4,581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 313
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
-E dashur vehtja ime...
(ne fakt ndihem dy... faji i shenjes se binjakeve)
-Te dashura vehte te mija, ju lutem me lini te qete mes grindjesh e sgmentesh te perseritura pa fund.
-Duhet te jesh e forte dhe e vendosur!
-Oh, epo jam vetem nje njeri dreqi ta haje. Lodhem, thyhem, prekem nga fjalet..
-Prap ti?!
-Me fal. Por ti me ben te flas..
-Dakord. S'po flas me!
-Ja edhe ti terhiqesh. E shef? Ti qe gjykon e mendon se me jep force. Edhe ti lodhesh. Shko me ler te mbuluar me muzgun pa ngjyra e buzeqeshje.
-...
-Ike Vertet?
-...
-...
-...
-...
- Si ndihesh?
-Keq
-Ndonje permiresim?
-Pak. Shume pak.
-Le te heshtim pra. Do te jem ketu kur ti te jesh gati te buzeqeshesh.
-Me pelqen qe je gjithmone ketu.. Prit, je ti? Une dmth? apo .. Do te mundem une te bej vehten time ta dua vehten time keshtu si eshte edhe pa u munduar ta gjykoj per kohen e gjate qe iu desh t'i vere veshin vehtes se saj te harruar prej dekadash?
-Ti gjithmone ke mundur. S'kuptoj pse e ve ne dyshim.
-S'e di..
-Une po
-Cfare?
-E di qe do t'ia dalesh mrekullisht
-ke lexu horoskopin sot?
-Jo
-po si e di?
-e kam lexu per gjith muajin
-oh, po, me kujtohet. Ne dt. 14 eshte Hena e Plote.
-Ehe...
-Do dalim ta shohim?
-Horoskopi tha qe do te jemi te lodhur ate dite .
-Edhe??
-Thash kot..
-Hej , kush eshte Une?
-S'e di
-U perziem prape...
-U perziem prape...

fiks

une me gocen time akoma se kam gjetur gjuhen

po kur me thote, ti atje te forumi aman se ē'i kupton kurse mua asnjehere s'me ke kuptuar.. lere, ta dija qe do te lindte ne kete date do llogarisja gjithēka nga fillimi, qe te me dilte gaforrja..
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
🖤 (1)
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2016, 16:31   #33
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,624
Thanks: 11,360
Thanked 9,394 Times in 6,011 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

A mundem gjithesine Ty ta dedikoj.....e ne nota, ne krahe pellumbash puthjet per Ty i leshoj......

__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (2)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2016, 16:49   #34
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,475
Thanks: 10,047
Thanked 9,281 Times in 4,581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 313
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
A mundem gjithesine Ty ta dedikoj.....e ne nota, ne krahe pellumbash puthjet per Ty i leshoj......

https://www.youtube.com/watch?v=wQnIqVeHulA
a vdeksha une per ty sa i omel je.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
🖤 (1)
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2016, 16:53   #35
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,255
Thanks: 15,010
Thanked 12,838 Times in 8,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
a vdeksha une per ty sa i omel je.
Po ti pėr tė tėrė dashke tė vdesėsh?
Hajde mė dediko ndonjė gjė tė mirė mua.
🖤 (2)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2016, 17:06   #36
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,475
Thanks: 10,047
Thanked 9,281 Times in 4,581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 313
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po ti pėr tė tėrė dashke tė vdesėsh?
Hajde mė dediko ndonjė gjė tė mirė mua.
une edhe kete doja te shtoja te komenti siper, qe si sme dedikoi njeri ndonje gje kaq te bukur
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
🖤 (1)
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-11-2016, 17:14   #37
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,255
Thanks: 15,010
Thanked 12,838 Times in 8,077 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 686
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
une edhe kete doja te shtoja te komenti siper, qe si sme dedikoi njeri ndonje gje kaq te bukur
Pse nuk e kish pėr ty atė dedikim ai?
cool tė vi zor qė nuk e ke pėr Borėn njė dedikim.
🖤 (1)
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-11-2016, 20:48   #38
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,351
Thanks: 6,528
Thanked 2,764 Times in 1,380 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
-E dashur vehtja ime...
(ne fakt ndihem dy... faji i shenjes se binjakeve)
-Te dashura vehte te mija, ju lutem me lini te qete mes grindjesh e sgmentesh te perseritura pa fund.
-Duhet te jesh e forte dhe e vendosur!
-Oh, epo jam vetem nje njeri dreqi ta haje. Lodhem, thyhem, prekem nga fjalet..
-Prap ti?!
-Me fal. Por ti me ben te flas..
-Dakord. S'po flas me!
-Ja edhe ti terhiqesh. E shef? Ti qe gjykon e mendon se me jep force. Edhe ti lodhesh. Shko me ler te mbuluar me muzgun pa ngjyra e buzeqeshje.
-...
-Ike Vertet?
-...
-...
-...
-...
- Si ndihesh?
-Keq
-Ndonje permiresim?
-Pak. Shume pak.
-Le te heshtim pra. Do te jem ketu kur ti te jesh gati te buzeqeshesh.
-Me pelqen qe je gjithmone ketu.. Prit, je ti? Une dmth? apo .. Do te mundem une te bej vehten time ta dua vehten time keshtu si eshte edhe pa u munduar ta gjykoj per kohen e gjate qe iu desh t'i vere veshin vehtes se saj te harruar prej dekadash?
-Ti gjithmone ke mundur. S'kuptoj pse e ve ne dyshim.
-S'e di..
-Une po
-Cfare?
-E di qe do t'ia dalesh mrekullisht
-ke lexu horoskopin sot?
-Jo
-po si e di?
-e kam lexu per gjith muajin
-oh, po, me kujtohet. Ne dt. 14 eshte Hena e Plote.
-Ehe...
-Do dalim ta shohim?
-Horoskopi tha qe do te jemi te lodhur ate dite .
-Edhe??
-Thash kot..
-Hej , kush eshte Une?
-S'e di
-U perziem prape...
-U perziem prape...
E dashur vetja ime....(nje version ndryshe)

Nese nje dite kur te zgjohėsh...
dhe e sheh diten se si eshte e muget
e sheh se si ajo dite eshte e mėrzitshme
dije se une nuk jam mė....
dije se pranvera ka ardhur pa mua!
.......
..............
Megjithėse nuk do jem
Ti... do mbetesh ne vargjet e mia
dhe nga aty nuk ka fuēi qe te nxjerr kush....
dhe Ty... me pas te duhet edhe me shume force
te duhet force te ngushellosh dashurine tone
te duhet force te shuash zjarrin e buzeve
te duhet force te dashurosh edhe per mua
te duhet force te mbash driten e syve...edhe per mua
do te te duhet force qe femijėve tane t'u tregosh.....
rrėfimin PĖR NĖNĖN QĖ SHUMĖ I DESHTI....
.....
..........
Per nje grua qe diti te dashuroje marrezisht
per nje te vrare ne zemer nga dashuria
per nje te vėrbuar nga drite e madhe e dashurise
per nje natyrė....per nje nėnė te tyre....
qe s'dinte gje tjeter pos t'ju dashuroje
qe s'dinte gjė tjeter pos te qajė....
.......
...............
ju dua dhe dua te ju ruaj
si driten e syve te mi,
qe dalngadal po treten...
nese nje dite kur te zgjohėsh
sheh se une nuk jam mė....
e di se do te qash per jeten qe na tradhėtoi
Unė... po ikė nga jeta e kėtejme, po ikė...
dhe po ju lė dashurine peng....
ma mbani e ma ruani ashtu....
si me mbajtet te forte derisa isha ne kete jete.....


(Natyra)

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
🖤 (3)
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2016, 10:33   #39
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,725
Thanks: 6,690
Thanked 8,254 Times in 3,947 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Ne fakt, une nuk mund te te jap ndonje gje te madhe...

Ke caj, nese do te pish.
Me ke mua, nese do te rrish.
Dhe rruga per te ikur, qe ta dish..."
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-11-2016, 10:39   #40
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,439
Thanks: 8,355
Thanked 6,402 Times in 2,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dedikuar Ty (2)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Ne fakt, une nuk mund te te jap ndonje gje te madhe...

Ke caj, nese do te pish.
Me ke mua, nese do te rrish.
Dhe rruga per te ikur, qe ta dish..."
shkurt-qarte-paster- dhe sinqerisht!!! no more comments
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur