Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-09-2016, 00:14   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,187
Thanks: 6,835
Thanked 3,176 Times in 1,302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”Michio Kaku ėshtė i njohur pėr kontributin e tij intensiv nė shkencė, njė nga shkencėtarėt mė tė njohur dhe tė respektuar, ėshtė njė fizikan teorik i angazhuar pėr vite nė studimin e teorisė sė fijeve, pėr tė cilat ishte i pari qė themeloi njė formulim preciz nė lidhje me teorinė e fushės.
Shkencėtari ka deklaruar se ka gjetur provėn pėr ekzistencėn e njė force qė “drejton gjithēka”.

Ky pohim natyrisht qė ka krijuar trazira nė komunitetin shkencor dhe jo vetėm, por sidoqoftė fizikanti duke pėrdorur teknikėn primitive Tachyon tė ‘‘semi-radios’’, ka arritur nė pėrfundimin se ne jetojmė sipas njė lloj ‘Matrix-i’’:

‘Kam arritur nė konkluzionin qė gjendemi nė njė botė tė krijuar nga njė inteligjencė, jo shumė e ndryshme nga videolojrat e preferuara, sigurisht mė komplekse dhe e paimagjinueshme’’, thotė ai.

‘Mė besoni, gjithēka qė gjer mė sot e kemi quajtur rastėsi, nuk do tė ketė mė asnjė kuptim, pėr mua ėshtė mė se e qartė qė ne drejtohemi sipas disa rregullave tė krijuara dhe jo tė pėrcaktuara sipas mundėsive universal, Zoti ėshtė njė matematicient i madh’’ deklaroi Kaku.

Gazetaexpress
__________________

🖤 (3)
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 05:44   #2
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,520
Thanks: 6,914
Thanked 8,168 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

gazeta express me e famshmja.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 06:00   #3
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,699
Thanks: 2,529
Thanked 2,497 Times in 1,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Qenka Turkoshak ky shkencetari, dhe punojka kunder interesave te kombit Shqiptar.

P.S Se Michio beson ne force mbinatyrore qenka e dijshme (Zotin e Spinozes), por kete artikull nuk mund ta gjej askund ne internet ne gjuhen Angleze.
🖤 (1)
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 07:02   #4
rolex
V.I.P
 
Avatari i rolex
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 578
Thanks: 214
Thanked 246 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
rolex ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leo Shiko postimin
Qenka Turkoshak ky shkencetari, dhe punojka kunder interesave te kombit Shqiptar.

P.S Se Michio beson ne force mbinatyrore qenka e dijshme (Zotin e Spinozes), por kete artikull nuk mund ta gjej askund ne internet ne gjuhen Angleze.
Mjafton te kerkosh ne google dhe ja ku i gjen

http://www.wnd.com/2016/06/big-hit-r...ws-god-exists/

http://bigthink.com/dr-kakus-univers...he-mind-of-god

http://ipost.christianpost.com/post/...hat-god-exists

http://blog.drwile.com/?p=14864
__________________
A goal without a plan is just a wish
🖤 (1)
rolex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 07:51   #5
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,439
Thanks: 8,355
Thanked 6,397 Times in 2,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Kohet e fundit flitet jashtzakonisht shume per planete dhe shoqeri te banueshme dhe te civilizuara pra shkurt per jete jashttokesore apo jasht sistemit tone diellor. Nderkohe qe vemendja e shkencetarve eshte e perqendruar shume ne zbulimin dhe kerkimet nese kto civilizime jasht tokesore kane ndikuar apo ndikojne ne zhvillimin e jetes sone ne Toke, ky shkencetar del e thote qe ka provat qe Zoti egsiston! Bukur... nuk e vej ne dyshim dhe nuk jam i nivelit te tij qe ta kundershtoj, por ne skepticizmin tim si cdo tokesor do ta pyesja kte shkencetar: A eshte e mundur qe kjo teori dhe prova te jene te vlefshme edhe per qeniet aliene pra jasht tokesore? A mundem une si tokesor i thjesht ti them nje alieni qe ne tee dy bashke jemi krijese e e te njejtit Krijues sic eshte Zoti? A do besonte ai (pra alieni) ne nje profet si Jesus apo Mohamad i zbbritur ne toke ,dhe ne te cilet besojne 3 miliard njerez tokesore? Meqe shkrimi prek me shume sferen religjoze sesa ate shkencore a mund te besoj qe edhe jashtokesori ka te njejtat nocione apo ngjashmeri religjoze me mua tokesorin e varfer ne nje pike te humbur te Gjithesise?
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
🖤 (2)
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 07:57   #6
ODEON
.
 
Avatari i ODEON
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 6,316
Thanks: 213
Thanked 650 Times in 359 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
ODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėmODEON i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Dogma........ Teorike......
ODEON nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 09:16   #7
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,945
Thanks: 15,472
Thanked 9,203 Times in 6,219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Pensando intensamente al mio angelo quando dopo pochissimi minuti riesco a scorgere nel buio una figura di un giovane biondo,con gli occhi azzurri,dai lineamenti sottili,bellissimo con un viso ke trasmetteva una serenitą enorme al solo guardarlo.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 10:29   #8
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,881
Thanks: 756
Thanked 459 Times in 275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Kohet e fundit flitet jashtzakonisht shume per planete dhe shoqeri te banueshme dhe te civilizuara pra shkurt per jete jashttokesore apo jasht sistemit tone diellor. Nderkohe qe vemendja e shkencetarve eshte e perqendruar shume ne zbulimin dhe kerkimet nese kto civilizime jasht tokesore kane ndikuar apo ndikojne ne zhvillimin e jetes sone ne Toke, ky shkencetar del e thote qe ka provat qe Zoti egsiston! Bukur... nuk e vej ne dyshim dhe nuk jam i nivelit te tij qe ta kundershtoj, por ne skepticizmin tim si cdo tokesor do ta pyesja kte shkencetar: A eshte e mundur qe kjo teori dhe prova te jene te vlefshme edhe per qeniet aliene pra jasht tokesore? A mundem une si tokesor i thjesht ti them nje alieni qe ne tee dy bashke jemi krijese e e te njejtit Krijues sic eshte Zoti? A do besonte ai (pra alieni) ne nje profet si Jesus apo Mohamad i zbbritur ne toke ,dhe ne te cilet besojne 3 miliard njerez tokesore? Meqe shkrimi prek me shume sferen religjoze sesa ate shkencore a mund te besoj qe edhe jashtokesori ka te njejtat nocione apo ngjashmeri religjoze me mua tokesorin e varfer ne nje pike te humbur te Gjithesise?

Ha ha Baba nga Durresi...


Shkencetari i cituar nuk ka folur per nje zot tokesor (nga planeti yne) por per nje Inteligence Kozmike... Zoti, jashtetokesoret etc. etc. ... nese shkenca e sotme nuk eshte ne gjendje t'i vertetoje (me prova/deshmi)...


...nuk d.t.th. se nuk ekzistojne.


P.S.
Ka (kryesisht) dy lloje te besimit ne Zot.

1. Ata te cilet besojne qorrazi (shumica) dhe

2. Ata te cilet besojne nga bindja (me prova)*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 10:35   #9
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,520
Thanks: 6,914
Thanked 8,168 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
Ha ha Baba nga Durresi...


Shkencetari i cituar nuk ka folur per nje zot tokesor (nga planeti yne) por per nje Inteligence Kozmike... Zoti, jashtetokesoret etc. etc. ... nese shkenca e sotme nuk eshte ne gjendje t'i vertetoje (me prova/deshmi)...


...nuk d.t.th. se nuk ekzistojne.


P.S.
Ka (kryesisht) dy lloje te besimit ne Zot.

1. Ata te cilet besojne qorrazi (shumica) dhe

2. Ata te cilet besojne nga bindja (me prova)*
dum prova haxhi
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 10:48   #10
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,237
Thanks: 108
Thanked 302 Times in 202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Micokako, ose sic i them une me perkedheli Micako, se ma lejon shejtani, kohet e fundit ka ndenjur shume ne diell. Dhe e ka ate huq shejtani, qe kur rri ne diell shikon enderra.

Pertej pergatitjes se tij shkencore qe eshte e pa diskutueshme, per Micakon e kam llafne, sejcili ka bindjet e tija dhe pikveshtrimin se si e koncepton ate qe percepton. Micakua thjesht ka bere nje permbledhje perceptimesh, qe jane diversantet e jashteligjem te lemit te fizikes, ne te cilen perandoret absolut jane vertetimi dhe prova.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 15:29   #11
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
dum prova haxhi
Neve (une dmth) j'ua japim me prova, qe Djalli egziston dhe juve nuku besoni.

J'u betohem per zotin, se nuk di cfare te them per Zotin, ne egziston apo jo, por di te them me gojen plot se Djalli egziston midis nesh!!!

They are a legion, and a lots of them.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 15:34   #12
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postiminP.S.
Ka (kryesisht) dy lloje te besimit ne Zot.

1. Ata te cilet besojne qorrazi (shumica) dhe

2. Ata te cilet besojne nga bindja (me prova)*
Zot ose Djall - Nje gje e mbinatyrshme egziston.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
🖤 (1)
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 16:00   #13
ai_dikur
Anėtar i ri
 
Avatari i ai_dikur
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 11
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
ai_dikur ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Lesh me qime. Trushplarėt duan tė varen diku edhe imagjinojnė. Kurse ky, ka marrė ca pare nga sheikėt etj edhe flet gjepura...
ai_dikur nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 18:58   #14
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,237
Thanks: 108
Thanked 302 Times in 202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Neve (une dmth) j'ua japim me prova, qe Djalli egziston dhe juve nuku besoni.

J'u betohem per zotin, se nuk di cfare te them per Zotin, ne egziston apo jo, por di te them me gojen plot se Djalli egziston midis nesh!!!

They are a legion, and a lots of them.
Shejtan je nga e kuptove?
Bile e kemi ne mes tene ketu ne forum.

E ke kuptuar dhe ti kush eshte? Po ma the emren, nje kaposh deti per vitin e ri dhe ke nje shqerr per pashket do te dergoj. Apo nuk haet ai i shkret sheleg ne tave kosi...
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 19:27   #15
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,263
Thanks: 4,113
Thanked 6,845 Times in 2,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 126
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Kaq gje dhe mua me kish vajt mendja. Sikur jemi lodra e dikujt qe kalon kohen e lire me ne. ��
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-09-2016, 23:51   #16
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,384
Thanks: 2,525
Thanked 2,104 Times in 793 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

normal Zoti osht njo edhe me dasht me bon milioner , une besoj ne Zot .
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
🖤 (2)
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-09-2016, 12:24   #17
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Demo Labi Shiko postimin
Shejtan je nga e kuptove?
Bile e kemi ne mes tene ketu ne forum.

E ke kuptuar dhe ti kush eshte? Po ma the emren, nje kaposh deti per vitin e ri dhe ke nje shqerr per pashket do te dergoj. Apo nuk haet ai i shkret sheleg ne tave kosi...

Shelegun me jep mua tine, se taven e kosit nuk e dua! Apo nuk hahet ai i shkrete sheleg i pjekur ne hell ose ne furre.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-09-2016, 15:10   #18
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,995
Thanks: 1,838
Thanked 2,017 Times in 1,522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Dhe cilen fe drejton ky Zoti?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-09-2016, 18:25   #19
Demo Labi
Hajdut Zemrash!
 
Avatari i Demo Labi
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Posts: 1,237
Thanks: 108
Thanked 302 Times in 202 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin

Shelegun me jep mua tine, se taven e kosit nuk e dua! Apo nuk hahet ai i shkrete sheleg i pjekur ne hell ose ne furre.
Po u takuam o te jap me gjithe shpirt nje. Nuk e di nese ty te kane gatuar prinderit keshtu, apo zoti, por di te kuptoj qe shpirti yt eshte gatuar ne formen me te mire te mundeshme. Me gjithe respektin e thell qe gezoj per tyne, une nuk mesoj qe ka zot. Nuk mesoj sepse jane shume pak ato si tyne, te pastera ne shpirt.

Te keshte zot, o ti keshte dhene te gjitheve tru.

Une andaj nuk mesoj te kete. Dhe meqenese thone qe zoti eshte i drejte, ahere pse nuk u ka dhene te gjitheve nga ato qe ndan ai(per trut e kam llafen, jo per para)?! Ku eshte drejtesia ketu.
__________________
Bij cobanesh kemi qene, kemi ruajtur edhe dhene!
Here me duar, here me dhembe dhe mish ujku kemi ngrene!
🖤 (1)
Demo Labi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-09-2016, 20:03   #20
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,790
Thanks: 8,854
Thanked 2,753 Times in 1,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 190
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shkencėtari i famshėm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithēka, ja provat”

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Demo Labi Shiko postimin
Po u takuam o te jap me gjithe shpirt nje. Nuk e di nese ty te kane gatuar prinderit keshtu, apo zoti, por di te kuptoj qe shpirti yt eshte gatuar ne formen me te mire te mundeshme. Me gjithe respektin e thell qe gezoj per tyne, une nuk mesoj qe ka zot. Nuk mesoj sepse jane shume pak ato si tyne, te pastera ne shpirt.

Te keshte zot, o ti keshte dhene te gjitheve tru.

Une andaj nuk mesoj te kete. Dhe meqenese thone qe zoti eshte i drejte, ahere pse nuk u ka dhene te gjitheve nga ato qe ndan ai(per trut e kam llafen, jo per para)?! Ku eshte drejtesia ketu.
Ta them une psene: se tek fundi i sites qe gjendet afer Tokes, futet ai zullumqari Devil himself (djall ja thone emrin ne shqip, se bashku me kelyshat e tij, shejtanet) dhe i nakatosin fare gjerat, sa i bejne lemsh.

Sa me i paster te jesh, aq me shume reaktiv do behesh per keto "mbeturina toksike", sidomos kur nuk ke fuqi mbrojtese.

Une psh kam hasur ne jeten time 3 Devils, jetuar me dy Devils, dhe martuar me 1 Devil, o xha Demo. Do thuash ti pse? Ku ka fitore me te madhe, qe djalli te renoje dhe te fitoje against nje Angel?


Andaj, para se te thuash JO perfundimisht, duhet te degjosh edhe mua.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur