Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-08-2017, 05:15   #1
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,675
Thanks: 5,575
Thanked 11,496 Times in 3,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Ne caste kritike ne nje mardhenie ,e folura eshte nje element kyc. Komunikimi ndermjet fjaleve i jep kuptim edhe asaj qe duket e pashpjegueshme ne pikenisje.

Shpesh kemi nevoje qe ne nje vend te qete te leshojme te lira mendimet tona brenda nesh per te gjetur linjen dhe rradhen e tyre. Cfare sjell cfare....Cili mendim mundon...C'eshte pesha e mendimit... Cfare ben te lindi nje ze i ri brenda nesh dhe si merr rrugen ai neper hapesirat e pafund te botes sone duke rrefuzuar konceptin e kohes dhe duke guxuar ne me te cmendurat e te pa tolerueshmet kaprico pergjigjesh.


Mendova qe te hapja nje teme ku here pas here te flasim me shkrim me veten tone. Te citojme mendime te vjetra me kalimin e kohes duke formuar keshtu nje vazhdimesi te zerit te pa ze.
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2017, 05:34   #2
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,675
Thanks: 5,575
Thanked 11,496 Times in 3,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Leaf Shiko postimin
-E dashur vehtja ime...
(ne fakt ndihem dy... faji i shenjes se binjakeve)
-Te dashura vehte te mija, ju lutem me lini te qete mes grindjesh e sgmentesh te perseritura pa fund.
-Duhet te jesh e forte dhe e vendosur!
-Oh, epo jam vetem nje njeri dreqi ta haje. Lodhem, thyhem, prekem nga fjalet..
-Prap ti?!
-Me fal. Por ti me ben te flas..
-Dakord. S'po flas me!
-Ja edhe ti terhiqesh. E shef? Ti qe gjykon e mendon se me jep force. Edhe ti lodhesh. Shko me ler te mbuluar me muzgun pa ngjyra e buzeqeshje.
-...
-Ike Vertet?
-...
-...
-...
-...
- Si ndihesh?
-Keq
-Ndonje permiresim?
-Pak. Shume pak.
-Le te heshtim pra. Do te jem ketu kur ti te jesh gati te buzeqeshesh.
-Me pelqen qe je gjithmone ketu.. Prit, je ti? Une dmth? apo .. Do te mundem une te bej vehten time ta dua vehten time keshtu si eshte edhe pa u munduar ta gjykoj per kohen e gjate qe iu desh t'i vere veshin vehtes se saj te harruar prej dekadash?
-Ti gjithmone ke mundur. S'kuptoj pse e ve ne dyshim.
-S'e di..
-Une po
-Cfare?
-E di qe do t'ia dalesh mrekullisht
-ke lexu horoskopin sot?
-Jo
-po si e di?
-e kam lexu per gjith muajin
-oh, po, me kujtohet. Ne dt. 14 eshte Hena e Plote.
-Ehe...
-Do dalim ta shohim?
-Horoskopi tha qe do te jemi te lodhur ate dite .
-Edhe??
-Thash kot..
-Hej , kush eshte Une?
-S'e di
-U perziem prape...
-U perziem prape...
-Prap ti?
-Ehe
-Cfare ke qe s'fle?
-Hena e plote
-Pse i ul syte?
-Se ti e di qe s'eshte vetem Hena...
-Sigurisht
-Po pra
-Boll pive
-Ne shtepine time jam
-Do te te dhembin trute neser ne mengjes
-Me mire
-Pse me mire?
-Se do te me tregoje qe paskam tru
-Hahaha , keshtu thosh ajo
-Ehe
-Ti sikur e kishe inat
-S'kam njeri inat, po ajo eshte e padurueshme
-Ti duron perteje durimit
-E vertete por jam e lodhur
-E lodhur nga se?
-Nga mendimet
-Po te mos kishe mendime , do ishe rehat?
-Jo , do isha e mete.
-Ohuuuu te treten
-I don't care
-Boll fole anglisht
-Ndjese
-Pse flet anglisht?
-S'po flas, po mendoj
-Pse mendon anglisht pra?
-Pse eshte e ndaluar?
-........
-........
-Dua te fle
-Fli
-Po ti me goten do rrish shume?
-Po shoh "Dora e Ngrohte"
-Bishti i Qenit
-Spahiu ...
-Film i bukur
-Pffff
-Pse e shef pra? Kur ishe ne Shqiperi s'i shihje keta filma
-Kot
-.........
-.........
-Cfar ke?
-Njerku i Besos me acaron. Me aciton ne fakt.
-Ai ishte nje nga arsyet e rreshqitjes se tij
-E di
-Cfar po mendon?
-Ate qe po mendon edhe ti
-Boll
-Shko fli
-Do pres te vije djali njhere
-E pse?
-Se me tregon qe kam ende motivin e perkujdesjes per te jetuar.
-Ti vetem ate di te besh
-Yeah
-Ja prap
-Me ler rehat
-.............
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2017, 13:03   #3
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,081
Thanks: 15,639
Thanked 9,268 Times in 6,270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Komunikacioni me veten eshte higjena psiqike e trurit,thone hulumtuesit.I ketij mendimi eshte dhe psikologja e universitetit te Ilinois, Dolores Albarracin.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg dalbarra.jpg (5.6 KiloByte, 246 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-08-2017, 13:23   #4
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,675
Thanks: 5,575
Thanked 11,496 Times in 3,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

-Kam pare ne enderr vdekjen ne formen e nje burri elegant te veshur me te zeza. E dija qe ishte engjelli i vdekjes. Rrinte ne ajer ne mjegullen e trashe te bulezave te ujit mbi Niagaren gjigande. E pash plot tre here. Me tronditi qe ishte aq prane. Pastaj pash ate...duke dale nga apartamenti dhe mundohej te futej ne ashensor me kapelen e saj te madhe gjithe tyl te zi. Edhe ajo kish fustan te zi te gjate . S'di pse ne enderr qesha me pamjen e saj.
-Po ti c'doje ne shtepine e tyre?
-Po gatuaja. Ishte ngushte dhe pak diskomfort.
-Heren e fundit qe pe se po gatuaje.....
-E di...
-S'me pelqen...
-As mua...
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2017, 04:39   #5
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,675
Thanks: 5,575
Thanked 11,496 Times in 3,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

-Naten e Mire! Nje dite e bukur kjo e sotmja. Sa e sa here e kishe imagjinuar te ndodhte... Ja ku erdhi... Ngadale ...pa nxitim edhe pse dukej sikur padurimi po shtynte vetveten per perfundimin. Do te kesh edhe disa muaj qetesi ...e me pas ...ti e di ...te pret jete tjeter.
-E di, e di, po fli se do cohesh heret neser .
-Kam vu zilen
-Naten e Mire!
-Naten e Mire!
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2017, 08:26   #6
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,180
Thanks: 0
Thanked 1,029 Times in 895 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Takohen dy planete. Njeri po krruhej e s'ishte hic rehat. E pyet tjetri:
-c'ke?
-smure.
-cfare?
-homo sapiens.
-s'eshte gje. kalon shpejt.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2017, 19:12   #7
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,446
Thanks: 1,459
Thanked 1,561 Times in 921 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-08-2017, 21:58   #8
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 8,668
Thanks: 371
Thanked 1,964 Times in 1,328 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Hyj ne forum, interpretoj si tenor zerin tim magjepses dhe perjetesoj ne shtellungen bardhoshe te paracetamolit fjalimin e kolegut tim Hushi...Pasanaj me bien ndermend vargjet e te madhit xha Kasem: "Ne Terbac isha nje her e binte muti der me derč"...e papritmas zgjohem nga vegimet e vargjeve dhe me duhet te shkoje larg...larg...larg...xha Kasčm, xha Kasčm edhe nje varg tjeter...te lutem!
-Iku xha Kasemi at'keeeqeeen se kam mushken per te pjelle...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2017, 22:19   #9
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,356
Thanks: 6,568
Thanked 2,773 Times in 1,385 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

.........

Ti, ndoshta nuk me beson por une cdo nate kur te gjithe jane ne gjume, pos dashurise sime, gezohem sepse ti me pret diku, ne nje vend te larget...ndoshta edhe ne nje jete jo te rregullt ...,ndersa, une te vij si nje melodi apo si kenge ...qe shpesh ritmin s'ja gjej se flas pa peshu fjalet dhe pytjet .... ne naten pa gjume te them ca fjale te bukura te shpreh tere ate qe kam ne zemer dhe Ti... vetem me degjon .... dhe ndoshta mallshem hesht…pastaj them me vete: Ah, ah sikur te ishte nje dite tjeter....nje mot tjeter e nje shekull tjeter e te te gjeja une i pari.....te gjeja dhe kurr mos te lejoja qe Ti... te kendoje per nje mbret tjeter…kjo me ben te ndjehem siē po ndjehem, me plot mall per Ty...!
__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2017, 22:26   #10
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,356
Thanks: 6,568
Thanked 2,773 Times in 1,385 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

.........


Gishta qe dridhen e zemra qe pllakosen nga te shkruarit e gishtave. Shpirtra qe roberohen nga thurja e fjales se bukur te dashurise,....dhe sy qe hapen e shterren brenda atyre shkrimeve nga gishtat tuaj. Kur ke etje e ke mall ulesh dhe gishtat vet shkojn e formulojn shprehje nder me te fortat qe kane burim zemren cka flet, e mendjen cka mendon! dhe vendos ne leter ate ndjenje qe s'dijm ta pershkruajm me fjal kurr....apo goja thahet kur fillon te belbezoi ...ehh ju gishta qe dridheni keni aq mjeshtri te pervloni zemra...te gllaberoni shpirtra ...e zemrat tona mbesin rober te dikujt ...per shkronja te dikujt...!

.....
__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2017, 09:35   #11
Jetmira
Jetmira
 
Avatari i Jetmira
 
Data e antarėsimit: Apr 2014
Posts: 2,586
Thanks: 1,337
Thanked 1,114 Times in 452 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Jetmira ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Mi lodhen trut.
Serjozisht,mi lodhen trut.
Vetem ankohen,ulen dhe te qajn hallet e tyre por asnjeri sme pyet, :-Si je "?
Ulen dhe vetem flasin,si sju pushon kjo dreq goje.
Po ti pse rrin me ta ?
Po ku ta gjej nje si un qe nuk ankohet kurr,pfff me mir ulu merr 1 laps 1 leter dhe shkruaj sesa te flasesh me njerezit.
E dashur sdo te te kuptojn,do te te quajn te cmendur.
Jetmira nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2017, 11:42   #12
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,675
Thanks: 5,575
Thanked 11,496 Times in 3,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

-Ne enderr natyra ish aq e bukur . Ne ishullin mes dy lumenjve te rrembyer , pertej shelgjeve lotues te jeshillikut perfekt, gjendej nje liqen i mrekullueshem. Pse valle ne ate vend ndodhesha me disa nga te shtrenjtet e mi qe s'jetojne me? A do te thote kjo enderr qe isha mysafire ne boten e tyre , minutave ku trupi im i lodhur pothuaj nuk egzistonte ? Po aty ishin edhe te aferm te mi qe ende jane ne jete. C'do te thote?
-Do te thote qe pervec fizikut tend, bota ne te cilen jetojne shpirtrat eshte e njejta.
-Po perse bota e shpirtit eshte perhere aq e bukur?
-Se eshte parajsa
-.......
-.......
-Me kish marre malli per tezen
-u cmalle?
-pak a shume. do ndez nje qiri.
-i ndritte shpirti
-....
-boll qave
-.....
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2018, 21:38   #13
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 3,356
Thanks: 6,568
Thanked 2,773 Times in 1,385 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

.........


Ēdo ditė paragrafet dhe rreshtat e bisedave po zvoglohen fatkeqsisht. Pershendetemi me pak rreshta, mbesim inferior ndaj ndjenjes e cila na percjell nga mengjesi ne darke. Te humb deshira te vazhdosh jeten ne kete menyre jetese, jetojm sa per te plotesuar deshirat e tjerve, jo ato deshira qe i bartim ne zemer per tė i thene aty ku deshirojm ti themi. Kur i rrefejme ngjarjet e dites aty ku na pushon zemra, ndjehemi me te lehtsuar shpirtrisht. Kur ndrydhim mendimet, ngushtohen kanalet e qarkullimit te gjakut, dhe na behet se spo ngihemi mjaftueshem me ajrin. Marrim fryme thell dhe prap ka munges te frymarrjes. Vazhdon perditshmeria jone me angazhimet ditore, por diku thell ndjehemi te pa plotesuar, sepse s'kemi dhėnė as s'kemi marrė fjalėn dhe mendimin qė presim pėr ta marrė. Sa shumė japim aty ku sduhet dhėnė e sa pak japim aty ku fjala ka peshe dhe shpirti lumturohet. Sa mė i vogėl komunikimi mes njerėzve aq mė e madhe distanca mes tyre. Nė fund vjen njė ditė nga jeta jone, qe na bėnė te ndjehemi tė penduar, pse nuk kemi gjetur rrugėn e komunikimit, por fatkeqsisht bėhet tepėr vonė. Mos komunikimi ne mes njerzve, jo rralle here, ka sjell pasoja te pa parashikusheme dhe te pa riparueshme nė jetėn e njerėzve.

Natėn e mirė....

........
__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2018, 21:42   #14
Adea
V.I.P
 
Avatari i Adea
 
Data e antarėsimit: Dec 2016
Posts: 2,636
Thanks: 3,583
Thanked 612 Times in 481 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Adea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėmAdea i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Ah koke moj koke qe nuk mban mend emrat e shokeve!!!
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2018, 21:47   #15
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,354
Thanks: 15,080
Thanked 12,896 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Adea Shiko postimin
Ah koke moj koke qe nuk mban mend emrat e shokeve!!!
"Ah moj kokė e qėnit qė s'mban mėnd emrat e shokėve"

Ėshtė thėn nga njė lal trim dhe i pa thyeshėm nė tortura.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2018, 22:13   #16
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,633
Thanks: 10,993
Thanked 5,968 Times in 2,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
"Ah moj kokė e qėnit qė s'mban mėnd emrat e shokėve"

Ėshtė thėn nga njė lal trim dhe i pa thyeshėm nė tortura.
sipas kokės, festeja!

Kėtė kokė patėm, kėtė feste na vunė!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2018, 04:06   #17
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,675
Thanks: 5,575
Thanked 11,496 Times in 3,883 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Ajo ishte tretur... Me teper se vetullat e bukura te zgjatura e te theksuara , i binin ne sy rrathet me hije mavi poshte syve qe freskonin me pertese shikimin e mpire me ndihmen e qerpikeve artificiale. Kish ndryshuar. Te qeshurat e saj te dikurshme qe kumbonin e shoqeroheshin me syte plot shkelqim, ishin bere pothuaj inegzistente.

Nena e saj u shkreh ne lote. Vetmia e jetes ne dhé te huaj e bente te me priste edhe me me shume deshire. Fjalet i perziheshin e halleve qe formonim figuren neper fjalite qe i sillnin edhe lote ne sy me dukej se ua njihja shijen mbytese.

Thėllimi i nje ere qe priste fytyren e zhdukte mendimet e keqia nuk mundi te me bente ta urrej. I ftohti ndonese s'na pelqen ...s'eshte ne doren tone, mendova... Njesoj si rryma e halleve te cilave mundohemi me i zhdukur...por qe ne fund te tyre , gezojme qe mbijetuam...


Nje ornament i varur ne sallonin e saj, me emrin e Adem Jasharit , me ngeli ne mendime.. Ku valle fshihet forca qe pret per me u shfaq?! A mundemi ne me e perdorur depoziten e fshehte te kesaj magjie qe ndryshon fatin e ngjarjeve?

Nata shtrihet sfiduese ne erresiren e saj " bien adoré".

Hena , pothuaj e plote , sot m'u duk e dobet...e pafuqishme ndonese ne me teper se 99 perqind te volumit te saj.

Duke u perpjekur te kyc dhe eliminoj friken ndaj semundjes se tmerrshme qe prek rinine , pres te bie ne gjume...
__________________
Follow Your Joy
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-05-2018, 00:19   #18
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,363
Thanks: 2,585
Thanked 4,668 Times in 2,982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 168
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Te shkosh ne shtrat me dike, eshte shume e thjeshte...
E takon..flet..luan me veshtrime..fjale qe intrigojne..nje fjale me shume e nje fjale me pak...zhveshja eshte e parendesishme..prekja eshte mekanike...
Mbaron..vishesh..dhe iken...
Mund ta besh me kedo.
Por te duash dike eshte ndryshe...fjalet nuk intrigojne..dhe pike.
Nuk zhvishesh vetem nga rrobat...mund ti thuash se kam nevoje per nje perqafim..qe je e shqetesuar..per friken qe mbart brenda..i tregon nje enderr..ben projekte..i beson nje sekret...
Mund te besh hapesira mes frikes e fjaleve te tua..ti besh vend ne jeten tende edhe tjetrit...mund t'ja marresh doren e ta bindesh qe te dy, jeni nje force e vetme...mund te zgjohesh ne mengjes, mbasi ke folur pergjumesh se aroma qe ndjeje vinte nga jasht, po ne realitet ishte era e shampos se tij....
Te duash eshte nje gje krejt ndryshe.
Sigurisht.. nuk eshte tek te gjithe.
Padyshim..nuk eshte per te gjithe
Ate qe femrat kurre nuk e thone.................
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-05-2018, 13:42   #19
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,363
Thanks: 2,585
Thanked 4,668 Times in 2,982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 168
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Askush nuk e di se ti hyre ne jeten time...
po kjo nuk ka rendesi...rendesi ka qe ne e dime.
Thuhet se per te pushtuar nje zemer duhet te vjedhesh mendimin e tij, ti hysh ne shpirt e ta besh tenden...
Dhe kur te behesh mendimi i pare i cdo dite dhe i fundit i cdo nate e pastaj ta gjesh veten ne endrrat e tij...
atehere mund te thuash se e ke bere te dashurohet me ty.
Por te mbash per dore nje mendje, nuk eshte njelloj sikur te ecesh dore per dore,
sepse ne momentin qe dora jote do te hynte brenda dores time, une nuk do ta leshoja kurre.
Nese nje dite te pyesin per ne...
me mire mos thuaj asgje...
sepse ju nuk kishit te njejtat vlera qe kisha une per ty...
Me le te jetoja brenda teje..
Mos harro...
Une kurre nuk pata frike te dashuroja,
por ti gjithmone pate frike nga dashuria ime........
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2018, 11:47   #20
Eden
.
 
Avatari i Eden
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 12,363
Thanks: 2,585
Thanked 4,668 Times in 2,982 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 168
Eden ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Dialog mendimesh...(Zėri i pa zė)

Te gjithe kemi nevoje t'ja mbathim.
Mundesisht per aty ku nuk na pret njeri.
Te mos kete njeri ,njeri qe e hap porten e askend qe e mbyll
Semafore te mos kete.
Te mos kete as rreklama elektronike,njoftime per ulje cmimesh neper dyqane,tregetare qe sperkasin sallaten jeshile me uje qe te ngjaje e fresket,lokale qe pervec kafes te japin dhe nje bombone qe lexon 'Miss you' sa per te ta ngecur ne fyt kafene e shkrete.
Dua te shkoj diku larg,te kujdesem per zogjte dhe te peshkoj tere diten,te mbjell lule dielli,te thur kanistra,argjilen ta kthej ne poc,dhe te luaj ne harpe.
Mik te kem nje qen dhe komshi te vetem nje keter qe me ben zhurme kur thyen lajthite .
Dua te qaj kur te me qahet dhe te qesh kur te ma doje pulpa e shpirtit.
T'ja marr nje kenge si nga anet tona,te fishkellej melodine e verashitesit,te mbledh lulekace ne pranvere,krizantema ne vere,orkide ne vjeshte dhe boce pishe ne fund te dimrit.
Dua dua dua ...
Kallcuket t'ja heq fytyres dhe zonen rreth shpirtit ta c'minoj.
Dua dua dua...
Por megjithate vazhdoj te mbetem brenda telave me gjemba ketu ,rreze nje kioske dhe ju mbaj iso pijaneceve qe tregojne legjendat e tyre me dashnore gjoks-medha.
Eden nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur