Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-02-2018, 01:44   #1
Leaf
Super Moderator
 
Avatari i Leaf
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,668
Thanks: 5,561
Thanked 11,476 Times in 3,878 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Leaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėmLeaf i pazėvėndėsueshėm
C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Ikona e skenės shqiptare Robert Ndrenika ishte njė nga zėrat mė tė fortė gjatė ditės sė sotme, nė mbledhjen kundėr vendimit tė Ministrisė sė Kulturės pėr zhvendosjen e Teatrit Kombėtar.
Ai u shpreh se ishte i lumtur qė mė fund u formua njė sindikatė aktorėsh pėr tė cilėn ai ishte mjaft skeptik.

Gjithashtu Ndrenika theksoi se nė ēdo vend evropian ekzistonte njė teatėr 500-600 vjeēar dhe se njė i tillė duhet tė jetė edhe nė vendin tonė. Sipas ikonės sė artit shqiptar teatri ishte “kisha apo xhamia” e shqiptarėve.

“Jam shumė i gėzuar qė shoh njė mbledhje serioze tė njė sindikate se e kam pas menduar se e kanė tė vėshtirė aktorėt tė krijojnė njė sindikatė dhe deri diku kėshtu ka qenė. 99% jam plotėsisht dakord me kėto qė u thanė, do mundohem tė pėrqėndrohem pak tek ndėrtesa. Plot shumė vite mė parė edhe Partia e Punės thoshte se do tė bėnte njė teatėr, ky teatėr nuk u bė edhe nė kėto 27 vite siē jemi edhe dėshmitarė pavarėsisht se kemi qenė mė tė vegjėl ėshtė folur se do tė bėhet njė teatėr dhe sėrish nuk ka patur pikė transparence di qė pronė e juaja ėshtė njė sipėrfaqe prej 600 qė ėshtė teatri ekzistues sot, ajo ėshtė pronė e jona, e juaja dhe e tė vjetėrve ,”- u shpreh Ndrenika gjatė mbledhjes sė artistėve.

Gjithashtu ai theksoi se vit pas vitit pėr shkak tė ndėrtimeve rreth teatrit, kėtij institucioni i ėshtė vjedhur sipėrfaqe.

“Kjo pronė gjatė shumė viteve tė demokracisė ėshtė vjedhur pjesėrisht tė gjitha dyqanet qė janė pas teatrit kanė pronar e teatrit gjatė kėtyre viteve pak nga pak ato janė privatizuar."

http://m.gazetaexpress.com/mobile/la...eatrin-497176/
__________________
Follow Your Joy
🖤 (1)
Leaf nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2018, 01:49   #2
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,532
Thanks: 6,920
Thanked 8,174 Times in 5,224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

do ta shembi ai koqja lartgjatesia e tij
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2018, 02:13   #3
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Thuajini lali Erit t'ja u zgjidhi kete pune per 5 minuta
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2018, 02:28   #4
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,532
Thanks: 6,920
Thanked 8,174 Times in 5,224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Thuajini lali Erit t'ja u zgjidhi kete pune per 5 minuta
gjithmone kur shkoj ne Shqipėri shkoj dhe ke teatri .
ka nje klub shume modest
pi nje birre dhe ha dy qofte me gjith ato aktor legjendar rrotull.
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2018, 06:40   #5
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,011
Thanks: 15,545
Thanked 9,231 Times in 6,242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Ishte bo .....gjynof ka zoti.
Apropo.....keni bunkerin aty afer....vizitojeni dhe
Kryet.
🖤 (1)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 11:10   #6
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,921
Thanks: 1,984
Thanked 2,822 Times in 1,568 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Nuk e ēajnė tra*in, na gėnjejnė me kocka: Deklarata e fortė e aktorit tė njohur kundėr qeverisė

Debati mes aktorėve tė teatrit dhe Ministres sė Kulturės, Mirela Kumbaro ėshtė kthyer nė njė nga ēėshtjet mė tė debatuara tė momentit. Shumė artistė kanė ngritur zėrin publikisht dhe e kanė kundėrshtuar hapur ministren Kumbaro pėr ndėrtesėn e re tė teatrit. Njė tjetėr aktor ka reaguar nė lidhje me kėtė ēėshtje me tone tė ashpra. Bėhet fjalė pėr Bujar Asqeriun, i cili nė njė deklaratė pėr mediat ėshtė shprehur:
“Artisti mė i mirė merr njė rrogė sa nėpunėsja mė e ulėt e shtetit. Zoti i paftė ata qė vjedhin, ia kam lene Zotit”- ka thene ai, duke shtuar se “nga jeta ikėn artistėt mė tė njohur dhe askush nuk e ēau trapin pėr ta”.
Asqeriu nė deklaratėn e bėrė pėr mediat jashtė ambienteve tė teatrit, kujtoi tė madhin Bujar Lako, qė jetonte nė njė dhomė 50 metra katrorė dhe askush nuk u kujtua.
“Ky vend qeveriset nga hajdute, qe vjedhin edhe 100 lekeshin e dosjeve dhe stilolapsave
dhe ne na hedhin nje kocke dhe tallen me ne”- tha ai.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (2)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 11:45   #7
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,921
Thanks: 1,984
Thanked 2,822 Times in 1,568 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Pasi braktisi Shqipėrinė, tenori i njohur sulmon ashpėr Ramėn
Tenori Agim Hushi me anė tė njė postimi nė Facebook ka shpėrthyer kundėr kryeministrit Edi Rama.
Hushi shprehet se kjo ėshtė njė qeveri e ēmendur qė nuk duhet lejuar tė varrosė artin.
"… me vjen turp qe flas dhe une gjuhen e tyre, hajduteve, maskarenjve me hunde te bardhe, antiartistėve dhe antishqiptarėve", shprehet Hushi nė postimin e tij.
Rikujtojmė se Hushi bėri bujė nė media pasi deklaroi se po e braktiste Shqipėrinė, gjė pėr tė cilėn ai u kryqėzua si tradhtar.

Postimi iplotė i Agim Hushit


Me se fundmi ata po flasin!
Po bashkohen dhe po mbeshtesin kauzen e tyre te neperkembur, teatrin e tyre, shtepine e tyre te artit; jeten e tyre!
Megjithse heshten ato dite kur me fyen mua kolegun e tyre dhe makina e pushtetit prodhoi me urdher mallkimin tim pse quajta hajdute ata qe kan zene per fyti atdheun tim te deshtuar, atdheun qe po na perze te gjitheve; ngriti hordhite e b…lepiresve pse thash qe me vjen turp qe flas dhe une gjuhen e tyre:: hajduteve, maskarenjve me hunde te bardhe, antiartisteve dhe antishqiptareve.
Me quajten tradhetare se fola hapur dhe me ze te larte, me dhimbjen e ikjes!
Foli aq bukur Ndrenika, Asqeriu, Anila Bisha… Dhe kur flasin artistet nga shpirti eshte si mallkimi i Zotit! Shpresoj qe zeri i tyre te gjemoje me forcen e te drejtes, llogjikes dhe forces se pastertise qe karakterizon artistin dhe shpirtin e tij!
Uroj qe kjo force te gjemoje dhe te kthehet ne nje ortek qe do te shkuli ate klase te deshtuar politike qe po shkaterron dhe merr nga ai popull gjithcka te vyer; dhe shpirtin e lire!
Jam me ju miqt dhe koleget e mij! Por bashkuhuni, mos lini tju thyejne apo tju kercenojne me asnje cmim! Nje grua apo nje qeveri e cmendur smund te marrosi shpirtin e nje arti te vertet! /albeu.com/
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
🖤 (2)
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 11:51   #8
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,532
Thanks: 6,920
Thanked 8,174 Times in 5,224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

po me uren ēpaten?

Ajo mirela eshte nje derdimene qe zoti e rujt
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 11:56   #9
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,921
Thanks: 1,984
Thanked 2,822 Times in 1,568 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
po me uren ēpaten?

Ajo mirela eshte nje derdimene qe zoti e rujt
Gradacelat e lule erit
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 11:58   #10
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,921
Thanks: 1,984
Thanked 2,822 Times in 1,568 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Robert Ndrenika i pėrgjigjet ministres Kumbaro: Letra jote mu duk me kunja dhe jo e sinqertė
lapsi.al
Ministrja e kulturės, Mirela Kumbaro i shkroi njė letėr tė hapur aktorit Robert Ndrenika pas deklaratave qė ai lėshoi kundrejt saj pėr zhvendosjen e Teatrit Kombėtar. Ndėrkohė, Ndrenika i ka kthyer sėrish pėrgjigje sot ministres Kumbaro me anė tė njė letre tė publikuar nė gazetėn Panorama. Ndrenika shprehet nė letėr se pėrveē fjalisė sė parė ku ėshtė dakort me Kumbaron, pjesa tjetėr i ėshtė dukur jo e sinqertė dhe me kunja. Ai shprehet se nuk i heq asnjė presje asaj qė ka thėnė mė herėt.
Letra e Robert Ndrenikės:
E dashur Mirela!
Lexova me vėmendje letrėn tėnde. Pėrveē fjalisė sė parė qė “je nė njė mendje me mua”, tė tjerat m’u dukėn kunja dhe jo shumė tė sinqerta. Pėrsa mė pėrket mua, pėrveē mėnyrės sė tė shprehurit, qė ndoshta vjen nga profesioni im, (mirė do ishte tė kisha studiuar pėr diplomaci) unė nuk heq asnjė presje nga ato qė kam thėnė.
Bingoja u hap nė njė situatė emergjente me aprovimin e tėrė komunitetit teatror dhe kur paraardhėsit e tu nė Ministrinė e Kulturės deri nė vitin 2000 nuk lanė hapėsirė pa dhėnė me qira. Pėrsa i pėrket ndėrtimit tė sallave te “Piramida” dhe “Turbina” e kishit ju pėr detyrė tė kishit bėrė dhe tė bėnit transparencėn. “Transparencė” qė edhe sot e kėsaj dite ne po e kėrkojmė. Vazhdimin e bisedės do ta bėjmė nė sallėn e Teatrit Kombėtar.
Me respekt
Roberti
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 12:00   #11
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,444
Thanks: 8,363
Thanked 6,422 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
po me uren ēpaten?

Ajo mirela eshte nje derdimene qe zoti e rujt
Nje nga ministrat me budalle qe mund te kete pasur Shqipnia ne historikun e vet, edhe Tao-Tao (Adil Carcani) kishte me shume mend se kjo. Ma mban veten edhe per figa pale...
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 12:03   #12
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,532
Thanks: 6,920
Thanked 8,174 Times in 5,224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Nje nga ministrat me budalle qe mund te kete pasur Shqipnia ne historikun e vet, edhe Tao-Tao (Adil Carcani) kishte me shume mend se kjo. Ma mban veten edhe per figa pale...
leje figen se kemi nje jave pushim kshu tha Akrepi
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 12:48   #13
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Gradacelat e lule erit
Me c'di une .... llafe ore... do ja u bejne teatrin e ri matane Arbanes.
Qe t'i ndihmojne aktoret qe t'a shohin Teatrin e Ri nga aty ku eshte ne vend te Teatrit te Vjeter Kombetar do ngrejne nje 54 katesh dhe aktoret do lejohen te hipin falas ne tarace ...

vk.

M'u duk cmenduri qe kur e morra vesh se ku do e shperngulnin Teatrin e Ri. Prishen Institutin e Digave.... Keto versionet e rinovimit te ndertesave (sic u be me ate ndertesen e Institutit ne fjale)....qe kushtojne meshtrenj se t'a prishehs ndertesen dhe t'a besh nga e para.Shembull i ngjashem eshte rinovimi i nderteses (me tulla silikate), se ish-konviktit te liceut Jordan Misja, ne krah te majte te shkolles Kosova.
ehhh sa nuk di ky popull.... Sot pashe kete :
Kodi:
http://www.lexo.al/korsite-e-bicikletave-japin-rezultatet-e-para-veliaj-po-te-vazhdojme-keshtu-do-kemi-tiranen-moderne/
Ne kujtojme se e marrin kete popullin shqiptar per Dar... Jo ore jo ky popull eshte vk dhe DAR komplet.

Po cfare mut korsije biciklete ka nevoje ne bulevard ..... kur trotuaret ane nga 7 metra e kusur ? Aty ku trotuari eshte 7 metra ...korsine e bejne ne rruge dhe aty ku trotuari mezi eshte 3 metra (si tek lana), korsite e bicikletave i bejne ne trotuar.

Ci ka keto Darlliqe ky ore.... Mjere popull mavrija.Aty i japin si te marre makinave dhe ikin cdo jave nga 2 apo 3 per lesh , ky thote bicikleta. Po rregullo njehere more pis ... korsine e autobusit dhe te urgjences (beje nje korsi vetem per to),qe te reduktosh makinat ne rruge se nuk ka nevoje oer korsi bicikletash fare. Ecin pastaj robt me bicikleta dhe tek korsija qe do lesh bosh per autobus dhe per urgjencen.

Me hapen barkun fotot e meposhtme.... e kane bere bulevardin si hale wc qe i levizin pllakat.

Shqiptaret nuk kane pare ndonjehere rruge per bicikleta dhe thone: I lumte se ky po punon.... T'a dine shqipot se c'jane rruget per bicikleta e marrin dhe e varin ne shtylle kete Erin , pa mbaruar une kete postim. Tall koqet shoku Eri , talli. I gjati i qeverise e leu Tiranen si klloun dhe e beri m@t me shumekateshe , Basha po i shtoi mostruozitetin ....nderkohe qe Eri ben rinovime. Meqe ra fjala i ktheu lali Eri ne identitet pallatet Agimi dhe Shallvaret apo akoma jo ?
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 12-02-2018 nė 12:54
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 14:25   #14
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,088
Thanks: 13,082
Thanked 7,242 Times in 4,589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 423
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.


Kete video po shifja qepar dhe thashe me vete, ndihemi Krenar me Ermalin qe fitoj Sanremon!! Se kuptoj pse?
Fundja Ermalit i dha ate shanc nje vend i huaj, ne Shqiperi Ermali kamarjer do perfundonte...
Jo se nuk ka talent por sepse nuk ploteson "kriteret" e tjera qe kerkon arti sot ne Shqiperi lol
Shikoni si jane katandisur artistet shqipetare, vlerat e artit Shqipetar si mos me keq....
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 14:39   #15
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
po me uren ēpaten?

Ajo mirela eshte nje derdimene qe zoti e rujt
Lali Eri dhe Lali Edi duan tė bėjnė njė pallat 40 katėsh aty ku ėshtė teatri, dhe aktorėt t'i fusin nė njė magazinė drithi. Kudo nė Tiranė janė hapur gropat, pėr tė zėnė edhe atė pak vend qė ka mbetur, pėr tė bėrė pallatė 40-100 katėshe. Do tė kthehet sė shpejti nė njė qytet vetėm me pallatė dhe asgjė tjetėr. Burg betoni.
🖤 (1)
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 15:09   #16
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,921
Thanks: 1,984
Thanked 2,822 Times in 1,568 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

http://lapsi.al/2018/02/12/mirela-ku...mosi-edi-rama/

Ministresha e llumit te kualicionit se qelbesirave muciste del bllof me repliken per artistin.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 15:24   #17
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 5,854
Thanks: 365
Thanked 1,153 Times in 312 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

....sa realitet i dhimbshem...:/.
🖤 (1)
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 16:29   #18
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

po ta marresh asell asell...
dy gjera me bejne pershtypje:

1- Sot u kujtuan keta? Ka nja 1 vit e ca ose gati 2 vjet qe dihet kjo pune. Eshte thene dhe rrithene disa here , ndertesa e re e Teatrit, po ndertohej me tender nga firma e Dulakut.
2- Dhe e dyta..... keq me vjen per ndertesen e Teatrit, po ja e zeme se ra zjarr ose termet ose ra nje p@rdhe dhe u shemb ndertesa.... Cdo bejme ? Do rrime pa teater? Njeri jashte nuk po i le. Ne kemi 28 vjet vk....Se mos u beme sot.
Marsh ne Teatrin e Ri ! Dhe artistet pjese e popullit jane, ose e thene ndryshe popull. Pa mendo familje qe s'kane asgje dhe jane perjashta ?

Po harxhojme shume energji ata dhe ne ketu. Ne memedhe jane bere gjera monstruoze, qe kane vene ne rrezik nderin, te ardhmen ose dhe vete egzistencen e kombit.... kjo puna e teatrit....
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
🖤 (1)
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 16:35   #19
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,532
Thanks: 6,920
Thanked 8,174 Times in 5,224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

shum bukur flet zotrote...godet me top godet dhe me pambuk"

ku eshte ai rilindasi qe nuk po nihet fare?
🖤 (1)
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 16:49   #20
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
shum bukur flet zotrote...godet me top godet dhe me pambuk"

ku eshte ai rilindasi qe nuk po nihet fare?
drague... po c'te them me o i vrare? Varet si e shikon cdo gje. Keq me vjen, t'a thashe por jashte s'po i le kush. Do thuash ti dhe une dhe gjithe forumistet....Kombi.Sedra Kombetare.Po po more . Ne 2009, Saliu i fali detin grekerve. Ate det per te cilin kane dhene jeten njerez dhe HIC. tani prap Kombi....pra HIC do jete. Tek Turbina.Hajde emer hajde. Te eksiton ndjenjat dhe intelektin sa e degjon.... Por nga ana tjeter, imagjino qe ne Tirane, ka breza femijesh qe kane bere shkolle mbasdite si shkolle nate....apo ca km larg Tiranes ka ca shkolla ku cfare bije jashte hyn brenda. kalamjate e nje shkolle kishin thene: po s'e deshen ata hyjme neve dhe kane be re bankat gati t'i cojne atje.
Ore ke ndonje mendje te na presesh ndonje bilete per shfaqen e re tek Turbina?(uf si m'u drodh trupi).Kam lajme se do jete nje premiere e re.''Pjeshka e zotit Nasi'', quhet.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur