Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti Shqiptar

Arti Shqiptar Gjithēka mbi artin. Nė kėtė dhomė ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre. Kėnaqni fansat tuaj por dhe tė gjithė komunitetin tonė!

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-02-2018, 17:54   #21
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,647
Thanks: 11,405
Thanked 9,408 Times in 6,021 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Mirela Kumbaro del bllof, Bingon te Teatri e firmosi Edi RamaNė pėrgjigjen qė i dha Robert Ndrenikės dhe pėrmes tij, tė gjithė aktorėve qė protestojnė pėr zhvendosjen e Teatrit Kombėtar, Ministrja e Kulturės, Mirela Kumbaro kujtoi heshtjen e tyre kur nė ambjentet e Teatrit ishte vendosur njė Bingo.

Por ish-drejtori i Teatrit Eksperimental, Kastriot Ēipi publikoi njė dokument nė rrjetet sociale qė tregon se firmėn pėr tė shndėrruar Teatrin nė Bingo e kishte hedhur Edi Rama.
Ndėrsa pėr kullėn te teatri, Ēipi i shkruan ministres se ideja e ndėrtimit tė Teatrit brenda njė kulle ishte e vėllait tė saj, kur ishte kėshilltar i ministrit tė Kulturės, Blendi Klosi.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 17:55   #22
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 4,921
Thanks: 1,984
Thanked 2,822 Times in 1,568 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
par ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
drague... po c'te them me o i vrare? Varet si e shikon cdo gje. Keq me vjen, t'a thashe por jashte s'po i le kush. Do thuash ti dhe une dhe gjithe forumistet....Kombi.Sedra Kombetare.Po po more . Ne 2009, Saliu i fali detin grekerve. Ate det per te cilin kane dhene jeten njerez dhe HIC. tani prap Kombi....pra HIC do jete. Tek Turbina.Hajde emer hajde. Te eksiton ndjenjat dhe intelektin sa e degjon.... Por nga ana tjeter, imagjino qe ne Tirane, ka breza femijesh qe kane bere shkolle mbasdite si shkolle nate....apo ca km larg Tiranes ka ca shkolla ku cfare bije jashte hyn brenda. kalamjate e nje shkolle kishin thene: po s'e deshen ata hyjme neve dhe kane be re bankat gati t'i cojne atje.
Ore ke ndonje mendje te na presesh ndonje bilete per shfaqen e re tek Turbina?(uf si m'u drodh trupi).Kam lajme se do jete nje premiere e re.''Pjeshka e zotit Nasi'', quhet.
Hajde krahasime qe beni hajde.
Sipas teje nese Saliu e shiti detin, ky le ta fal.
Ne vend qe te mesojme nga gabimet e paradhesit, bejme te njetat gabime ne mos me keq.
Te prishesh ndertesa 100 vjecare , kur na mungojne te tilla per te ndertuar 30 kateshe e ca eshte e pallogjikshme.
Dhe me keqja qe bien ndesh me ndertesat e bulevardit.
Tirana po varroset nga ndertimet pa kriter dhe kjo I atribohet nje njeriu te vetem km te sotem.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 19:21   #23
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Pse nuk ankohet noizi? Artistat nuk paguhen nga shteti por nga biletat e shitura nga arti qe krijojn, ktu eshte faji i popullit qe duan noizin por jo artistet e tjere.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 20:39   #24
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Hajde krahasime qe beni hajde.
Sipas teje nese Saliu e shiti detin, ky le ta fal.
Ne vend qe te mesojme nga gabimet e paradhesit, bejme te njetat gabime ne mos me keq.
Te prishesh ndertesa 100 vjecare , kur na mungojne te tilla per te ndertuar 30 kateshe e ca eshte e pallogjikshme.
Dhe me keqja qe bien ndesh me ndertesat e bulevardit.
Tirana po varroset nga ndertimet pa kriter dhe kjo I atribohet nje njeriu te vetem km te sotem.
Tiranes ja ka marre muti shalet e kohe. Nuk po them te mos mesojme nga gabimet...Problemi eshte se ne kemi qe nga 1990 dhe bejme teori leshi dhe na iku jeta ne autobuz. Ri ankohu , rri bej der der dhe nje mut. Asgje. Prap njesoj do ndodhe. Kesaj rradhe te pakten ketyre i kane thene shkoni tek Turbina. Ne po rrojme ne nje kohe leshi qe s'e qeth njeri hic, per asgje.Probleme po dalin perdite.Nuk po them qe nuk eshte problem i vogel, por kemi kaluar aq shume sa ky po me duket problem qe duan apo nuk duan artistet do e pertypin, sic po pertypen hidrocentralet ne Valbone,darlliqet e lal Erit ne Tirane etc.etc... Une po e shikoj realitetin ne sy...packa se nuk dua te jete ai qe shoh....por c'ti bej.Ai eshte!
Ska kaluar as 2 muaj nga cizmja ne Parlament, as 4 muaj nga Tahiri... ka aq shume sa nuk i rendis dot. Cudia me e madhe 3 dite zgjat.... tha njehere Ingrid Gjoni dhe .... aq zgjati.

Te ishte vetem ky problem.... sa mire do qe. Nga java qe vjen do kemi nje skandal te ri, se me hane hundet !

Eh more Par ...kot te te pyes. I pe ato fotot qe kam postuar me bicikleta ? Prap po i perdor femijet lal Eri. Ju ka vene ne koke dhe nga nje kaske qe ja ka lidhur me rrypa si me qene cante shpine. Ti thua bije ndesh me ndertesat e bulevardit....une e shoh bulevardin nga niveli 0.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 12-02-2018 nė 20:44
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 20:51   #25
Sopoti
Banned
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,965
Thanks: 5,172
Thanked 5,743 Times in 3,035 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

[QUOTE=Kurt;1348032]Pse nuk ankohet noizi? Artistat nuk paguhen nga shteti por nga biletat e shitura nga arti qe krijojn, ktu eshte faji i popullit qe duan noizin por jo artistet e tjerė


Aty vėren shumēka.

Tė gjithė shprehin keqardhjet.

Kėtu ndodhet aktualisht Shqipėria,njė ditė e pa artistė.
Arti shqiptar veē merr frymė.
🖤 (1)
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 21:35   #26
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Do ndertojne nje kulle 30 kate pas 15 kateshit. Mbjell fidane lali Eri,por jep edhe ndonje leje per keto 30 kateshet. A ka me vend Tirana per ndertime ne qender? Seriozisht?
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 21:53   #27
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,647
Thanks: 11,405
Thanked 9,408 Times in 6,021 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Kumbaro i pėrgjigjet Ndrenikės: Teatri s’mund tė jetė nė njė ngrehinė tė ushtrisė musoliniane...
13:57, 11/02/2018

Ministrja e Kulturės, Mirela Kumbaro, i ėshtė pėrgjigjur pėrmes njė postimi nė rrjetet sociale aktorit tė madh tė skenės shqiptare Robert Ndrenika, i cili pak ditė mė parė kundėrshtoi hapur kalimin e Teatrit Kombėtar nė godinėn "Turbina”.

Ndrenika i kujtoi Kumbaros se godina nuk pėrmbush asnjė kriter pėr tė qenė teatėr, ndėrsa tha se ajo fare mirė mund tė pėrdorej pėr takime politike. Gjithashtu Ndrenika tha se kudo nė kryeqytetet europiane godinat e teatrove kanė rezistuar pėr 500 vjet, ndėrsa nė Tiranė ato prishen pėr t’u ndėrtuar kulla shumėkatėshe.

Por nė reagimin e saj, ministrja e Kulturės shkruan se artistėt dhe skena shqiptare e Teatrit, nuk mund tė liheshin mbi 60 vjet nė njė godinė tė ndėrtuar pėr tė rezistuar jo mė shumė se 15 vjet, siē ėshtė ajo ngrehinė e ushtrisė musoliniane.

Postimi i Mirela Kumbaros

I dashur Robert,

Ndoqa pėrmes medias fjalėn e ndjerė, siē vetėm njė mjeshtėr i artit, i fjalės, i skenės dhe i shpirtit mund tė ta thotė.

Dua t’ju them menjėherė, i dashur Robert, se unė mendoj njėsoj si ju.

Unė mendoj njėsoj si ju qė artistėt dhe skena shqiptare e Teatrit, nuk mund tė liheshin mbi 60 vjet nė njė godinė tė ndėrtuar pėr tė rezistuar jo mė shumė se 15 vjet, siē ėshtė ajo ngrehinė e ushtrisė musoliniane.

Unė mendoj njėsoj si ju me dhimbje se Teatri Kombėtar u la pa investim, pa rehabilitim pėr dekada, derisa degradimi i tij mbėrriti nė kufijtė e skajshėm saqė ėshtė i parikuperueshėm.

Unė mendoj si ju sot se ne, tė gjithė bashkė, kemi nevojė mė shumė se kurrė pėr njė skenė tė re, pėr kushte tė reja dhe tė shėndetshme pėr aktorėt, pėr auditor dinjitoz dhe shėrbim cilėsor pėr publikun, pėr tekonologji bashkėkohore tė skenės.

Unė mendoj, ma do mendja siē duhet tė mendoni dhe ju, se kjo nevojė do duhej tė ishte marrė pėrsipėr nga shteti shumė vite mė parė, dhe sot do tė kishim teatrin qė duam, dhe ndėrkohė humbėm shumė kohė.

Por unė mendoj gjithashtu se komuniteti i aktorėve dhe shoqėria jonė nuk duhej ta kishin lejuar qė teatri tė kthehej nė lokal me tym lojėrash fati e bingoje, qė thithte klientė por jo artdashės. Nuk di ē’mendoni ju pėr kėtė i dashur Robert.

Unė mendoj se komuniteti i aktorėve dhe shoqėria jonė duhej tė kishte reaguar fort kur qeveria nė vitin 2008-2009 vendosi tė investojė rreth 6 milionė dollarė pėr tė ndėrtuar njė teatėr brenda Piramidės, dhe ku pasi shpenzoi gjysmėn e kėsaj shume e braktisi atė projekt pėr ta shkatėrruar krejt piramidėn nė pėrfitim tė njė projekti tjetėr pėr parlament, duke na lėnė sot njė ngrehinė tė dėmtuar rėndė nga kėto ndėrhyrje dhe pėr ēka duhen tė paktėn 20 milionė euro pėr ta rehabilituar e rifunksionalizuar. Nuk kujtoj qė aktorėt tė kenė reaguar asokohe pėr paratė e groposura pėr dreq, gjynah! pėr tė mos thėnė kriminale!

Unė mendoj se komuniteti i aktorėve ka pasur tė drejtė kur mėrzitej ndonėse nuk u ngrit nė protestė kur aktorėt nė Teatėr Kombėtar dhe muzikantėt nė TOB emėroheshin pa kurrėfarė konkursi, me njė telefonatė politike nga lart, dhe kur aktorė tė rinj nuk e arrinin dot skenėn, ndonėse nė Teatrin Kombėtar kishte jo pak aktorė qė prej vitesh merrnin rrogėn pa hypur njė herė nė skenė.

Unė mendoj se ishte shumė e trishtuar kur Teatri Kombėtar u katandis me 2 premiera nė vit dhe me javė tė tėra ku s’jepej asnjė shfaqje, por nuk kujtoj ndonjė protestė pėr kėtė, ndonėse me shumė tė drejtė tė gjithė qaheshin nėpėr kafene.

Unė mendoj se shteti ishte i vonuar nė ndėrhyrjet qė bėn pėr restaurimin e Teatrit Migjeni nė Shkodėr, pėr rindėrtimin e Teatrit Cajupi nė Korēė, pėr rindėrtimin e Teatrit tė Operas dhe Baletit dhe Ansamblit Popullor, pėr ndėrtimin e Qendrės sė re teatrale Turbina qė po shkon drejt pėrfundimit.

Por, mė mirė vonė se kurrė, shumė shpejt do tė kemi nė Tiranė dy skena tė reja, tė cilat bashkė me sallėn ekzistuese tė Teatrit Kombėtar do tė administrohen nga vetė Teatri Kombėtar qoftė pėr produksionet e veta, qoftė pėr trupa tė tjera qė kanė nevojė pėr skena dhe qė pasurojnė kalendarin skenik, siē ndodh edhe sot e kėsaj dite.

Unė dua t’ju shpjegoj, i dashur Robert, se nuk di pse ju kanė keqinformuar kur ju kanė thėnė se aty do tė vendoset definitivisht Teatri i Operas. Ende nuk e kuptoj pse-nė e kėsaj fantazie, po pak rėndėsi ka kjo.

Trupat e Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor, i kanė aktualisht, dhe derisa tė mbarojė rindėrtimi te Pallati i Kulturės, mjediset ku punojnė dhe bėjnė provat, nganjėherė edhe nė kushte tė vėshtira, por ata s’kanė njė skenė fikse, prandaj kalendari i tyre ėshtė lėvizės duke shfrytėzuar tė gjitha skenat e mundshme nė Shqipėri, herė nė bashkėpunim e herė pėrkundrejt qerasė qė paguhet nga Ministria e Kulturės.

Me shtimin e skenave nė Tiranė, artistėt e TKOBAP, qė bėjnė njė punė tė jashtėzakonshme, do tė kenė mundėsinė tė performojnė edhe nė skenat e Teatrit Kombėtar nė koordinim me administratėn e Teatrit, sic edhe tashmė ka ndodhur. TKOBAP nuk ėshtė armiku i skenės i dashur Robert! Ky ėshtė jo vetėm komunikim mes institucioneve tė ngjashme tė artit dhe por dhe solidaritet i domosdoshėm mes kolegėsh, artistėsh dhe mėnyra se si Ministria e Kulturės menaxhon tė gjitha mjediset e institucionet qė mbahen me paratė e taksapaguesve shqiptarė.

Unė mendoj njėsoj si ju qė Teatri, aty ku ėshtė sot, nuk do tė prishet dhe do tė vijojė tė pėrdoret, deri ditėn kur njė projekt i ri teatri kombėtar do tė fillojė tė ndėrtohet.

Edhe unė dua njė teatėr kombėtar tė tė ardhmes, tė plotė, Teatėr Kombėtar ku ėshtė sot ngrehina e “doppolovaro-s”. Por kjo nuk bėhet nė njė ditė.

Me sa thashė mė sipėr, kemi bėrė jo pak Robert i dashur, dhe ju siguroj se do tė punoj ēdo ditė, pėr sa kohė jam nė kėtė detyrė, qė tė vijojė puna pėr projektin e Teatrit Kombėtar, punė e pėrbashkėt me Kryetarin e Bashkisė me tė cilin po bashkojmė forcat pėr shumė punė tė mira tė kulturės nė Tiranė.

Sa pėr tė paharruarin Kujtim Spahivogli, besoj qė lapidarian ia kemi ngritur nė vendin e merituar nė krye tė njė Teatri tjetėr Kombėtar ku e njeh dhe e lexon e gjithė Tirana dhe Shqipėria, sic ėshtė Teatri Eksperimental.

Unė ju falenderoj pėrunjėsisht dhe me gjithė zemėr pėr pasionin dhe burimin e frymėzimit qė keni e jeni, pėr pėrkushtimin ndaj Teatrit, dhe sėrish uroj qė ju tė jeni pafundimisht aktori i preferuar nė skenat e reja tė Teatrit Kombėtar.

© SYRI.net
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 22:08   #28
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Ato qe kjo tarrallake quan ngrehina musoliniane jane akoma godinat me te sakta qe ka ai vend i shkrrehte. Asgje nuk kane bere shqiptaret te sakte.Vetem bunkere e ca pallate si kafaza pellumbash. te jep mend kjo ministre leshit currit
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 22:27   #29
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,647
Thanks: 11,405
Thanked 9,408 Times in 6,021 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
Ato qe kjo tarrallake quan ngrehina musoliniane jane akoma godinat me te sakta qe ka ai vend i shkrrehte. Asgje nuk kane bere shqiptaret te sakte.Vetem bunkere e ca pallate si kafaza pellumbash. te jep mend kjo ministre leshit currit
Keta kuqalash/violetat flasin....kur deshen te shembnin ate ministrine qe ka qene gati ne mes te sheshit ne vitet 1980 jane vu nuk e di se sa kile dinamit se nuk shembej nga cilesia e larte e betonit dhe hekurave te struktures.....
keta kane mbushur Tiranene me pallate mbi 3-4 kate kur ne jemi nje vend me sizmike agresive dhe asnje PO ASNJE prej tyre nuk pa anje lloj certifikimi dhe garancie kundra levizjeve sizmike.....keta zgjebje kane bolls te flasin per Musolinianet qe ndertuan pothuaj cdo gje qe trasheguam .....dhi e zgjebosur me portofol ministror.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 12-02-2018 nė 22:29
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 22:54   #30
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 7,444
Thanks: 8,363
Thanked 6,422 Times in 2,711 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Une mendoj qe godina e TK duhet te behet e re nqs ajo egsistuese eshte shume e amortizuar, por jo sic don ta ndertoje kjo sh*rrufulla pra pa plan dhe pa mendimin dhe pelqimin e artisteve.
Godina e re e TK duhet te ndertohet sipas standarteve me te mira qe njihen sot ne bote dhe jo sa per te kaluar radhen. Artistet thone qe kjo Turbina nuk ka akustiken dhe parametrat e duhura. Ndertesa duhet te jete e ndertuar vecmas dhe enkas per TK dhe jo te jete nje shtojce apo aneks i nje godine tjeter. Vetem keshtu ajo do te kete madheshtine e saj te pa eklipsuar nga asnje aktivitet tjeter dhe do na bente te barabarte me gjith boten.
Shikojini godinat e teatrove te botes, ato jane tempuj dhe jo godina dosido!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
🖤 (1)
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 22:57   #31
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Une mendoj qe godina e TK duhet te behet e re nqs ajo egsistuese eshte shume e amortizuar, por jo sic don ta ndertoje kjo sh*rrufulla pra pa plan dhe pa mendimin dhe pelqimin e artisteve.
Godina e re e TK duhet te ndertohet sipas standarteve me te mira qe njihen sot ne bote dhe jo sa per te kaluar radhen. Artistet thone qe kjo Turbina nuk ka akustiken dhe parametrat e duhura. Ndertesa duhet te jete e ndertuar vecmas dhe enkas per TK dhe jo te jete nje shtojce apo aneks i nje godine tjeter. Vetem keshtu ajo do te kete madheshtine e saj te pa eklipsuar nga asnje aktivitet tjeter dhe do na bente te barabarte me gjith boten.
Shikojini godinat e teatrove te botes, ato jane tempuj dhe jo godina dosido!
Fiks i ke thene te gjitha te fjalia e pare. Keta qe na drejtojne ne per 30 vjet rresht nuk pyesin per njerezit e fushave perkatese,por jane vete edhe gjykates,edhe prokuror,edhe avokat edhe xhelat qe te pret koken. Pervec xhelatit,te tjera nuk i bejne keta legena
🖤 (1)
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 23:20   #32
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,011
Thanks: 15,545
Thanked 9,231 Times in 6,242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Kjo COPA duhej te shikonte apo te merrte te dhena, se cfare bene ruset me teatrin e tyre.Mbas 6 vjetesh rikonstruksoni, e dyfishuan kapacitetin,por FASADA si NDERTESE ishte dhe ngeli po ajo.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 261140323.jpg (23.4 KiloByte, 35 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-02-2018, 23:34   #33
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 4,033
Thanks: 329
Thanked 337 Times in 239 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Po ndodh ajo qė ndodhi me Kėndin e Lojėrave 7 Xhuxhat...njė kullė 40 katėshe....
🖤 (1)
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 00:25   #34
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 16,930
Thanks: 218
Thanked 1,634 Times in 1,042 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Ja dhe nje fjalim nga Bujari,

zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 00:30   #35
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: C'po ndodh me Teatrin Kombetar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Po ndodh ajo qė ndodhi me Kėndin e Lojėrave 7 Xhuxhat...njė kullė 40 katėshe....
kullat 30 dhe 40 kateshe do te rriten shume me shpejt se plepat e pishat e lali Erit.Por ajri eshte me i paster thone militantet e perjetshem.
🖤 (1)
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 04:13   #36
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,858
Thanks: 5
Thanked 3,908 Times in 2,592 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Pse nuk ankohet noizi? Artistat nuk paguhen nga shteti por nga biletat e shitura nga arti qe krijojn, ktu eshte faji i popullit qe duan noizin por jo artistet e tjere.
Mire e ke. Popull jevgo-katunar!


Une jam me PD, jo me PS, keshtu qe i bie te protestoj kunder prishjes se Teatrit.
Por..s’me protestohet. Ajo vec nje ndertese eshte. Arti nuk matet me karabinį. Sa perqind e popullsise kane shkelur ndonjehere ne opera, balet ose teater?? Edhe $10 te jete bileta, prape nuk shkojne shumica.
Atehere per pakicen s’do rrijne te ‘humbasin’
Mileti shkrihen e gajasen me Bes Kallakun. Lere popullin me Besin, c’e ngaterron me Shilerin, aman!
__________________
Freud says there are no accidents.
🖤 (1)
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 04:46   #37
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,011
Thanks: 15,545
Thanked 9,231 Times in 6,242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

E pra sa qudi asht.Jevgjit punoshin noten ne fshishin ne diten,nersa katnaret ne vere u coshin m`5-se t`mjesit se bote xehte.Ku ta dishin se biletat u shitshin apo sporteli u hapte m` 06.30 n`mjes.
Mos tja u nin se vin votimet e tjera...

Apropo....ma vreni icik ate <karabinen> e Moskes.Jane lujt dhe luhen vepra ARTISTASH BOTERORE.Qe i bie.....KULTURE.

Popull....PIS me pd apo ps.
Shtttttttttttttttttttttttttttttttttt.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 05:09   #38
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 1,080
Thanks: 405
Thanked 340 Times in 272 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
juke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarėjuke ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Arti ne Shqiperi ka vdekur me kohe, pa thene qe nuk ka pasur ndo nje here ndo nje art te specializuar ose te perparuar shume.

Edhe keto "artistet" duan te vazhdojn me ato te vjetrat e Enverit qe edhe ateher shifenin se skishin tjeter. Un them me mire te marrin fund keto artiste qe duan te paguhen per hicin qe bejn gjithe diten. Per mendimin tim, ato po e mbajne artin mbarapa. Me renien e tyre do krijohet nje stil artistic me origjinal edhe me i pelqyeshem.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
“Ky vend qeveriset nga hajdute, qe vjedhin edhe 100 lekeshin e dosjeve dhe stilolapsave
dhe ne na hedhin nje kocke dhe tallen me ne”- tha ai.
Artisti vertet krijon art sepse e ka nga shpirti. Nuk e ben para.
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 05:16   #39
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 46,011
Thanks: 15,545
Thanked 9,231 Times in 6,242 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 397
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Arti ne Shqiperi ka vdekur me kohe, pa thene qe nuk ka pasur ndo nje here ndo nje art te specializuar ose te perparuar shume.

Edhe keto "artistet" duan te vazhdojn me ato te vjetrat e Enverit qe edhe ateher shifenin se skishin tjeter. Un them me mire te marrin fund keto artiste qe duan te paguhen per hicin qe bejn gjithe diten. Per mendimin tim, ato po e mbajne artin mbarapa. Me renien e tyre do krijohet nje stil artistic me origjinal edhe me i pelqyeshem.Artisti vertet krijon art sepse e ka nga shpirti. Nuk e ben para.
Eshte LUAJTUR BERTOLT BRECHT ne TEATRIN e POPULLIT.Sot ke brecka ne kurac.

Mbase me ke kuptuar kesaj here.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-02-2018, 05:20   #40
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,532
Thanks: 6,920
Thanked 8,174 Times in 5,224 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 382
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ashpersohen tonet ne mes artisteve dhe qeverise.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Eshte LUAJTUR BERTOLT BRECHT ne TEATRIN e POPULLIT.Sot ke brecka ne kurac.

Mbase me ke kuptuar kesaj here.
ēfare nuk eshte luajtur aty
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur