Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Analiza / Shkrime / Opinione

Analiza / Shkrime / Opinione Le tė “luajmė” sėbashku rolin e analistit dhe tė japim opinionet tona rreth tematikave tė ndryshme qė hasim pėrditė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-08-2019, 21:30   #141
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,786
Thanks: 1,302
Thanked 2,182 Times in 1,217 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēka e dallon muzikėn shqiptare nga ajo ballkanase!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga doganieri Shiko postimin
https://www.youtube.com/watch?v=gXKcekkXQm0

Kjo pjese violine eshte e Ibrwhim pashe pargalliut, vezirit te madh te Sulejmanit te madherishem, sulltanit me te laveishem osman.

Pargalliu, si edhe disa vezire te medhenj te tij ishin shqiptare.

Por Pargalliu pervec te tjerave qe edhe artist.

Ne melodine etij ndihet shpirti cam.

P.s

Kam lexuar ne nje liber te vjeter per Tiranen, qe Zogu qe ne vitet 37-38, i kishte vene Rruges qe sot quhet Rruga Tafaj, ne Tirane, qe shkon nga gjimnazi "Partizani" deri te Rruga "Bardhyl", emrin Ibrahim Pasha Pargalliu.

Pra para 80 vjetesh, vleresonte nje figure me prejardhje shqiptare, me shume se sot pas 80 vjetesh.

Ignorance isn't an argument.
Shumė mė the....
Po nga je nuk mė the...

Sidoqoftė... Nesėr nisem pėr Ēamėri..


🖤 (1)
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-08-2019, 21:37   #142
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 880
Thanks: 0
Thanked 195 Times in 163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Ēka e dallon muzikėn shqiptare nga ajo ballkanase!!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Shumė mė the....
Po nga je nuk mė the...

Sidoqoftė... Nesėr nisem pėr Ēamėri..


https://www.youtube.com/watch?v=BFX_lqnDsAM
Atdheu im eshte gjithe Shqiperia,

Udhe te mbare dhe kalofsh sa me bukur.

Sic me tha nji Cam ortodoks, para ca vitesh

Kumbisu ne rere, ne ato bukuri


Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga doganieri : 08-08-2019 nė 21:46
🖤 (2)
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2019, 20:16   #143
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 880
Thanks: 0
Thanked 195 Times in 163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Ēka e dallon muzikėn shqiptare nga ajo ballkanase!!

doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2019, 20:51   #144
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 880
Thanks: 0
Thanked 195 Times in 163 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Ēka e dallon muzikėn shqiptare nga ajo ballkanase!!

🖤 (2)
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur