Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-08-2018, 13:57   #1
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

“Toka ėshtė e sheshtė. NASA po fsheh Zotin”Nė mes tė nėntorit tė vitit tė kaluar, ashtu siē e do tradita u mblodhėn nė konferencėn vjetore ndėrkombėtare njerėz tė njė komuniteti “shkencor” qė besojnė se Toka nuk ėshtė e rrumbullaktė, por e sheshtė.


Sipas tyre, Toka e rrumbullaktė ėshtė njė pėrrallė dhe nė tė vėrtetė shtėpia jonė ėshtė e sheshtė dhe akujt nė Polin e Veriut dhe Antarktida nė jug na mbrojnė qė tė mos rrėzohemi prej saj.
Megjithėse ka me mijėra foto e filmime nga hapėsira qė provojnė se Dielli ėshtė qendra e sistemit tonė, ata parashtrojnė idetė e tyre kundėr modelit heliocentrik dhe pėr tė shmangur pyetjet e vėshtira tė kundėrshtarėve, diskutimet i zhvillojnė nė forume tė mbyllura nė internet.
Pyetja qė ngrenė “idhtarėt” e Tokės sė sheshtė ėshtė se pėrse NASA dhe tė tjerėt e fshehin faktin qė planeti ynė ėshtė njė disk? Pėrgjigjet hipotetike janė tė shumta, ndėrsa sė fundmi atyre u shtohet edhe njė tjetėr.
“NASA kėrkon tė fshehė Zotin duke folur pėr njė sistem heliocentrik, pra me Diellin nė qendėr dhe planetet qė rrotullohen rreth tij, kur nė fakt ėshtė e kundėrta”, thuhet nė deklaratėn e kėtij komuniteti dhėnė pėr This Week.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:02   #2
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Une personalisht i besoj me bindje te plote se Toka eshte e rrafshet, dhe jo e rrumbullaket.

Ne vijim do ju sjell vidio dhe shkrime argumentuese per mashtrimin qe na eshte bere qindra vjet per Token qe eshte sfere.

Shpresoj te kete antar ktu ne forum qe kane informacione per diskutimin e kesaj teme.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:17   #3
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 7,071
Thanks: 135
Thanked 896 Times in 520 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 121
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Kjo eshte te qash nga e qeshura. Sa klase shkolle ke ti shoku moderator?
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:17   #4
﴾®﴿
Super Anėtar
 
Avatari i ﴾®﴿
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 293
Thanks: 126
Thanked 93 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
﴾®﴿ ka mbyllur reputacionin
Re: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!﴾®﴿ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:23   #5
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 5,418
Thanks: 150
Thanked 749 Times in 583 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 145
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Flatearthers paskan infiltru dhe forumet shqiptare lol
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:26   #6
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,520
Thanks: 6,914
Thanked 8,168 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

ka dhe malore toka ledio
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:32   #7
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,437
Thanks: 17,353
Thanked 22,136 Times in 8,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 510
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

bohhh cfare ben mendja...e lexova si “torta” ...duhet te ha dicka ledio
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
🖤 (1)
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:39   #8
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,995
Thanks: 1,838
Thanked 2,017 Times in 1,522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Rendesi ka qe te mos jet e boshllekshem
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:44   #9
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
🖤 (1)
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:47   #10
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,775
Thanks: 14,591
Thanked 8,915 Times in 5,175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!


kush e ka pare horizontin ne breg te detit … pse duket gjithmon … nese toka esh e rrumbullaket nuk do dukej
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:48   #11
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,719
Thanked 1,911 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Kam nje shok femirije qe beson se toka eshte e rrafshet dhe hena sipas tij eshte jo me shume se 20 kilometra larg dhe e vejn si fotografi qe te na duket rrealisht larg gjoja,lol
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:50   #12
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Flatearthers paskan infiltru dhe forumet shqiptare lol
I ke pa kto emisjone? Apo thjeshte vetem titullin dhe trailerin?
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:51   #13
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,775
Thanks: 14,591
Thanked 8,915 Times in 5,175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

ju lutem evitojini shakate e budalleqet por sillni fakte nese keni thnx
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 14:58   #14
Angel69
Bavarez
 
Avatari i Angel69
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,916
Thanks: 1,111
Thanked 1,232 Times in 681 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Angel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėmAngel69 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Kjo eshte te qash nga e qeshura. Sa klase shkolle ke ti shoku moderator?
Po te pelqeu diskuto shoku, mos na bej djalin e shkathet me dy rreshta te shkruar duke filluar te gjykosh.

Ik tani shif iher veten ne pasqyre dhe beji pytje vetes kush je. Reflekto, dhe trego pak edukate ne llojin tend.
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
Angel69 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 15:07   #15
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,719
Thanked 1,911 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
ju lutem evitojini shakate e budalleqet por sillni fakte nese keni thnx
Nese je ne anije midis detit perse kur perendon dielli duket sikur po zgytet ne uje? Kur jemi ne breg te detit dhe veshtrojm nje anije ne largim pse zhduket? Po te ishte e rrafshet nuk duhet te zhduket.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 15:07   #16
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 9,491
Thanks: 4,139
Thanked 4,477 Times in 2,997 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 235
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

kam pare ca vidjoja keshtu ne nett dhe dy shkrime teori qe toka eshte e rrafshet si tepsi e pitese goxha absurde me duket ky pohim per token e rrafshet si pizza. Ai Xhordanja i Brunos i bie te kete ikur per lesh me e kadhe njeriun me drunje e me hunj vetem qe nuk ka thene qe toka e rrafshet eshte.
__________________
...Good sense of humor, dirty mind, and a beautiful heart = Deadly Combination!
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 15:10   #17
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,775
Thanks: 14,591
Thanked 8,915 Times in 5,175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nese je ne anije midis detit perse kur perendon dielli duket sikur po zgytet ne uje? Kur jemi ne breg te detit dhe veshtrojm nje anije ne largim pse zhduket? Po te ishte e rrafshet nuk duhet te zhduket.
aty esht anija po ngaqe esh larg sduket mire une kam pare nje video ku njeri perdori lens zmadhuese ne horizont dhe dukej anija qe nuk shihej me sy te lire


prit ta kerkoj ne youtube mbase e gjej lol

sa per diellin pergjigjen e ke te video me siper qe vura
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 15:10   #18
Hawk
V.I.P
 
Avatari i Hawk
 
Data e antarėsimit: Nov 2014
Posts: 6,699
Thanks: 2,529
Thanked 2,497 Times in 1,298 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 130
Hawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėmHawk i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga {A_N_G_E_L_69} Shiko postimin
Une personalisht i besoj me bindje te plote se Toka eshte e rrafshet, dhe jo e rrumbullaket.

Ne vijim do ju sjell vidio dhe shkrime argumentuese per mashtrimin qe na eshte bere qindra vjet per Token qe eshte sfere.

Shpresoj te kete antar ktu ne forum qe kane informacione per diskutimin e kesaj teme.
Shpresoj se je duke be hajgare.
__________________
Remember, today is the tomorrow you thought about yesterday.
Hawk nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 15:13   #19
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,775
Thanks: 14,591
Thanked 8,915 Times in 5,175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

here
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2018, 15:13   #20
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 1,660
Thanks: 1,242
Thanked 775 Times in 484 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Toka ėshtė e rrafshėt, jo e rrumbullakėt!

Toka qendron mbi tre elefante te cilet qendronje mbi kurrizin e nje balene
🖤 (1)
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur