Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-05-2019, 00:03   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,950
Thanks: 7,795
Thanked 3,583 Times in 1,881 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Sipas njė studim suedez numri i kėpucėve tregon se sa gjet do tė jetoni.
Ky hulumtimi i studiuesve suedezė ka nisur nė vitin 1987 dhe ka analizuar 800 njerėz.
Dhe studimi i ri ėshtė pėrsėritur dy vite mė parė, ku morėn pjesė disa mijėra meshkuj dhe femra.
Shkencėtarėt suedezė thonė se numri i kėpucėve mund tė lidhet me jetėgjatėsinė, por jeta mund tė shtohet nėse ushqeheni shėndetshėm dhe kryeni aktivitet fizik rregullisht.
E ja si vijon raporti i jetėgjatėsisė, pėrcaktuar sipas numrit tė kėpucėve:
Te femrat:
Numėr 35: 64-69 vite
Numėr 36: 70-76 vite
Numėr 37: 77-82 vite
Numėr 38: 78-84 vite
Numėr 39: 73-75 vite
Numėr 40: 70-72 vite
Numėr 41: 67-70 vite
Numėr 42: 66-69 vite
Te meshkujt:
Numėr 41: 73-77 vite
Numėr 42: 75-82 vite
Numėr 43: 74-79 vite
Numėr 44: 67-72 vite
Numėr 45: 66-69 vite.
________________________________
https://www.gazetaexpress.com/me-thu...ate-do-jetosh/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 00:25   #2
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,719
Thanked 1,911 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Do vdes i ri, e kam 44.5 ose 45 varet nga stili i kepucve.
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 00:27   #3
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,950
Thanks: 7,795
Thanked 3,583 Times in 1,881 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Do vdes i ri, e kam 44.5 ose 45 varet nga stili i kepucve.
Teper pesimist keta suedezet !
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 00:39   #4
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,719
Thanked 1,911 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Po mendoja per vdekjen tani dhe pash temen tende,lol
Po shikoja nje video ku njeri kishte vdek klinikisjt 3 here dhe tregonte si eshte vdekja.
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 00:54   #5
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,775
Thanks: 14,591
Thanked 8,915 Times in 5,175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Deri 80+ e paskam te garantuar dmth....
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 01:20   #6
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 6,950
Thanks: 7,795
Thanked 3,583 Times in 1,881 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Deri 80+ e paskam te garantuar dmth....
37-38 i paske !
🖤 (1)
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 01:24   #7
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,775
Thanks: 14,591
Thanked 8,915 Times in 5,175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

37.5 .....
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 03:04   #8
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Sipas njė studim suedez numri i kėpucėve tregon se sa gjet do tė jetoni.
Ky hulumtimi i studiuesve suedezė ka nisur nė vitin 1987 dhe ka analizuar 800 njerėz.
Dhe studimi i ri ėshtė pėrsėritur dy vite mė parė, ku morėn pjesė disa mijėra meshkuj dhe femra.
Shkencėtarėt suedezė thonė se numri i kėpucėve mund tė lidhet me jetėgjatėsinė, por jeta mund tė shtohet nėse ushqeheni shėndetshėm dhe kryeni aktivitet fizik rregullisht.
E ja si vijon raporti i jetėgjatėsisė, pėrcaktuar sipas numrit tė kėpucėve:
Te femrat:
Numėr 35: 64-69 vite
Numėr 36: 70-76 vite
Numėr 37: 77-82 vite
Numėr 38: 78-84 vite
Numėr 39: 73-75 vite
Numėr 40: 70-72 vite
Numėr 41: 67-70 vite
Numėr 42: 66-69 vite
Te meshkujt:
Numėr 41: 73-77 vite
Numėr 42: 75-82 vite
Numėr 43: 74-79 vite
Numėr 44: 67-72 vite
Numėr 45: 66-69 vite.
________________________________
https://www.gazetaexpress.com/me-thu...ate-do-jetosh/
Wrong,

Madhesia e kembes lidhet me penisin, sa me e madhe kemba aq me i madh penisi. Un kam kemben 43, shumica e meshkujve e kan 40-41. Gabimisht esht menduar se madhesia e penisit lidhet me madhesine e hundes.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 03:20   #9
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
37.5 .....
Ncuq,

S'ka lidhje me vitet por me sa e thelle je. TI je mesatarisht e thelle
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 03:24   #10
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,995
Thanks: 1,838
Thanked 2,017 Times in 1,522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Une jam i pavdekshem
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 03:27   #11
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,437
Thanks: 17,353
Thanked 22,136 Times in 8,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 510
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

si shume e re do vdes, max 82 nuk me mjafton
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
🖤 (1)
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 03:33   #12
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,775
Thanks: 14,591
Thanked 8,915 Times in 5,175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Ncuq,

S'ka lidhje me vitet por me sa e thelle je. TI je mesatarisht e thelle


...........
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 03:43   #13
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

E gjitha kjo ka te beje me anatomine e trupit njerezor, ose proporcionet e trupit te njeriut, l'uomo vitruviano apo vitruvian man. Kto proporcionet i zbuloi arkitekti i lashte romak Vitruvius. Dhe i studioi akoma me thelle Leonardo da Vinci. Aq i kompletuar ishte Leonardo sa trupin njerezor e konsideroi si nje cosmografia del minor mondo dhe beri analogji me kozmografine e universit. Mund te jap info qe nuk gjenden ne internet, por s'ma ha mendja se njerezit ketu jane te interesuar pervec disave.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 03:45   #14
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
si shume e re do vdes, max 82 nuk me mjafton
Ca numrin ke kemben xhina???

Leri vitet se s'ka lidhje hic, jeton dhe 100 vjece.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 03:51   #15
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 36,437
Thanks: 17,353
Thanked 22,136 Times in 8,599 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 510
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

37...........
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 03:54   #16
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Wrong,

Madhesia e kembes lidhet me penisin, sa me e madhe kemba aq me i madh penisi. Un kam kemben 43, shumica e meshkujve e kan 40-41. Gabimisht esht menduar se madhesia e penisit lidhet me madhesine e hundes.
Me mburrej mua njeri per numrin e kembes. Opo me habiti te them.Ok i them hajde t'a masim kemben o lali se na hudhe ne toke te gjtheve lere femrat e lagjes po e po. Po shqyhen nga deshira . Po ore me tha ky dhe nxori vizoren nga xhepi. Ja me kete e mas une . Kur e shikoj, atij i fillonte vizorja tek 9. C'e ke kete ore i thashe? Vizore me tha.Po pse keshtu. Epo kete vizore kam me tha. Po thuaj ore i uruar. Prandaj te del kemba e madhe ty

Keshtu dhe kjo puna e ketyre shkencetareve. Cdo gje eshte relative dhe vetem relativja eshte absolute. Ne Venezuele nuk ka rendesi se sa e ke numrin e kembes, se ka rene mosha mesatare e popullsise ngaqe prej vitesh eshte bere muti kala. Po keshtu ne Shqiperine e kohes se Zogut , kur kishte vetem malarje dhe kequshqyerje. Keta te Suedise , nuk kane pune tjeter dhe merren: sa te madhe e ke kemben.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
🖤 (1)
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 04:03   #17
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
37...........
Dhe ti qenke e thelle mesatare lol, penis mesatar esht ideal per ty.
🖤 (1)
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 04:28   #18
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Dhe ti qenke e thelle mesatare lol, penis mesatar esht ideal per ty.
@land ... dmth ti me kembe 43 . Si i bohet ? Je i refuzueshem ? Duhet me rrejt dhe per numrin e kembes tani. Po robi ka lidhje me kemben ? Mbaj mend qe njera me ka thene. Nuk e je keq ti jo, kur po ikte me rregullu kepucet tek kepucari(ne fakt nuk po gjente as kepucet jo e jo ) , mbas nje provimi te fiskultures me shkrim qe dhame bashke.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga lonely_lion : 09-05-2019 nė 04:31
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 04:36   #19
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,775
Thanks: 14,591
Thanked 8,915 Times in 5,175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

.........
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 04:36   #20
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
@land ... dmth ti me kembe 43 . Si i bohet ? Je i refuzueshem ? Duhet me rrejt dhe per numrin e kembes tani. Po robi ka lidhje me kemben ? Mbaj mend qe njera me ka thene. Nuk e je keq ti jo, kur po ikte me rregullu kepucet tek kepucari(ne fakt nuk po gjente as kepucet jo e jo ) , mbas nje provimi te fiskultures me shkrim qe dhame bashke.
Per femrat kineze jam I refuzueshem seriously. Jan shum te cekta, kemben e kan te vogel 34 ose 35.. per Performer duhet te jem tamom, ose ciiiiik, fare pak i refuzueshem.
🖤 (1)
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur