Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-05-2019, 04:41   #21
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
Per femrat kineze jam I refuzueshem seriously. Jan shum te cekta, kemben e kan te vogel 34 ose 35.. per Performer duhet te jem tamom, ose ciiiiik, fare pak i refuzueshem.
Opo ca bohet ketu ore... Mos hap nje muhabet une o @land se ti direkt t'a lyp numrin e kembes. Mos do me m'a lyp dhe mua ? @land. Po kepucet me corape i vesh ti ?

Meqe eshte tamam dita, freskohuni pak se sot kemi dhe paraden .

9 maj / Moscow . Do nxjerrin S 400 ne resme keta?

Citim:
Troops and military vehicles paraded on Moscow's Red Square for an evening rehearsal of the 2019 Moscow Victory Day Parade, Saturday.

Hundreds of soldiers marched through the square followed by columns of military hardware, including Armata tanks and S-400 missile systems. On May 9, a parade will mark the 74th anniversary of the end of World War II.
Kane fillu provat ...


__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 05:01   #22
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,529
Thanks: 6,920
Thanked 8,172 Times in 5,222 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
land kjo teme po flet per vdekje, si e shendrove tek pjeset private? plus nga cili studim i bazon keto “fakte”
ke bo 2/1 kalamaj dmth. je e kenaqur shpirterisht me numrin e kembes
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 05:01   #23
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
land kjo teme po flet per vdekje, si e shendrove tek pjeset private? plus nga cili studim i bazon keto “fakte”
E thash rexhi, eshte qe nga antikiteti me Vitruvius dhe me pas me leonardon. Mirpo vjen ky I eturi per penis dhe e dhjet.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 05:02   #24
lonely_lion
.
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 4,590
Thanks: 0
Thanked 1,561 Times in 1,213 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
lonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėmlonely_lion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rexhina Shiko postimin
land kjo teme po flet per vdekje, si e shendrove tek pjeset private? plus nga cili studim i bazon keto “fakte”
Po pra. Kishim muhabet kepucesh dhe jete dhe u be muhabet . O mete fol secili per vete. Ka kohe qe ne kete forum, kane filluar cdo teme njerezit e lidhin e pompen e ujit, me te cilen duan te shuajne zjarrin qe i djeg perbrenda.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 05:34   #25
Khaleesi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 5,667
Thanks: 2,762
Thanked 2,575 Times in 1,621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 131
Khaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėmKhaleesi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Sipas njė studim suedez numri i kėpucėve tregon se sa gjet do tė jetoni.
Ky hulumtimi i studiuesve suedezė ka nisur nė vitin 1987 dhe ka analizuar 800 njerėz.
Dhe studimi i ri ėshtė pėrsėritur dy vite mė parė, ku morėn pjesė disa mijėra meshkuj dhe femra.
Shkencėtarėt suedezė thonė se numri i kėpucėve mund tė lidhet me jetėgjatėsinė, por jeta mund tė shtohet nėse ushqeheni shėndetshėm dhe kryeni aktivitet fizik rregullisht.
E ja si vijon raporti i jetėgjatėsisė, pėrcaktuar sipas numrit tė kėpucėve:
Te femrat:
Numėr 35: 64-69 vite
Numėr 36: 70-76 vite
Numėr 37: 77-82 vite
Numėr 38: 78-84 vite
Numėr 39: 73-75 vite
Numėr 40: 70-72 vite
Numėr 41: 67-70 vite
Numėr 42: 66-69 vite
Te meshkujt:
Numėr 41: 73-77 vite
Numėr 42: 75-82 vite
Numėr 43: 74-79 vite
Numėr 44: 67-72 vite
Numėr 45: 66-69 vite.
________________________________
https://www.gazetaexpress.com/me-thu...ate-do-jetosh/
Mbi nr 45 nuk ekzistojn ne shqipri apo nuk ka rendesi lur do vdesin?
Khaleesi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 06:26   #26
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,474
Thanks: 10,044
Thanked 9,277 Times in 4,581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 313
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

38 fiks nr kembes time. me duket normale qe do jetoj gjate se e bej jeten cool dhe ha shendetshem.. ska gjetur gje studimi
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
🖤 (1)
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 10:04   #27
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Une qe e kam 46 ???
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 10:12   #28
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,474
Thanks: 10,044
Thanked 9,277 Times in 4,581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 313
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Une qe e kam 46 ???
ti 50 i kap si kap
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 10:15   #29
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,529
Thanks: 6,920
Thanked 8,172 Times in 5,222 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
38 fiks nr kembes time. me duket normale qe do jetoj gjate se e bej jeten cool dhe ha shendetshem.. ska gjetur gje studimi
simas Landit thellesia nuk eshte normale
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 10:17   #30
Ragnar
Real Madrid
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 16,040
Thanks: 829
Thanked 3,136 Times in 1,746 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 330
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
ti 50 i kap si kap
E ke gabim zogu, se une kapi shume me shume se qe mendon ti
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 11:20   #31
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 23,005
Thanks: 1,840
Thanked 2,019 Times in 1,523 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 156
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Kush ka qene ai/ajo retarded mod qe nuk fshin postimet e duhura?
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 11:26   #32
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,275
Thanks: 4,127
Thanked 6,856 Times in 2,344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 126
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

E vaiiiiii.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 11:34   #33
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,275
Thanks: 4,127
Thanked 6,856 Times in 2,344 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 126
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Femrat me kemb te madhe jane te rralla dhe pergjithsisht si gėrdalla.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 12:32   #34
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,230
Thanks: 14,992
Thanked 12,818 Times in 8,062 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 685
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
38 fiks nr kembes time. me duket normale qe do jetoj gjate se e bej jeten cool dhe ha shendetshem.. ska gjetur gje studimi
Me atė gjatėsi trupi qė ke ti me numėr kėmbe 38 tamam si fshataret qė kanė punuar zbathur.
Gjallė qėnke akoma ti?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 12:58   #35
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,821
Thanks: 1,514
Thanked 8,644 Times in 3,816 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Se c’lidhje ka numri i kembes me sa do jetosh, nje zot vetem e di. Budalliqe.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 14:58   #36
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,776
Thanks: 1,301
Thanked 2,172 Times in 1,211 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Ja fut kot studimi....
42 e kam nr, po e kam da mėndjen tė vete 105
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-05-2019, 15:27   #37
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,854
Thanks: 23
Thanked 2,861 Times in 1,775 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Grarirat sa me te madhe ta kene aq me pak jetokan
Konsumohen shume me siguri gjate rruges
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
🖤 (1)
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 11:44   #38
Kęrlighed
Super Anėtar
 
Avatari i Kęrlighed
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Vendndodhja: Skandinavi
Posts: 115
Thanks: 56
Thanked 65 Times in 37 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Kęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

Kėta studiues kanė zgjedhur modelin e studimeve kohorte ose tė grupit, ku numri i kėmbės do duhej tė ishte ose variabėl ose bias dhe jo si faktor i pamvarur qė mund tė pėrcaktojė jetėzgjatshmėrinė.
__________________
Aliis si licet, tibi non licet

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Kęrlighed : 02-09-2019 nė 11:53
Kęrlighed nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 11:50   #39
Ice
V.I.P
 
Avatari i Ice
 
Data e antarėsimit: Jul 2019
Posts: 632
Thanks: 218
Thanked 226 Times in 172 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Ice ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolareIce ka njė atmosferė spektakolare
Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

47....................
Ice nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2019, 11:57   #40
Kęrlighed
Super Anėtar
 
Avatari i Kęrlighed
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Vendndodhja: Skandinavi
Posts: 115
Thanks: 56
Thanked 65 Times in 37 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Kęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėmKęrlighed ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Mė thuaj ēfarė numri e ke kėmbėn, tė tė them sa gjatė do jetosh

37,5 ......
__________________
Aliis si licet, tibi non licet
Kęrlighed nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur