Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-07-2019, 13:27   #201
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,777
Thanks: 14,593
Thanked 8,917 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Mbase as koha nuk ekziston fare atje : )
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 13:33   #202
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Eshte e mundur qe kto qenie te avancuara neve na shikojn sikur ne vezhgojm barin duke u rritur ne oborr, as bubrrecat nuk vihen ne krahasim sepse jane shume te avancuara.
🖤 (1)
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 13:42   #203
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Mbase as koha nuk ekziston fare atje : )
Koha egziston por nese ata levizin me shpejtesine e drites noshta edhe me shpejt athere dmth at rrijn pergjithmone ne te njeten moshe. Dhe nese deshirojn te plaken plaken icik vendosin te mos fluturojn neper univers me pushime, dhe nese plaken icik vendosin te kalojn shpejtesine e drites ne menyre qe te rinohen perseri.
Dmth kane arritur kontroll total te universit dhe dhe fatit jetes tyre,lol
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 13:44   #204
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,777
Thanks: 14,593
Thanked 8,917 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Nese gjerat rrine po ne nje vend duket pak e merzitshme atje ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 13:51   #205
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Nese gjerat rrine po ne nje vend duket pak e merzitshme atje ...
Nuk rrine ne nje vend. Ata vendosin te shetisin qindra mija galaxi me qindra mija planete me shpejtesine e drites. Kjo i plak ata vetem 10 minuta. Pastaj kthehen ne qenqren e tyre te civilizimit dhe rrijne pushojn, plaken 1 vit apo 5 vjet, dhe pastaj shkjon per pushime aventure tjeter road trip again, e gjithe kjo ne kohen tone kane kalaur biliona vite ndersa per ata ishte thjesht nje sezon dy javor pushim “vere”
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 13:56   #206
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,777
Thanks: 14,593
Thanked 8,917 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Po qe shpjegon bukur ti ..
Esht e vertet qe ne 3D koha kalon sh teper ngadale ne krahasim me dimensionet e tjera ...
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 13:57   #207
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk rrine ne nje vend. Ata vendosin te shetisin qindra mija galaxi me qindra mija planete me shpejtesine e drites. Kjo i plak ata vetem 10 minuta. Pastaj kthehen ne qenqren e tyre te civilizimit dhe rrijne pushojn, plaken 1 vit apo 5 vjet, dhe pastaj shkjon per pushime aventure tjeter road trip again, e gjithe kjo ne kohen tone kane kalaur biliona vite ndersa per ata ishte thjesht nje sezon dy javor pushim “vere”
Kan dhe 72 cop virgjeresha secili.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 13:59   #208
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,522
Thanks: 6,918
Thanked 8,168 Times in 5,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 381
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Kan dhe 72 cop virgjeresha secili.
ka fantazi rinia.virgjereshat e rruajn? jo per nai gjo po i kom bezdi qimet
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 14:02   #209
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Po qe shpjegon bukur ti ..
Esht e vertet qe ne 3D koha kalon sh teper ngadale ne krahasim me dimensionet e tjera ...
Ka vetem nje vend ku koha ngadalesohet perbindshmerisht.....near a black hole.
Quhet super time dilation.
PS, shpejtesia e drites nuk tejkalohet, eshte e pamundur.
Ne nje rast hipotetik, do kishe mberritur ne piken e nisjes, perpara se te ishe nisur.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga magnus : 16-07-2019 nė 14:05
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 14:04   #210
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ka fantazi rinia.virgjereshat e rruajn? jo per nai gjo po i kom bezdi qimet
Dashke dhe 72 cop, e do dhe te rrojtur ti

I love hairy women.
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 14:05   #211
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,777
Thanks: 14,593
Thanked 8,917 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Ka vetem nje vend ku koha ngadalesohet perbindshmerisht.....near a black hole.

PS, shpejtesia e drites nuk tejkalohet, eshte e pamundur.
Ne nje rast hipotetik, do kishe mberritur ne piken e nisjes, perpara se te ishe nisur.
Duhen studjuar me kujdes lol u are a big fan of course
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 14:09   #212
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Duhen studjuar me kujdes lol u are a big fan of course
I am a big fan of Hawking. Kam pertypur cdo gje dhe zbulim te tij.
🖤 (1)
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 14:11   #213
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Ka vetem nje vend ku koha ngadalesohet perbindshmerisht.....near a black hole.

PS, shpejtesia e drites nuk tejkalohet, eshte e pamundur.
Ne nje rast hipotetik, do kishe mberritur ne piken e nisjes, perpara se te ishe nisur.
Nuk kalohet sepse ka thene Ajnshtajni yne, dmth nje individ inteligjent i civilizimit tone. Imagjino Ajnshajnin e atij civilizimi?
Noshta tunelin e kalimit te shpejtsise drites e kane si karikim baterie, qe te rinohen perseri.
Ne fakt nje civilizim kaq i avancuar kane kontrol te vrimave te zeza ose i perdorin noshta per per ksuhedi cfar aventurash.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 14:15   #214
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Perform, let's go together near a black hole�� it's almost eternity there, imagine, nje nat sex zgjat qindra milione vjet
🖤 (1)
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 14:18   #215
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Nuk kalohet sepse ka thene Ajnshtajni yne, dmth nje individ inteligjent i civilizimit tone. Imagjino Ajnshajnin e atij civilizimi?
Noshta tunelin e kalimit te shpejtsise drites e kane si karikim baterie, qe te rinohen perseri.
Ne fakt nje civilizim kaq i avancuar kane kontrol te vrimave te zeza ose i perdorin noshta per per ksuhedi cfar aventurash.
I envy u. Kurt


"Imagination is more important than knowledge".... Einstein.

Do provoj dhe un ca imagjinata.
🖤 (1)
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 14:26   #216
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,777
Thanks: 14,593
Thanked 8,917 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga magnus Shiko postimin
Perform, let's go together near a black hole�� it's almost eternity there, imagine, nje nat sex zgjat qindra milione vjet
Atje nuk bejne sex e tha dhe kurt me lart ...eshte per qenie primitive
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2019, 14:30   #217
magnus
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 9,479
Thanks: 288
Thanked 1,024 Times in 643 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 201
magnus ka mbyllur reputacionin
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Performer Shiko postimin
Atje nuk bejne sex e tha dhe kurt me lart ...eshte per qenie primitive
Ke imagjinata ime bejn
🖤 (1)
magnus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 20:49   #218
Darli
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 37
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Darli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Ēfarė kishte nė Univers, para Big Bengut ?

Para big bengut kishte vetem uje dhe zoti krokodil e sundonte ate.
Darli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur