Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-07-2019, 10:44   #21
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,777
Thanks: 14,593
Thanked 8,917 Times in 5,176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Nuk esht mire te luajm me natyren .
🖤 (2)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2019, 17:59   #22
Njazi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 325
Thanks: 32
Thanked 78 Times in 70 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Njazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentėNjazi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

I vure kapak,s'ka dale ndonje farmak ta sheroje vdekjen,na mbylle temen.
🖤 (1)
Njazi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2019, 19:21   #23
ricky_ch
*************
 
Data e antarėsimit: Feb 2015
Posts: 189
Thanks: 265
Thanked 78 Times in 58 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
ricky_ch ka njė atmosferė spektakolarericky_ch ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

...dhe s'ikur tė bėhej njeriu i pėrjetshėm, ku do tė mbetej kuptimi i jetės?
Ai/Ajo qė ka krijuar lindjen, plakjen dhe vdekjen ka shumė mė tepėr logjikė
dhe kuptim se sa pėrjetshmėria. Duke pasur parasysh ēfarė
kemi arrijtur ne si krijesa, dhe qė t'i bėjmė konkurencė nėnės natyrė
jemi jo larg sa toka me qiellin, por me skajin e universit.
Ne, mbi tė gjitha nuk kemi arrijtur tė civilizohemi e kėrkojmė tė bėhemi
Zot tė Universit!

Zakonisht, gjėrat e mėdha fillojnė me hapa tė vogla. Si psh. ta shėrojmė
sė pari gripin e ca sėmundje tė tjera, e pastaj tė bėjmė ca kėrkesa
tė tjera...
ricky_ch nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2019, 20:59   #24
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 13,536
Thanks: 3,643
Thanked 4,192 Times in 2,352 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 431
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
Kam pa nje film se maj mend titullin ku nje doktor beri komplet antaret e familjes qe humbi ne aksident me makine per 30 dite

Le punen kolosale qe do klonimi por ai u merrte dhe me azhendat e ktyre qe mos te vihej rre mungesa e tyre !!!!

Kjo tema eshte per Pruden se ajo eshte bere e ndjeshme nga faktori vdekje jete kto kohet e fundit.
Ky filmi eshte me Keanu Reeves.

Filmi me palidhje qe e kam shiku sivjet.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2019, 22:28   #25
Mistrece
Edelweiss
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,828
Thanks: 151
Thanked 4,627 Times in 2,595 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 333
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Nuk e di pse kam pershtypjen qe edhe sikur te mundeshim, jane ata qe nuk do duan te kthehen me.
__________________
Festina lente!
🖤 (1)
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2019, 22:38   #26
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,566
Thanks: 166
Thanked 1,280 Times in 954 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Ne parim mendoj se njeriu mund te arrije cdo gje qe i thote mendja. Arritja e cdo gjeje eshte vetem ceshtje kohe.
Per momentin ringjallja eshte shume shume large.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2019, 01:21   #27
luleshtrydhe
V.I.P
 
Avatari i luleshtrydhe
 
Data e antarėsimit: May 2016
Posts: 458
Thanks: 81
Thanked 76 Times in 60 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
luleshtrydhe ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Po mo, si trup fizik vec, se i njejti shpirt ska shans te hyj tek i njejti fizik.
luleshtrydhe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2019, 08:06   #28
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,265
Thanks: 4,117
Thanked 6,846 Times in 2,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 126
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Do do. Por ce do. Ne se kemi ate shonc.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-07-2019, 08:09   #29
Buzeqeshje
Omelsin me krip
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Durres
Posts: 4,082
Thanks: 875
Thanked 3,570 Times in 1,289 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
Buzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėmBuzeqeshje i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Kur te vdes jam.shume e sigurt qe nuk do dua te me ringjallin. Kshu qe larg meje ju qe doni te ringjallni
__________________
Let Me Love You a Little More, Before You’re Not Little Anymore
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 20:55   #30
Darli
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 37
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Darli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

I vdekuri mund te ringjallet me nje elektroshok te frekuencave te larta por perseri do vdiste sepse trupi i tij eshte prishur. Pajisja per transfuzion shpirti nga nje trup ne tjetrin ende nuk eshte shpikur keshtu qe duhet te presim ende.
Darli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 21:23   #31
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 759
Thanks: 40
Thanked 282 Times in 152 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
Kasėmi ėshtė vėrtetė talentėKasėmi ėshtė vėrtetė talentėKasėmi ėshtė vėrtetė talentėKasėmi ėshtė vėrtetė talentė
Re: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Llazarin e ringjallen... tani e ka radhen Piratua... ja shifeni kur te ringjallet, rilinde e riperterihet

Kur shkruani ringjall, domethene qe eshte ngjallur nje here?
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 21:59   #32
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,542
Thanks: 5,769
Thanked 6,133 Times in 3,064 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: A do arrijmė ndonjėherė tė ringjallim tė vdekurit?

Basically ... po vjen koha e roboteve , this is what they mean/t.
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur