Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta

Shkenca dhe jeta Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit nga shkenca.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-07-2019, 22:28   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 7,187
Thanks: 6,835
Thanked 3,176 Times in 1,302 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Elon Musk beson se njerėzit duhet tė lidhen me makinat, nė mėnyrė qė ta luftojnė forcimin e paevitueshėm tė inteligjencės artificiale, raporton The Independen.
Nė njė deklarim nė Twitter, Elon Musk, themeluesi i SpaceX dhe Tesla, tha se teknologjia nga kompania e tij e re Neurolink, do tė vijė “sė shpejti”.
Musk ende nuk ka dhėnė mė shumė detaje se kur kjo pajisje do tė vijė dhe si do tė funksionojė.
Neurolink mė herėt kishte paralajmėruar njė produkt qė nė mėnyrė efektive do ta lidhė trurin e njeriut me kompjuterėt, pėrmes njė ēipi tė vogėl.
Nė nėntorin e kaluar, Musk tha se kjo teknologji do tė pėrfshijė njė “elektrodė nė lidhjet neurale, nė njė mikro nivel”.
Mė specifikisht, do tė jetė njė ‘ēip’ dhe disa tela tė cilat do tė ngjiten nė kafkėn e njeriut pėrmes njė operacioni tė vogėl.
“Aspiratat afatgjata tė Neurolinkut do tė jenė qė tė arrijė simbiozėn me inteligjencėn artificiale, dhe tė arrijė njė lloj demokratizimi tė inteligjencės, sepse sot ėshtė shumė monopolistike, dhe kontrollohet nga qeveritė dhe kompanitė e mėdha”, kishte thėnė Musk.
“Besoj se mund tė bėhet, dhe me gjasė brenda njė dekade”, shtoi ai.
Njė teknologji e tillė do tė sillte ndryshime rrėnjėsore sa i pėrket zhvillimit tė inteligjencės artificiale.

https://sites.google.com/view/tech-k...t-me-kompjuter
__________________

🖤 (1)
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 02:10   #2
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,775
Thanks: 14,591
Thanked 8,915 Times in 5,175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

hive mind
noun
a notional entity consisting of a large number of people who share their knowledge or opinions with one another, regarded as producing either uncritical conformity or collective intelligence.


(in science fiction) a unified consciousness or intelligence formed by a number of alien individuals, the resulting consciousness typically exerting control over its constituent members.
"there is a Borg Queen who controls the hive mind"How can controled mind be normal? And no critical thinking?
Make human robots?
I dont think so
( I hope they realize there is danger in this....)

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Performer : 18-07-2019 nė 02:32
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-07-2019, 02:51   #3
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,892
Thanks: 6,719
Thanked 1,911 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Gjithmone e kam endrru nje gje te tille. Ngaqe jam dembel imagjinoj sikur te kisha gjithe librat e botes te shkarkuar disi ne memoren time. Majester ne cdo vegel muzikore. Te kisha cdo info qe ka google ne tru. Por do kisha deshire qe vetem une ta kem ket fuqi
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2019, 22:14   #4
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,566
Thanks: 166
Thanked 1,279 Times in 954 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Po imagjinoje sikur truri jone te lidhet direkt me rrjetin nepermjet valeve te tipit wi-fi dhe ishim online 24 ore. Te mund te shfrytezonim direkt cdo informacion dhe gjithashtu te kishim mundesi komunikimi.

Kush e di cdo na sillte !!!
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
🖤 (1)
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 00:22   #5
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,534
Thanks: 5,764
Thanked 6,122 Times in 3,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Well since artificial intelligence is dominating , it makes sense . Nuk perputhen gjerat so it needs to catch up , somehow .... before disaster. Lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 05:41   #6
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,995
Thanks: 1,838
Thanked 2,017 Times in 1,522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Ky na paralajmeron per ato qe i dijm

Te na njoftoj per ndonje gje te pathene ndonjehere lol
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2019, 05:42   #7
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 22,995
Thanks: 1,838
Thanked 2,017 Times in 1,522 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 155
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Well since artificial intelligence is dominating , it makes sense . Nuk perputhen gjerat so it needs to catch up , somehow .... before disaster. Lool
Yoir mind will get hacked and you might do things that you woouldnt do


Ugly nerd hacking sexy girls mind lol
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 21:50   #8
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,945
Thanks: 15,472
Thanked 9,203 Times in 6,219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Ky na paralajmeron per ato qe i dijm

Te na njoftoj per ndonje gje te pathene ndonjehere lol
L’idea di Elon Musk: Bombardiamo Marte per renderlo abitabile. E sbarcare nel 2035.

Il piano di Musk.

Sganciare una bomba nucleare su Marte per renderlo un pianeta abitabile: Elon Musk, proprietario di SpaceX, ha le idee chiare su come agire in futuro. Ciņ che a molti metterebbe i brividi, al solo pensiero di quanto accaduto durante la Seconda Guerra mondiale, non sembra invece spaventare il miliardario sudafricano: la sua proposta, infatti, risale al 2015, quando ospitato da Stephen Colbert nel suo talk show, dichiarņ come bombardare Marte fosse la maniera pił rapida per renderlo abitabile. Successivamente, nel 2017, nel corso del 67° Congresso astronautico internazionale di Guadalajara, in Messico, espose la sua preoccupazione per il futuro della popolazione terrestre. Per Musk, infatti, č necessario che gli umani riescano quanto prima a diventare una specie multi planetaria, in grado di creare delle colonie spaziali per sopravvivere ed evitare l’estinzione. Il pianeta pił indicato da cui partire sarebbe proprio Marte e il lancio della bomba atomica rappresenterebbe la via pił semplice per velocizzare i tempi. Elon Musk, infatti, č convinto che con questa mossa si creeranno condizioni di vita simili alla Terra: un evento di questa portata permetterebbe lo scioglimento delle calotte polari, consentendo il rilascio di grandi quantitą di anidride carbonica nell’atmosfera. Si verrebbe a creare un effetto serra in grado di innalzare le temperature e la pressione dell’aria: si tratterebbe della versione accelerata del cambiamento climatico che stiamo assistendo anche sulla Terra. L’intento di bombardare il suolo marziano č stato rilanciato da Musk pochi giorni fa: su Twitter, il visionario Ceo di Tesla e SpaceX ha infatti nuovamente espresso questo suo desiderio. Questa volta, perņ, per promuovere la sua idea č pronto a pubblicizzarla a dovere con tanto di maglietta personalizzata, recante la scritta «Nuke Mars»: la t-shirt č gią acquistabile sullo shop di SpaceX al prezzo di........... 25 dollari.

PS....shkruesi nuk eshte fizikant apo inxhinjer avionash,por me ca do e qoje ky tipi bomben atomike ne Mars?????Keni ndonje ide juve !!!!!Kshu fiton $.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg c8e70ca0-c1aa-11e9-b61c-c8d9a9699826.jpg (16.5 KiloByte, 36 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 22:04   #9
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,566
Thanks: 166
Thanked 1,279 Times in 954 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Me sonda mund ta coje Systéma.
Jane derguar plote sonda jo vetem ne mars por edhe ne planete te tjera me te largeta.
Ndryshimi ne kete rast eshte se kjo apo keto sonda nuk do te jene as per tu ulur ne mars as per ta vezhguar ate. Ato thjesht do te leshojne bomben sapo te jene ne orbit rreth marsit.
Nga ana shkencore, teknike dhe teknollogjike sot kjo eshte e realizueshme mjafton qe njeriu te doje ta beje.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 22:06   #10
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,945
Thanks: 15,472
Thanked 9,203 Times in 6,219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Me sonda mund ta coje Systéma.
Jane derguar plote sonda jo vetem ne mars por edhe ne planete te tjera me te largeta.
Ndryshimi ne kete rast eshte se kjo apo keto sonda nuk do te jene as per tu ulur ne mars as per ta vezhguar ate. Ato thjesht do te leshojne bomben sapo te jene ne orbit rreth marsit.
Nga ana shkencore, teknike dhe teknollogjike sot kjo eshte e realizueshme mjafton qe njeriu te doje ta beje.
Faleminderit per shpjegimin.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 22:16   #11
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,566
Thanks: 166
Thanked 1,279 Times in 954 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Faleminderit per shpjegimin.
Po shperblimi zoteri ? !!!
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga kanina : 18-08-2019 nė 22:24
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 22:17   #12
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,534
Thanks: 5,764
Thanked 6,122 Times in 3,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Yoir mind will get hacked and you might do things that you woouldnt do


Ugly nerd hacking sexy girls mind lol

ha ha ... this is not funny at all

Ps.. Read the book .. Hacked Minds ( A loss of personal freedom ) , it's very interesting . : )
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 22:24   #13
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,566
Thanks: 166
Thanked 1,279 Times in 954 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Yoir mind will get hacked and you might do things that you woouldnt do


Ugly nerd hacking sexy girls mind lol
Teorikisht kjo mund te realizohet pas pasur nevoje per lidhje me rrjetin.

Cdo Mendim ka nje fréquence te caktuar qe emetohet ne valet elektromanjetike nga truri jone. Keto vale mund te "lexohen " por gjithashtu mund ti percojme signale (mendime ) trurit dhe ta bejme individin te mendoje apo te veproje sikur te ishte ai vete me vetedijen e tije qe i realizon.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
🖤 (1)
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 22:25   #14
King Bardhyl
Super Moderator
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 6,016
Thanks: 3,486
Thanked 2,799 Times in 1,889 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Me sonda mund ta coje Systéma.
Jane derguar plote sonda jo vetem ne mars por edhe ne planete te tjera me te largeta.
Ndryshimi ne kete rast eshte se kjo apo keto sonda nuk do te jene as per tu ulur ne mars as per ta vezhguar ate. Ato thjesht do te leshojne bomben sapo te jene ne orbit rreth marsit.
Nga ana shkencore, teknike dhe teknollogjike sot kjo eshte e realizueshme mjafton qe njeriu te doje ta beje.
Pyetja ėshtė a do tė japi rezultat?
__________________
“The first step in liquidating a people,' said Hubl, 'is to erase its memory. Destroy its books, its culture, its history. Then have somebody write new books, manufacture a new culture, invent a new history. Before long the nation will begin to forget what it is and what it was. The world around it will forget even faster.”

― Milan Kundera, The Book of Laughter and Forgetting
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 22:33   #15
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,945
Thanks: 15,472
Thanked 9,203 Times in 6,219 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Po shperblimi zoteri ? !!!
Masi ta kene hedhur bomben dhe pastaj kur njerezit te arrijne me sonda ne Mars.....ktu jemi

Boj Shaka.

Per birra gjermane se kemi problen.

Naten vllora.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 22:35   #16
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,566
Thanks: 166
Thanked 1,279 Times in 954 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga King Bardhyl Shiko postimin
Pyetja ėshtė a do tė japi rezultat?
Rezultatin duhet ta presim kur tja beje buuum.
Une vetem fola per menyren se si mund te Cohen bombat.
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 22:36   #17
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,566
Thanks: 166
Thanked 1,279 Times in 954 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Masi ta kene hedhur bomben dhe pastaj kur njerezit te arrijne me sonda ne Mars.....ktu jemi

Boj Shaka.

Per birra gjermane se kemi problen.

Naten vllora.
Naten.
...........
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-08-2019, 23:07   #18
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,534
Thanks: 5,764
Thanked 6,122 Times in 3,059 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kanina Shiko postimin
Teorikisht kjo mund te realizohet pas pasur nevoje per lidhje me rrjetin.

Cdo Mendim ka nje fréquence te caktuar qe emetohet ne valet elektromanjetike nga truri jone. Keto vale mund te "lexohen " por gjithashtu mund ti percojme signale (mendime ) trurit dhe ta bejme individin te mendoje apo te veproje sikur te ishte ai vete me vetedijen e tije qe i realizon.
Pshm... na sill ca shembuj ?
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 00:16   #19
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,139
Thanks: 0
Thanked 1,018 Times in 885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

p.sh.

__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-08-2019, 00:33   #20
Performer
Sweet
 
Data e antarėsimit: Nov 2016
Posts: 18,775
Thanks: 14,591
Thanked 8,915 Times in 5,175 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 256
Performer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėmPerformer i pazėvėndėsueshėm
Re: Elon Musk paralajmėron teknologjinė qė e lidh trurin e njeriut me kompjuterin

Kte e ke pare uji.nice speech of roberto
🖤 (1)
Performer nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur