Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 02-08-2019, 13:50   #21
Mistrece
Edelweiss
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,859
Thanks: 151
Thanked 4,642 Times in 2,606 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

E preferuara ime.

Marianne, siamo arrivati a quel punto della vita in cui siamo troppo vecchi e i nostri corpi si sgretolano. Penso che ti seguirņ molto presto. Sappi che ti sono cosģ vicino che se tendi una mano puoi raggiungere la mia. Ti ho sempre amata per la tua bellezza e per la tua saggezza, ma so che non devo dire nulla di pił a tal proposito, perché sai gią tutto. Voglio solo augurarti buon viaggio. Arrivederci vecchia amica. Amore infinito. Ci vediamo lungo la strada.

Leonard per Marianen.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 14:11   #22
zigur
Super Anėtar
 
Avatari i zigur
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 100
Thanks: 35
Thanked 67 Times in 39 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
zigur ėshtė njė gur i ēmuarzigur ėshtė njė gur i ēmuarzigur ėshtė njė gur i ēmuar
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Mė mban mėnd?!
Dikur isha mendimi yt!

Dikur dėgjonim tė njėjtat kėngė, u mėsuam tė ndjekim hapat e njėri-tjetrit nė vallėzime prekjesh! Mėsuam se kemi shije tė ndryshme pėr muzikėn, pėr pijet, pėr filmat, pėr pikturat, pėrfunduam dhe nė shije tė ndryshme pėr njerėzit. Nė kapituj tė vegjėl shkruam histori tė gjata, nė fjali tė shkurtra zgjatėm jetėn! As vetė nuk e dinim qė do tė duheshim kaq fort pėr t’u zhdukur aq lehtė prej njėri-tjetrit!

Nuk hezitoja tė hiqja dorė nga njė ditė pune vetėm pėr tė qėnė aty ku mendoja se koha mė e mirė ishte pranė teje, dhe duke e zhveshur xhaketėn e pendimit, tė humbisja nė rrugėn tėnde duke pėshpėritur: se di a ka mjaftueshėm nesėr pėr gjėrat qė i dua me ty!

Fragmentet e jetės qė zgjodhėm t’i rrugėtojmė tė dy, mė ēuan nė njė botė ku pafundėsia do ma kish zili frymėn! Pėrqafova fort atė cfarė ishe ti nė atė moment, veten fillova ta dua mė shumė, gjurmėt nuk m’u fshinė se smbajti mė vėnd kujtimi, por cdo histori jepte mė shumė peshė se tjetra, i rėnduam emocionet, vetėm ajėr dhe kohė pėr tė tė dashur mė shumė, kaq mė duhej!

Tė kujtohem kur qeshja me shpirt kur batutat e tua ishin mė tė forta se njė gudulisje? Kur nuk largohesha prej teje pa mė puthur? Lozonjare ndėrkohė qė zgjidhja njė ėmbelsirė, tekanjoze pėr njė restorant, e dashur, e dashur deri nė palcė me ty.

Tė kujtohet kur ishim dy?! E mė thoje si kam jetuar pa ty? Kur nė portofol mbanim fotot e njėri-tjetrit e nuk hezitonim t’jua tregonim miqve? Do tė doja tė gjeja njė mėnyrė tjetėr pėr ta thjeshtuar kohėn time, jo duke e komplikuar me ty! Kam filluar njė jetė tė vjetėr me gjėra tė reja! Sepse ti e di, unė nuk do t’i bėja tė gjitha njėsoj.

Mė thuaj, e kujton ditėlindjen time? Po pėrvjetoret tona, tė janė bėrė akoma njė ditė e zakonshme? Premtimet qė mė bėre, a janė veshur ende me vrullin e pėrditshmėrisė apo i mban peng?

Dua tė besoj se sot ke dikė qė e do, qė mes jush tė ketė kimi qė nė pėrfundim ju bėn tė pandryshueshėm, se plagėt qė tė kam lėnė janė shumė tė papėrpunuara qė tė rrezikojnė tė biesh pėrsėri.

Unė nuk besoj se mė ke harruar, ne thjesht nuk kemi mė rėndėsi pėr njėri-tjetrin. Unė e di se dashuria nuk ėshtė e pėrdorshme… Pyes veten, dhe ndoshta shpresoj se, nė qoftė se ne ndonjėherė vetėm pėr tė detyruar veten, do tė mundemi tė harrojmė…

A i mban mėnd tė gjitha?! Tė kujtohem kur mė doje? E mban mėnd si ishte tė mos kishe njė zemėr tė thyer? Kur pėrgjigjeshim me fjalėn “patjetėr shpirt”. U mėsuam keqaz me tė qėnurit dy! Dy njerėz tė paplotėsuar qė visheshin nė njė tė vetme! Dy njerėz tė vetėm qė mbetėn paplotėsuar!

kledi_xh
__________________
Njė betejė ėshtė e humbur, kur mendon se e ke humbur...
zigur nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 14:23   #23
Mistrece
Edelweiss
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,859
Thanks: 151
Thanked 4,642 Times in 2,606 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga B.E.V Shiko postimin
Ndodh...
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 15:33   #24
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,273
Thanks: 653
Thanked 784 Times in 530 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Nuk kam shkruar per dreq letra dashurie.
Ne fakt ndoshta edhe nuk kam ditur te shkruaj.
Jo , nje moment. I kam shkruar Almes . Nuk kujtoj cfare por i kam shkruar. Nuk kishim telefona per te komunikuar e as flete te bardha a ndonje ndricim te duhur qe te mos shkruaje shtrember.
Ku di une?! , jo te dua , jo me mungon , thjesht hidhja ca shkronja mbi leter e kafshoja here pas here stilolapsin gjithe siklet sikur kushedi cfare do me pillte mendja.
Shkruhej te dielave pasdite zakonisht.
Ke parasysh ato dashurite e adoleshences te pakonsumuara ?eshte nje fletore shenimesh 64 fletesh ku perzihen formula te zhgarravitura matematike , yje e e lista skuadres tende te zemres fituese e fresket e kupes se Kampioneve , e brinjeve te fleteve jam une qe here krahehapur e here mbyllur krahesh enderroj ,fletet shpejt shfletuar.
Aty je edhe ti

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Mandi : 02-08-2019 nė 20:11
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 15:37   #25
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,720
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Personalisht une nuk kam respect per simone. Pamvarsisht qe sinqerisht me vjen keq per te. Qe te kutohemi, une kam lexaur shume per jeten e saj dhe sartres.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 20:08   #26
Sia
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2017
Posts: 1,481
Thanks: 1
Thanked 344 Times in 215 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Sia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėmSia i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Edhe Kafka i shkruante bukur Milenes
🖤 (1)
Sia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 20:14   #27
Mistrece
Edelweiss
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,859
Thanks: 151
Thanked 4,642 Times in 2,606 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Edhe Floberti Luizes.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 20:30   #28
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,239
Thanks: 1,517
Thanked 2,114 Times in 1,110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Sa shume esterike jeni ju femrat shqiptare ndaj shkrimtareve te huaj;D. Keni lexuar ju letrat e mithat frasherit? Shkoni der ke Kafka e ke floberti i luizes. Keni lexuar ju Cooling e forumit?

Me sa duket malli I huaj mbeteshka gjithmone superior per shqiptaret.

Po ato te dashurit tuaj a ju shkruajne letra te bukura juve?
🖤 (2)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 20:34   #29
Mistrece
Edelweiss
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,859
Thanks: 151
Thanked 4,642 Times in 2,606 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Esterike?

Ky postimi yt eshte histerik* Mano.

Ti ke qene mire, c’pati miza qe te pickoi?
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 20:41   #30
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,239
Thanks: 1,517
Thanked 2,114 Times in 1,110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mistrece Shiko postimin
Esterike?

Ky postimi yt eshte histerik* Mano.

Ti ke qene mire, c’pati miza qe te pickoi?
sa qef ke te me korrigjosh. Ku di gje une i shkreti aq di une. Na ushnja jam, bostana e shalqinje kam shitur.

Thash nje gje une e u be nami. oj qo
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 20:41   #31
B.E.V
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Dec 2017
Posts: 3,273
Thanks: 653
Thanked 784 Times in 530 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
B.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėmB.E.V i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sia Shiko postimin
Edhe Kafka i shkruante bukur Milenes
Pese minuta zbritje ne kembe nga ku nisi korrispondencen me Milena.
B.E.V nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 20:48   #32
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,624
Thanks: 11,360
Thanked 9,394 Times in 6,011 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Franc Kafka, letėr pėr Felice Bauer: Unė tė pėrkas ty!


Tani do tė tė kėrkoj njė favor qė tingėllon pak si i ēmendur, tė cilin do ta pėrshėndes kur tė marr unė letėr. Ėshtė gjithashtu testi mė i madh nė tė cilin mund tė vihet njeriu mė i mirė.

Mirė, ja ku ėshtė:

Mė shkruaj vetėm njėherė nė javė, kėshtu qė letrat e tua tė mė vijnė ditėn e diel, sepse nuk mund t’u rezistoj letrave tė tua tė pėrditshme. Pėr shembull, unė i pėrgjigjem njė nga letrat e tua, dhe pastaj shtrihem nė krevat nė dukje i qetė, por zemra ime rreh pėrmes gjithė trupit vetėm prej teje. Unė tė pėrkas ty. Nuk ka asnjė mėnyrė tjetėr pėr ta shprehur kėtė, dhe kjo nuk ėshtė mėnyra mė e mirė. Po pėr kėtė arsye nuk dua tė di se ēfarė vesh. Mė ngatėrron aq shumė, saqė s’mund tė merrem me jetėn. Nuk dua ta di qė edhe ti ndjen pėr mua. Po ta dija, si mundja, si budalla qė jam, tė ulesha nė zyrėn time, apo kėtu nė shtėpi, nė vend qė tė hipja nė njė tren me sytė qė hapen dhe mbyllen vetėm kur jam me ty? Oh, ka njė arsye tė trishtueshme, qė nuk s’e bėj dot kėtė. Pėr t’i rėnė shkurt: Shėndeti im ėshtė i mirė vetėm pėr tė pėrballuar veten time. Ai s’ėshtė i mjaftueshėm pėr martesė, duke lėnė mėnjanė tė bėrit baba. Sidoqoftė, kur lexoj letrat e tua, ndjej se mund tė lartėsohem edhe mbi atė qė nuk mund tė lartėsohet.

Ah sikur ta kisha pėrgjigjen tėnde tani. Dhe sa keq tė torturoj, dhe sa tė detyroj ty nė qetėsinė e dhomės tėnde tė lexosh kėtė letėr, si letra mė e ulėt qė ėshtė vėnė ndonjėherė nė tryezėn tėnde.

Ndershmėrisht, ndjehem keq ndonjėherė kur lutem si njė lugat mbi emrin tėnd lumturues! Ah sikur ta kisha postuar letrėn e sė dielės, nė tė cilėn tė kisha kėrkuar tė mos mė shkruaje mė kurrė, dhe nė tė cilėn tė jepja njė premtim tė ngjashėm. Oh Zot, ēfarė mė ndaloi tė ta dėrgoja kėtė letėr? Ēdo gjė do ishte nė rregull. Por a ėshtė kjo zgjidhje e paqtė e mundur tani? Ēfarė do tė ndihmonte nėse ne do i shkruanim njėri-tjetrit vetėm njė herė nė javė? Jo, sikur vuajtja ime tė kurohej nga mjetet tė tilla, atėherė ajo s’do ishte serioze. Dhe tashmė parashikoj qė s’mund tė jem nė gjendje t’iu rezistoj as letrave tė sė dielės. Kėshtu, pėr tė kompensuar mundėsinė e humbur tė sė dielės, tė kėrkoj me gjithė fuqinė qė mė ka mbetur nė fund tė kėsaj letre: Nėse i vlerėsojmė jetėt tona, le tė mos shkruajmė mė.

Mos po mendoja tė nėnshkruaja me Dein? Jo, s’do tė kishte gjė mė false se sa kjo. Jo, unė jam gjithmonė i lidhur me zinxhirė me veten time. Ky jam unė, dhe kjo ėshtė ajo me tė cilėn duhet tė jetoj.

11 nėntor, 1912

Kujtojmė qė shkrimtari i njohur gjerman Franc Kafka e takoi pėr herė tė parė Felice Bauer nė vitin 1912. Pėr pesė vjet ata patėn njė histori dashurie.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
🖤 (1)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 20:54   #33
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,725
Thanks: 6,690
Thanked 8,254 Times in 3,947 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Une i kam shume qejf kto letrat por si kuptoj!
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 20:57   #34
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 21,475
Thanks: 10,047
Thanked 9,281 Times in 4,581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 313
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Edhe letrat e Remarkut jane shume te bukura.
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 20:59   #35
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,624
Thanks: 11,360
Thanked 9,394 Times in 6,011 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Sa shume esterike jeni ju femrat shqiptare ndaj shkrimtareve te huaj;D. Keni lexuar ju letrat e mithat frasherit? Shkoni der ke Kafka e ke floberti i luizes. Keni lexuar ju Cooling e forumit?

Me sa duket malli I huaj mbeteshka gjithmone superior per shqiptaret.

Po ato te dashurit tuaj a ju shkruajne letra te bukura juve?
Nuk rri dot pa e pranuar se ti shkruaj Hyjnise time eshte nje nga perjetimet me te bukura qe jeta ma fal......nuk mundem dot te mos ja shpreh ne cdo forme e menyre, se sa me ben te jem nje mashkull i bekuar e se eshte pikerisht ajo qe me jep likuidin e te qenit ne funksion orbital qelizat e mia mbushur dashuri per te.....
Ndofta germat do te reken ti japin asaj pasqyren e te parit te deshires time per te por sado, ato kurre sdo munden ti paraqesin e pershkriajne neper germa pikerisht ate momentin kur e kam prane e ja nuahas aromen karakteristike dhe ja degjoj zerin tingellues qe e kthen shpirtin tem ne kambanaren me te gezueshme te tempullit dashuri......
Aty ne ate moment qenesia ime kthehet ne kristalina te dehura me te e per te, qe i dedikohen pikerisht e perjetesisht vetem asaj......sepse eshte burimi i jetes dhe i frymimit tim......
Letera e kallamari nuk munden te gjejne ate majen e penes e te nxene ne to lumturine qe ajo me jep.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 02-08-2019 nė 21:05
🖤 (4)
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 21:05   #36
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,141
Thanks: 0
Thanked 1,018 Times in 885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Une i kam shume qejf kto letrat por si kuptoj!
qejfi o kot. me mire mos i kuptosh. te droguar me mendimet e veta.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 21:08   #37
Jolene
🇦🇱
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 16,725
Thanks: 6,690
Thanked 8,254 Times in 3,947 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Jolene ka mbyllur reputacionin
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uj me gaz Shiko postimin
qejfi o kot. me mire mos i kuptosh. te droguar me mendimet e veta.
Rrofte gjumi !
__________________
a wolf will never be a pet
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 21:13   #38
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,141
Thanks: 0
Thanked 1,018 Times in 885 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jolene Shiko postimin
Rrofte gjumi !
gjumi i lehte pa endrra. le mo kur e bon me sy hap. pa kohe. pa frike se mund te zgjohesh. ne paqe me gjithcka.

pastaj sheh merin qe qan pas 00pjestim00 dhe thua: nuk eshte mire te flesh ndersa te tjeret vuajne. e kshu mundohesh te ndash paqen edhe me te tjeret.

po te le misi me coolin? vuuuuu kamunikatat kamuniste ne faqet e forumit
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 21:30   #39
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,624
Thanks: 11,360
Thanked 9,394 Times in 6,011 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Me merr neper erresiren tende nate e me degedis prane saj qe ti uroj naten e mire.....

Sonte te dua me shume se mbreme......
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 21:30   #40
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,239
Thanks: 1,517
Thanked 2,114 Times in 1,110 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 147
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: “Sonte tė dua kaq shumė…”/ Letra mė e bukur e dashurisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Nuk rri dot pa e pranuar se ti shkruaj Hyjnise time eshte nje nga perjetimet me te bukura qe jeta ma fal......nuk mundem dot te mos ja shpreh ne cdo forme e menyre, se sa me ben te jem nje mashkull i bekuar e se eshte pikerisht ajo qe me jep likuidin e te qenit ne funksion orbital qelizat e mia mbushur dashuri per te.....
Ndofta germat do te reken ti japin asaj pasqyren e te parit te deshires time per te por sado, ato kurre sdo munden ti paraqesin e pershkriajne neper germa pikerisht ate momentin kur e kam prane e ja nuahas aromen karakteristike dhe ja degjoj zerin tingellues qe e kthen shpirtin tem ne kambanaren me te gezueshme te tempullit dashuri......
Aty ne ate moment qenesia ime kthehet ne kristalina te dehura me te e per te, qe i dedikohen pikerisht e perjetesisht vetem asaj......sepse eshte burimi i jetes dhe i frymimit tim......
Letera e kallamari nuk munden te gjejne ate majen e penes e te nxene ne to lumturine qe ajo me jep.


Une e kisha seriozisht kur te permenda ty. Nuk e kisha me shaka. Por kam qef t'i nguc pak

Une per vete kam shkrujt letra dashnie qe kur kam qene 14 vjec. Por kot qe t'i bie ketu se keto gocat e forumit pelqejne vetem ata te huajt
🖤 (2)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur