Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-08-2019, 13:44   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,880
Thanks: 406
Thanked 1,591 Times in 1,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Pse ka mė shumė ndarje nė verė?Bashkė me rritjen e temperaturave rriten dhe shanset qė lidhja jote tė marrė fund. Po, siē mund ta merrni me mend, jemi zyrtarisht nė sezonin e ndarjeve.

Muajt e verės shėnojnė gjithashtu fillimin e rrezikut pėr njė ndarje tė mundshme. Arsyeja? Ajo qė po mendoni ju! Shumė ēifte heqin dorė nga partneri/partnerja pėr tė shijuar muajt e verės pa i vrarė ndėrgjegja.

Ky fenomen ėshtė e kundėrta e asaj ēfarė ndodh nė dimėr, kur njerėzit lidhen pėr tė kaluar mėrzitjen dhe depresionin qė vjen bashkė me tė ftohtin.

Sipas ekspertėve, duke qenė se nė pjesėn mė tė madhe tė ditės ka diell, truri prodhon mė pak melatonin dhe mė shumė serotonin, hormoni pėrgjegjės pėr lumturinė, shkruan anabel. Kjo bėn qė njerėzit tė mos e ndjejnė nevojėn qė dikush tė jetė gjithmonė pranė tyre pėr tė ndjerė siguri dhe lumturi.

Pra, edhe nėse ndaheni lajmi i mirė ėshtė qė keni kohė boll pėr tė takuar njerėz tė rinj dhe ta shijoni nė diell tė plotė lirinė tuaj!
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 13:55   #2
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,279
Thanks: 1,542
Thanked 2,130 Times in 1,121 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

Sepse dimri eshte i ftohte, duhet me prite per veren
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 14:06   #3
drague
me pushime
 
Avatari i drague
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 23,549
Thanks: 6,923
Thanked 8,182 Times in 5,230 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 384
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Sepse dimri eshte i ftohte, duhet me prite per veren
mos e rruj se ne dimer te mban ngohte"
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 14:09   #4
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,882
Thanks: 1,527
Thanked 8,709 Times in 3,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

Kur mashkulli ste con ne plazh, aty pastaj plas Sherri. Edhe i thua - that’s it i am done with u!!
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 14:32   #5
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 9,960
Thanks: 23
Thanked 2,919 Times in 1,808 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 192
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Kur mashkulli ste con ne plazh, aty pastaj plas Sherri. Edhe i thua - that’s it i am done with u!!
Ose te con ai ne plazh dhe ti del me bikini edhe te shef gjithe plazhi aty ai pastaj behet xheloz dhe ti nuk e dije qe ishte kaq shume xheloz dhe vendos ta lesh pasi jeni kthyher nga plazhi qe mos te humbesh shkuma partyt
__________________
“Shikoj nga te dyja anet para se te kaloj nje rruge me 1 sens levizje.Kjo ndodh sepse kaq besim me ka ngelur per Njerzimin,”
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 15:14   #6
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,279
Thanks: 1,542
Thanked 2,130 Times in 1,121 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
mos e rruj se ne dimer te mban ngohte"
Patjeter tani qe ma kujtove ti nuk do e bej me
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 21:39   #7
doganieri
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Posts: 968
Thanks: 0
Thanked 212 Times in 179 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
doganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentėdoganieri ėshtė vėrtetė talentė
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 22:09   #8
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 12,633
Thanks: 10,993
Thanked 5,968 Times in 2,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 186
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

Ndoshta si pasojė e ligjeve tė fizikės: nė verė trupat "bymehen", ndėrkaq nė dimėr "tkurren". Ka ndodhur qė krevatėve t'u ėshtė marrė masa nė dimėr..., kėshtu pastaj nė verė doemos dikush mbetet "out"!
__________________
devollitėt thonė
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 22:25   #9
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,312
Thanks: 4,159
Thanked 6,897 Times in 2,356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

I terbon vapa.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 22:42   #10
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,705
Thanks: 846
Thanked 1,416 Times in 1,053 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

sepse duan te rikuperojne ne kohe
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 22:46   #11
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,675
Thanks: 11,420
Thanked 9,436 Times in 6,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

sepse bohet kaqurel testosteroni......qashtu puo.
__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 22:47   #12
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,705
Thanks: 846
Thanked 1,416 Times in 1,053 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

le njonin kap tjetrin direkt..jeta o e shkurter colo..beharet aktive numerohen me gishtat e duarve..ja edhe te kembeve qameti
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 22:52   #13
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,114
Thanks: 13,159
Thanked 7,270 Times in 4,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 426
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

Papunesi e madhe gjithandej
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 22:53   #14
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,705
Thanks: 846
Thanked 1,416 Times in 1,053 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

u ndave me kaninen ti yllo?

tankun e ke single
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 22:57   #15
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,114
Thanks: 13,159
Thanked 7,270 Times in 4,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 426
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

Jo o jo kush te tha ?
Une duke prit dimrin jam
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 23:00   #16
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: ne vithen e peles se hazdisur
Posts: 15,705
Thanks: 846
Thanked 1,416 Times in 1,053 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

si t'dush..mos m'thuj qe s't'thash..oferta zgjat vetem nje jave..kam shum kerkesa..desha me t'bo nder
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 23:03   #17
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 16,114
Thanks: 13,159
Thanked 7,270 Times in 4,602 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 426
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Wink Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
si t'dush..mos m'thuj qe s't'thash..oferta zgjat vetem nje jave..kam shum kerkesa..desha me t'bo nder
Flm qe mendon per Mua, ndihem e priviligjuar already
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-08-2019, 23:25   #18
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,180
Thanks: 0
Thanked 1,029 Times in 895 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

se budalliku s'ka kufi.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 08:11   #19
Lea
Duaj né di te duash!
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Pran saj, sot e pergjithmon :)
Posts: 9,221
Thanks: 3,662
Thanked 3,046 Times in 1,934 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

Sepse vapa ka efekte anesore, nje nga keto eshte dhe rreshkitja nga trut e kokes
__________________
Jeta ime je vetem ti,zgjohem cdo mengjes me ty, e bie te fle prap me aromen tende jam e dashuruar mbas teje sot e pergjithmon, kuklla ime ti, qetesia ime shpirterore!!
Kush ka goca boten ka:* 😍😍😍😍😍
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-08-2019, 08:32   #20
Mistrece
...
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 13,914
Thanks: 151
Thanked 4,655 Times in 2,618 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 334
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Re: Pse ka mė shumė ndarje nė verė?

Se vlon gjaku, prandaj.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur