Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-08-2019, 12:27   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,880
Thanks: 406
Thanked 1,591 Times in 1,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė, sipas shkencėsKa shumė biseda kėto ditė se si takimi nė shekullin XXI ėshtė mė i vėshtirė se kurrė. Aplikacionet e takimit na kanė dhėnė shumė mundėsi dhe na kanė bėrė mė gjykues dhe dembelė se kurrė mė parė. Madje ka pasur njė studim tė kohėve tė fundit qė sugjeron se mbėshtetja jonė nė teknologji na ka bėrė mė tė vetmuar. Por tė martėn, Match.com publikoi studimin e tij vjetor “Beqarėt nė Amerikė”, i cili zbuloi se arsyet pse ka kaq shumė njerėz tė vetėm kėto ditė janė shumė mė tė ndėrlikuara.

Studimi “Beqarėt nė Amerikė” siguron njė analizė tė thellė tė tendencave mė tė fundit tė takimeve, tė bazuara nė sondazhe me mė shumė se 5,000 tė rritur beqarė nė Amerikė, nga 18-vjeēarė deri nė 70-vjeēarė.

Ajo qė ata gjetėn kėtė vit pėrputhet me pikėpamjet tona pesimiste kolektive pėr romancėn: 42 pėrqind e tė anketuarve mendojnė se “dashuria ndjehet e humbur” nė shoqėrinė e sotme. Ėshtė njė statistikė depresive ku shumica mendojnė se romanca ka vdekur dhe se ne tė gjithė jemi tė dėnuar tė jemi pėrgjithmonė vetėm.

Por antropologia dhe kėshilltarja shkencore i Match, Helen Fisher hedh poshtė besimin e pėrhapur se takimi nė ditėn dhe moshėn e sotme ėshtė unikisht i vėshtirė ose se teknologjia e ka bėrė mė tė vėshtirė gjetjen e dashurisė sė vėrtetė. Pėrkundrazi, ajo beson se arsyeja pse ka kaq shumė njerėz beqarė ėshtė pėr shkak tė ndėrrimeve tė tjera kulturore.

“Tė rinjtė po martohen shumė mė vonė, sepse sot tė dy sekset duan tė kenė karrierėn dhe financat e tyre nė rregull para se tė martohen,” tha Fisher pėr Best Life. Gjetjet nė studimin e fundit tė Match mbėshtesin pikat e Fisher. Njė e treta e tė rinjve tė anketuar thanė se gjendja e tyre financiare i ka penguar ata tė ndjekin dashurinė.

“Shkalla e divorcit ėshtė gjithashtu mjaft e lartė dhe ne jetojmė mė gjatė, kėshtu qė ka mė shumė tė moshuar beqarė,” shtoi Fisher.

“Gratė nuk kanė mė nevojė pėr njė partner pėr t’i mbėshtetur ata nė mėnyrė qė ata tė bėhen mė tė zgjedhur. E fundit, miqėsia po ngadalėsohet. Partnerėt kėrkojnė shumė kohė pėr t’u njohur me njėri-tjetrin para dasmės. Kur martesa dikur ishte fillimi i njė partneriteti, tani ajo ėshtė pėrfundimi. ”

Tė dhėna shtesė “Beqarėt nė Amerikė” tregojnė pėr idenė se gratė janė forca shtytėse e ndryshimeve kulturore nė skenėn e takimeve moderne. Nė fakt, sipas studimit tė vitit 2019, gratė e moshės 18 deri nė 39 vjeē ishin nė tė vėrtetė pak mė shumė tė ngjarė se burrat nė tė njėjtėn grupmoshė qė tė dyshojne nėse ato mund tė mbanin njė marrėdhėnie serioze (58 pėrqind kundrejt 52 pėrqind).

Edhe njė herė, Fisher i atribuon kėsaj faktit qė grave vetėm kohėt e fundit iu ėshtė dhėnė liria tė jenė mė selektive. “Gratė duhet tė mbajnė embrionin pėr 9 muaj dhe gratė (nė mbarė botėn) ende bėjnė shumė mė tepėr punė pėr tė rritur foshnjat gjatė viteve tė para tė fėmijėrisė,” tha ajo. “Kėshtu qė gratė janė seksi i kėndshėm – ata duan ta marrin atė ashtu siē duhet!”

Nė fund tė fundit, Fisher ėshtė optimiste nė lidhje me perspektivat tona tė takimit, duke vlerėsuar se “86 pėrqind e beqarėve nė Amerikė do tė martohen para moshės 49 vjeē, ata thjesht po marrin kohėn e tyre.”

Pra, ndikimi pozitiv ėshtė se ndėrsa mund tė na duhet mė shumė kohė pėr tė gjetur partnerin e duhur nė ditėt e sotme, kur ta bėjmė, mund tė jemi tė sigurt se ata me tė vėrtetė janė njė.

/TCH
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 13:02   #2
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,354
Thanks: 15,080
Thanked 12,896 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Kjo duhet tė jetė arsyeja, unė nuk kam para.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 13:22   #3
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,726
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Po nuk pate para ose te ardhura stabel te mira ne amerike martesa eshte sikur ti hapesh vorrin vetes. (Flasim per meshkujt) Ndersa po pate para dhe te ardhura te mira nese martohesh je idiot, sepse kap femra me bodhek
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 13:26   #4
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 47,354
Thanks: 15,080
Thanked 12,896 Times in 8,116 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 687
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Po nuk pate para ose te ardhura stabel te mira ne amerike martesa eshte sikur ti hapesh vorrin vetes. (Flasim per meshkujt) Ndersa po pate para dhe te ardhura te mira nese martohesh je idiot, sepse kap femra me bodhek
Po kur tė plakesh ēa do kesh me bodhėk?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 13:41   #5
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 4,893
Thanks: 6,726
Thanked 1,912 Times in 1,088 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Kurt ka mbyllur reputacionin
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po kur tė plakesh ēa do kesh me bodhėk?
Ke qetesi. Kur plakesh qetesia eshte gjeja me e cmuar. Une noshta jam plak se kur shkoj ne shqiperi jam me njerz perreth gjithe javes dite e nate e mezi pres te vij ne shpine time ku mund te rri ne krevat 24 ore pa zhurme,lol
Vetem shendeti dhe shume pak para duhen kur plakesh. Asgje me shume. Nuk ka nevoj njeriu per dahsuri ne pleqni
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 13:47   #6
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,882
Thanks: 1,527
Thanked 8,709 Times in 3,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Kurt, I think ur just lazy n don’t wanna commit n work. Lol
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 14:20   #7
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 6,312
Thanks: 4,159
Thanked 6,897 Times in 2,356 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 132
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Tani mund te rrojne si te martuar edhe duke qene beqar, pa ju lidhur kembet.

Prob eshte per ata qe duan te martohen e nuk gjejne dot partner/e stabel.

Kohe te veshtira kto.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle you know nothing about.
Be kind. Always.
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 14:36   #8
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,758
Thanks: 5,903
Thanked 6,284 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

How about ... it’s a choice
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 15:18   #9
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 13,882
Thanks: 1,527
Thanked 8,709 Times in 3,848 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 303
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Its all about being happy. If that makes u happy, don’t commit!
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 16:10   #10
Erdhi Dimri
me ortekė
 
Avatari i Erdhi Dimri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Upstate NY
Posts: 754
Thanks: 421
Thanked 437 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Erdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėmErdhi Dimri i pazėvėndėsueshėm
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Its all about being happy. If that makes u happy, don’t commit!
I agree

Kush e ka ndare mendjen, mire ben qe martohet. Ndersa te tjeret, qe nuk kane vlera dhe aspirata mesjetare, me mire te rrine beqare.

Mos qani hallin e popullsise globale se do pjelle Kina edhe per ju... Tete miliarde rrota, 1/3 me surrat aziatikesh, kujt i plasi se mbeti beqar filan fisteku?

Njashtu....

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Erdhi Dimri : 06-08-2019 nė 16:28
Erdhi Dimri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 17:40   #11
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,758
Thanks: 5,903
Thanked 6,284 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Ppl can give birth by choice with out having to get married... just so u know. Lool

There is no need to be harsh ... go and take it out in ur marriage . Frustration frustration Loool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 17:42   #12
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,880
Thanks: 406
Thanked 1,591 Times in 1,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Ppl can give birth by choice with out having to get married... just so u know. Lool

There is no need to be harsh ... go and take it out in ur marriage . Frustration frustration Loool
I want to be a donor ( you know what I mean) lol
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 17:44   #13
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,758
Thanks: 5,903
Thanked 6,284 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
I want to be a donor ( you know what I mean) lol
Insulting ... loool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 17:46   #14
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,880
Thanks: 406
Thanked 1,591 Times in 1,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Insulting ... loool
You will be honored lol ... no one will know the truth haha
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 18:01   #15
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,758
Thanks: 5,903
Thanked 6,284 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Onyx Shiko postimin
You will be honored lol ... no one will know the truth haha
Pardon???

........
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 18:06   #16
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 4,880
Thanks: 406
Thanked 1,591 Times in 1,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zana Shiko postimin
Pardon???

........
J/k...........
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 18:07   #17
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 9,279
Thanks: 1,542
Thanked 2,130 Times in 1,121 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 149
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Po nuk pate para ose te ardhura stabel te mira ne amerike martesa eshte sikur ti hapesh vorrin vetes. (Flasim per meshkujt) Ndersa po pate para dhe te ardhura te mira nese martohesh je idiot, sepse kap femra me bodhek
Nuk martohet njeri vetem per seks or Kurt. Arsyet jane te shumta:

per yzmet
hekurin e rrobave
larjen dhe tharjen e rrobave
per gatimin e ushqimt
per kujdesin dhe pastertine e shtepise
dhe se fundmi per seks dhe per trashegimi. Duhet len pas dicka perndryshe vjen e iken e nuk e mori vesh njeri
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 18:45   #18
uj me gaz
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 7,180
Thanks: 0
Thanked 1,029 Times in 895 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
uj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėmuj me gaz i pazėvėndėsueshėm
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
. Duhet len pas dicka perndryshe vjen e iken e nuk e mori vesh njeri
ti mano do lesh kenget. po pse a i vrare, dicka eshte femija aaaa?

p.s. un kismet do le nick-un e forumit.
__________________
imagine there's no countries... :)

...fjalet e zogut djali i degjoi
qau, e hengri, pastaj e leshoi...
uj me gaz nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 19:01   #19
Zana
e....Thjeshte
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 23,758
Thanks: 5,903
Thanked 6,284 Times in 3,127 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
Zana ka mbyllur reputacionin
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Or or .. maybe cox they got no choice , like forced arranged marriages , trapped , tabu social pressure , culture , religion .. personal interes like money , papers and so on and on . There u go , stop bullshiting now . Lool
__________________
-Some people feel the rain, others just get wet

-Some people can connect, to Greater Intelligence

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Zana : 06-08-2019 nė 19:04
Zana ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2019, 19:07   #20
kanina
V.I.P
 
Avatari i kanina
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 11,717
Thanks: 170
Thanked 1,306 Times in 975 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Re: Kjo ėshtė arsyeja pse ju jeni akoma beqarė

Te gjithe ata qe njohe te martuar jane ndare...cfare kane ngelur shume shpejt do te ndahen me siguri.
Te vetmit qe e kane qejf martesen jane ata qe sjane martuar osé qe sapo jane martuar.

Keshtu qe pyetja ėshtė pse duhet une te martohem?
__________________
Don't feel guilty you are good as you are.
kanina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur