Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-08-2019, 19:57   #481
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,969
Thanks: 15,514
Thanked 9,223 Times in 6,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Mirmroma.

Ju qe bashkejetoni ne usa....kur keni mbiemra te ndryshem,qfar llagepi i jepni cucave apo vocrrakeve????

Tenkju.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 20:00   #482
SystemA
Shqiptar....mer
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 45,969
Thanks: 15,514
Thanked 9,223 Times in 6,235 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 396
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga *ARiel* Shiko postimin
Cfare pune ben ti Esther?! E kam menduar se je ekonomiste

Ka situata qe dalin ne pah gjerat.

Me rendesi ka them une qe dy te dashuruarit te duhen e ndihen mire me njeri tjetrin. Pastaj le te vendosin si tju konvenoje me mire, ndac martese ndac bashkejete.
Martesa eshte KUROREZIMI ne perspektive e te ardhmes se shoqerise.

Pra............BETOHEM.

Tingellon paksa si kamuniste.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-08-2019, 20:35   #483
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 782
Thanks: 40
Thanked 292 Times in 157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Martesa ėshtė merda, ajo fillon tė ekzistojė kur mbaron.
Kete nuk e kam thene une por i jap te drejte babait te tre femijeve.
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-08-2019, 14:10   #484
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 782
Thanks: 40
Thanked 292 Times in 157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Mėnua - Prisni urbanin?
Kalopi - (buzėqesh) Urbanin.
Mėnua - ....Kohė e bukur sot.
Kalopi - Shumė e bukur.
Mėnua - ....Na mbyti shiu.
Kalopi - Na mbyti.
Mėnua - Po prapė do dalė dielli.
Kalopi - Do dali.
Mėnua - Thonė se kur ka diell me shi, martohen breshkat.
Kalopi - Martohen edhe njerėzit.
Mėnua - (nxjerr njė kaush luledielli) Do fara?
Kalopi - Sapo e mbarova njė kaush.
Mėnua - (duke ngrėnė fara) Ku banoni?
Kalopi - Nė njė pallat tė ri qė ėshtė ndėrtuar tani, 10 katėsh, me ballkon nga deti.
Mėnua - (nga spektatorėt) E gjeta ku tė fus kokėn (Kalopit). Me kė jeton?
Kalopi - Me mamin.
Mėnua - E ke tė re mamin?
Kalopi - Si kukull, mė ka ngjarė mua... Po ju ku banoni?
Mėnua - Unė kam njė vilė personale trekatėshe... me kopsht mbushur me trėndafila, me karafila, me bilbila.
Kalopi - U mami! Unė ngordh pėr trėndafila.
Mėnua - Beqare?
Kalopi - Vajzė e vetme, kam pasur shumė pretendime, s'kam vendosur.
Mėnua - Meradiljoza.
Kalopi - U mami... ditkeni dhe italisht?
Mėnua - Jo di ēinkue gjuhė.
Kalopi - U mami.
Mėnua - Italjanēe, amerikanēe, greqishjanēe, ēobanēe dhe irakianēe.
Kalopi - Dhe irakianēe?
Mėnua - Kam qenė me forcat komando nė Irak.
Kalopi - U mami ēfarė trimi (rrotullon trėndafilin). Si i thonė Irakianėt trėndafilit?
Mėnua - Trėndafilit?.... "Mjauuuu"
Kalopi - U mami, mami, sa gjuhė e bukur? Po dy trėndafila?
Mėnua - Mjauuuu - mjauuuu.
Kalopi - U mami sa gjuhė e thjeshtė. Po 100 trėndafila?
Mėnua - I thonė kėththththth.
Kalopi – (I zgjat trėndafilin) Po tė dhuroj njė mjauuuu.
Mėnua - Faleminderit. Edhe unė nesėr do tė sjell njė tufė me kėththththth.
Kalopi - U mami! Sa do gėzohem.
Mėnua - Po sikur?...
Kalopi - Ēfarė?...
Mėnua - Unė beqar... Ti beqare... A martohemi pėr fare?
Kalopi - U mami mė ra si bombė... Tė lutem, tė mendohem njė minutė, se martesa njė herė bėhet nė jetė?
Mėnua - Mendohu... patjetėr mendohu (shikon orėn)
Kalopi - (vė gishtin nė tėmth) U mendova, hidhma dorėn (Mėnua i fut krahun). U mami sa e thjeshtė qenka martesa! (dalin, shkojnė nė gjendjen civile)
Mėnua - (Lefterit) Kemi ardhė tė celebrohemi.
Lefteri - Trashėgime (hap bllokun) Si quhet bashkėshortja?
Mėnua - (Kalopit) Si tė quajnė?
Kalopi - Kalopi.... shkurt mė flasin lopė. (Lefteri shkruan)
Mėnua - Ta gėzosh! Mua mė quajnė Mėno, shkurt mė thėrrasin Abdurrahman.
Kalopi - U mami... sa emėr i bukur...
Lefteri - (ngre syzet) Keni kohė qė njiheni?
Mėnua - Ohuhe... para njė ore.
Lefteri - O Zot i madh! A e pranoni pėr bashkėshorte lopėn?
Mėnua - Kė ore kė?
Lefteri - Lopėn (dhe tregon me dorė Kalopin)
Mėnua - Ėhė, ėhė, ēmendem pėr tė.
Lefteri - Zonjusha lopė... a e pranoni pėr bashkėshort zotin Mėno?
Kalopi - Do ta kem tė vetmin e derės.
Lefteri - Epo trashėgime e jetė tė lumtur.
Tė dy - Faleminderit (takohen, largohen, kalojnė nė paraskenė krahė pėr krahė, qėndrojnė).
Kalopi - I dashur! Ku do ta kalojmė muajin e mjaltit?
Mėnua - Nė kosheren e bletėve.
Kalopi - U mami ēfarė humori paske ti!
Mėnua - E di ē’ke ti? Eja tė shkojmė nė shtėpinė tėnde. Unė ngordh pėr tė hyrė gollovar! Apo s’e ke dhe nėnėn tė re! (Kalopi qesh ngadalė, pastaj me tė madhe) Ēfarė ke pse qesh?
Kalopi - I dashur... tė mė falėsh se tė kam gėnjyer pakėz (qesh), ku kam shtėpi unė, ne jemi vend edhe popuj, kemi tetė vjet qė jetojmė nė njė depo armatimi (Mėnua shqyen sytė, largohet pak. Kalopi i hedh dorėn) - Hajde i dashur shkojmė nė vilėn tėnde me trėndafila, karafila, bilbila...
Mėnua - Ēfarė bilbilash moj e mjerė, ne kemi pesė vjet qė jetojmė nė njė bunker.
Kalopi - Ua mami (qan), por kur s'ke shtėpi, pse e bėre celebrimin?
Mėnua – Pėr tė gjetur njė strehė, pėr tė futur kokėn moj fyryfyēkė. Pse? Mos e bėra pėr sytė e tu qė mi ke si prozhektor trageti, apo pėr gojėn tėnde qė ma ke si kuti votimi?
Kalopi – (e nervozuar) Mua mė merr tė keqen ti se unė jam mjauuu, mjauuu (largohet)
Mėnua – Ti je mjauuu-mjauuu, unė jam kėththththth (largohen nė drejtime tė kundėrta).
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-08-2019, 15:53   #485
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 25,624
Thanks: 11,360
Thanked 9,394 Times in 6,011 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 486
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Re: Bashkeshort/e apo...?

ka kohe plot...mjafton dashuria te mos mbylle rubinetin....

__________________
"Unė dėgjoj dhe harroj. Unė shoh dhe kujtoj. Unė bėj dhe kuptoj".
"Mos u bėj tė tjerėve, atė qė nuk do tė ta bėjnė ty"....
Confucius

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga cool_shqype : 27-08-2019 nė 15:58
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-08-2019, 13:28   #486
Kasėmi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Aug 2019
Posts: 782
Thanks: 40
Thanked 292 Times in 157 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Kasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėmKasėmi ėshtė njė fener i lavdishėm
Re: Bashkeshort/e apo...?

Ku osh nryshimi mes bashkeshort dhe i martuar? Ndoshta, mbase, probabile... martyris?!
Kasėmi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur